Author Topic: FYZIKA - Skuska  (Read 102677 times)

MasacreStN

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #175 on: 07.06.2010, 13:36:40 »
niekto to berie az prilis pozitivne :D  :ringsmiley:

ja urcite nie kedze ju opakujem :) druhak spraveny ale ak poletim na fyzike ma drbne
haptaptapta

lumedy

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #176 on: 07.06.2010, 13:58:32 »
 :'( prečo som sa neučil   >:( aspoň neviete kedy ma Kašsovicova opravny termín??  :'(

MasacreStN

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #177 on: 07.06.2010, 14:02:41 »
:'( prečo som sa neučil   >:( aspoň neviete kedy ma Kašsovicova opravny termín??  :'(

to veru ze neviem, ale dufam ze ma to po dnesku nebude moc zaujimat
haptaptapta

Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #178 on: 07.06.2010, 17:05:56 »
Na... Ja mam rada tuke, este raz to tu tento semester navstivim :D Ale to vsetko z lasky ;D

Palike

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 230
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #179 on: 07.06.2010, 18:07:34 »
treba dajaky dvojharok ci nie?  am

tooom

  • Newbie
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #180 on: 07.06.2010, 18:14:10 »
treba dajaky dvojharok ci nie?  am

u gibovej trebalo jeden papier na teoriu a iny papier na priklady ...

vojto

  • Guest
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #181 on: 07.06.2010, 18:36:23 »
pocity?

:'(

FRODO

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #182 on: 07.06.2010, 19:00:15 »
strach a bieda... :-(

yvory

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #183 on: 07.06.2010, 19:07:11 »
najviac ma dorazila otazkas varenym vajcom  ??? nahodou neodpisal niekto otazky a priklady? ja mam c skupinu,mozem ju tu dat ak bude zaujem

tooom

  • Newbie
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #184 on: 07.06.2010, 19:27:10 »
pocity?

:'(


uvidime sa o tyzden..aspon uz viem aky styl otazok dava  >:(

Nasher

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #185 on: 07.06.2010, 20:46:32 »
Des, hroza a panika...ale vazne... dalo sa.. kebyze si pozrem priklad na impulz zo zapoctu a odvodenie 1. kozmickej tak mam skusku(na tej teorii by som uz dva body niekde naskrabal)
otazky pre skupinu C u gibovej:

1.) definica uhlovej rychlosti a zrychlenia(+obrazky, popisy velicin a slovne definicie) - 6b
2.) "slavna" otazka s prevarenym vajcom a Newtonovym 1. pohybovym zakonom -  ako podla 1.NZ zistime ci je vajce prevarene alebo nie -3b
3.) "testova"(3 moznosti) otazka ci intenzita grav. pola v urcitom bode zavisi od hmotnosti toho bodu a co sa s nou deje s rastucou vzdialenostou od zdroja + fyzikalne zdovodnit -1b za spravny tip ;D - 2b za zdovodnenie
4.)definovat harmonicky kmitavy pohyb tlmeny(obrazok, ake sily pri tom posobia, slovna definicia), rovnica vychylky v tom pripade(netreba odvodzovat) + obrazok ako sa meni vychylka pri slabom tlmeni - asi 6b
5.)volaco s vlnenia..uz si nepamatam co ale je to volajaka rovnica, bolo treba odvodit, obrazok a slovny popis odvodenia :whacko: -asi 5 alebo 6 b
6.)odvodit Ohmov zakon v integralnom tvare + obrazok + slovna definicia - toto bolo za 10b! - ako... wtf?
7.)Pomocou Gaussovho zakona pre elektrostaticke pole a smeru vektora intenzity vysvetlit preco je vnutorne (volaco, uz neviem co) rovne 0. -asi 5 alebo 6 b
8.) - bonusova otazka(5b) - Odvodit zakon zachovania celkovej mechanickej energie pre konzervativne silove pole - obrazok, slovna definicia, matemat. zapis

PRIKLADY: po 10b
1.) vypocitat impulz v case 2s, znama je v0, F=A+Bt, A, B... tiez vypocitat rychlost v t=2s.
2.) odvodit prvu kozmicku rychlost ak je znamy polomer zeme(R)

takze tak... dovidenia na opravaku :ohmygod:

tooom

  • Newbie
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #186 on: 07.06.2010, 22:37:09 »
len taka otazka...su v tej zbierke 2010 co je na ftp (san-win) vsetky priklady?  ??? ... lebo akosi tam neviem najst druhy priklad ktory dala gibova D skupine - vypocitat pracu jednosmerneho elektrickeho prudu...

tibike262

  • Newbie
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #187 on: 07.06.2010, 23:02:13 »
neviem co tam v P25 robili tie dve pozreli skupiny ste skupiny C a D ?
ticho kto nie je z tej skupiny a skoro kazdy dal hore ruky ( nedali len ti co zaspali dobu )

ja potrebujem 21b ale neviem ci som to dal na  teoriu som bol pripraveny ale na odvodzovacky som j**** ved aj tak to neda -- skoro vsetko bolo odvodzovanie v skupine D akurat rezistory zapojene do serie + vsetko kreslit a slovne okecat vzorec :-( => hroza neviem ci to spravim aj na 2. krat :ringsmiley:

yvory

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #188 on: 07.06.2010, 23:05:14 »
Des, hroza a panika...ale vazne... dalo sa.. kebyze si pozrem priklad na impulz zo zapoctu a odvodenie 1. kozmickej tak mam skusku(na tej teorii by som uz dva body niekde naskrabal)
otazky pre skupinu C u gibovej:

1.) definica uhlovej rychlosti a zrychlenia(+obrazky, popisy velicin a slovne definicie) - 6b
2.) "slavna" otazka s prevarenym vajcom a Newtonovym 1. pohybovym zakonom -  ako podla 1.NZ zistime ci je vajce prevarene alebo nie -3b
3.) "testova"(3 moznosti) otazka ci intenzita grav. pola v urcitom bode zavisi od hmotnosti toho bodu a co sa s nou deje s rastucou vzdialenostou od zdroja + fyzikalne zdovodnit -1b za spravny tip ;D - 2b za zdovodnenie
4.)definovat harmonicky kmitavy pohyb tlmeny(obrazok, ake sily pri tom posobia, slovna definicia), rovnica vychylky v tom pripade(netreba odvodzovat) + obrazok ako sa meni vychylka pri slabom tlmeni - asi 6b
5.)volaco s vlnenia..uz si nepamatam co ale je to volajaka rovnica, bolo treba odvodit, obrazok a slovny popis odvodenia :whacko: -asi 5 alebo 6 b
6.)odvodit Ohmov zakon v integralnom tvare + obrazok + slovna definicia - toto bolo za 10b! - ako... wtf?
7.)Pomocou Gaussovho zakona pre elektrostaticke pole a smeru vektora intenzity vysvetlit preco je vnutorne (volaco, uz neviem co) rovne 0. -asi 5 alebo 6 b
8.) - bonusova otazka(5b) - Odvodit zakon zachovania celkovej mechanickej energie pre konzervativne silove pole - obrazok, slovna definicia, matemat. zapis

PRIKLADY: po 10b
1.) vypocitat impulz v case 2s, znama je v0, F=A+Bt, A, B... tiez vypocitat rychlost v t=2s.
2.) odvodit prvu kozmicku rychlost ak je znamy polomer zeme(R)

takze tak... dovidenia na opravaku :ohmygod:
ja keby som si pozrel ten na kozmucku rychlost tak tiez mam skusku

vojto

  • Guest
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #189 on: 08.06.2010, 00:30:59 »
No, inac priklady ma prekvapili, priklady boli lahke a teorka tazka, cakal som naopak :puf:

Cize piece of advice: Pozrite si aspon priklady, primitivne mi prisli (aj tak som nevedel :puf:)

yvory

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #190 on: 08.06.2010, 04:51:04 »

2.) "slavna" otazka s prevarenym vajcom a Newtonovym 1. pohybovym zakonom -  ako podla 1.NZ zistime ci je vajce prevarene alebo nie -3b


ale odpoved za plny pocet by ma zaujimala veru,vedel to vobec niekto? alebo to bolo na prednaske spomenute ako pikoska za okraj?

Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #191 on: 08.06.2010, 05:34:15 »

2.) "slavna" otazka s prevarenym vajcom a Newtonovym 1. pohybovym zakonom -  ako podla 1.NZ zistime ci je vajce prevarene alebo nie -3b


ale odpoved za plny pocet by ma zaujimala veru,vedel to vobec niekto? alebo to bolo na prednaske spomenute ako pikoska za okraj?
Mno ja by som povedala ze ho roztocis... A ked je uvarene a vnutri pevne, tak neposobia na skrupinu vajicka zvnutra sily kvapaliny ako ked je neuvarene, takze uvarene sa toci a neuvarene skace :D

jany1

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 66
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #192 on: 08.06.2010, 16:01:53 »
neviete ci niekto bol aj skupina A/B u gibovej? lebo viem ze boli C a D... a teda ked teraz neboli A a B asi budu na opravaku :/ daco co vyzera jak pisomka od nej (gibovej) je na ftp mafo, myslite ze to by mohli byt skupiny A B ? teda by mohli byt na opravaku?


TheOne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #193 on: 08.06.2010, 16:57:14 »
potom sem dakto moze hodit otazky ake mali olcakovci:
ja som bol A skupina-
1-okamzita rychlost,priemerna rychlost
2-praca a vykon pri otacavom pohybe
3-energia linearneho harmonickeho oscilatora
4-definovat tok vektora intenzity EP, a gausov zakon elektrostatiky
5-sily posobiace medzi dvoma dlhymi vodicmi


P3PoX

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #194 on: 08.06.2010, 17:23:09 »
Mozte sem niekto hodit ake otazky boli pri Hlavacovej? Cim viac tym lepsie :)

padre

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 370
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #195 on: 08.06.2010, 17:38:29 »
neviete ci niekto bol aj skupina A/B u gibovej? lebo viem ze boli C a D... a teda ked teraz neboli A a B asi budu na opravaku :/ daco co vyzera jak pisomka od nej (gibovej) je na ftp mafo, myslite ze to by mohli byt skupiny A B ? teda by mohli byt na opravaku?



upni to niekde pls

jany1

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 66
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #196 on: 08.06.2010, 17:45:59 »
ftp://tuke.mafo.sk/FEI/1roc/Fyzika%201/skuska/
login: tuke
heslo: tuke

su tam styri dost rozmazane fotky, ale daco sa z nich da vycitat...

MasacreStN

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 61
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #197 on: 08.06.2010, 20:12:46 »
uz ma dakto daco na maise zavesene?
haptaptapta

revelc

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 275
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #198 on: 08.06.2010, 21:04:34 »
Nam (par. A) hovorila, ze az v stredu v maise bude
Čo môžeš urobiť dnes odlož na pozajtra a ziskaš deň voľna.

"I'm a man of simple tastes. I enjoy dynamite...and gunpowder...and gasoline! "

totaluser

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 621
    • View Profile
Re: FYZIKA - Skuska
« Reply #199 on: 08.06.2010, 21:42:40 »
to je pravda, ale teraz som kukol a uz mam

a ten vysledok je taky ze neviem ci sa nepomili nahodou, kazdopadne max spokojnost  :banana_guitar: