Author Topic: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE  (Read 205328 times)

Palike

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 230
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #775 on: 19.05.2010, 17:41:18 »
Prosím ako mam spravit ukoncenie programu, aby karol polozil beepre iba po cislo 6 a dalej nepracoval?

ty nemas davat beepre nie pokial ich nieje 6.. ale pokial sa to nerovna vyske sveta.. alebo pokial na pravo uz nic nieje.. ale aj ten posledny riadok mozes zaplnit... prve si musis zmerat vysku sveta.. ked bude 6 (ako na obrazku) tak davas beepre pokial ich nieje 6, keby bol svet dlhsi tak davas aj tak len po tu 6tku .. ale keby bol svet kratsi ako 6 tak davas len do vtedy pokial moze.. ale podstatna je hlavne ta vyska.. do vtedy ty mas davat tie beepre.. ked bude vyska 11 tak do vtedy budes davat beepre pokial tam nebude 11.. ak sa to bude dat
« Last Edit: 19.05.2010, 17:43:19 by Palike »

Palike

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 230
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #776 on: 19.05.2010, 17:42:48 »
tak to prerobis na juh :D  vypni ho ked bude facingNorth && frontIsBlocked && rightIsBlocked. Len pracuj so stenami a otocenim

no uz sa aj to tvoje nejak komplikuje  ;) takze to moje nieje az take zlozite :) ja tam mam dve podmienky... ty uz zrazu 3 a ani nws ci by to slo spravne

Petrinho

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #777 on: 19.05.2010, 20:05:18 »
tak to prerobis na juh :D  vypni ho ked bude facingNorth && frontIsBlocked && rightIsBlocked. Len pracuj so stenami a otocenim

no uz sa aj to tvoje nejak komplikuje  ;) takze to moje nieje az take zlozite :) ja tam mam dve podmienky... ty uz zrazu 3 a ani nws ci by to slo spravne

...no ja vam to poviem takto, skoro vsetko co pisete som skusal ale vzdy daco neslo a to uz sa stym drbem skoro dva tyzdne a to pritom niektore zadania som mal hodotve do pol hodiny...ako to vidim ja tak vam mozno vecer pisem na ICQ ak sa nenahnevate :)

Palike

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 230
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #778 on: 19.05.2010, 20:42:46 »
...no ja vam to poviem takto, skoro vsetko co pisete som skusal ale vzdy daco neslo a to uz sa stym drbem skoro dva tyzdne a to pritom niektore zadania som mal hodotve do pol hodiny...ako to vidim ja tak vam mozno vecer pisem na ICQ ak sa nenahnevate :)

mne to ide  ;)

potototamto

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #779 on: 19.05.2010, 20:48:32 »
ako to opravym aby mi polozil beeper hned po otoceni....a nie az na druhom riadku..niekde vo funkcii dole???
funkcie este nemam spravne popisane :-DD
zadanie 11.

Code: [Select]
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>
#include "Library.h"

int i,pocet,j,krok,a,b;
  pocet=0;
  krok=0;
  b=1;

//Karel ide az na koniec sveta
int movekAll(){
    int kolko=0;
    while(frontIsClear()) {
        movek();
        kolko=kolko+1;
    }
    return kolko;
}

                               
//Karel ide spat dole   
void dole(){
     movekAll();
     turnRight();
     movek();
     turnRight();
     movekAll();
     turnBack();
     }
     
//Karel ide vzostupne (schody)
void stairs(){
     for(i=1;i<pocet;i++)                                       
         pocet++;
         for(j=0;j<krok;j++){                                             
           movek();                                           
           for(a=1;a<b;a++){
                putBeeper();}                     
            }
             b++;
                                krok++;
      }

                                                   
int main(int argc, char *argv[])
{
/*if(argc!=2){
              printf("malo parametrov");
              getchar();
              exit(1);}
             
  turnOn(argv[1]); */
 
 
  turnOn("world.kw");  //nacita svet
 
 
 
 while(krok<7){
 
           while(notFacingNorth()){                          //zaciatocna poloha
                          turnLeft();
                          }   
                                     
          stairs();                                          //Karel robi schody, uklada zaradom Beepre
                               
                             
                               
                                dole();                              //Karel sa vracia do prveho riadku
                                 }     
                                 turnRight();                                               
             
                   
   
                     
 
  system("PAUSE");
 
  return 0;
 
 
}

Palike

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 230
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #780 on: 19.05.2010, 20:56:39 »
ako to opravym aby mi polozil beeper hned po otoceni....a nie az na druhom riadku..niekde vo funkcii dole???
funkcie este nemam spravne popisane :-DD
zadanie 11.

v stairs() mas tam ze sa pohne a da beeper... tak ked ho mas dole.. tak sa pohne a az potom da beeper takze je jasne ze tam bude jeden riadok volny.. skus to vymenit... ale aj tak to nemas podla mna dobre.. preco tam mas pokial krok neni 7?..

potototamto

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #781 on: 19.05.2010, 21:01:25 »
ako to opravym aby mi polozil beeper hned po otoceni....a nie az na druhom riadku..niekde vo funkcii dole???
funkcie este nemam spravne popisane :-DD
zadanie 11.

v stairs() mas tam ze sa pohne a da beeper... tak ked ho mas dole.. tak sa pohne a az potom da beeper takze je jasne ze tam bude jeden riadok volny.. skus to vymenit... ale aj tak to nemas podla mna dobre.. preco tam mas pokial krok neni 7?..

no potom mi zase nerobi schody, iba vypise v riadku 12345...a do hora nic...
aby robilo iba po 6 :DDD...

potototamto

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #782 on: 19.05.2010, 21:17:30 »
ako to opravym aby mi polozil beeper hned po otoceni....a nie az na druhom riadku..niekde vo funkcii dole???
funkcie este nemam spravne popisane :-DD
zadanie 11.

v stairs() mas tam ze sa pohne a da beeper... tak ked ho mas dole.. tak sa pohne a az potom da beeper takze je jasne ze tam bude jeden riadok volny.. skus to vymenit... ale aj tak to nemas podla mna dobre.. preco tam mas pokial krok neni 7?..

uz mi to ide...vymenila som za inu zatvorku :-))) ďakujem

petopetolkoo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 68
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #783 on: 19.05.2010, 21:18:52 »
JAK JE TO S TYM ODOVZDAVANIM ZADANIA S PROGRAMKA ??... NIEKDE PISE ZE V STVRTOK RANO O 10-00  V PC-14  A TAM KDE SA UPLOADUJE ZADANIE PISE NIECO V ZMYSLE: ,, ODDELENE SKUPINY, MIREK : STVRTOK 15-55 PC1 .....CO ZNAMENA TOTO ODDELENE SKUPINY ???

Palike

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 230
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #784 on: 19.05.2010, 21:36:05 »
uz mi to ide...vymenila som za inu zatvorku :-))) ďakujem

ale tu 7 si oprav.. lebo ked ti ucitel zvacsi svet tak to budes mat zle..

potototamto

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #785 on: 19.05.2010, 21:50:48 »
uz mi to ide...vymenila som za inu zatvorku :-))) ďakujem

ale tu 7 si oprav.. lebo ked ti ucitel zvacsi svet tak to budes mat zle..

no snazim sa :)

Palike

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 230
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #786 on: 19.05.2010, 21:51:54 »
no potom mi zase nerobi schody, iba vypise v riadku 12345...a do hora nic...
aby robilo iba po 6 :DDD...

Code: [Select]
 
krok=1;
b=2;
void stairs()
{                                        
         for(j=0;j<krok;j++)
           {                                                                                        
                for(a=1;a<b;a++)
                   {
                        putBeeper();
                   }
                if (frontIsClear()) movek();                  
           }
          
         b++;
         krok++;
}

ja som to upravil tak.. neviem ako to ide teraz tebe... nechapal som naco tam mas ten prvy cyklus :-$ a v tom dole... si tiez namiesto movek() daj if (frontIsClear()) move(); a este namiesto toho movekAll daj to iste len co ti nepocita tie kroky a potom na zaciatok si daj to movekAll nech ti spocita vysku sveta.. das nech sa vrati na zaciatok a potom namiesto toho cyklu to do 7 daj nech to robi po kolko.


Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #787 on: 19.05.2010, 22:13:03 »
tak to prerobis na juh :D  vypni ho ked bude facingNorth && frontIsBlocked && rightIsBlocked. Len pracuj so stenami a otocenim

no uz sa aj to tvoje nejak komplikuje  ;) takze to moje nieje az take zlozite :) ja tam mam dve podmienky... ty uz zrazu 3 a ani nws ci by to slo spravne
Slo by slo, mne to ide, len ja mam osetrene este beepre tam a  vsetko mozne popletene... a nie je to komplikovane :D

potototamto

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #788 on: 19.05.2010, 22:17:57 »
no potom mi zase nerobi schody, iba vypise v riadku 12345...a do hora nic...
aby robilo iba po 6 :DDD...

Code: [Select]
 
krok=1;
b=2;
void stairs()
{                                        
         for(j=0;j<krok;j++)
           {                                                                                        
                for(a=1;a<b;a++)
                   {
                        putBeeper();
                   }
                if (frontIsClear()) movek();                  
           }
          
         b++;
         krok++;
}

ja som to upravil tak.. neviem ako to ide teraz tebe... nechapal som naco tam mas ten prvy cyklus :-$ a v tom dole... si tiez namiesto movek() daj if (frontIsClear()) move(); a este namiesto toho movekAll daj to iste len co ti nepocita tie kroky a potom na zaciatok si daj to movekAll nech ti spocita vysku sveta.. das nech sa vrati na zaciatok a potom namiesto toho cyklu to do 7 daj nech to robi po kolko.


ďakujem pekne...:-)) hadam to urobim dobre

Tenebrae

  • Newbie
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #789 on: 20.05.2010, 01:10:23 »
nenajde sa tu uz nik co by robil zadania? ... potreboval by som pomoct s 28-ckou :/
Stedro zaplatim !

Pripadnych zaujemcov sa ozvat na tenebrae00@gmail.com

ghito

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #790 on: 20.05.2010, 01:26:49 »
nevie niekto pomoct s 21 ... uz fakt neviem ako na to ...  :'(

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #791 on: 20.05.2010, 03:49:37 »
JAK JE TO S TYM ODOVZDAVANIM ZADANIA S PROGRAMKA ??... NIEKDE PISE ZE V STVRTOK RANO O 10-00  V PC-14  A TAM KDE SA UPLOADUJE ZADANIE PISE NIECO V ZMYSLE: ,, ODDELENE SKUPINY, MIREK : STVRTOK 15-55 PC1 .....CO ZNAMENA TOTO ODDELENE SKUPINY ???
to, ze pise ODDELENE SKUPINY, MIREK : STVRTOK 15-55 PC1 zrejme znamena, ze si chodil na cvika ku mirekovi vo stvrtok o 15:55 do pc1. o hromadnom preberani zadani tam ale nie je ani zmienka. ta zmienka sa nachadza na stranke s cviceniami.
So say we all!

petopetolkoo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 68
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #792 on: 20.05.2010, 03:55:41 »
JAK JE TO S TYM ODOVZDAVANIM ZADANIA S PROGRAMKA ??... NIEKDE PISE ZE V STVRTOK RANO O 10-00  V PC-14  A TAM KDE SA UPLOADUJE ZADANIE PISE NIECO V ZMYSLE: ,, ODDELENE SKUPINY, MIREK : STVRTOK 15-55 PC1 .....CO ZNAMENA TOTO ODDELENE SKUPINY ???
to, ze pise ODDELENE SKUPINY, MIREK : STVRTOK 15-55 PC1 zrejme znamena, ze si chodil na cvika ku mirekovi vo stvrtok o 15:55 do pc1. o hromadnom preberani zadani tam ale nie je ani zmienka. ta zmienka sa nachadza na stranke s cviceniami.


.. ono mohlo sa stat ze niekto uploadol svoje zadanie uz skorej,takze nechodil na tu stranku,ale chodil pozerat len na stranku zo zadaniami,pretoze tam zvykli byt novinky, takze videl len tu spravu o hromadnom termine,..  ja som si otvoril obe a bol som trosku zmateny

ale ok, dakujem za vysvetlenie.

Petrinho

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #793 on: 20.05.2010, 20:45:25 »
Odovzdaval som zadanie a dosta som otazku "Vloz karlovi do batoha 5 znaciek."....vie mi niekto povedat ako mala zniet odpoved? Nemal to byt ziadny for ani nic podobne len jeden prikaz....

Shwollo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 436
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #794 on: 20.05.2010, 21:18:43 »
jeden príkaz?
Beepre sa načítavajú zo súboru. Hneď prvý riadok, posledné číslo
nepíšte mi SS - radšej mi píšte mail. (tá obálka pod mojim avatarom :)))

jozzzo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
    • My gallery
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #795 on: 20.05.2010, 21:44:35 »
Odovzdaval som zadanie a dosta som otazku "Vloz karlovi do batoha 5 znaciek."....vie mi niekto povedat ako mala zniet odpoved? Nemal to byt ziadny for ani nic podobne len jeden prikaz....

mna sa to iste pytal :) a povedal som ze to mam zo suboru, a on ze ale zakaznik chce napevno 5 beeprov v batohu...  :)

tak som mu napisal ze karel.beepers=5, to bolo prve co ma napadlo neviem ci to bolo dobre ci uplne zle ale mam zapocet  ;D
Človek žije celý život v hraničnej situácii. Žije na hranici medzi minulosťou a budúcnosťou....či?

petopetolkoo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 68
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #796 on: 20.05.2010, 23:34:07 »
CHCEL BY SOM ESTE POPROSIT CVICIACICH NECH PODAVAJU ZAPOCTY CIM SKOR DO MAISU, ABY SME SA MOHLI PRIHLASIT NA SKUSKU. DAKUJEM A POKOJ VÁM

Fulmen

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #797 on: 20.05.2010, 23:58:55 »
Keby ešte niekto potreboval urobiť zadanie tak sa hláste na richard.janitor@gmail.com
I Am Not a Sheep Waiting For Shepherd, Who Can Catch Her ... I Am The LION And With The Sheeps I Am Rejecting To Talk, To Walk And To Sleep

Robokop

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #798 on: 21.05.2010, 01:17:14 »
jaak cloveku odlahlo, po tyzdni a pol roboty a trapeniu na karlovi konecne odovzdany :emot-dance: este keby tu nejaka dobra dusa smahla skuskovy test, alebo aspon povedala co zaujimave tam bolo, ne odveci by bolo bv  :)

buci

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: ZADANIA Z predmetu PROGRAMOVANIE
« Reply #799 on: 21.05.2010, 02:18:34 »
Čaute, kamoš nevie spraviť dokumentáciu k svojmu zdrojáku, tak hľadám nejakú dobrú dušu, čo mu to spraví (ja programovanie prenášam, tak preto neviem spraviť). Samozrejme aj za nejakú finančnú odmenu. Ale potrebuje to čím skôr, tak ak by bol niekto ochotný spraviť, tak nech mi napíše, aby som mu dal ten zdroják  :) dik