Author Topic: Vyber predmetov do druhaku  (Read 73437 times)

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #75 on: 17.06.2010, 15:25:57 »
na etike som mal book na stole a tak robil zapich, z estetiky zapich s poznamkami vedla seba + divadlo, takze asi naj easy etika....

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #76 on: 17.06.2010, 15:27:01 »
ano etika je najlahsia mozem potvrdit (od spoluziakov viem).. ja som mala psychologiu a tiez sa dalo a aj celkom zaujimave to bolo (ale na konci bol test z kratkeho uciva). a sociologiu by som si nedavala (strasna nuda tam bola)
« Last Edit: 17.06.2010, 15:38:31 by mishelka »
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #77 on: 17.06.2010, 15:27:54 »
Psychológia (6 kr.)                        
Sociológia (6 kr.)             
Politologia (6 kr.)                 
Filozofia (6 kr.)                 
Etika (6 kr.)                 
Estetika (6 kr.)    
mily druhaci alebo aj starsi kolegovia :banana_guitar: ktory z tychto predmetov je asi ,ako to povedat,"najlepsi pre studenta,ktory chce mat ten predmet co najskor z krku" ????  ;D ;D
zvol si podla seba :P
ak rad ovladas ludi zvol si psychologiu
ak mas rad ludi zvol si sociologiu
ak mas rad politiku zvol si politologiu
ak vies ze nic nevies zvol si fylozofiu
ak si slusny zvol si etiku
a ak mas rad umenie zvol si estetiku :P
 :D

etika, ak to uci stale ta zena, co ucila za mojich cias :)
All code is crap.

42

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #78 on: 17.06.2010, 15:28:10 »
teta agafonova :D

ondrej0071

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 96
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #79 on: 17.06.2010, 16:29:29 »
Psychológia (6 kr.)                        
Sociológia (6 kr.)             
Politologia (6 kr.)                 
Filozofia (6 kr.)                 
Etika (6 kr.)                 
Estetika (6 kr.)    
mily druhaci alebo aj starsi kolegovia :banana_guitar: ktory z tychto predmetov je asi ,ako to povedat,"najlepsi pre studenta,ktory chce mat ten predmet co najskor z krku" ???;D ;D

pytam sa preto,lebo som pocul ze etika je vraj taky " trojsky kon" ...zda sa byt lahka,ale opak je pravdou  ;D ;D

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #80 on: 17.06.2010, 18:28:46 »
etika bola fraska
All code is crap.

42

VikThor

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #81 on: 18.06.2010, 00:09:05 »
Sociológia bola pohodička. Len sme sedeli, počúvali zaujímavé historky nášho vedúceho a potom sme sa naučili na 2 písomky či koľko pár krátkych poučiek štýlu čo je človek, čo je dav, čo je inteligencia... a následne sme si prišli po A.

Shwollo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 436
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #82 on: 18.06.2010, 01:20:55 »
a váš vedúci bol kto?
nepíšte mi SS - radšej mi píšte mail. (tá obálka pod mojim avatarom :)))

petocervik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #83 on: 18.06.2010, 18:53:28 »
mne podobne podla odporucaneho mame mat na vyber LINUX a ten tam nie je ...tak a otazka na vas ze co si vybrat v letnom z

1     Modely a identifikácia (6 kr.)                          
2    Počítačové systémy v riadení (6 kr.)       
3    Aplikované programovanie v prostredí Windows (6 kr.)

Podľa odporúčaného nemáte mať na výber LINUX, lebo to sme mali len my. Tie pdf-ka, čo sú na fei-kárskej stránke sú z tohto roka a oni tie študijné plány menia každý jeden. Najlepšie je pozerať na MAIS portály. A k tým premetom:

Modely a identifikácia - je to s Filasovou a tá je podľa mňa úplne v pohode. Ten predmet je dosť teoretický (pri príkladoch ide len o princíp, žiadne konkrétne výpočty a pod.). Sú tam 2 zápočtovky, z toho pri druhej sme mohli používať aj literatúru - čiže aj vlastný zošit (výhoda pre tých, čo chodili na prednášky). Keď prežiješ ZAR s Madaraszom, tak toto bude lahoda.
Počítačové systémy v riadení - to si od nás nikto nedal a asi sme aj dobre spravili :D. Učí to totiž Jadlovský - viď tému o Mikročipákoch. Ja som ho ešte na ničom nemal, ale spolužiaci áno. Sťažovali sa hlavne na to, že často mešká a v pohode pretiahne prednášky aj o pol hodinu. Na skúškach so to len násobí a dusí ťa tiež fest dlho aj keď nevieš.
Aplikované programovanie v prostredí Windows - toto sme nemali. Zo Sinčákom mali IS-kari, vraj celkom v pohode človek.
Kybernetika a informačno-riadiace systémy 2. ročník

MendaX

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #84 on: 19.06.2010, 01:31:11 »
vedel by niekto poradit ktoré z týchto predmetov si vybrať?alebo ak niekto to už mal, že o čom to bolo ?


1. Aplikácie umelej inteligencie
2. Aplikované programovanie v prostredí Windows    
3. Rozvrhovanie a logistika    
4. Operačná analýza


Ďakujem  :)

padre

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 370
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #85 on: 19.06.2010, 08:51:49 »
mne podobne podla odporucaneho mame mat na vyber LINUX a ten tam nie je ...tak a otazka na vas ze co si vybrat v letnom z

1     Modely a identifikácia (6 kr.)                          
2    Počítačové systémy v riadení (6 kr.)       
3    Aplikované programovanie v prostredí Windows (6 kr.)

Podľa odporúčaného nemáte mať na výber LINUX, lebo to sme mali len my. Tie pdf-ka, čo sú na fei-kárskej stránke sú z tohto roka a oni tie študijné plány menia každý jeden. Najlepšie je pozerať na MAIS portály. A k tým premetom:

Modely a identifikácia - je to s Filasovou a tá je podľa mňa úplne v pohode. Ten predmet je dosť teoretický (pri príkladoch ide len o princíp, žiadne konkrétne výpočty a pod.). Sú tam 2 zápočtovky, z toho pri druhej sme mohli používať aj literatúru - čiže aj vlastný zošit (výhoda pre tých, čo chodili na prednášky). Keď prežiješ ZAR s Madaraszom, tak toto bude lahoda.
Počítačové systémy v riadení - to si od nás nikto nedal a asi sme aj dobre spravili :D. Učí to totiž Jadlovský - viď tému o Mikročipákoch. Ja som ho ešte na ničom nemal, ale spolužiaci áno. Sťažovali sa hlavne na to, že často mešká a v pohode pretiahne prednášky aj o pol hodinu. Na skúškach so to len násobí a dusí ťa tiež fest dlho aj keď nevieš.
Aplikované programovanie v prostredí Windows - toto sme nemali. Zo Sinčákom mali IS-kari, vraj celkom v pohode človek.

tak ja jadlovskeho nechcem takze ostavaju uz len 2 predmety

Palike

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 230
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #86 on: 20.06.2010, 20:45:12 »
a k niecomu takemu viete poradit?

1     Semestrálny projekt I (6 kr.)
2    Marketing (6 kr.)

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #87 on: 21.06.2010, 13:49:11 »
semestrálny projekt je o tom, o čom budeš mať semestrálku... takže podľa toho aj všetko ostatné, ako napr. rozsah hodín - tj. podľa dohody s vedúcim semestrálky... atď.
All code is crap.

42

miki106

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #88 on: 21.06.2010, 15:09:19 »
Nevie niekto či si musíme povinne zapísať aj niektory z ponuky spoločensko-vedných predmetov, na ktoré sa v MAISE zatiaľ nedá prihlásiť ???  ???

Lebo keď si zapíšem 4 povinné a 1 povinne volitelný, 30 kreditov už mám takže tie spoločensko-vedné by som už nemusel dávať, keďže sú len za 2 kredity každý ... pravdaže ak nie je povinné si zapísať aj jeden spoločensko-vedný. Nevie niekto ako to je ?  8)

Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #89 on: 22.06.2010, 07:00:12 »
Ja ked si kliknem na zvolene predmety studia tak tam mam "Červenou farbou zobrazené predmety predstavujú povinné predmety, ktoré si ešte musíte zapísať."
A spolocenske vedy mam cervenou...Tak sa skus tam pozriet

TaTukeDpc

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #90 on: 22.06.2010, 11:24:30 »
Ak mam povinne volitelne predmety a tam je jeden :D  Základy environmentalistiky tak to si ho asi musim dat nie? a preco ostatne predmety ako etika ...za 2kr sa nedaju vyznacit to az ked mam spravene vsetky skusky mozem ? a naco mi je dobre ked za semester budem mat 35 kreditov ?

ursus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 595
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #91 on: 22.06.2010, 16:09:35 »
tak to kedy si to predstavuju otvorit ?
So this router walks into the doctor’s office…
- Doctor, it hurts when IP.

Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #92 on: 22.06.2010, 19:47:06 »
Mne sa tiez stale neda zapisat :/
A TaTukeDpc, zapis na niektore predmety, ktore nie su z nasej fakulty sa este zapisat nedaju, tam su ine terminy...

ursus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 595
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #93 on: 22.06.2010, 21:01:11 »
24 az heh
So this router walks into the doctor’s office…
- Doctor, it hurts when IP.

VikThor

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #94 on: 23.06.2010, 03:09:49 »
a váš vedúci bol kto?

PhDr. Igor Rác

vedel by niekto poradit ktoré z týchto predmetov si vybrať?alebo ak niekto to už mal, že o čom to bolo ?


1. Aplikácie umelej inteligencie
2. Aplikované programovanie v prostredí Windows    
3. Rozvrhovanie a logistika    
4. Operačná analýza


Ďakujem  :)

No mal som 2 z týchto predmetov. Aplikácie umelej inteligencie a Rozvrhovanie a logistika. Rozdiel medzi nimi je ako medzi ohňom a vodou.

RAL-ja som to flákal takže je to môj subjektívny pohľad ale rieši sa tam rozvrhovanie a logistika, rôzne grafy, tabuľky, vzorce, výpočty, strašne nezáživne a nudné a keď odflákneš prvé hodiny ako ja tak to ani nepochopíš. Trebalo chodiť na prednášky, na cvikách si mohol mať len jedno vymeškanie. Súčasťou bol skupinový projekt na rôzne metódy.

AUI-presný opak. I keď vraj minulý rok to bolo niečo podobné ako RAL+vraj bola súčasť aj prax vo firme, toho roku to bolo o robotoch a s príchodom NAOv v tom budú pravdepodobne pokračovať aj nasledujúci rok, aspoň tak rozprávali vedúci. Prednášky žiadne, cviká asi len zo 4 aj to len také informatívne. Chodil si kto jak chcel. Väčšina predmetu bola skupinové projekty na doma. Programovali sme robotov v robotickom futbale. Konkrétne na simulátore Webots. Na záver predmetu sme sa jeden deň zišli, odohrali zápasy medzi sebou, tiež na www.robotstadium.org (si môžeš pozrieť tie slovenské tými). A úplne všetci dostali A aj napriek tomu, že niektorí vôbec nič neurobili a ani im nešli programi. Na druhú stranu netvrdím, že to tak bude aj na rok. My sme mali bojové podmienky a boli sme prví. NAOv sme ešte nemali, prvý rok sa tomu venoval tento predmet a ani cvičiaci s tým ešte nemali skúsenosti.

petocervik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #95 on: 23.06.2010, 15:23:12 »
To čo bol ten skupinový projekt na RaL? To akože budem musieť spolupracovať so spolužiakmi ako na AOSvM? Bo ja to RaL mám ako voliteľný predmet teraz do tretiaku leta.
Kybernetika a informačno-riadiace systémy 2. ročník

VikThor

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #96 on: 23.06.2010, 16:52:58 »
Hej presne také niečo ako na AOSvM, len nie až tak rozsiahlé. Boli 4-5 členné skupiny, ktoré si vybrali niektorú z týchto tém:
https://chimera.fei.tuke.sk/ral/Temy_zadani
Zároveň sú tam vypracované tohtoročné zadania, takže si môžeš pozrieť o čom tento predmet je.

trebuk

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #97 on: 23.06.2010, 21:43:21 »
toho roku nebudu povine vyberove predmety Funkcionálne programovanie a Teoretické základy informatiky? co som pozeral do maisu na tento rok tak nie su tam nevie nekto blizsie info....

ursus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 595
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #98 on: 23.06.2010, 22:02:44 »
nie

mas formalne jazyky povinne = tzi, aspon podla nazvu
So this router walks into the doctor’s office…
- Doctor, it hurts when IP.

Tinka

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Vyber predmetov do druhaku
« Reply #99 on: 23.06.2010, 22:42:10 »
Manazment ludských zdrojov ci pocitacove aplikcie? Asi by som dala to druhe..

Pouzivatelse rozhrania ci seminar z programovania??? Nie je to pre mna.... Dotycný nema hotove programko z  prvaku, tak asi by bolo dobre si tu dat ten seminar, ci ani nie? Neviem, nechcem mu poradit blbo:(( aby nemal nakoniec dva programka tazke... bu

Dik Za Rady  :-*
Both Ways Is the Only Way...