Author Topic: INF Prenašanie predmetu?  (Read 7839 times)

Hazarth

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
INF Prenašanie predmetu?
« on: 30.01.2013, 21:42:37 »
Nazdar, vedel by mi niekto vysvetliť ako to funguje s tým prenášaním predmetov? ak napríklad nespravím matematiku I. skúšku a v LS už neni matematika, môžem ju preniesť do druhého semestra alebo až do druhého ročníka? A tiež mam prenášanie predmetu nahlásiť na študijnom alebo sa mi to objaví v maise automaticky?

esperian

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 873
    • View Profile
Re: INF Prenašanie predmetu?
« Reply #1 on: 30.01.2013, 22:04:48 »
Matematika 1 je v prvom rocniku ZS.. tzn ze Matematiku 1 budes moct spravit najskor v 2 rocniku ZS... nemozes si to preniest do 2heho semstra 1veho rocnika... a pokiaľ dobre viem (neprenasal som este nic takze pockaj nech niekto este napise...) tak nepotrebujes ist na studijne, len si potom v druhom rocniku okrem vsetkych povinných a povinne volitelnych zapises aj vsetky prenasane predmety ...

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: INF Prenašanie predmetu?
« Reply #2 on: 30.01.2013, 22:26:27 »
jj tak jak esperian vravi, nemusis ist na studijne. aspon spoluziaci neboli zatim, ono sa ti to automaticky objavi na maise a musis si to potom do rozvrhu zapisat o rok.
a tiez jak bolo povedane, predmety zo ZS prenasas o rok do ZS a z LS prenasas do LS dalsieho rocnika. max mozes preniest 2 predmety za semester - to snad vies

totaluser

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 621
    • View Profile
Re: INF Prenašanie predmetu?
« Reply #3 on: 30.01.2013, 22:40:45 »
....
« Last Edit: 31.01.2013, 01:37:21 by totaluser »

scorpi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 86
    • View Profile
Re: INF Prenašanie predmetu?
« Reply #4 on: 31.01.2013, 00:05:10 »
no to teda nemozes...aj za LS musis mat najmenej 18 kreditov

PALLY27

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 165
    • View Profile
Re: INF Prenašanie predmetu?
« Reply #5 on: 31.01.2013, 00:52:32 »
nie je čo riešiť .. treba sa učiť čo najlepšie v danom semestri .. a nič neprenašať...

ano stane sa že pre pár bodov to nepôjde .. ale tak či tak treba mať absolvované VŠETKY predmety .. takže je jedno či sa budem poriadne drviť tento semester alebo až o rok ... tak či tak to spraviť musim ..

a prenašať predmety ? .. to je len o problémy naviac...

takže prajem všetkým študentom pevné nervy pri učeni.. a ked sa už neučia .. aspon nad  totu polovicu naj daju :D

totaluser

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 621
    • View Profile
Re: INF Prenašanie predmetu?
« Reply #6 on: 31.01.2013, 02:28:24 »
no to teda nemozes...aj za LS musis mat najmenej 18 kreditov

som naschval kvoli tomu otvoril studijny poriadok a tam sa pise toto

Quote
§ 17
Kontrola štúdia a podmienky pre pokračovanie v štúdiu
(1) Kontrola štúdia sa uskutočňuje na základe počtu získaných kreditov.
(2) V štúdiu študijného programu môže pokračovať študent, ktorý:
a) získal minimálne 12 kreditov za prvý semester štúdia bakalárskeho študijného programu,
b) získal aspoň 36 kreditov za každý akademický rok štúdia príslušného študijného programu,
c) v prípade prerušenia štúdia získal v súčte aspoň 36 kreditov za časť akademického roka, počas ktorého bol zapísaný na štúdium príslušného študijného programu pred prerušením a za časť akademického roka po jeho opätovnom zapísaní sa na štúdium.


odkial mas svoje info?
dokonca uz netreba 18 kreditov za ZS ale staci len 12 podla tohto
http://www.tuke.sk/tuke/univerzita/legislativa-tuke-1/zakladne-vnutorne-predpisy-tuke/studijny-poriadok-tuke/Studijny_poriadok_TUKE_regMSSRw.pdf

Hazarth

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: INF Prenašanie predmetu?
« Reply #7 on: 31.01.2013, 04:15:08 »
Všetkým Vám ďakujem za odpovede :D nevedel som tieto veci nikde nájsť poriadne vysvetlené, dik.

paloSK

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 613
  • :D
    • View Profile
Re: INF Prenašanie predmetu?
« Reply #8 on: 31.01.2013, 04:20:10 »
Všetkým Vám ďakujem za odpovede :D nevedel som tieto veci nikde nájsť poriadne vysvetlené, dik.
Este napis kto ta ucil tu mat1, nech to tu mame kompletne.
:D

esperian

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 873
    • View Profile
Re: INF Prenašanie predmetu?
« Reply #9 on: 31.01.2013, 04:32:40 »
no to teda nemozes...aj za LS musis mat najmenej 18 kreditov

som naschval kvoli tomu otvoril studijny poriadok a tam sa pise toto

Quote
§ 17
Kontrola štúdia a podmienky pre pokračovanie v štúdiu
(1) Kontrola štúdia sa uskutočňuje na základe počtu získaných kreditov.
(2) V štúdiu študijného programu môže pokračovať študent, ktorý:
a) získal minimálne 12 kreditov za prvý semester štúdia bakalárskeho študijného programu,
b) získal aspoň 36 kreditov za každý akademický rok štúdia príslušného študijného programu,
c) v prípade prerušenia štúdia získal v súčte aspoň 36 kreditov za časť akademického roka, počas ktorého bol zapísaný na štúdium príslušného študijného programu pred prerušením a za časť akademického roka po jeho opätovnom zapísaní sa na štúdium.


odkial mas svoje info?
dokonca uz netreba 18 kreditov za ZS ale staci len 12 podla tohto
http://www.tuke.sk/tuke/univerzita/legislativa-tuke-1/zakladne-vnutorne-predpisy-tuke/studijny-poriadok-tuke/Studijny_poriadok_TUKE_regMSSRw.pdf

stud. poriadok je z roku 2008 .. v roku 2010 bol vydaný dodatok ... takze pokial sa nic nezmenilo, co predpokladam ze nie...
tak plati aj toto:
http://fei.tuke.sk/home/studium/bakalarske-studium/legislativa/dokumenty-legislatva/pd6-2010-pocet-kreditov-fei-postup-do-dalsieho-obdobia.pdf

totaluser

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 621
    • View Profile
Re: INF Prenašanie predmetu?
« Reply #10 on: 31.01.2013, 05:12:52 »
dik za doplnenie a ospravedlnujem sa za sirenie nespravnych informacii

keby sa nejednalo o TUKE tak by som ostal prekvapeny ze preco ten novsi vokyn nie je aspon nalinkovany v sekcii Legislativa, ked uz nie aspon doplneny do studijneho poriadku na danom webe
http://www.fei.tuke.sk/sk/fakulta/legislativa

paloSK

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 613
  • :D
    • View Profile
Re: INF Prenašanie predmetu?
« Reply #11 on: 31.01.2013, 05:48:08 »
dik za doplnenie a ospravedlnujem sa za sirenie nespravnych informacii

keby sa nejednalo o TUKE tak by som ostal prekvapeny ze preco ten novsi vokyn nie je aspon nalinkovany v sekcii Legislativa, ked uz nie aspon doplneny do studijneho poriadku na danom webe
http://www.fei.tuke.sk/sk/fakulta/legislativa
Tak ich na to upozorni.
:D

Saku

  • Newbie
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: INF Prenašanie predmetu?
« Reply #12 on: 07.02.2013, 22:59:46 »
Nazdar, mam dotaz LS sa zacina 11.2 ale bohuzial nemam 18 kreditov momentalne len 12 a posledna moznost kde mozem ziskat posledne potrebne kredity bude na dekanskom termine ktory je az v LS. Cize neviem co to premna znamena - mal by som ist od podelka normlane do skoly a vzdelavat sa alebo si pockat na skusku a budem moct chodit do skoly az budem mat potrebnych 18 kreditov.
Snad niekto pochopil tuto moju hlboku uvahu a poskytne mi odpoved vopred velmi pekne Dakujem.

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: INF Prenašanie predmetu?
« Reply #13 on: 07.02.2013, 23:23:16 »
normalne chod do skoly 11.2 ako kazdy iny. Vzchop sa a dekansky termin daj..viem ze sa mi to lahko pise a uz nieje to take lahke ako bolo..ale da sa to..nevzdavaj sa