Author Topic: Najlahsi odbor na FEI  (Read 24365 times)

mirec21

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Najlahsi odbor na FEI
« on: 27.04.2011, 00:24:50 »
Čawte ľudia aký je podľa Vás najľahší odbor na FEI   tam kde nieje cudzí jazyk
a aký mate názor na automobilová elektronika a informatika dik  pls

darkoooooo

  • Guest
Re: Najlahsi odbor na FEI
« Reply #1 on: 27.04.2011, 02:55:43 »
Čawte ľudia aký je podľa Vás najľahší odbor na FEI   tam kde nieje cudzí jazyk
a aký mate názor na automobilová elektronika a informatika dik  pls

INFORMATIKA : uc sa programovat !!!!!!
                   : ak mas rad elektrotechniku tak kludne :)
                   : "trosku" matiky tiez nezaskodi vediet
                      vela stastia

esperian

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 873
    • View Profile
Re: Najlahsi odbor na FEI
« Reply #2 on: 27.04.2011, 03:19:48 »
ffu ha, tak ja som na informe prvy rok a nejako nepocitujem aby to bol najjednoduhsi , to ani nechcem vediet ake su ostatne potom ... xD povedal by som ze je tam mozno najlahsie sa dostat kedze tam beru tolko ludi ... ale udrzat sa tam to da tiez nejaku tu namahu

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: Najlahsi odbor na FEI
« Reply #3 on: 27.04.2011, 03:30:19 »
Informatika urcite nepatri medzi tie lahsie. Matika je dost tazka, aj ked da sa zvladnut ked mas dobre zaklady v pohode ... no potom v letnom je fyzika, co je dost problem aspon pre mna :D

orsi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 182
    • View Profile
Re: Najlahsi odbor na FEI
« Reply #4 on: 27.04.2011, 03:52:01 »
hospodarska informatika.  ;) nie je ani hospodarska ani informatika.  :thumbs-up:

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: Najlahsi odbor na FEI
« Reply #5 on: 27.04.2011, 03:53:55 »
hospodarska tiez nie je najlahsia ... ale to je tazko povedat, kazdemu je ine lahke

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: Najlahsi odbor na FEI
« Reply #6 on: 27.04.2011, 03:55:22 »
od HI ruky prec :D. na KKUI nie su normalni vyucujuci (cest vynimkam)  :trestac: :trestac:
“Any fool can use a computer.  Many do.”

AnvilOfFury

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: Najlahsi odbor na FEI
« Reply #7 on: 27.04.2011, 05:32:48 »
Obtiažnosť sa nenormálne odvíja od každého vyučujúceho. Informatika je ľahká ak dokážeš nejaké veci rýchlo pochopiť, máš dostatočné logické myslenie a bude ťa to baviť a si ochotný sa niečomu venovať aj vo vlastnom čase. Ale narazíš aj tuto na určité veci s ktorými sa treba potrápiť (či už matika, fyzika, elektrika u každého to môže byť iné). Automobilová elektronika - na tom odbore je bordel celkom. Aspoň čo počúvam od spolubývajúcich. Matika, fyzika, elektrotechnika sú celkom ťažšie ako na Informatike. Hospodárska informatika... z informatiky málo, by som povedal že slabšia ekonomika kde dostaneš aké také (na nižšej úrovni) základy z toho čo sa berie na informatike. (Akurát si spomínam na ten výrok dekana o HI keď bola Google WAR III... :)). Cudzí jazyk je na Hospodárskej informatike, Informatike a Kybernetike pokiaľ viem (AJ bez možnosti výberu, 2r. LS). Veľa záleží od toho na ktorého profesora naďabíš, ale ak pozorujem formálnu a obsahovú stránku tvojho príspevku tak nedávam veľké nádeje... ak tu ide človek s vedomím čo je najľahšie tak to nie je najideálnejší pohľad na štúdium.
Keep information to yourself - Knowledge is power. Think job security. Never provide documentation.
Use Real Tools - No "fancy-pancy" IDEs. Real developers only use vi.
Compiled = Ship It - User acceptance testing is an absolute waste of time.

Robo7691

  • Guest
Re: Najlahsi odbor na FEI
« Reply #8 on: 27.04.2011, 17:32:21 »
Napriklad na KEMTe sa prváci majú naco tesit. V letnom semestri im odpada najlahsi predmet Elektrotechnicke praktikum a nahradza sa matematikou 2. tak a este ktomu ta dalsie 2 matematiky cakaju v druhom rocniku. takze ak nevies matematiku, a hoci vies ale nejakou nahodou sa ti nepodari urobit matematiku 1 v ZS mozes kludne zabalit studium. Tak to bude vyzerat ked prides na Telekomunikacie, Elektroniku, a sa mi zda ze aj Automobilova elektronika je pod nami prve 2 roky.

pawlo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 109
    • View Profile
Re: Najlahsi odbor na FEI
« Reply #9 on: 28.04.2011, 01:19:17 »
Napriklad na KEMTe sa prváci majú naco tesit. V letnom semestri im odpada najlahsi predmet Elektrotechnicke praktikum a nahradza sa matematikou 2. tak a este ktomu ta dalsie 2 matematiky cakaju v druhom rocniku...

Nazdar!

Na http://maisportal.tuke.sk/portal/studijneProgramy.mais sa píše pri odbore Elektronika že v 1. ročníku ZS - Matematika 1, LS - Elektrotechnické praktikum a 2. ročním ZS - matika II - zmenilo sa na tom niečo?

Ďakujem za odpoveď.

majek32

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Najlahsi odbor na FEI
« Reply #10 on: 28.04.2011, 02:28:30 »
daj si rok 2011/2012

pawlo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 109
    • View Profile
Re: Najlahsi odbor na FEI
« Reply #11 on: 28.04.2011, 02:34:51 »
majek32 ďakujem za odpoveď - nejako som prehliadol že sa dá vybrať školský rok.

Nevieš mi povedať prečo sa to menilo?
« Last Edit: 28.04.2011, 05:40:48 by pawlo »

majek32

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Najlahsi odbor na FEI
« Reply #12 on: 28.04.2011, 07:07:51 »
preto lebo chcu skvalitnit feiku. to znamena este vecsie sito ako za posledne roky

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: Najlahsi odbor na FEI
« Reply #13 on: 28.04.2011, 14:02:58 »
preto lebo chcu skvalitnit feiku. to znamena este vecsie sito ako za posledne roky

ty si prvak, vsak?
“Any fool can use a computer.  Many do.”

majek32

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Najlahsi odbor na FEI
« Reply #14 on: 28.04.2011, 14:21:18 »
jj

Don_Corleone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 66
    • View Profile
Re: Najlahsi odbor na FEI
« Reply #15 on: 29.04.2011, 01:19:24 »
Čawte ľudia aký je podľa Vás najľahší odbor na FEI   tam kde nieje cudzí jazyk
a aký mate názor na automobilová elektronika a informatika dik  pls

z akej si skoly ? gymnazium ? elektrotechnika ? strojarska ?

Ivo1007

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 98
  • NO PAIN NO GAIN!
    • View Profile
Re: Najlahsi odbor na FEI
« Reply #16 on: 29.04.2011, 01:43:31 »
Na  hospodárskej informatike nemáš elektrotechniku ani fyziku takže  o toto je to lahšie, hlavne tá elektrotechnika, čo ja počúvam veľa ľudom to nejde.  U nás je zas taký predmet Simulačné systémy v HI a ten tiež veľa ľudom nejde ale dá sa  to naučiť ak makáš. O rok ho ako prváci nebudete mať lebo budete mať matiku 2 ale potom asi hej. Z môjho pohľadu je HI najľahší odbor na FEI aj keď sú aj tam tiež niektoré veci ťažšie ako som spomínal, ale zas je tam najťažšie sa dostať. Minulý rok bol hranica 167 bodov.

Don_Corleone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 66
    • View Profile
Re: Najlahsi odbor na FEI
« Reply #17 on: 29.04.2011, 02:27:22 »
Čawte ľudia aký je podľa Vás najľahší odbor na FEI   tam kde nieje cudzí jazyk
a aký mate názor na automobilová elektronika a informatika dik  pls

na akej skole studujes ? gymnazium ? elektrotechnika ? strojarina ? nieco ine ?

vicious

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Najlahsi odbor na FEI
« Reply #18 on: 29.04.2011, 19:09:31 »
Ja čo som na Automobilovej elektornike, nemám cudzí jazyk (pritom sa stále tvrdilo, že v letnom semestri v druhaku je povinná na celej FEI) a v tom odbore máš predmety skoro všetky také isté ako v iných elektro odboroch, keď si pozriem profil absolventa odboru AE, tak mám pocit že študujem absolútne neičo iné, (alebo to všetko chcu stihnuť prebrať v 3ročníku?). A že jaký odbor je najľahší, stačí si pozrieť štipendiá a z ktorých odborov najviac dostávajú, samé HI a Inf. Inač celkom v pohode to je, na otvorenie odboru trebalo 60 ľudí - ale bolo nás okolo 90 na začiatku 1. ročníka, teraz sme 26,  ;D (drvivá väčšina sama odišla v prvom ročníku, 8 ľudí vydrbali teraz v zime kôli Matematike 1. čo prenášali).
EDIT: ak si z gymnázia, tak odborné veci sa daju naučiť, ešte keď máš k tomu aj vzťah, a také ako matematika alebo fyzika tak to sa dá relatívne v pohode, a ak si z odbornej školy tak môže byť problem s tou matematikou I ,II a také veci, odborné predmety budeš mať skor ako opakovanie zo strednej, a ak si kuchar čašník, učeň z SOU, či z obchodnej akademie tak Automobilovú elektroniku neskúšaj
« Last Edit: 29.04.2011, 19:15:59 by vicious »

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: Najlahsi odbor na FEI
« Reply #19 on: 29.04.2011, 19:38:25 »
... A že jaký odbor je najľahší, stačí si pozrieť štipendiá a z ktorých odborov najviac dostávajú, samé HI a Inf...
skus porozmyslat nad tym, ze k tomu aspon trochu priespieva aj fakt, ze prave na tychto dvoch odborch je asi najviac studentov...
“Any fool can use a computer.  Many do.”

DarthVader

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 507
    • View Profile
Re: Najlahsi odbor na FEI
« Reply #20 on: 01.05.2011, 23:09:17 »
... (pritom sa stále tvrdilo, že v letnom semestri v druhaku je povinná na celej FEI) ...

ja napr. tuto povinnu anglinu mam a musim povedat, ze je to podla mna totalna fraska, vzhladom na to ze sa tam dokopy nic nerobi. Plus potom pripominam, ze si treba strategicky rozvrhnut kedy chybat :D  :beer1:

AnvilOfFury

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: Najlahsi odbor na FEI
« Reply #21 on: 02.05.2011, 14:28:28 »
A že jaký odbor je najľahší, stačí si pozrieť štipendiá a z ktorých odborov najviac dostávajú, samé HI a Inf.
Nesúhlasil by som že Inf a HI sú najľahšie odbory. Uznávam že majú odľahčené verzie predmetov ako Matematika (Inf napríklad nemajú Matematika II), Elektrotechnika, Fyzika, Štatistika (HI ele a fyz nemá vôbec) ale sú tu hlavne odborné predmety, ktoré nedokáže každý chápať. Na Inf klasicky už klasicky od C, Javy, C# na Hi cez ekonomické veci. Kto k tomu nemá vzťah tak sa skrátka trápi, kto má tak tomu to poväčšinou celkom ide.
No, ale pri ostatných odboroch ako aj Automobilová elektronika je problém s ťažkou elektrotechnikou, fyzikou a už nepamätám čo všetko spolubývajúci mali (alebo preniesli). Anglina tam nie je, ale často majú Informatické mutácie predmetov ktoré sú pod katedrou KKUI (nie KPI) a je bordel z toho.
Keep information to yourself - Knowledge is power. Think job security. Never provide documentation.
Use Real Tools - No "fancy-pancy" IDEs. Real developers only use vi.
Compiled = Ship It - User acceptance testing is an absolute waste of time.

fixa

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: Najlahsi odbor na FEI
« Reply #22 on: 03.05.2011, 22:04:05 »
Zdravim ludia. Nechcelo sa mi vytvarat novu temu tak to napisem sem. Podal som prihlasku na INF a cudoval som sa, ze mi nechodi ziadna odpoved. Potom som sa trosku porozhliadol a zistil, ze termin predlzili az na 20.5. Do kedy mam potom ocakavat list od tohto datumu? Dik. 

AnvilOfFury

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: Najlahsi odbor na FEI
« Reply #23 on: 04.05.2011, 01:00:55 »
Zdravim ludia. Nechcelo sa mi vytvarat novu temu tak to napisem sem. Podal som prihlasku na INF a cudoval som sa, ze mi nechodi ziadna odpoved. Potom som sa trosku porozhliadol a zistil, ze termin predlzili az na 20.5. Do kedy mam potom ocakavat list od tohto datumu? Dik. 
Cca mesiac maximálne, aspoň myslím. Mne prišlo do dvoch týždňov.
Keep information to yourself - Knowledge is power. Think job security. Never provide documentation.
Use Real Tools - No "fancy-pancy" IDEs. Real developers only use vi.
Compiled = Ship It - User acceptance testing is an absolute waste of time.

Don_Corleone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 66
    • View Profile
Re: Najlahsi odbor na FEI
« Reply #24 on: 05.05.2011, 00:57:04 »
na internete bude skor ... neviem ako presne je stranka tusim to bol mais ... a tam zadas svoje udaje . aj ked si podal prihlasku papierovo malo by to tam byt a mne to rozhodne ukazalo skor ako papier a aspon vies ci ta riesia alebo co je ...