Author Topic: CISCO prakticky final  (Read 9626 times)

petrushka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 372
    • View Profile
CISCO prakticky final
« on: 15.05.2007, 05:08:49 »
kto uz mal prakticky final sa moze podelit o zazitky... :)
Mommy says I'm a special person no matter what the other kids say...

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: CISCO prakticky final
« Reply #1 on: 15.05.2007, 18:25:43 »
vraj tam bolo aj pocitanie IPeciek z prveho semestra, takze si to treba zopakovat.. A ze mali zapojit dva routre dokopy a na kazdy jeden pc a nakofigurovat setko ako na cviku.. Uz neviem ktora to bola skupina, ale vraj im povedal aj to kde maju dat ake kable a tu cast kde im nieco pokazi a oni to opravia vynechal uplne, pretoze na to nebol cas. Pochybujem ze to Kleinova u nas spravi, ale dobre... Je to nespravodlive..
No a najlepsia sprava je, ze z tych 9tich ludi co to robili presiel (vraj koli tym IPeckam) len jeden.. Takze sa mame na co tesit.. :(
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

krtek

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 586
  • You don't want krtek as your enemy!
    • View Profile
Re: CISCO prakticky final
« Reply #2 on: 15.05.2007, 18:34:04 »
no ja som uz mal s michalkom...
takze mali sme dake ze dva routre- jeden napojit na net a pomocou dhcp zistit ip... druhy bol napojeny na ten prvy a este mal na seba pripojeny jeden PC. trebalo nastavit IPcky a spojit routre, potom napojit PC tak aby sa dalo dostat cez dva routre az na net. dalej zakazat CDP na oboch routroch.
dalsia tema boli access-listy. vsetko mozne trebalo ponastavovat, zakazat a pod...
posledna tema bol subnetting. dostanes jednu IP s maskou a potrebujes napr 13 podsieti a napisat napr. 6. podsiet s maskou a rozsah IPciek v tej danej podsieti :)

nebolo to az take tazke, ale chaosil som fajne a tak mam 68 zo 100... minimum je 60.. takze tesne ale presiel som... este odovzdat case study a mame zapich :P

fanfo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1724
  • still alive, fanfo rulez nobody can stop fanfo
    • View Profile
    • fanfo
Re: CISCO prakticky final
« Reply #3 on: 15.05.2007, 21:48:41 »
No a najlepsia sprava je, ze z tych 9tich ludi co to robili presiel (vraj koli tym IPeckam) len jeden.. Takze sa mame na co tesit.. :(

vsak subneting je zaklad pri sietiach, ked nevies pravit IP-cky tak nevies nic, som zvedavy co nam vymysli na practise


všetko, čo je naozaj užitočné, som sa naučil v materskej škole

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: CISCO prakticky final
« Reply #4 on: 16.05.2007, 00:54:42 »
strasne gay bolo natom practice finaly a ktomu vsetkemu aj zapal oci som dostal kvoli tomu gay prievanu cotam bol ,taze uplne super
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

BCAA

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 673
    • View Profile
Re: CISCO prakticky final
« Reply #5 on: 16.05.2007, 18:32:50 »
na to mozete pouzit ip address calculator, myslim, ze je na kazdom compe


hmm a my sme mohli pouzit    pockaj .... porozmyslam  ...    nic akurat pero papier no additional info sources permited

ale je to v kapse   a celkom dobre teda 

micRo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: CISCO prakticky final
« Reply #6 on: 17.05.2007, 01:17:24 »
a ty si mala koho??
I just know one thing, I won't give up!!

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: CISCO prakticky final
« Reply #7 on: 17.05.2007, 02:45:06 »
jak vám dobre, naša Kleinová tam bude celý čas nad nami stáť a aby toho nebolo málo tak bude aj odpočítavať sekundy do konca :D
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: CISCO prakticky final
« Reply #8 on: 17.05.2007, 03:26:39 »
no ja som uz mal s michalkom...
takze mali sme dake ze dva routre- jeden napojit na net a pomocou dhcp zistit ip... druhy bol napojeny na ten prvy a este mal na seba pripojeny jeden PC. trebalo nastavit IPcky a spojit routre, potom napojit PC tak aby sa dalo dostat cez dva routre az na net. dalej zakazat CDP na oboch routroch.
dalsia tema boli access-listy. vsetko mozne trebalo ponastavovat, zakazat a pod...
posledna tema bol subnetting. dostanes jednu IP s maskou a potrebujes napr 13 podsieti a napisat napr. 6. podsiet s maskou a rozsah IPciek v tej danej podsieti :)

nebolo to az take tazke, ale chaosil som fajne a tak mam 68 zo 100... minimum je 60.. takze tesne ale presiel som... este odovzdat case study a mame zapich :P

Ako prosim ta zistim IP adresu cez DHCP? Ja viem len cez ipconfig na pc alebo running config na routri .. co to DHCP?? Lebo co viem tak takto blizsie je to len v trojke stvorke semestri o DHCP..
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: CISCO prakticky final
« Reply #9 on: 17.05.2007, 05:17:41 »
len jedna info... neodporucam sa spoliehat na zadania pract. finalov inych skupin, na kazde cviko sa totiz vymysla uplne nove, aj v pripade, ze skupina je delena na dva terminy... a je fakt, ze ak neviete "IPcky", tak prakticky nie ste pripraveni na ukoncenie druheho semestra (alebo prveho :)), ledaze by ste ich opisali. ACL a konfigy su v druhom semestri uplne banality. ale kazdopadne, good luck.  :thumbs-up: :ropebanana:
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

kane77

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 886
    • View Profile
Re: CISCO prakticky final
« Reply #10 on: 17.05.2007, 05:57:23 »
no ja som uz mal s michalkom...
takze mali sme dake ze dva routre- jeden napojit na net a pomocou dhcp zistit ip... druhy bol napojeny na ten prvy a este mal na seba pripojeny jeden PC. trebalo nastavit IPcky a spojit routre, potom napojit PC tak aby sa dalo dostat cez dva routre az na net. dalej zakazat CDP na oboch routroch.
dalsia tema boli access-listy. vsetko mozne trebalo ponastavovat, zakazat a pod...
posledna tema bol subnetting. dostanes jednu IP s maskou a potrebujes napr 13 podsieti a napisat napr. 6. podsiet s maskou a rozsah IPciek v tej danej podsieti :)

nebolo to az take tazke, ale chaosil som fajne a tak mam 68 zo 100... minimum je 60.. takze tesne ale presiel som... este odovzdat case study a mame zapich :P

Ako prosim ta zistim IP adresu cez DHCP? Ja viem len cez ipconfig na pc alebo running config na routri .. co to DHCP?? Lebo co viem tak takto blizsie je to len v trojke stvorke semestri o DHCP..

povedal by som ze myslel nieco take:
Code: [Select]
conf t
service dhcp
ip dhcp pool 192.168.1.0/24
network 192.168.1.0 255.255.255.0
default-router 192.168.1.1
A: Because it messes up the order in which people normally read text.
Q: Why is top-posting such a bad thing?
A: Top-posting.
Q: What is the most annoying thing in e-mail?

micRo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: CISCO prakticky final
« Reply #11 on: 17.05.2007, 06:17:57 »
no ale ty si tu napisal ze ako pridelim ip pomocou DHCP .. ale ako ju zistim??
I just know one thing, I won't give up!!

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: CISCO prakticky final
« Reply #12 on: 17.05.2007, 12:56:11 »
no ale ty si tu napisal ze ako pridelim ip pomocou DHCP .. ale ako ju zistim??

noo ved toto toto :( Veď to nám ani nevraveli...
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

micRo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: CISCO prakticky final
« Reply #13 on: 17.05.2007, 16:02:43 »
uz ma to ani neprekvapuje ze sme sa to neucili.. cela tato skola je o tom ze sme sa to neucili a je to bud na zapocte alebo na skuske.. klasika.. proste fei  :whacko:
I just know one thing, I won't give up!!

krtek

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 586
  • You don't want krtek as your enemy!
    • View Profile
Re: CISCO prakticky final
« Reply #14 on: 17.05.2007, 18:40:41 »
no ale ty si tu napisal ze ako pridelim ip pomocou DHCP .. ale ako ju zistim??

noo ved toto toto :( Veď to nám ani nevraveli...

na porte, ktorym si pripojena do internetu (pravdepodobne FastEthernet ;) )  napises ip address dhcp a ked si spravne napojena na net (mas dobry kabel) a mas interface otvoreny (prikaz no shutdown) tak ti rovno vyhodi IP po napisani prikazu a stlaceny ENTER-u. GL

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: CISCO prakticky final
« Reply #15 on: 17.05.2007, 19:09:15 »
no ale ty si tu napisal ze ako pridelim ip pomocou DHCP .. ale ako ju zistim??

noo ved toto toto :( Veď to nám ani nevraveli...

na porte, ktorym si pripojena do internetu (pravdepodobne FastEthernet ;) )  napises ip address dhcp a ked si spravne napojena na net (mas dobry kabel) a mas interface otvoreny (prikaz no shutdown) tak ti rovno vyhodi IP po napisani prikazu a stlaceny ENTER-u. GL

no wow vdaka.. :) Prave som sa vratila z testu.. Ani to nebolo take tazke, setko som vedela len jaksi ten blby stary router mi bral interface serial 0.0 a 0.1 tak som ho tak dala a malo byt 1 a 0..  :ohmigod: :emot-LMAO:  :hammer: Presla som na 30b ale idem opravit lebo ma to stve..   :03:
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: CISCO prakticky final
« Reply #16 on: 17.05.2007, 20:47:49 »
unas bolo 60minimum, tak toto je fakt gay ze ine skupiny iny pocet bodov musia mat
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

petrushka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 372
    • View Profile
Re: CISCO prakticky final
« Reply #17 on: 17.05.2007, 20:52:43 »
unas bolo 60minimum, tak toto je fakt gay ze ine skupiny iny pocet bodov musia mat

trebalo mat min. 29b zo 48b co je 60% takze je to tak isto
Mommy says I'm a special person no matter what the other kids say...

pief

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: CISCO prakticky final
« Reply #18 on: 17.05.2007, 22:47:34 »
pocujte, kde zozeniem ten odfoteny final?

dufus7

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: CISCO prakticky final
« Reply #19 on: 18.05.2007, 02:29:41 »
no ja som tiez dnes mal a pohodicka celkom sa dalo mal som s fecilakom.klasika ip,nastavovanie routra a acl.len by nato mohlo byt viac cas.mal som to na 84 percent,takze spokojnost

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: CISCO prakticky final
« Reply #20 on: 18.05.2007, 02:48:56 »
jo tak mam to dnes za sebou... a mishela... ja som tiez prv zacal nastavovat serial 0.1 ale potom pozeram, ze mi pise, ze som v nejakom subinterface a nie interface, tak reku toto nebude dobre, potom som nastavil normalne 0 a 1 a nakoniec som sa jej posiel este opytat, ze ci tak to ma byt, lebo ze tamto neni ono akosi... jaaaj... akurat na bannere som stratil daco... ale pekne zatim ;)
prave som si zapisal cisco aj na buduci rok... dufam, ze budem nadavat... ale ked nic ine nevyzera zaujimavo

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: CISCO prakticky final
« Reply #21 on: 18.05.2007, 07:24:54 »
podla mna nebudes, CCNA 3 a 4 su konecne zaujimave, vsetko ide lahsie a dokonca pri tychto semestroch pochopis automaticky vela veci aj z 1tky a 2ky, ktore ti usli :) urobil si dobre
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: CISCO prakticky final
« Reply #22 on: 18.05.2007, 15:52:46 »
podla mna tobude este viacej gay ako doteraz


inac tuje dokaz ake je cisco gay http://www.tgdaily.com/content/view/32082/103/
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: CISCO prakticky final
« Reply #23 on: 18.05.2007, 17:19:32 »
jo tak mam to dnes za sebou... a mishela... ja som tiez prv zacal nastavovat serial 0.1 ale potom pozeram, ze mi pise, ze som v nejakom subinterface a nie interface, tak reku toto nebude dobre, potom som nastavil normalne 0 a 1 a nakoniec som sa jej posiel este opytat, ze ci tak to ma byt, lebo ze tamto neni ono akosi... jaaaj... akurat na bannere som stratil daco... ale pekne zatim ;)
prave som si zapisal cisco aj na buduci rok... dufam, ze budem nadavat... ale ked nic ine nevyzera zaujimavo

No ja som nemala nejako casu sa jej nieco pytat.. Kym som popocitala tie ipecky.. Na treti krat lebo najprv som nezapocitala ipecky pre router a potom som zistila ze beriem inu adresu.. No ledva ledva som spravila toto co som mala.. Banner som ties dala toto motd miesto exec.. Ale nic.. Pojdem este raz lebo som na seba nahnevana ze som to tak dokopala aj ked som to vedela, sa mi to vobec nepaci   :03:
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

MKI

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1021
    • View Profile
    • MKI Print Shop
Re: CISCO prakticky final
« Reply #24 on: 25.05.2007, 19:56:13 »
inac nemate na prakticky final nejake fajne poznamky z coho ste sa ucili ?(okrem kurikul a:)) ) bo na ftp su len jedny a tie niesu kto vie ako kvalitne :)
www.mki.sk Kvalitne a lacne TONERY :)