Author Topic: prvak  (Read 6589 times)

sitro

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
prvak
« on: 13.09.2011, 05:08:52 »
Zdravim,
19. taktiez nastupujem na TUKE a potreboval by som nejake informacie od vas.
1. Aky je tam system stravovania? Obedy su chutne? Daju sa aj vybrat? Kde si ich mozem zaplatit?
2. Co hovorite na sport kondicna kulturistika, da sa tam dobre zacvicit? Lunik VIII je tiez plny ciganov?
3. Co treba nosit na Prednasky a Cvicenia?
4. Ked, budem chori, komu mam oznamit ze nepridem? Treba den vopred? Treba aj od lekara ukazat ospravedlnenku?
5. Pondelok 19.9. ked mam prednasku o 9:00, treba na nu prist? ci pondelok staci prist iba do auly na otvorenie ak.roku?
    Bude sa v rozvrhu pokracovat v pondelok po aule?

Vopred dakujem za odpovede.

Brand

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 317
    • View Profile
Re: prvak
« Reply #1 on: 13.09.2011, 06:17:44 »
1. Na TUKE existuje niekolko stravovacich zariadeni, zvacsa sidliacich v priestoroch internatov.
Info: http://www.tuke.sk/sdtu/stravovanie
V jedalnach je vzdy vyber jedal (minimalne 1-2 - napr. vecer pred zatvorenim, az po cca 10 jedal v spicke pocas dna; lubovolna kombinacia priloh/hlavnych jedal).

Funguje system dotacii na jedlo, ked si dobijas kredit na ISIC (studentska identifikacna karta, uz ju mas zrejme), ak nakupis pocas dna v stravovacich zariadeniach na ISIC v sucte minimalne za 3.32 Eura, 1.60 sa Ti na druhy den pripise spat ku kreditu (resp. pri nakupe od 1.66 do 3.31 sa Ti pripse dotacia 0.80, od 3.32+ 1.60 Eura).

Dobijanie kreditu na cipovu kartu ISIC funguje priamo v stravovacich zariadeniach. Samozrejme je mozny nakup aj za hotovost a stravne listky (samozrejme bez dotacie :) ).

Osobne mi niektore jedla celkom chutia, ine su nic moc, to zistis, je fajn, ze na obed mas ozaj slusny vyber v jedalnach (bufety su skor na drobnosti, desiate a tak pod. ).

2.a)  Kamarati mali, tak telocvikar sa o nic nestaral, nanajvys o dochadzku, si v poslnovni a cvicis, co chces. Zacvicit sa urcite da.
   b) Vela obyvatelov L IX kocuje cez VIII, casto ich vydat pri kontrole komunalneho odpadu, alebo si kratia cas vysedavanim v okoli internatov. Nemal som s nimi za 3 roky vyslovene zlu skusenost, ale tak hulakaju, pachnu a tak pod.

3. Co komu vyhovuje :). Pisacie potreby nos vzdy (minimalne pero :D) , notebook sa oplati na cvika, kde sa pracuje na PC (taktiez na prednasky, na ktorych sa inak spi). Osobne som chodil dost nalahko, avsak predmety ako matematiku je dobre si pekne spoznamkovat, ozaj to usetri trochu nervov a casu pri uceni. Ine predmety su formou prezentacii, ktore su zvycajne dostupne.

4. Pri absencii z cvicenia mas niekolko moznosti (prednasky nie su povinne), cviciaci si ale urcuju zvycajne vlastne pravidla, ktore Ti vzdy odprezentuju na prvom cviceni. Je to rozne (oficialne mas povolene max 3x ospravedlnene absencie a ziadnu neospravedlnenu, inak predmet nespravis):
- niektori cviciaci nevyzaduju ospravedlnenia, mozes kludne 3x neprist na cvicenie (ci si chory, lenivy, opity, to je jedno).
- zvycajne je potrebna dodatocna ospravedlnenka, oficialne nesmies mat neospravedlnenu absenciu
- vacsinu cviceni je ale mozne si nahradit (v pondelok je cvicenie, neprides, ale este v piatok toho tyzdna prides na cvicenie z toho predmetu, toto je najlepsie robit u toho isteho cviciaceho)
- mailom cviciacemu vopred nikdy nic neskazis

5. Dekanske volno plati len na ten urceny cas otvarania akademickeho roka, predtym aj potom plati normalny rozvrh, na cvicenia treba ist (aj keby Ti ostala napr. len polovica cvicenia po dekanskom volne), prednasky mozes vynechat (vynechavat :) ), ale tak najlepsie je sa rozhodnut na zaklade vlastnej skusenosti, tak chod aspon pozriet. Ak je prednaska 9:00, tak bude.
« Last Edit: 13.09.2011, 06:22:08 by Brand »

fixa

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: prvak
« Reply #2 on: 13.09.2011, 16:26:22 »
5. Dekanske volno plati len na ten urceny cas otvarania akademickeho roka, predtym aj potom plati normalny rozvrh, na cvicenia treba ist (aj keby Ti ostala napr. len polovica cvicenia po dekanskom volne), prednasky mozes vynechat (vynechavat :) ), ale tak najlepsie je sa rozhodnut na zaklade vlastnej skusenosti, tak chod aspon pozriet. Ak je prednaska 9:00, tak bude.

1.Ak mam prednasku od 7.30-9.00 tak mam ist? Kde je PK2_AF? (vôbec sa neorientujem v tých miestnostiach) Budem to stíhať potom sa dostať do auly na otvorenie?
2. Ako treba ísť oblečený na to otvorenie? Sako, kosela či?

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: prvak
« Reply #3 on: 13.09.2011, 16:56:05 »
http://www.tuke.sk/tuke/univerzita/AREAL.jpg/image_view_fullscreen
mapa arealu. a na to otvorenie nechod... strata casu ;) ale ked tak velmi chces, tak chod normalne obleceny, ziadne sako/koselu netreba
“Any fool can use a computer.  Many do.”

fixa

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: prvak
« Reply #4 on: 13.09.2011, 17:45:36 »
mapa arealu. a na to otvorenie nechod... strata casu ;)

dik bratm... vidím, ze viacero ľudi s vyšších ročníkov ma takýto postoj... :)

ultimate

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 337
    • View Profile
Re: prvak
« Reply #5 on: 13.09.2011, 18:03:05 »
minuly rok bolo to otvorenie asi 20 minut, takze vela casu tym nestratis, no ako bolo pisane vyssie, je to zbytocnost, nemusis tam ist

ace

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: prvak
« Reply #6 on: 13.09.2011, 20:25:17 »
a ako je to vlastne s tým otvorením ohľadom času? lebo na papieri čo sme dostali je že je o 11:00 a na hlavnej stránke TUKE je že je o 10:00... ta teraz ako? :D

Robo7691

  • Guest
Re: prvak
« Reply #7 on: 14.09.2011, 01:13:26 »
Sice som druhak no na zapise nam vcera bolo povedane ze je o 10:00. Minuleho roku sme mali prednasku rano, a normalne bola, potom bolo to otvorenie v aule, a potom zasa sa pokracovalo v uceni.

AnvilOfFury

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: prvak
« Reply #8 on: 15.09.2011, 04:39:38 »
Zdravim,
19. taktiez nastupujem na TUKE a potreboval by som nejake informacie od vas.
1. Aky je tam system stravovania? Obedy su chutne? Daju sa aj vybrat? Kde si ich mozem zaplatit?
2. Co hovorite na sport kondicna kulturistika, da sa tam dobre zacvicit? Lunik VIII je tiez plny ciganov?
3. Co treba nosit na Prednasky a Cvicenia?
4. Ked, budem chori, komu mam oznamit ze nepridem? Treba den vopred? Treba aj od lekara ukazat ospravedlnenku?
5. Pondelok 19.9. ked mam prednasku o 9:00, treba na nu prist? ci pondelok staci prist iba do auly na otvorenie ak.roku?
    Bude sa v rozvrhu pokracovat v pondelok po aule?

Vopred dakujem za odpovede.
Ak môžem pridať tiež názor, tak stravovanie osobne považujem na celkom dobrej úrovni, síce stále vyberám rovnaké jedlá ale zatiaľ mi ešte neprestali chutiť. Osobne sa stravujem v ZP, vyberám losos, pangas, kuracie filetky, syrovo-karfiólový medajlónik + príloha hranolky alebo americké zemiaky. Ryžu som zopár krát koštoval ale nikdy mi nechutila. Polievky nejem nemôžem hodnotiť. S jedlami ktoré som spomínal som nadmieru spokojný, ale boli prípady kedy to bolo výslovne hnusné. Občas sa to stane, zväčša to bolo pri hranolkách a pangasovi. Cenovo mi to príde trochu veľa, zdražovali to, ale pri dotáciách sa to celkom dá. Odporúčam aj hamburgre v hlavnej budove na prízemí v bloku B (pri P26). Pomer cena / objem je fajn.

Rómsky spoluobčania sa vyskytujú pomerne často na L8, zväčša prechádzajú do Kauflandu (nazývaný tiež Gipsy Land) alebo prehľadávajú popolnice - po čom ostáva zväčša ohromný neporiadok. Ale sú zväčša veľmi ochotný zobrať od teba tašku ktorú chceš vyhodiť do popolníc.

Na prednášky sa zväčša neoplatí chodiť, na tie na ktoré áno tak stačí notebook na poznámky (za predpokladu že materiály sú online). Sú ale aj prednášajúci u ktorých je notebook banned (nechápem prečo :/). Na cvičenia jednoznačne notebook (pokiaľ sa na danom cvičení využívajú PC).

Každý normálny cvičiaci, pri normálnom dôvode ťa v pohode uvoľní z cvičenia. Ja zväčša píšem mail, prípadne cvičenie vopred oznámim.
Keep information to yourself - Knowledge is power. Think job security. Never provide documentation.
Use Real Tools - No "fancy-pancy" IDEs. Real developers only use vi.
Compiled = Ship It - User acceptance testing is an absolute waste of time.