Author Topic: ELEKTROTECHNIKA?  (Read 79783 times)

Jessica

  • Newbie
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #175 on: 20.05.2010, 03:05:00 »
vie niekto poradit ako vypocitam cosh a sinh ???..prosiim surneee zajtra skuska a ja toto neviem :-/
Ahoj  :) neviem ci ti toto pomoze, ale skus stiahnut tieto skripta a strana 128. Ak nie, tak google...
http://leteckaposta.cz/587907386

tommy-sv

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 308
  • kapitalista
    • View Profile
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #176 on: 20.05.2010, 03:18:33 »
vie niekto poradit ako vypocitam cosh a sinh ???..prosiim surneee zajtra skuska a ja toto neviem :-/

http://en.wikipedia.org/wiki/Hyperbolic_function

hned na zaciatku "Standard algebraic expressions" mas ich definiciu, celkom easy na zapamatanie a pouzitelne ak mas na kalkulacke e^x - co urcite mas, pokial to nie je ta mala modra eurokalkulacka aku mal kamos na zapoctovke :D
"Čím skôr zomrieš, tým dlhšie budeš mŕtvy."
"Radšej viac vypiť, ako menej zjesť."

DarkCrystal

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #177 on: 21.05.2010, 17:06:06 »
vedel by sem dakto dat celkove riesenie tohto prikladu?? ja som bezmocny uz :D ... diki  :)
+ nahodou riesene priklady nie su dakde?? :D
« Last Edit: 21.05.2010, 17:12:54 by DarkCrystal »

totaluser

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 621
    • View Profile
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #178 on: 21.05.2010, 17:32:19 »
nechce sa mi teray pocitat lebo idem na obed ale tak v skratke skusim co si este pamatam

spocitas celkovu impedanciu obvodu
spocitas y tohu prud cey ohmov yakon
pouzijes prudovz delic a spocitas prud tecuci danou vetvou
cey ohmov yakon mas napatie na kondiku

daco na tento stzl bz som pouyil

Robokop

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #179 on: 21.05.2010, 18:08:15 »
taka mensia otazka, ako sa mala pocitat ta trojfaza a ten posledny priklad co bol to scitanie dvoch neharmonickych na kovacovej skuske co boli tie priklady?

ursus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 595
    • View Profile
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #180 on: 21.05.2010, 20:11:54 »
trojfaza zevraj bol taky priklad na prednaskach presne takze netusim, look it up

a ten posledny ano, vychadza to z 1KZ, cize sucet harmonickych
So this router walks into the doctor’s office…
- Doctor, it hurts when IP.

Robokop

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #181 on: 21.05.2010, 20:22:05 »
trojfaza zevraj bol taky priklad na prednaskach presne takze netusim, look it up

a ten posledny ano, vychadza to z 1KZ, cize sucet harmonickych

problem je ten, ze tu trojfazu nenasiel nikto nikde v prednaskach ani ja...ta nechapem co tam ten splietal, ze to bolo... a henten posledny 1. KZ takze -Ia-Ib=I a scitat to cez fazory tak ne?

TheOne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #182 on: 21.05.2010, 20:58:43 »
ta trojfaza mozno bola na prednaskach, ale nie na nasich... on si mozno len myslel ze ju s nami prepocital a nestalo sa tak. co uz ,

Robokop

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #183 on: 21.05.2010, 22:02:02 »
ta trojfaza mozno bola na prednaskach, ale nie na nasich... on si mozno len myslel ze ju s nami prepocital a nestalo sa tak. co uz ,

no to je pekne ale ja si ten priklad z palca nevycucam..ako co je ta za uroven dat priklad na skusku, ktory prvy krat vidim na skuske? to sakra nemusim cely semester na prednasky ani na cvika chodit a rovno mi moze dat skusku, vysledny efekt je rovnaky, mam pocitat nieco co som nevidel v zivote...

TheOne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #184 on: 21.05.2010, 23:16:11 »
ta trojfaza mozno bola na prednaskach, ale nie na nasich... on si mozno len myslel ze ju s nami prepocital a nestalo sa tak. co uz ,

no to je pekne ale ja si ten priklad z palca nevycucam..ako co je ta za uroven dat priklad na skusku, ktory prvy krat vidim na skuske? to sakra nemusim cely semester na prednasky ani na cvika chodit a rovno mi moze dat skusku, vysledny efekt je rovnaky, mam pocitat nieco co som nevidel v zivote...

nemyslim ze to urobil naschval
« Last Edit: 21.05.2010, 23:47:36 by TheOne »

Robokop

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #185 on: 22.05.2010, 01:53:40 »
ta trojfaza mozno bola na prednaskach, ale nie na nasich... on si mozno len myslel ze ju s nami prepocital a nestalo sa tak. co uz ,

no to je pekne ale ja si ten priklad z palca nevycucam..ako co je ta za uroven dat priklad na skusku, ktory prvy krat vidim na skuske? to sakra nemusim cely semester na prednasky ani na cvika chodit a rovno mi moze dat skusku, vysledny efekt je rovnaky, mam pocitat nieco co som nevidel v zivote...

nemyslim ze to urobil naschval

netvrdim, ze naschval ale tak stalo ma to 10 bodov co cloveka naserie trochu ked mu tych paru bodov odtial moze vyrazne pomoct... a tie sipky sa mi tez zdali vesele...na cvikach cely cas tak a on sipky uplne inak..jak sa vlastne beru tie sipky ked su dnu ci ked su von ci jak to s tym vlastne bolo?

revelc

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 275
    • View Profile
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #186 on: 22.05.2010, 02:00:25 »
ak myslis tie napatove zdroje tak takto(vnutorna sipka ako keby ukazovala zmysel prudu, vonkajsia zmysel napatia) :
Čo môžeš urobiť dnes odlož na pozajtra a ziskaš deň voľna.

"I'm a man of simple tastes. I enjoy dynamite...and gunpowder...and gasoline! "

TheOne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #187 on: 22.05.2010, 02:12:11 »
ta trojfaza mozno bola na prednaskach, ale nie na nasich... on si mozno len myslel ze ju s nami prepocital a nestalo sa tak. co uz ,

no to je pekne ale ja si ten priklad z palca nevycucam..ako co je ta za uroven dat priklad na skusku, ktory prvy krat vidim na skuske? to sakra nemusim cely semester na prednasky ani na cvika chodit a rovno mi moze dat skusku, vysledny efekt je rovnaky, mam pocitat nieco co som nevidel v zivote...

nemyslim ze to urobil naschval

netvrdim, ze naschval ale tak stalo ma to 10 bodov co cloveka naserie trochu ked mu tych paru bodov odtial moze vyrazne pomoct... a tie sipky sa mi tez zdali vesele...na cvikach cely cas tak a on sipky uplne inak..jak sa vlastne beru tie sipky ked su dnu ci ked su von ci jak to s tym vlastne bolo?

jj verim ti , mna by to tiez nahnevalo keby som koli tomu nespravil. a mal som take iste problemy ako ty.. aj s tymy sipkami, ale tie priklady som ratal kazdy asi 2x, 3x, menil som sipky, a ked mi vysli pekne cisla tak som to nechal a ostatne som skrtol. poucenie z toho vsetkeho asi je, ze nabuduce sa nesmies spoliehat na nic ale doma sam makat a preratat kopu prikladov

Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #188 on: 22.05.2010, 02:21:27 »
jj verim ti , mna by to tiez nahnevalo keby som koli tomu nespravil. a mal som take iste problemy ako ty.. aj s tymy sipkami, ale tie priklady som ratal kazdy asi 2x, 3x, menil som sipky, a ked mi vysli pekne cisla tak som to nechal a ostatne som skrtol. poucenie z toho vsetkeho asi je, ze nabuduce sa nesmies spoliehat na nic ale doma sam makat a preratat kopu prikladov
Ja som ich kopu preratala... A aj tak som presla len o chlp a ja som mala pocit, ze to viem! Takze ma tiez tymi vecami zaskocil. Ale zas, zakon schvalnosti, na jednosmerne som kaslala, lebo som myslela, ze ich po prve tolko nebude, a po druhe, ak budu, tak schytam to, co viem. A prave naopak...
Nabuduce si asi rozmyslim co sa poriadne naucim, a naucim sa neico uplne ine, so mnou schvalnost nevydrbe ! :D

TheOne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #189 on: 22.05.2010, 02:33:22 »
jj verim ti , mna by to tiez nahnevalo keby som koli tomu nespravil. a mal som take iste problemy ako ty.. aj s tymy sipkami, ale tie priklady som ratal kazdy asi 2x, 3x, menil som sipky, a ked mi vysli pekne cisla tak som to nechal a ostatne som skrtol. poucenie z toho vsetkeho asi je, ze nabuduce sa nesmies spoliehat na nic ale doma sam makat a preratat kopu prikladov
Ja som ich kopu preratala... A aj tak som presla len o chlp a ja som mala pocit, ze to viem! Takze ma tiez tymi vecami zaskocil. Ale zas, zakon schvalnosti, na jednosmerne som kaslala, lebo som myslela, ze ich po prve tolko nebude, a po druhe, ak budu, tak schytam to, co viem. A prave naopak...
Nabuduce si asi rozmyslim co sa poriadne naucim, a naucim sa neico uplne ine, so mnou schvalnost nevydrbe ! :D


bud rada ze si presla, ja som tez rad  ;D :P.dat nejako fyziku, a dalsie rocniky uz snad nebudu tak off topic ako teraz - elektro,zei,zim,fyzika,Pam, a neviem co este :D

Robokop

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #190 on: 22.05.2010, 03:46:24 »
ta trojfaza mozno bola na prednaskach, ale nie na nasich... on si mozno len myslel ze ju s nami prepocital a nestalo sa tak. co uz ,

no to je pekne ale ja si ten priklad z palca nevycucam..ako co je ta za uroven dat priklad na skusku, ktory prvy krat vidim na skuske? to sakra nemusim cely semester na prednasky ani na cvika chodit a rovno mi moze dat skusku, vysledny efekt je rovnaky, mam pocitat nieco co som nevidel v zivote...

nemyslim ze to urobil naschval

netvrdim, ze naschval ale tak stalo ma to 10 bodov co cloveka naserie trochu ked mu tych paru bodov odtial moze vyrazne pomoct... a tie sipky sa mi tez zdali vesele...na cvikach cely cas tak a on sipky uplne inak..jak sa vlastne beru tie sipky ked su dnu ci ked su von ci jak to s tym vlastne bolo?

jj verim ti , mna by to tiez nahnevalo keby som koli tomu nespravil. a mal som take iste problemy ako ty.. aj s tymy sipkami, ale tie priklady som ratal kazdy asi 2x, 3x, menil som sipky, a ked mi vysli pekne cisla tak som to nechal a ostatne som skrtol. poucenie z toho vsetkeho asi je, ze nabuduce sa nesmies spoliehat na nic ale doma sam makat a preratat kopu prikladov

keby som nepreratal tych prikladov a semester tolko jak som preratal, co malo nebolo tak som ticho..ale ja som ratal stylom tety hodulikovej nie uja kovaca...no ale kaslat...len mi niekto povedzte pls jak brat tie sipky, zeby bolo dobre a bol spokojny a ked niekto vie jak vypocitat hentu trojfazu a henten so suctami neharmonickych a budem rad ked prezradi, mu napisem na opravaku tak, zeby nemal za co skrtat cele priklady bo este i tym ma dostal cele priklady vyskrtavat bez toho zeby pozrel ci tam aspon nieco dobre nebolo...

Shwollo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 436
    • View Profile
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #191 on: 22.05.2010, 23:19:08 »
na skúške má byť toto...?
3-fazove (hviezda, trojuholník s poruchov aj bez)
neharmonické zdroje

a ešte čo?
nepíšte mi SS - radšej mi píšte mail. (tá obálka pod mojim avatarom :)))

TheOne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #192 on: 22.05.2010, 23:22:07 »
na skúške má byť toto...?
3-fazove (hviezda, trojuholník s poruchov aj bez)
neharmonické zdroje

a ešte čo?


aj s poruchou ?..my sme poruchy nebrali mam taky pocit

Shwollo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 436
    • View Profile
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #193 on: 22.05.2010, 23:23:27 »
no my hej
nepíšte mi SS - radšej mi píšte mail. (tá obálka pod mojim avatarom :)))

TheOne

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #194 on: 22.05.2010, 23:36:15 »
jaj aha.. ty niesi Acko .. ta to ti nepomozem potom  :(  :ringsmiley:

Shwollo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 436
    • View Profile
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #195 on: 22.05.2010, 23:37:22 »
čo už.... ale napíšem to ešte raz aby to bolo vidno ;D

na skúške má byť toto...?
 - 3-fazove (hviezda, trojuholník s poruchov aj bez)
 - neharmonické zdroje

Paralelka B

a ešte čo?
« Last Edit: 22.05.2010, 23:38:55 by Shwollo »
nepíšte mi SS - radšej mi píšte mail. (tá obálka pod mojim avatarom :)))

padre

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 370
    • View Profile
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #196 on: 24.05.2010, 06:22:06 »
no co nikto nevie co ma byt na skuske s tomcikovou ?

vojto

  • Guest
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #197 on: 24.05.2010, 14:08:56 »
tomcikova

nF

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
    • View Profile
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #198 on: 24.05.2010, 21:45:41 »
no to uz je aky system ked informatici Acko nieco vediet nemusia, ale zbytok informatici zato ze su v paralelke s inymi odbormi sa musia take dristy naucit  :ohmygod:

vojto

  • Guest
Re: ELEKTROTECHNIKA?
« Reply #199 on: 24.05.2010, 22:03:25 »
no to uz je aky system ked informatici Acko nieco vediet nemusia, ale zbytok informatici zato ze su v paralelke s inymi odbormi sa musia take dristy naucit  :ohmygod:

I know right?!

---

Chlapci, otazka.

Pri 3F, ked mate nerovnake impedancie na spotrebicoch.

A neni dana impedancia na vyrovnavacej vetve.

Tak prudy sa pocitaju priamo z ohmovho I = U/Z

Alebo treba odpocitat Un? I=(U-Un)/Z

Lebo mne sa vidi, ze sme pocitali Un (napetie na vyrovnavacej) a pocitali sme to tak, ze sme odpocitali Un, ale v zbierke to robia priamo.

Zbierka: http://cl.ly/365a87a05cc989e5a602