• Welcome to TUKE FÓRUM - Fórum pre študentov Technickej Univerzity v Košiciach.
 

ASSEMBLER i8080 / 8086 zadania + HELPDESK :)

Started by Raleon, 03.03.2011, 19:05:30

« predchdzajce - alie »

zaky

hardest diki moc, mne si zasa celkom pomohol, cize proste instrukciou ani si odstranim lave bity co nepotrebujem, neviem sice ajk je to mozne ale neriesim uz :D
kedze viem ze napr v mojom pripade pri prevode na 16tku lave 4 bity su desiatky v hexa a prave 4 su jednotky v hexa
cize prosto dikeska :D

92% teenagerů neposlouchá svojí maminku. Patříš-li mezi zbývajících 8%, dej si tohle do podpisu

smelyzajo

predam zadania na asembler pis pmd dohodneme sa):

hardest

ANI je logicke nasobenie AND, cize 0*1=0, 1*0=0, 1*1=1, 0*0=0
zaky -> takze tie lave bity si vynulujes lebo ich nasobis nulou a tie napr. prave tri nasobis jedotkou, tak tie ti ostanu a ostatne sa vynuluju

zaky

nj logicky sucin, nasiel som si, len toto presne nechapem, pockaj teda
moj pripad, ani 15
idem davat do hexa
mam v akumulatore napr
01000010 nasobim 00001111
dostanem?

92% teenagerů neposlouchá svojí maminku. Patříš-li mezi zbývajících 8%, dej si tohle do podpisu

hardest

01000010 nasobim 00001111  dostanes 00000010  .. proste vynulujes vsetko okrem prvych niekolkych bitov zprava (podla toho ake cislo das za ani)


zaky

Quote from: hardest on  24.03.2011, 02:38:08
01000010 nasobim 00001111  dostanes 00000010  .. proste vynulujes vsetko okrem prvych niekolkych bitov zprava (podla toho ake cislo das za ani)


jo, dik  :beer1:

92% teenagerů neposlouchá svojí maminku. Patříš-li mezi zbývajících 8%, dej si tohle do podpisu


farkasdvd

caute, dal som na moodle moje zadanie, potom som si vsimol, ze tam mam este mensiu chybu, ale neviem jak to zmazat a dat tam novy opraveny. moze to zmazat len cviciaci, alebo jak to funguje?

Wolfdale

ked si dal odoslat na vyhodnotenie, tak uz nemas sancu to opravit...len cviciaci :)

Ešte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme už začali.

ppeess

Quote from: farkasdvd on  24.03.2011, 17:02:48
caute, dal som na moodle moje zadanie, potom som si vsimol, ze tam mam este mensiu chybu, ale neviem jak to zmazat a dat tam novy opraveny. moze to zmazat len cviciaci, alebo jak to funguje?

To nevadi, ked mu odovzdas papierovu formu tak mu to povies a on si to na tu papierovu formu poznaci  :ringsmiley: :)

farkasdvd

Quote from: ppeess on  25.03.2011, 00:00:36
Quote from: farkasdvd on  24.03.2011, 17:02:48
caute, dal som na moodle moje zadanie, potom som si vsimol, ze tam mam este mensiu chybu, ale neviem jak to zmazat a dat tam novy opraveny. moze to zmazat len cviciaci, alebo jak to funguje?

To nevadi, ked mu odovzdas papierovu formu tak mu to povies a on si to na tu papierovu formu poznaci  :ringsmiley: :)

no to super, diki moc :)

manop

Potrebujem spraviť vývojový diagram ku zadaniu č.12)  Určte počet slov obsahujúcich najviac tri číslice,vytlačte osmičkovo...zdroják pošlem,,súrne..ozvite sa niekto,,pls

kade

nema niekto nejaky navod na 86-ku v SK alebo v CZ ?? nejakto pdf-ko, alebo nieco podobne..  nejak to neviem "vygúgliť"  :ohmygod:


selli1235

caute, neviete niesu niekde na nete zadania z x86 tky? bu

Wolfdale


Ešte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme už začali.

selli1235

Myslel som nejaky uzitcny link vypracovanych zadani  ;D

Wolfdale


Ešte sme to nedokončili celkom, ale takmer sme už začali.

Fejero

Zdravim, ja mam zadanie Určte počet čísel, reprezentovaných slovami, deliteľných 1. uvedeným číslom bezozvyšku. No a mam taku otazku: ma to testovať aj to prve čislo čo som vložil(ktore "čiste náhodou" určite spĺňa podmienku  ;D) alebo to ma kontrolovat len tie dalšie slova na vstupe? Leba v zadani to nieje napisane jasne. Diki za pripadnu pomoc :)

Makaveli

mam nejake vyparaocvane zadania z min roka ak by niekto chcel tak sukromna sprava :P
Máte pravdu. Jsem blázen. Ale víte co ještě? Je mi to u prdele:P KED NIECO NEVIES TUKE FORUM VYRIESI :)))

Tren

Quote from: Makaveli on  24.04.2011, 01:54:18
mam nejake vyparaocvane zadania z min roka ak by niekto chcel tak sukromna sprava :P
hod to na ftp   :hug:

razer08

Potrebujem spravit zadanie i86 na assembler :) kto by mi vedel spravit? samozrejme nie zadarmo :)

defjam

ten kod pre 8086 musi byt funkcny aj pre linux?

Tren


defjam

asi mi tu nikto nepovie preco mi ten kod 8086 ide na mojom PC a ked sa to snazim odovzdat do systemu tak pise "Vyskytla sa chyba: Error 4100"...