Author Topic: Programovanie  (Read 187716 times)

hardest

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 338
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #300 on: 13.04.2011, 18:48:19 »
presne, nie si moderator :D ... a navyse, ajtak si to tam mozno ani nevsimne ten, koho prispevok si upravil

edit: akoze nic v zlom esperian, ja len ze lepsie je napisat novu spravu, lebo ked mu edistnes prispevok tak si to nemusi vsimnut a zas ked napises novy prispevok tak sa pri nazve temy hned zobrazi znak toho, ze je tu novy prispevok, tak si to dotycny, kto caka odpoved precita ... ale ked mu nieco napises do jeho prispevku tak si bude mysliet, ze ziadna odpoved tak sa tam ani nepozrie
« Last Edit: 13.04.2011, 19:09:59 by hardest »

esperian

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 873
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #301 on: 13.04.2011, 18:58:04 »
Este raz sa pytam ci mi dakto neposle cely svet karla plus senzory
Ja si to cele prerobim a aj zadanie spravim sam, len mi ide o to ze podla toho navodu je to sem tam metuce a nas ucitel to vysvetluje a pise ako madar ktoreho nestiha cela skupina

edit//kto ta uci ??
Nic v zlom ale nepride ti to esperian blbe, dopisovat do cudzich prispevkov ?

ni ani nie, ak sa chcem spytat nieco naokraj tak to tam napisem, a vzdy pisem ze edit esp, to ze som to teraz zabudol , moja chyba ale pozri si dalsie edity... a tebe zas nepride cudne ze sa ozyva prave ten komu som do prispevku nic nenapisal?? ok nemienim sa tu hadat a svoj zlozvyk odstranim .. ak to este niekomu vadi tak kludne SS (len sa mi zda ze je obmedzena na urcity pocet sprav takze nie vsetci naraz xDDDD)
a to hardest to ze niesom mod, tak potom naco je tu ta funkcia editovania ?? ok ale ako som uz povedal dik za upozernenie a vela štastie  br br
« Last Edit: 13.04.2011, 19:02:16 by esperian »

esperian

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 873
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #302 on: 13.04.2011, 19:27:31 »
presne, nie si moderator :D ... a navyse, ajtak si to tam mozno ani nevsimne ten, koho prispevok si upravil

edit: akoze nic v zlom esperian, ja len ze lepsie je napisat novu spravu, lebo ked mu edistnes prispevok tak si to nemusi vsimnut a zas ked napises novy prispevok tak sa pri nazve temy hned zobrazi znak toho, ze je tu novy prispevok, tak si to dotycny, kto caka odpoved precita ... ale ked mu nieco napises do jeho prispevku tak si bude mysliet, ze ziadna odpoved tak sa tam ani nepozrie

no tak je to diskutabilne .... ale vpohode beriem aj vas nazor,, ak este nieco budete mat tak si editnite prispevok ja si to precitam, pretoze toto nieje volna diskusia ale tema na programko ;D ;D (srandujem ak by niekto nepochopil)
« Last Edit: 13.04.2011, 20:11:10 by esperian »

esperian

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 873
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #303 on: 14.04.2011, 00:33:43 »
takze mam taky problem ze som dal vykresit na mapu BEEPER, lenze problem je v tom ze karel si asi mysli ze je to stena pretoze ked dam robit napr movek pokial cesta je cista tak on sa pred nim zastavi a skonci.. v com moze byt chyba ??

hardest

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 338
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #304 on: 14.04.2011, 00:37:22 »
to takto tazko povedat, ked nevidime tvoj kod

esperian

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 873
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #305 on: 14.04.2011, 00:54:25 »
uz som nato prisiel, len neviem ci to je spravne ale funguje to, doteraz som mal nastavene ze front is clear len ked world
  • [y]=EMPTY tak som tam priddal ze sa moye rovnat aj beeper

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: Programovanie
« Reply #306 on: 14.04.2011, 01:20:40 »
tak bud nato pridem a viem ze jeto spravne a chapem tomu, alebo nepridem nanic a pisem hore dole nezmysli ako prave ja teraz :D
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

RiTChi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 218
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #307 on: 14.04.2011, 01:35:04 »
uz som nato prisiel, len neviem ci to je spravne ale funguje to, doteraz som mal nastavene ze front is clear len ked world
  • [y]=EMPTY tak som tam priddal ze sa moye rovnat aj beeper
ja som senzor frontIsClear() mal porieseny porovnavanim world.map [karel.x] [karel.y] == EMPTY, no ked som pridal beepre tak som to zmenil na world.map [karel.x] [karel.y] != WALL

//hop... nie celkom korektne.... samozrejme musela byt prefixne inkrementovana dana suradnica podla toho na aku stranu sa karel pozera...

farkasdvd

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #308 on: 14.04.2011, 02:29:35 »
Mal by som taku otazku, ze ked treba nacitat napr rozmery sveta zo suboru, neviem ako zistit hodnotu ked cislo je dvojciferne. ked je jednociferne tak jednoducho:
hodnota = (c = fgetc()) - '0'; // samozrejme int hodnota a char c
ale toto uz nefunguje ked cislo pozostava z dvoch znakov, napr. znaky 10 uz maju hodnotu 4948. preto moj svet moze byt max 9x9. dufam ze ste ma pochopili. otazka je, ze ako by som to mohol vyriesit.

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: Programovanie
« Reply #309 on: 14.04.2011, 03:27:01 »
Mal by som taku otazku, ze ked treba nacitat napr rozmery sveta zo suboru, neviem ako zistit hodnotu ked cislo je dvojciferne. ked je jednociferne tak jednoducho:
hodnota = (c = fgetc()) - '0'; // samozrejme int hodnota a char c
ale toto uz nefunguje ked cislo pozostava z dvoch znakov, napr. znaky 10 uz maju hodnotu 4948. preto moj svet moze byt max 9x9. dufam ze ste ma pochopili. otazka je, ze ako by som to mohol vyriesit.

napr tak ze celi subor nacitas naraz napr cez fread potom nacitane naparsujes cez strchr na prevod z char[] na int pouzijes atoi alebo strtol  podla chute a vole :)
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

farkasdvd

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #310 on: 14.04.2011, 14:07:01 »
ok, pokusim sa...
tie funkcie v ktorom hlavickovom subore su?

xxxx

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #311 on: 14.04.2011, 15:56:53 »
robim s kniznicou curses ... spravil som si funkciu turnOff() do ktorej som dal len endwin() no ked pouzijem turnOff() v maine, tak sa mi len rychlo vykresli svet a hned zmizne .. len to preblikne a, zmizne vsetko a vypise len Press enter atd. ... ako to mam upravit, aby to ostalo vykreslene v tom okne a az vtedy by to zmizlo a zatvorilo by sa okno ked sa stlaci enter?

RiTChi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 218
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #312 on: 14.04.2011, 17:03:23 »
ok, pokusim sa...
tie funkcie v ktorom hlavickovom subore su?

stdlib.h a string.h

kade

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #313 on: 14.04.2011, 20:30:02 »
robim s kniznicou curses ... spravil som si funkciu turnOff() do ktorej som dal len endwin() no ked pouzijem turnOff() v maine, tak sa mi len rychlo vykresli svet a hned zmizne .. len to preblikne a, zmizne vsetko a vypise len Press enter atd. ... ako to mam upravit, aby to ostalo vykreslene v tom okne a az vtedy by to zmizlo a zatvorilo by sa okno ked sa stlaci enter?


pridaj do turnOff: refresh();

mino

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 181
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #314 on: 15.04.2011, 03:52:08 »
Podla mna by stacilo fscanf(fp, "%d ...", &rozmer, ...); netreba nic parsovat rucne...

xxxx

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #315 on: 15.04.2011, 20:43:35 »
naco je ta funkcia move() v kniznici curses ? ... cital som, ze posunie kurzor ... ale naco mi toto treba pri funkcii draw(), nechapem kde by som to mal pouzit ?

RiTChi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 218
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #316 on: 16.04.2011, 05:03:56 »
naco je ta funkcia move() v kniznici curses ? ... cital som, ze posunie kurzor ... ale naco mi toto treba pri funkcii draw(), nechapem kde by som to mal pouzit ?
na to, aby si po kazdom kroku nevykresloval cely svet, ale len nahradil znak na zmenenych miestach

xxxx

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #317 on: 16.04.2011, 19:28:55 »
to len pridam move(riadok, stlpec); do funkcie draw() kde sa vypisuje dvoma cyklami pole world? ... vsak to sa ajtak potom napr. pri movek(); alebo turnLeft();  vola cela funkcia draw(), takze sa vykresli zas cely svet, nie ?

RiTChi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 218
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #318 on: 16.04.2011, 20:15:51 »
to len pridam move(riadok, stlpec); do funkcie draw() kde sa vypisuje dvoma cyklami pole world? ... vsak to sa ajtak potom napr. pri movek(); alebo turnLeft();  vola cela funkcia draw(), takze sa vykresli zas cely svet, nie ?

no da sa osetrit aj tak aby sa nevykresloval vzdy, ale len na prvykrat... :)

xxxx

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #319 on: 16.04.2011, 20:24:48 »
ale potom pri movek a turnLeft co zavolas ked chces zmenit umiestnenie karla ?

btw. RiTChi pozri si PM

weeest

  • Newbie
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #320 on: 17.04.2011, 04:09:34 »
Neviete do kedy treba odovzdat zadanie ?

ppeess

  • Guest
Re: Programovanie
« Reply #321 on: 17.04.2011, 04:18:42 »
Neviete do kedy treba odovzdat zadanie ?
Urcite sa bude dat odozvdat aj v skuskovom obdobi :)

Tren

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #322 on: 17.04.2011, 17:42:02 »
no neviem ci sa bude dat, lebo nas cviciaci spomynal nieco take ze tento rok to bude ine..by som povedal ze nas budu testovat ci to zadanie sme urobili fakt my  :)

drakeman

  • Newbie
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #323 on: 17.04.2011, 17:58:15 »
počujte ako si si neviem asi rozbehať ten pdcurses... som si stiahol z tejto stranky a sice ani neviem co z nej stiahnut poradte pls.
Code: [Select]
http://sourceforge.net/projects/pdcurses/files/pdcurses/3.4/som stiahol viacere a nakopiroval do zlozky kde mam ulozeneho karla... potom som si otvoril netbeans a dal project properties/build/linker/libraries a tam som si addol pdcurses, no je to všetko spravne?

lebo ked som dal kompilovat tak vypisalo:

Code: [Select]
karol.c:5:20: fatal error: curses.h: No such file or directory
moj kod:

Code: [Select]
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>
#include <curses.h>

int main(int argc, char** argv) {
    char k;
    WINDOW *wnd
    wnd = initscr();
    getmaxyz(wnd, nrows, ncols);
    noecho();
    refresh();
    r=nrows;
    c=ncols;

    turnOn();
    turnLeft();
    movek();

    return (EXIT_SUCCESS);
}

fakovnik

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 340
    • View Profile
Re: Programovanie
« Reply #324 on: 18.04.2011, 00:24:43 »
Skús:

#include "curses.h"

Whoever said money can't buy happiness isn't spending it right.