Author Topic: Tech. Java - MineSweeper  (Read 16871 times)

wlade

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1818
  • When Love And Death Embrace
    • View Profile
    • Všetko pre Váš zdravý životný štýl
Tech. Java - MineSweeper
« on: 01.04.2007, 22:37:54 »
je tu niekto kto v pohode stiha tu pripadovu studiu na Jave - MineSweeper ?

Bo ja kvasim este pri 5-tom tyzdni :(
I'm not normal, but paranormal abnormal...
Full series: X-Files & Masters Of Horror :D

HC Košice 4ever (B17-4-1) :buttrock:

Dawn of the FEI:
When there's no more room in FEI, the dead students will walk the earth...

Raleon

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1296
  • Csirke forever!
    • View Profile
    • Pessimistic Dreams
Re: Tech. Java - MineSweeper
« Reply #1 on: 02.04.2007, 01:28:19 »
je tu niekto kto v pohode stiha tu pripadovu studiu na Jave - MineSweeper ?

Bo ja kvasim este pri 5-tom tyzdni :(

co su pripadove studia?  :j_rolleyes:


There is no such bad temper that can not be fixed with some good wine.

Ing.Veduci

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2033
  • Ucit sa, ucit sa, ucit sa...
    • View Profile
Re: Tech. Java - MineSweeper
« Reply #2 on: 02.04.2007, 06:49:43 »
ja to asi zacnem robit tento tyzden.... momentalne sa venujem ce mriezke, ci ako sa to vola
« Last Edit: 02.04.2007, 06:52:00 by Veduci »
Co bolo, to bolo. Terazky som Ing.Veduci
Predpokladám, že väčšina z vás má doma počítač. Buď to, alebo ste si túto stránku vycucali z vredu na nohe.

Ev0

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Tech. Java - MineSweeper
« Reply #3 on: 02.04.2007, 17:07:01 »
Ludia, ak tu rychlo nepastnete link aspon na ten 5ty tyzden, tak bude zle s nami nedobre !!!

PS: som na cviku :P

micRo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: Tech. Java - MineSweeper
« Reply #4 on: 12.04.2007, 02:36:32 »
no kedze sa uz blizi ten koniec semestra (normalne som neveril ze dnes je 8. tyzden) ta by sa patrilo uz daco zhanat.. taze piste ponuky kto mi spravi minesweepera  :emot-dance: odmena ho neminie  :emot-LMAO: :emot-LMAO:
I just know one thing, I won't give up!!

Raleon

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1296
  • Csirke forever!
    • View Profile
    • Pessimistic Dreams
Re: Tech. Java - MineSweeper
« Reply #5 on: 12.04.2007, 18:23:10 »
no kedze sa uz blizi ten koniec semestra (normalne som neveril ze dnes je 8. tyzden) ta by sa patrilo uz daco zhanat.. taze piste ponuky kto mi spravi minesweepera  :emot-dance: odmena ho neminie  :emot-LMAO: :emot-LMAO:

omg. :j_laugh:

vsak mas tam uz normalne navod, ako to zrobit...


There is no such bad temper that can not be fixed with some good wine.

micRo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: Tech. Java - MineSweeper
« Reply #6 on: 13.04.2007, 01:38:58 »
ale mne sa nechce zaoberat takymi vecami momentalne a o tyzden nam bude kontrolovat ze ako sme na tom  :emot-dance:
I just know one thing, I won't give up!!

kane77

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 886
    • View Profile
Re: Tech. Java - MineSweeper
« Reply #7 on: 13.04.2007, 02:39:59 »
hmm.. ta ja som skoncil niekde na 4. cviku, ale nevadi lebo ja aj tak robim alternativne  :j_grin:
A: Because it messes up the order in which people normally read text.
Q: Why is top-posting such a bad thing?
A: Top-posting.
Q: What is the most annoying thing in e-mail?

micRo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: Tech. Java - MineSweeper
« Reply #8 on: 13.04.2007, 03:04:19 »
to sa proste neda.. zase som to skusal ale ani to 4te cviko kde zacinaju miny nemozem prejst .. furt mi hodi nejaku chybu.. a preto som to vtedy ani nerobil lebo ja nemam rad ked mi hadze chyby ;D proste som len zbytocne nasrany a neviem prist na to kde je chyba a stavim sa ze na dalsie take narazim... jednoducho.. KTO MI SPRAVI MINY??????????????????
I just know one thing, I won't give up!!

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Tech. Java - MineSweeper
« Reply #9 on: 13.04.2007, 04:48:55 »
kto nevie minesweeping, tak nech nelezie do minefield-u .... ale aby som ti odpovedal... ja to nanestastie tiez nerobim a ani som nevidel, lebo tiez robim alternativum

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

wlade

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1818
  • When Love And Death Embrace
    • View Profile
    • Všetko pre Váš zdravý životný štýl
Re: Tech. Java - MineSweeper
« Reply #10 on: 13.04.2007, 06:12:21 »
Co to znamena ze robite alternativum ? Viaceri to spominate ale nechapem tomu pojmu. AJ ja to hccem ked sa tak mozem vyhnut minam bo tazke jak fras  :ohmigod:
I'm not normal, but paranormal abnormal...
Full series: X-Files & Masters Of Horror :D

HC Košice 4ever (B17-4-1) :buttrock:

Dawn of the FEI:
When there's no more room in FEI, the dead students will walk the earth...

micRo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: Tech. Java - MineSweeper
« Reply #11 on: 13.04.2007, 14:50:02 »
ja nerobim alternativu :D :D :D ..
ti nevysvetlovali na cviku co je alternativa?? no ved bud budes robit pripadovu studiju=miny alebo alternativu=nejaky program v jave ktoreho znenie musis povedat do 4teho cvika a potom ho budes obhajovat aj na skuske.. cize ani jedno ani druhe nieje vyhra ked si v jave nikdy v zivote neprogramoval ako ja a nebavi ta to ani  :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO:
I just know one thing, I won't give up!!

Frankie

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 151
    • View Profile
Re: Tech. Java - MineSweeper
« Reply #12 on: 13.04.2007, 16:02:44 »
to sa proste neda.. zase som to skusal ale ani to 4te cviko kde zacinaju miny nemozem prejst .. furt mi hodi nejaku chybu.. a preto som to vtedy ani nerobil lebo ja nemam rad ked mi hadze chyby ;D proste som len zbytocne nasrany a neviem prist na to kde je chyba a stavim sa ze na dalsie take narazim... jednoducho.. KTO MI SPRAVI MINY??????????????????
Čo sa týka tých chýb, ktoré ti vyhadzuje, tak azda nechceš od toho, aby po "troch" riadkoch, ktoré dopíšeš v tom 4-tom cviku, ti išli celé Míny.. To by bolo kus ľahké, ne? Ináč, pojazdné by sa to malo stať až pri takom 6-tom alebo 7 cviku, neviem teraz presne. Btw.. ak  nakóduješ niektorú metódu, ktoré tam už dokonca aj sú naznačené, tak treba z nej zmazať ten riadok "throw new ..." :) A ak pôjdeš presne podľa toho návodu a nevzdáš sa hneď pri 4-tom cviku, tak to urobíš. Good Luck

micRo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: Tech. Java - MineSweeper
« Reply #13 on: 13.04.2007, 21:59:53 »
no ja som to skusal kadejakym sposobom hadzat tie metody ale stale mi hodi chybu ked hadzem tu poslednu tile getTile(int row, int column) .. stale mi hodi niekde hore chybu a ja uz nemam na to nervy.. a potom ze dalsi cyklus co tam treba urobit s tym ze ked je marked a closed ci co tam pise.. som to zobral z toho open tile ci co tam bolo ale to je hovadina podla mna to mi hadze potom este viac chyb cize podla tych cvik mi to nejako neide a ja nelubim ERRORY  :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO: takze ponuka je stale otvorena pre tych co mi spravia miny  :emot-dance: resp. daju mi svoje kedze nie som jediny co ma robit miny (cenovo ho odmenim)
« Last Edit: 13.04.2007, 22:02:41 by micRo »
I just know one thing, I won't give up!!

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Tech. Java - MineSweeper
« Reply #14 on: 13.04.2007, 22:25:56 »
omg musim porusit svoje informacne embargo bo uz mi neda, mali by ste dakovat bohu ze tam mate vsetko napisane ako treba robit, bodaj by sme aj na inych predmetoch mali takto dany tutorial ako treba zrobit zadanie, kto uz sa pri cv4 zasekne fakt odporucam hlbsie sa zacat zaoberat programovanim alebo sa na vsetko vysrat...
brix will be shat

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Tech. Java - MineSweeper
« Reply #15 on: 14.04.2007, 00:06:22 »
ako tazko niekomu take veci vysvetlovat... a este ze neexistuje COOLovejsi ucitel ako Porubän, ze co vsetko a ako robi...

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: Tech. Java - MineSweeper
« Reply #16 on: 14.04.2007, 00:49:00 »
Akoze neviem co mate stym porubenom ,nic extra ,len preto je cool ze povie ftip, whatever !
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

micRo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: Tech. Java - MineSweeper
« Reply #17 on: 14.04.2007, 02:29:54 »
omg musim porusit svoje informacne embargo bo uz mi neda, mali by ste dakovat bohu ze tam mate vsetko napisane ako treba robit, bodaj by sme aj na inych predmetoch mali takto dany tutorial ako treba zrobit zadanie, kto uz sa pri cv4 zasekne fakt odporucam hlbsie sa zacat zaoberat programovanim alebo sa na vsetko vysrat...

akoze nic v zlom ale tie cvicenia a ta stranka napr mne osobne neulahodili... keby to bolo ako s IT minuly semester .. tak DIKYYYYYYYYYYY!! normalne by som bol stastny jak blcha ale jednoducho su aj taki co im JAVA neulahodila (ved nemozem byt zase vo vsetkom dobry ;-) )  a naaaaaajde sa ich dost len sem nepisu  :huh2: .. ved ked mas miny spravene tak v com je problem ich predat za nejaku 100  :emot-dance: ved ked ich vies robit a spravis ich aj sebe a potom len zmenis nieco este na nich zeby nebola rovnaka nova implementacia a hotovo.. a mas 100 korun ze si spravil zadanie pre seba  :thumbsup:
I just know one thing, I won't give up!!

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Tech. Java - MineSweeper
« Reply #18 on: 14.04.2007, 03:21:11 »
tak poprve... nikto sa nebude pytat kto to spravil alebo nespravil... odovzdas daco co funguje a mas minimalny zapocet a si happy...
ale po druhe, ak by som nahodou robil aj tie miny a mal by som spravene zadanie, tak sorry, ale fakt by som to za 100Sk nepredal len niekomu uplne cudziemu... nejde o to, ci to ja vyuzijem alebo nie... nesika v obore je dobry jedine na PORIADNE financovanie ostatnych... a nikto nevravi aby si bol dobry vo vsetkom, ale mierny prehlad by si mal mat, co prave zabezpecuje dane zadanie... aby si bol dobry v JAVE potreboval by si o dost viaac casu a snahy...
a po tretie, co sa tyka minulosemestroveho IT, tak to bolo pekne odflaknute zo strany cviciacich, s javou sa to aktualne neda porovnat...
po posledne... s porubanom som mal uz aj davnejsie nejake to cviko a ide o to, ze jemu fakt zalezi ked sa snazis, aby to nejak vyzeralo a aj ked niekedy zabrdne tak je to take k lepsiemu...

(sam sa cudujem aktualne mojim tvrdsim slovam, ale asi ma uz to tu mierne vyprovokovalo)

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: Tech. Java - MineSweeper
« Reply #19 on: 14.04.2007, 03:52:30 »
diiiiig neda sa porovnat :D :D :D :D Vies coje unas na cviceni ??? pride zapise kto je a kto neje sadne si za notebook a robte , potom sa skonci hodina ,a dakujem pekne ziadne vysvetlovanie nic, uplne na picu

napr na op tam sa aspon ten chlapik snazi povysvetlovat vsetko ,da cody a podobne ,na jave je velka pica ,tak isto jebnuty predmet ako jebnuty jazyk :P
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

micRo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: Tech. Java - MineSweeper
« Reply #20 on: 14.04.2007, 04:32:19 »
no mas pravdu psicho.. podobne u nas.. ale u nas sa este spyta ze kto uz ma to co treba za dane cviko na konci hodiny  :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO:
no a deel k tomu minulosemestrovemu IT.. neviem s kym si mal ale ja som mal so sobotom.. a taky profesionalny pristup ku ziakom som nezazil este za cely svoj zivot.. fakt klobuk dole pred SOBOTOM.. ale tohtosemestrova JAVA.. no dakujem pekne neprosim  :whacko: na IT bolo krasne vsetko vysvetlene od prveho zakladneho detailu po posledny dolezity prikaz na to aby si spravil zadanie sam.. a to som ho aj sam spravil .. ale JAVA je pred opicami oproti IT co sa tyka cviceni.. keby si si urobil prieskum celeho nasho rocnika tak polovicka ludi nema ani zacate miny a je z javy na hlavu ako ja :ahaha:

a este k tomu nesiku v obore.. som niekde pisal ze chcem byt programator java aplikacii??  :whacko: ja som neprisiel na tuto skolu preto aby sa potom zo mna stal nejaky softwareovy programator co ma vymyty mozog, vkuse sedi nad programom cele dni a nerozmysla nad nicim inym a si zamika byt s 0 a otvara s 1tkou :emot-shakehead: myslel som ze ma na tejto skole nieco naucia ale tu ta tak akurat naucia zopakovat si to co vidis prvykrat v zivote (mozno nie ty ale ja urcite ano co sa tyka programovania v nejakej JAVE alebo C# kedze som z gymka a tam nebolo casu na taketo veci..)
« Last Edit: 14.04.2007, 04:41:30 by micRo »
I just know one thing, I won't give up!!

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Tech. Java - MineSweeper
« Reply #21 on: 14.04.2007, 07:02:49 »
no ja ti tak poviem, ze ja som tiez z gymnazia a nikdy v zivote som predtym v nicom nejak neprogramoval (ani C ... jedine co som videl na matury bol Pascal), ale ked pochopim syntax tak ostatok ide akosi sam (ako viem, ze mozem byt za to velmi vdacny - to hej) ... mna stve len jedna vec a to ked sa niekto vzda prilis skoro, lebo mu nieco nevychadza... vsetko co som sa kedy naucil bolo len dlhosiahlym sposobom pokusov a omylov... poznam dost ludi co nemaju tiez sajnu, ale sa aspon snazia nieco spravit, popripade sa popytat co a ako inych ludi, ale ked niekto chce hotovu pracu hned na dlani, tak toto ma uz stve, lebo podla mna je to isty typ lenivosti... akoby dany clovek fakt nic nechcel a podobne... ide tu casto prave o tu vyzvu, ze dokelu neviem to, ale nenecham to tak - sak ja to zvladnem a sa ukazem, ze nie som len niekto blby...

no a k porovnaniu Java a IT a podobne... je pravda, ze sa na Jave nejak extra na cviku cviciaci nevenuje, ale z velkej casti je to tym, ze ked dokazes citat, tak si mozes precitat zo stranky co mas robit a aj stiahnut kody a dorabat, len ked nieco nechapes tak sa mozes opytat (samozrejme ked CHCES sa opytat)...
a micRo... zo Sobotu mam tiez len dobre pocity a priznavam, ze cviko s nim mohlo mat lepsiu uroven a podobne... ja som mal s istym nemenovanym ondrejom a to mohli byt tie cvika aj lepsie, ked v podstate daco povedal, ze co robit a priblizne mozno ako, ale tiez ked ludia nic nechapali abo daco neslo, tak bol z toho aj cviciaci mimo a ziadne poriadne texty k tomu neboli a podobne (ja osobne som sa predtym raz venoval PHP a tak som sa ani nic nove nenaucil, ale nejde o to aktualne) ... skratka tie cvika mohli mat omnoho vacsi potencial ako mali, lebo predmet to sam o sebe nebol zly, len ako vacsina predmetov na skole, zle podany alebo odflaknuty........... vo vseobecnosti je asi lepsie ak mas na cvikach prednasatela z daneho predmetu... teraz to zazivam na matike a jave... ako vravim, mne sa osobne komunikacia s porubanom celkom pozdava...

a na zaver este raz: verim, ze nieco moze byt tazke pre ludi sa naucit (ako aj ja mam nervy na niektore predmety a tak), ale to ma byt ta hlavna hnaca sila, ze clovek nezostane lezat po prvom neuspechu ale sa snazi ist dalej s vacsim usilim ;)
tak prajem vsetkym, aby sa to podarilo :thumbsup:

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Tech. Java - MineSweeper
« Reply #22 on: 14.04.2007, 15:21:19 »
(aleee eminkaa, sak to jake dzive take dlhee posty :D :D :D )
ako je jasne, ze kazdy ma ine bunky a na ine veci, ale ked mas na nieco navod a nie si schopny s tym pohnut bolo by sa vhodne zamysliet nad sebou... lebo podla navodu viacmenej by to mal clovek vediet zvladnut, sak aj to co ti nejde sa s viac alebo menej potu da nejako spravit, ale ked sa kapituluje hned tak o com je to?? ... ako to ze napokon aj vysledky skoly vyzeraju tak ako vyzeraju, lebo ich tvoria aj (a hlavne) studenti, ktori koncia tuto skolu... a ked koncia ludia co im 4/5 zadani niekto spravil za money taaaak...........

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Tech. Java - MineSweeper
« Reply #23 on: 14.04.2007, 15:26:48 »
[OT]no neviem za ten semester a pol co navstevujem tuto skolu som sa naucil to ze v skole sa nic nenaucim...:D moje vedomosti boli ziskane tym ze som si nad tym v noci posedel...ono je to o tom ci ten clovek chce...ked chcem studovat a chcem nieco vediet tak to pri prvom probleme nevzdam...a ku kupovaniu zadani...budiz...ja si radsej kupim red bull aby som cez tu prebdenu noc aspon trosku vnimal...:P[/OT]
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Raleon

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1296
  • Csirke forever!
    • View Profile
    • Pessimistic Dreams
Re: Tech. Java - MineSweeper
« Reply #24 on: 14.04.2007, 15:44:24 »
Hm. Moj osobny nazor, na ktoru mam narok (podla niektoreho postu predomnou) :)
Cvika z dzsavy su celkom o nicom. Nehovorim, ze ten napad s minesweeperom je zly, prave naopak, ale pristup cviciacich (zase, su vinimky).
Niektori (alebo ci len jeden??) k tomu fakt nerozumeju, alebo maju zlu komunikativnoschopnost, a je im proste v 3.14-ci, ci k tomu rozumies alebo nie.

Ale neviem ci sme velmi uz neodbocili od temy, a by sme mohli podla mna miesto nadavania na system pridavat posty konstruktivne.
Napr, by sme mohli tu rozbehat iste knowhow, klast otazky, kde sme zasekli, a odpovedat, kto vie. Vsak naco je dobra takato komunikacia, ak nie napr. n toto?


There is no such bad temper that can not be fixed with some good wine.