Author Topic: Skuska zo ZI  (Read 77638 times)

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Skuska zo ZI
« Reply #125 on: 01.02.2007, 00:03:22 »
5.2 su volne asi, ale tam uz som prihlaseny a chcem vypadnut stamad na 12.2, ale ak ostanem nic sa nestane
brix will be shat

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Skuska zo ZI
« Reply #126 on: 01.02.2007, 00:14:19 »
nemtom... ja ti davam 10% sancu, ze sa daco dovtedy naucim a mozno by sa dalo (ja mam 12.2.), ale vazne to neni iste... ako vravim skor neiste ;)

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Skuska zo ZI
« Reply #127 on: 01.02.2007, 00:15:04 »
hm, neva, aj to je kusok svetla v tmavej jame ci jak to treba normalne povedat  :emot-LMAO: :emot-LMAO:
brix will be shat

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Skuska zo ZI
« Reply #128 on: 01.02.2007, 00:18:31 »
radsej sa uc... lebo svetlo moze byt svetlo z dialky... ale ked sa priblizi tak zistis, ze to je fotonove torpedo  :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO:

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Skuska zo ZI
« Reply #129 on: 01.02.2007, 00:19:25 »
abo rychlik, ucit sa budem jak drak, akurat to je na p ze 6.2 bude fyz2 reloaded, taze caka ma pekne obdobie
brix will be shat

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: Skuska zo ZI
« Reply #130 on: 01.02.2007, 00:45:11 »
No mozno toto bude prispevok odveci a mozno dost out of topic, ale nechcelo sa mi citat vsetky posty k tejto teme. Ale chcem vam odovzdat nejake moje skusenosti s predmetom a skuskou z TI - ZI (mozno ich uz aj mate, ale za pokus nic nedam). Takze prve pravidlo: na zapocte nezalezi, hudak nan vobec nepozera, aj s nulou sa da urobit na full skuska, a aj s plnym zapichom mozes dostat nulu. Druhe pravidlo: tahaky, ktore su dostupne na ZI su uplne odveci a strasne nekvalitne spracovane, mnohe vypracovane otazky vobec s temou nesuvisia a navyse je tam kopec chyb. Prejst vam to moze akurat tak u nejakeho cviciaceho, ktoremu to je jedno (to nie je Koreckov pripad), ktory tomu nerozumie, alebo budete mat more stastia a zhodou okolnosti vytiahnete otazky, ktore su vypracovane obstojne a k teme. Hudak vam to koniec koncov aj tak nezozerie, nakolko znenia tahakov pozna naspamat, staci mu mrk a hned vie, ze je to opisane, ale neodpusti si a vyskusa vas aj tak -> to iste, aj ked to mate napisane dobre. Omyl je, ak si niekto mysli, ze u hudaka neprejde, aj ked sa ucil, z mojich 5rocnych skusenosti viem, ze hudak sa vseobecne pyta fakt dost lahke a dost zakladne otazky, ktore ked tomu trosku rozumiete, resp. sa do toho zhruba pozriete, musite zodpovedat a podla toho vas aj zhodnoti. Je mu jasne, ze ak mate na pisomke popisane 4 strany a potom dostanete otazku, ze co je to abeceda, resp. slovo (uplny zaklad, na ktorom ZI stavia a vsetko z toho vychadza, kazda jedna gramatika a pod.) a neviete na to ani ceknut, popripade poviete blud... co ine mu ostava, ako vas vyhodit. mimochodom abeceda a slovo, jeho oblubene otazky.) Ruku na srdce, ti ktori tvrdite, ze sa pri hudakovi neda spravit...naozaj ste si to pozreli trosku lepsie resp. ste minimalne opisali spravne veci ku spravnej otazke? :))). Hudak fakt nezvykne vyhadzovat za vsetko, spravit sa pri nom da a dokonca uplne v pohode. ZI je mimochodom aj tak aj statnicova otazka, takze nieco k nej vediet, nie je isto na skodu. Takisto sa nejedna o nejako extra zlozity predmet, staci pozorne citat a skutocne... asi tyzden nestaci, ak to vidite prvykrat a mate nejake nejasnosti. Aby som povedala pravdu, toto je prvy a uz aj posledny predmet, z ktoreho som letela -> a dokonca som si ho aj opatovne zapisala (PS: vyhodil ma korecko, bola som len na jednom termine, a presne kvoli tomu, ze som mala k otazke bludy a nevedela som ani ceknut k jeho pomocnym a naozaj velmi priatelsky orientovanym otazkam). O rok, som stravila presne 20 dni, aby som sa to nadrvila a vedela som to natolko, ze mi sam hudak vystruhal poklonu a pridal A-100b s kecom, ze mozem ostat skusat s nim :D. Mate dost velku vyhodu, ze mate vobec skripta, este tolko k tomu. Neviem, asi to znelo cele dost odveci, ale nedalo mi... chcela som vas asi nejako motivovat, aby ste nezufali -> so mnou ten predmet opakovalo presne 52 ludi (zo 108), historicky rekord :D Drzim palce... po ZIcku uz bude vsetko len a len lahsie a lepsie ;)  :alc:
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Skuska zo ZI
« Reply #131 on: 01.02.2007, 00:51:03 »
A-100 ?????????????? respekt, naveky ti budem vykat
brix will be shat

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: Skuska zo ZI
« Reply #132 on: 01.02.2007, 01:07:33 »
este... vidim, ze vsetci stresujete kvoli terminom, ktore nie su: mozno dobra sprava pre vas - hudak vzdy vypisuje este minimalne 3, niekedy aj 4 terminy z TI/ZI - 2 (mozno 3) v juni a 1 v auguste, cize v najhorsom pripade... a dalsou dobrou spravou je to, ze na tychto malokedy skusa on (ale sem tam sa stane, tazko odhadnut).  :ropebanana:
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: Skuska zo ZI
« Reply #133 on: 01.02.2007, 02:16:30 »
hm co ja viem ? co ja nato mam napisat :D :D :D 20 dni sa ucit jeden predmet toje akoze wtf toje dost sadisticke si myslim :D :D :D a Hudak ajtak suxs :D
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Skuska zo ZI
« Reply #134 on: 01.02.2007, 02:27:00 »
ale niekedy za to ten vysledok asi aj stoji... uvidim, co zbucham ja za 11 dni... teda aj tak ich tolko az nebude, ale tha predsa ;)

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

sogi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 140
    • View Profile
Re: Skuska zo ZI
« Reply #135 on: 01.02.2007, 02:45:09 »
ziadny...opakujem ziadny predmet mi nestoji za 20 dni zivota....keby to bol aspon informaticky predmet, ktorym sa vysvetli fungovanie veci ktore sa REALNE pouzivaju a ktore stretnete v PRAXI tak by to bolo OK....ale turingov stroj?automaty?generujuce systemy? no comment & blahozelam ywetka
----------------------------------------------------------------------------------
Why geeks like computers: unzip, strip, touch, finger, grep, mount, fsck, more, yes,fsck,fsck,fsck,umount, sleep.
----------------------------------------------------------------------------------

joshi

  • Newbie
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Skuska zo ZI
« Reply #136 on: 01.02.2007, 02:48:17 »
ja mam nato uz len styri dni...takze ak vezmeme do uvahy ze som (prinalepsom) priemernym studentom...ehm...tak je to asi v peknej ****

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Skuska zo ZI
« Reply #137 on: 01.02.2007, 03:21:25 »
**** v peknej hviezde - si chcel povedat, nie :D

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

joshi

  • Newbie
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Skuska zo ZI
« Reply #138 on: 01.02.2007, 03:54:59 »
**** v peknej hviezde - si chcel povedat, nie :D

kazdy nex si dosadi podla svojho...

ale ak podla definicie ?? a schemy ktora ja na obrazku ?? pozname postupnost pouzitia pravidiel p1,p2,p3,p2 pricom
 p1: S->p
 p2: S->i
 p3: S->c
tak je to v zmysle definicie ?? jasne a podla postupnosti pouzitia pravidiel vygenerujeme prave jedno slovo jazyka L, ktory nazyvame vulgarny alebo tiez neslusny

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: Skuska zo ZI
« Reply #139 on: 01.02.2007, 03:55:37 »
no ja mam 4 dni tiez zajtra sa do toho pustim a ja sa to naucim poriadne aj keby neviem co bolo lebo to je posledna skuska (okrem IT) ktora stoji medzi mnou a prazdninami!!!  :laugh:

suhlasom so sogim: staci si len pozriet z akych publikacii cerpal pan hudak pri tvorbe skript.. tusim vzadu to je uvedene.. v tych skriptach 2002.. najnovsia publikacia je 1998 no ok dajme tomu.. ale ostatne su z rokov 70, 60, 50, 40 a dokonca 1936 a 1938 !!!  :ohmigod:
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

JBull

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: Skuska zo ZI
« Reply #140 on: 01.02.2007, 03:57:33 »
To ci stoji alebo nestoji sa to tak ucit to je uz jedna vec...ale ako sa vravi ked chces nieco dosiahnut musis pre to aj nieco urobit a ked chces skoncit tuto skolu musis spravit samozrejme aj tento predmet, to je jednoducha matematika...

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Skuska zo ZI
« Reply #141 on: 01.02.2007, 04:36:11 »
hej ved sa to aj volalo teoreticka informatika... a teoria uz bola davno, nezalezi ze je to zo zaciatku minuleho storocia... ale je horsie nieco skonstruovat uz po tom ako mate teoriu, zoberte len takeho Leonardo da Vinci a roznych inych... oni mali dobre napady aj funkcne, len na to neboli prostriedky aby sa to dalo skontruovat v danej dobe...

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: Skuska zo ZI
« Reply #142 on: 01.02.2007, 15:23:07 »
ale niekedy za to ten vysledok asi aj stoji... uvidim, co zbucham ja za 11 dni... teda aj tak ich tolko az nebude, ale tha predsa ;)

mi chces povedat ze preto ze buddes mat A z ZI budes mat vacsiu vyplatu ako ja ? wake up !!! a ked sa nejedna o peniaze tak sa nejedna onic
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Skuska zo ZI
« Reply #143 on: 01.02.2007, 15:30:18 »
**** v peknej hviezde - si chcel povedat, nie :D

kazdy nex si dosadi podla svojho...

ale ak podla definicie ?? a schemy ktora ja na obrazku ?? pozname postupnost pouzitia pravidiel p1,p2,p3,p2 pricom
 p1: S->p
 p2: S->i
 p3: S->c
tak je to v zmysle definicie ?? jasne a podla postupnosti pouzitia pravidiel vygenerujeme prave jedno slovo jazyka L, ktory nazyvame vulgarny alebo tiez neslusny

totu gramatiku si kus odjebabral ale ser nato :D
brix will be shat

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: Skuska zo ZI
« Reply #144 on: 01.02.2007, 15:38:16 »
joj ved snad to teraz nevyznieva, ze ten kto ma A zo ZEI a hudakovin, tak ostane len pri teorii... ja sama robim diplomovku na temu jednej z hudakovin (prakticke vyuzitie a tak...) a programovat viem velmi slusne a dokonca aj za ten ako sa hovori... velmi dobry plat :D Ci sa vam to zda alebo nezda, vsetko vam bude na nieco, ja som bola tiez kedysi taka skepticka, ale poznate tu vetu, ze "Everything is connected" ?  :baaa:
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Skuska zo ZI
« Reply #145 on: 01.02.2007, 16:01:10 »
ale niekedy za to ten vysledok asi aj stoji... uvidim, co zbucham ja za 11 dni... teda aj tak ich tolko az nebude, ale tha predsa ;)

mi chces povedat ze preto ze buddes mat A z ZI budes mat vacsiu vyplatu ako ja ? wake up !!! a ked sa nejedna o peniaze tak sa nejedna onic
peniaze su ti na nic pokial nemas vyrovnany zivot celkovo okolo a pohodu z okolia a podobne...

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: Skuska zo ZI
« Reply #146 on: 01.02.2007, 16:06:39 »
hej hej od TUKE mam taky vyrovnany zivot ze to nemkéeeen, neviem ale akosi od tej doby ako som nastupil na tuto skolu mam taky krasny a vyrovnany zivot ze jedna basen
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: Skuska zo ZI
« Reply #147 on: 01.02.2007, 16:08:32 »
joj ved snad to teraz nevyznieva, ze ten kto ma A zo ZEI a hudakovin, tak ostane len pri teorii... ja sama robim diplomovku na temu jednej z hudakovin (prakticke vyuzitie a tak...) a programovat viem velmi slusne a dokonca aj za ten ako sa hovori... velmi dobry plat :D Ci sa vam to zda alebo nezda, vsetko vam bude na nieco, ja som bola tiez kedysi taka skepticka, ale poznate tu vetu, ze "Everything is connected" ?  :baaa:

Vazeny kolegovia a mili citatelia tohto fora ,ja by som Vás rád varoval slovami nasho kolegu puf[a] ktory raz povedal : "nikdy never niecomu co krvaca 10dni a potom nevykrvaca a neskape"  dajte na jeho mudre slova !
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Skuska zo ZI
« Reply #148 on: 01.02.2007, 16:11:04 »
LOOOOOOOOOOOOOOLLOLOLOLOOOOOOOOOOOOOL :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO: :emot-LMAO:
brix will be shat

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Skuska zo ZI
« Reply #149 on: 01.02.2007, 16:13:14 »
no tha ja ked mam pravdu povedat, tak som povodne na tejto skole ocakaval horsie prostredie... a co sa tyka ucenia (ked ta toto nici) tak to nejak uz prejde... to su podla mna najmensie veci na tom vsetkom - jasne, ze stresy alebo tak, ale ved o com by to potom bolo? ziadna vyzva? ... som rad tak ako to tu mam :)

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)