Author Topic: Zapis predmetov  (Read 27500 times)

sitro

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Zapis predmetov
« on: 09.06.2012, 01:45:12 »
Poprosim niekoho starsieho, ze by napisal presny postup ako sa zapisuju predmety + vsetko co mam o tom vediet (podanie poziadaviek na predmety, zapis do rozvrhu)

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: Zapis predmetov
« Reply #1 on: 09.06.2012, 01:54:55 »
robi sa to cez mais, cast zapis. pokial nie si blby, tak to zvladnes aj bez podrobneho navodu, ako kazdy.
podas si poziadavky na zapis
ak ti schvalia, si zahojeny
ak ti zamietnu, v druhom kole si zvolis ine predmety
rozvrh sa robi az po schvaleni predmetov (po tom 2 kole, neviem ci byva aj tretie), niekedy zaciatkom septembra.
tot cela veda
terminy su niekde na stranke fei
“Any fool can use a computer.  Many do.”

M4D4

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 256
    • View Profile
Re: Zapis predmetov
« Reply #2 on: 09.06.2012, 07:45:53 »
ja som si ako do druháku zapisoval predmety totálne na mol, tak to zvládneš aj ty ;-) proste si vyberieš predmety, doplníš si prenášané predmety a klikneš na OK či ako to je ;-)

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: Zapis predmetov
« Reply #3 on: 09.06.2012, 17:58:42 »
ked uz tu je takato tema .. zaujima ma jedna vec ... treba sa s tym zapisom na predmety ponahlat ? Je tam nejaky obmedzeny pocet ludi, ktori sa mozu prihlasit ? Lebo nebudem v blizkosti "IKT zariadeni"  v ten den ked ma zacat zapis, tak ze ci mam nechat niekomu svoj login a heslo aby mi zapisal predmety hned ako sa zacne zapis alebo ci to pocka par dni, ci mi potom ostane este miesto na ten predmet ktory chcem, ci nie je to limitovane ?

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Zapis predmetov
« Reply #4 on: 09.06.2012, 19:08:52 »
jasne, ze je to obmedzene a plati pravidlo, ze kto skor pride, ten skor berie
alebo sa to zase raz cele dobabre a potom uz je jedno, kedy si volis predmety
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

M4D4

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 256
    • View Profile
Re: Zapis predmetov
« Reply #5 on: 10.06.2012, 16:41:17 »
je rozdiel medzi zapisovaním predmetov a medzi zapisovaním do rozvrhu . . . ak ide o zapisovanie do rozvrhu, tak tam sa naozaj ponáhľaj a daj svoj login aj mamine, hlavne nech ti to niekto stíha zapísať, lebo sa ti neujdú dobre termíny a razom zistíš, že spolužiaci majú školu 2 alebo 3 dni do týždňa a ty máš školu 5 dní do týždňa ;-) . . . čo sa týka zapisovania predmetov, tam sa ponáhľať nemusíš, len to musíš stihnúť do termínu ;-)

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: Zapis predmetov
« Reply #6 on: 10.06.2012, 17:47:19 »
tak teraz ako to je ? :D jeden napisete tak druhy inak, este niekto treti by sa mohol vyjadrit :D

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: Zapis predmetov
« Reply #7 on: 10.06.2012, 17:54:28 »
tak starsi sa stazovali ze neuznaju ti zapisany premdet, napr koly poctu prihlasenych, alebo ked mas 2 PV tak jeden ti skrtnu a tak podobne..tak neviem zatial sme mali na vyber len medzi dvoma..v zimnom zase len medzi dvoma, podla mna nebude problem kedze na siete je prerekvizita zo sieti z druhaku a nemyslim si ze by tam dali max pocet mensi ako sme skoncili v druhom  :D a v letnom tam mame na vyber uz z 3 predmetov, tak tam neviem ci budu problemy alebo nie  :)

M4D4

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 256
    • View Profile
Re: Zapis predmetov
« Reply #8 on: 10.06.2012, 21:56:50 »
proste si zapíš predmety v danom termíne (pozeraj na fei.tuke.sk termíny), pozrieš sa, či ti to uznali, tam sa ponáhľať nemusíš, len to musíš stihnúť v danom termíne (niekoľko dní) . . . nevidím problém prečo by tie predmety neuznali, jedine v druhom ročníku letný semester môže byť problém, ak si zapíšeš 2 PV predmety, tak na jeden ťa nemusia zapísať, lebo je tam veľa študentov už, ale druhý predmet ti zostane . . . tento rok takáto situácia myslím ani nenastala . . . a potom bude zapisovanie do rozvrhov, tam to je štýlom rýchlejší internet berie skôr (prebieha to tak, že všetci tvoji spolužiaci sa prihlásia na MAIS, MAIS niekoľkokrát padne, potom nabehne a rýchlo si zapisujete predmety do rozvrhu tak, aby sa ti nič nekrížilo, ak by sa ti aj niečo krížilo, tak sa to dá vyriešiť v druhom kole zápisu alebo cez študijné) . . .

Apokalyps ti opisoval zápis do rozvrhu, tam to je naozaj obmedzené na termíny (20 ľudí na 1 termín) . . . ale ono najprv prebieha zápis predmetov a potom až niekedy zápis do rozvrhu . . .

Čiže malý návod:

0.) NEUSTÁLE SLEDOVAŤ FEI.TUKE.SK !!!
1.) Ak nadíde deň zápisu predmetov, tak sa pohodlne prihlásiš na MAIS, postupne si všetko zapíšeš v sekcií Zápis, zvládne to naozaj každý bez akejkoľvek pomoci (netreba zabúdať na prenášané predmety!!!), tu sa ponáhľať nemusíš, tu máš času dosť ;-)
2.) Keď to celé spravíš, tak ideš na pivo
3.) Deň pred zápisom do rozvrhu pôjdeš na maisportal.tuke.sk, tam si prezrieš všetky termíny na daný semester a zostavíš si približný rozvrh (nikde ho neklikáš, len si termíny cvičení napíšeš na papier)
4.) Keď nadíde deň zápisu do rozvrhu, tak si na ten deň nič neplánuj, lebo sa ti to vypomstí. Pred začiatkom zápisu dojdi online už dobrých 15 minút a ostaň pripravený rýchlo klikať. Očakávaj, že MAIS tradične padne (nezabudni si priať niečo) ale keď nabehne, tak rýchlo klikáš na sekciu Zápis, Zápis do rozvrhu a rýchlo vyberáš termíny cvičení na zimný semester (odporúčam rýchlo, lebo ti spolužiaci môžu veľmi rýchlo vyfúknuť termín na cvičenie (t. j. zaplnia všetkých 20 miest) a tým pádom sa ti dodrbe celý rozvrh)
5.) Všetko si pekne naklikáš a keď máš všetky predmety na zimný semester hotové, tak fap fap fap a ideš na pivo

chlapci, s takýmito vecami nestresujte preboha, nepoznám naozaj nikoho, kto by si nevedel urobiť zápis na MAISe, stresu vás ešte čaká dosť ;-)
« Last Edit: 10.06.2012, 22:01:30 by M4D4 »

Rimbaud

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 556
    • View Profile
Re: Zapis predmetov
« Reply #9 on: 10.06.2012, 22:38:29 »
  :puf:
Meat is Murder.

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: Zapis predmetov
« Reply #10 on: 11.06.2012, 16:29:35 »
ja viem ako to chodi, nestresujem, len som si nebol isty, ci pri ZAPISE NA PREDMETY je tiez nejaky obmedzeny pocet studentov, ktori si mozu zvolit predmet (z PV) tak preto som sa nato spytal

k tomu tvojmu navodu by som este pridal bod, na ktorom som sa sekol ked bol naposledy zapis do rozvrhu.. a to je, ze ked sa spusti zapis do rozvrhu tak sa niekedy (vzdy?) treba odhlasit a prihlasit ked spustia zapis ... naposledy ked bol tento zapis tak spoluziaci na FB vypisovali, ze uz to ide a ja som stale refreshoval tu stranku a nic som tam nemal, potom ma napadlo, ze sa odhlasim a prihlasim z maisu a uz to nabehlo aj mne, takze pozor na toto, s tym som stratil kopu casu a vdaka tomu som si nestihol vsetko zapisat tak ako som chcel

sitro

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Zapis predmetov
« Reply #11 on: 11.06.2012, 17:09:13 »
Takze budu 2 povinne predmety:
Aplikácie databázových systémov         
Numerická matematika, pravdepodobnosť a matematická štatistika

Povinne voliteľné predmety:
Aplikácie operačných systémov v manažmente I   
Kancelárske informačné systémy   
Spoločenské vedy (FEI):
Estetika      
Etika         
Filozofia         
Politologia      
Psychológia         
Sociológia
Teória grafov
Umelá inteligencia      
Účtovníctvo I

Potom su este vyberove predmety ale tie nemusim ak nechcem ze?

Kolko z PV si mam zvolit? Podla kreditov? Ktore odporucate?

M4D4

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 256
    • View Profile
Re: Zapis predmetov
« Reply #12 on: 11.06.2012, 19:28:28 »
na maisportale máš napísané, že minimálne koľko PV predmetov musíš mať zapísaných, neviem z akého odboru si ty, ale odporúčam Etiku, jednoducho získané kredity bez nejakého náročného učenia sa.

UPDATE: aj keď sa mi nechce, tak som si dal námahu a zistil som, že ty myslíš asi Hospodársku informatiku, na maisportale máš napísané:

Quote
V období od 2. rok ZS do 2. rok ZS je potrebné sa zapísať na 5 predmetov.
 V období od 2. rok ZS do 2. rok ZS je potrebné sa zapísať na 2 P predmety, 3 PV predmety.

podľa kreditov si moc nenavyberáš, všetko máš za 6, odporúčam si zvoliť podľa toho, že čo ťa zaujalo a podľa toho, aké skúsenosti majú s tým predmetom ľudia, ktorí si už tým predmetom prešli ;-)

« Last Edit: 11.06.2012, 19:36:48 by M4D4 »

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: Zapis predmetov
« Reply #13 on: 11.06.2012, 19:33:49 »
za semester musis mat zapisanych minimalne tolko predmetov aby ti dalo 30kreditov

sitro

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Zapis predmetov
« Reply #14 on: 11.06.2012, 21:38:43 »
Zase otazka pre starsich.
Ktore predmety by ste odporucili si dat a ktore zase naopak nedat??

Brand

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 317
    • View Profile
Re: Zapis predmetov
« Reply #15 on: 11.06.2012, 22:51:56 »
a co tak precitat 3 posty vyssie?  :D

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Zapis predmetov
« Reply #16 on: 12.06.2012, 16:18:15 »
alebo popozerat ine topics, uz sa to tu niekde pisalo.. ved naco mat jednu temu ohladom jedneho problemu :/
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

Stormmast3r

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 133
    • View Profile
Re: Zapis predmetov
« Reply #17 on: 12.06.2012, 22:42:39 »
Nenapisal by mi niekto par mudrych slov k predmetu Rozvrhovanie a Logistika. Mám ho ako PV...

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: Zapis predmetov
« Reply #18 on: 12.06.2012, 23:28:55 »
http://people.tuke.sk/jan.paralic/prezentacie/RaL/rl03.htm
nie je to az take strasne ako to vyzera  :)
“Any fool can use a computer.  Many do.”

Stormmast3r

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 133
    • View Profile
Re: Zapis predmetov
« Reply #19 on: 12.06.2012, 23:44:09 »
http://people.tuke.sk/jan.paralic/prezentacie/RaL/rl03.htm
nie je to az take strasne ako to vyzera  :)

hehe, ty si sa mi uz vyjadrila do správy... no som tak na vážkach či to alebo podnikove financie

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: Zapis predmetov
« Reply #20 on: 12.06.2012, 23:47:47 »
podnikove financie su nuda, ako vsetky predmety z ekf :P
“Any fool can use a computer.  Many do.”

Marek_Baranica

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 255
    • View Profile
Re: Zapis predmetov
« Reply #21 on: 13.06.2012, 00:41:04 »
na maisportale máš napísané, že minimálne koľko PV predmetov musíš mať zapísaných, neviem z akého odboru si ty, ale odporúčam Etiku, jednoducho získané kredity bez nejakého náročného učenia sa.

UPDATE: aj keď sa mi nechce, tak som si dal námahu a zistil som, že ty myslíš asi Hospodársku informatiku, na maisportale máš napísané:

Quote
V období od 2. rok ZS do 2. rok ZS je potrebné sa zapísať na 5 predmetov.
 V období od 2. rok ZS do 2. rok ZS je potrebné sa zapísať na 2 P predmety, 3 PV predmety.

podľa kreditov si moc nenavyberáš, všetko máš za 6, odporúčam si zvoliť podľa toho, že čo ťa zaujalo a podľa toho, aké skúsenosti majú s tým predmetom ľudia, ktorí si už tým predmetom prešli ;-)
avatar, frustrujuci avatar

Stormmast3r

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 133
    • View Profile
Re: Zapis predmetov
« Reply #22 on: 13.06.2012, 03:09:46 »
a operačna analyza? Je tu niekto, kto si to dával?

DarthVader

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 507
    • View Profile
Re: Zapis predmetov
« Reply #23 on: 13.06.2012, 14:45:50 »
http://people.tuke.sk/jan.paralic/prezentacie/RaL/rl03.htm
nie je to az take strasne ako to vyzera  :)

ralko si nedavat v ziadnom pripade... ja som si dal a fakoval som az kym som nespravil skusku... cvika su otrasne, prednasky o nicom a napln predmetu no akoze wtf.  ???

M4D4

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 256
    • View Profile
Re: Zapis predmetov
« Reply #24 on: 13.06.2012, 15:47:35 »
na maisportale máš napísané, že minimálne koľko PV predmetov musíš mať zapísaných, neviem z akého odboru si ty, ale odporúčam Etiku, jednoducho získané kredity bez nejakého náročného učenia sa.

UPDATE: aj keď sa mi nechce, tak som si dal námahu a zistil som, že ty myslíš asi Hospodársku informatiku, na maisportale máš napísané:

Quote
V období od 2. rok ZS do 2. rok ZS je potrebné sa zapísať na 5 predmetov.
 V období od 2. rok ZS do 2. rok ZS je potrebné sa zapísať na 2 P predmety, 3 PV predmety.

podľa kreditov si moc nenavyberáš, všetko máš za 6, odporúčam si zvoliť podľa toho, že čo ťa zaujalo a podľa toho, aké skúsenosti majú s tým predmetom ľudia, ktorí si už tým predmetom prešli ;-)
avatar, frustrujuci avatar


vedel som, prečo si ho dávam ;-)