Author Topic: Java  (Read 101049 times)

buhehe

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1583
    • View Profile
Re: Java
« Reply #275 on: 24.04.2008, 04:52:53 »
ee swing....intermediate ide normalne, dialog sa zvacsi....ale ked zvolim expert dialog ostane ako na begginerovi ale je tam po chuj tych malych dlazdiciek...neviem...este som do toho nerypal...

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Java
« Reply #276 on: 24.04.2008, 04:53:42 »
to je divne... ale tazko takto povedat v com bude chyba :) ...mozno zle pouzite pack()
:trestac:

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Java
« Reply #277 on: 24.04.2008, 04:57:05 »
ee swing....intermediate ide normalne, dialog sa zvacsi....ale ked zvolim expert dialog ostane ako na begginerovi ale je tam po chuj tych malych dlazdiciek...neviem...este som do toho nerypal...

urcite nic sa nedojebe :) daco si musel pomenit, ked ziadne pokusy nepomozu, uloz si to co si dotvoril a nahraj swing odznova

buhehe

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1583
    • View Profile
Re: Java
« Reply #278 on: 24.04.2008, 05:27:00 »
thx....skusim popozerat ze co...ale na custom mi to funguje aj na intermediate mi to funguje...
edit: uz som nasiel ryzu....ked xcem vytvotit hracie pole co nema rovnaky pocet riadkov a stlpcov tha vtedy to zblbne...
edit2: uz som to urobil chyba bola dakde uplne inde a to v triede Field
« Last Edit: 24.04.2008, 19:13:52 by buhehe »

Michal102

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Java
« Reply #279 on: 24.04.2008, 05:27:07 »
ee swing....intermediate ide normalne, dialog sa zvacsi....ale ked zvolim expert dialog ostane ako na begginerovi ale je tam po chuj tych malych dlazdiciek...neviem...este som do toho nerypal...
Ak som dobre pochopil tak dlazdice sa ti dibre vygeneruju len sa neroztiahne plocha, skus pozriet ako mas nastavene velkosti tej plochy, kilkni na nu a vpravo su moznosti ako minumumsize, maximumsize a prefered size, ci toto ti nerobi problemy.

kornas

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 127
    • View Profile
Re: Java
« Reply #280 on: 24.04.2008, 20:17:57 »
Neviete niekto aky moze byt problem pri spajani sa s databazou ? Sa s tym kaslem od rana uz :( a stale pise :
Code: [Select]
init:
deps-jar:
compile:
run:
[color=red]Exception occured during connecting to database: java.net.ConnectException : Error connecting to server localhost on port 1527 with message Connection refused: connect.
Exception occured during creating statement to database: null
Exception occured during QUERY_CREATE_BEST_TIMES to database: null
Exception occured during clossing connection to database: null
Exception occured during saving high score to database: null[/color]
to ked vyhram miny...
ale hra bezi aj do tabulky mi prida meno + cas... len do databazy akosi asi nie

a ked ukoncim hru, tak napise uz len:
Code: [Select]
BUILD SUCCESSFUL (total time: 6 seconds)

Skusal som uz vselico, aj z inych zdrojakov som pozeral, a skusal prepisovat ale stale to iste, ma to uz stve, lebo to bola moja praca a teraz som musel uz aj z inych pisat a aj tak je chyba niekde inde :( a teraz tam su cudzie kody :(
pomozte pls

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Java
« Reply #281 on: 24.04.2008, 20:22:31 »
a mas spusteny databazovy server?
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

kornas

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 127
    • View Profile
Re: Java
« Reply #282 on: 24.04.2008, 20:29:03 »
a mas spusteny databazovy server?

Aha diki  ah: som nevedel, ze to stale po restarte netBeansu treba spustat...  bn
no teraz uz dalsie problemiky tam asi su... takze este sa asi ozvem...
Este raz diki  :thumbsup:

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Java
« Reply #283 on: 24.04.2008, 20:30:23 »
ja ti poviem tak, ze ked postupujes presne podla navodu z 12 cvika nemozes mat najmensi problem, este raz si to pozri ci si krok po kroku postupoval

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Java
« Reply #284 on: 24.04.2008, 20:48:27 »
nj nj... takze o skusku menej :P
:trestac:

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Java
« Reply #285 on: 24.04.2008, 21:06:05 »
nj nj... takze o skusku menej :P

svina :P ja az v pondelok :P lebo tento som nemal unit testy a ani komentare :P

kornas

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 127
    • View Profile
Re: Java
« Reply #286 on: 24.04.2008, 21:20:17 »
nevadi, ze mi vyhadzuje vynimku pri vyhrati hry, ze:
Code: [Select]
Exception occured during QUERY_CREATE_BEST_TIMES to database: Table/View 'PLAYER_TIME' already exists in Schema 'MINESWEEPER'.

lebo, prida meno aj cas do tabulky... ale vynimku vypise... tak neviem, ci to tak ma ? ci to mam zmazat tam vynimku, len prazdne telo catch nechat ?

a kosti, ako si myslel to, ze o jednu skusku menej ? Ved to este len zapocet je teraz, nie ? A skuska potom na moodle-i bude... alebo pri odovzdavani sa nejak da skuska spravit ???

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Java
« Reply #287 on: 24.04.2008, 21:23:08 »
ta vynimka musi nastat ked uz tabulka existuje... telo tam nemusi byt ziadne pokial viem ale pre debug je dobre si tam nieco nechat...

no neviem ako to bude dalej ale teraz sa skuska ziskat dala... ale pri normalnom odovzdani uz zrejme nie...
:trestac:

kornas

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 127
    • View Profile
Re: Java
« Reply #288 on: 24.04.2008, 21:26:38 »
no neviem ako to bude dalej ale teraz sa skuska ziskat dala... ale pri normalnom odovzdani uz zrejme nie...

ako teraz ? Uz mas skusku ?? Pri kom si dodovzdaval ? A na co sa Ta pytal ? Musel si vediet aj prednasky, alebo len zdrojak vysvetlit ?

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Java
« Reply #289 on: 24.04.2008, 21:35:57 »
zastupoval nam dnes Ing Vaclavik... pytal sa na zdrojak pripadne ked si mal nieco co sa mu nepacilo ako si urobil tak si musel prerobit do lepsej podoby...
:trestac:

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Java
« Reply #290 on: 24.04.2008, 22:23:35 »
zastupoval nam dnes Ing Vaclavik... pytal sa na zdrojak pripadne ked si mal nieco co sa mu nepacilo ako si urobil tak si musel prerobit do lepsej podoby...

ta to ste mali hustejsie este jak pri porubanovi :) on nexcel nic prerabat, len vysvetlit atd...a skuska sa davala preto, lebo ako poruban povedal: kedze nemozem postrestat tych co nerobia, tak aspon odmenim tych co sa snazia a maju to zrobene

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Java
« Reply #291 on: 24.04.2008, 23:46:37 »
myslim ze fajn ze bol vaclavik...skoda ze som jeho nemal na cvikach...aj by som tu javu robil s chutou... :)
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

kornas

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 127
    • View Profile
Re: Java
« Reply #292 on: 25.04.2008, 01:03:57 »
ako ma vyzerat toto:
Quote
Rozšírte ukladanie časov hráčov o úroveň, v ktorej bol výsledok dosiahnutý (BEGINNER, INTERMEDIATE, EXPERT). Modifikujte triedu BestTimes ako aj databázovú tabuľku player_time.

neviem ako sa maju zobrazovat to poradie... ci to mam urobit 3 tabulky a pre kazdy level pouzit inu, alebo ako to mam chapat ? ako sa to ma vypisovat ? najprv EXPERT, potom INTERMEDIATE a nakoniec BEGINNER ? alebo ako ? dik

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Java
« Reply #293 on: 25.04.2008, 01:19:31 »
mozes to spravit napriklad tak ze pre kazdu uroven das samostatnu tabulku a potom pri kazdej urovni vypises poradie hracov len pre aktualnu uroven... :)
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Java
« Reply #294 on: 25.04.2008, 01:20:26 »
ja to mam vsetko v jednej tabulke, a podla nastavenej obtiaznosti sa mi vypise aj tabulka s prislusnymi casmi

Michal102

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Java
« Reply #295 on: 25.04.2008, 01:51:49 »
Taku otazku mam kede sa uz rozdavaju skusky za "usilovnost"  :ropebanana: da sa este dajako ziskat, dneska som to nemohol odovzdal len koli tomu ze som nemal dokumentaciu v zdrojaku, inac mam vsetko hotove

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Java
« Reply #296 on: 25.04.2008, 02:28:12 »
neviem neviem... ale skor by som povedal ze to uz nepojde...
:trestac:

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Java
« Reply #297 on: 25.04.2008, 03:02:54 »
Taku otazku mam kede sa uz rozdavaju skusky za "usilovnost"  :ropebanana: da sa este dajako ziskat, dneska som to nemohol odovzdal len koli tomu ze som nemal dokumentaciu v zdrojaku, inac mam vsetko hotove

no neviem ale koho si mal na cviku dnes???? nic ti nepovedal ze mozes ovodzvdat a ze dostanes aj skusku????

Michal102

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: Java
« Reply #298 on: 25.04.2008, 03:12:25 »
Vaclavik bol, mi jednu metodu ohodnotil ze nepotrebna a ze mam prekodit som zrobil za cca 2min a potom sa pital ze ci mam vsade okomentovane a to som nemal uplne vsade. Mam ich uplne hotove, rad by som dostal skusku aspon by som mal o starost menej bv

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Java
« Reply #299 on: 25.04.2008, 03:17:44 »
tazko povedat no, u nas bol poruban, a mna a spoluziakovi jednemu povedal ze v pondelok opat pride ku nam, a ze mozeme odovzdat a ze ked si to budeme vediet obhajit da nam aj skusku, skus napisat napr email porubanovi ze ci napr nemozes prist mu to ukazat, ale neze ho naseres :D a v pondelok nedostanem nic :P :P  am