Author Topic: nadstandardne studium  (Read 5725 times)

snowlady123

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
nadstandardne studium
« on: 15.03.2011, 20:42:36 »
Zaujamala by ma otazka studovala som rok na stavebnej a teraz som na strojarine dva roky som studovala na jednom odbore potom som zanechala studium a vratila som sa, uznali mi predmety a som v druhom rocniku. Platim za nadstandardne studium??? Pytam sa len preto lebo teraz mi dosla informacia ze sa plati len za dany odbor ktory studujem viac ako 3 roky a to znamena ze som teraz platit vobec nemala kedze 3 roky mam teraz a platit by som mala buduci rok...alebo sa to pocita tak ze som pred tym chodila na inu fakultu vramci tuke 1 rok a sa spocitali dokopy roky co je su teraz uz 4 roky a platit som mala???

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: nadstandardne studium
« Reply #1 on: 15.03.2011, 22:43:26 »
3 roky bakalara zadara (v ramci slovenskych skol), nezalezi na tom kde.. inak platis.
“Any fool can use a computer.  Many do.”

snowlady123

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: nadstandardne studium
« Reply #2 on: 15.03.2011, 23:51:24 »
ok dakujem, uz som sa zlakla ze som zbytocne vyhodila peniaze..., ale napr. UPJS ma tak, ze ak si rok studoval na tuke a prides na UPJS tak tam vobec neplatis tam sa to bere v ramci ich skoly a len ich odboru ak studujes dlhsie....preto som sa pytala, lebo uctovnicka vravela ze vraj ked ten odbor studujem treti rok tak som vobec nemala platit aj ked som pred tym chodila rok inde..

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: nadstandardne studium
« Reply #3 on: 16.03.2011, 00:08:27 »
neverim tomu, ze by to tak na upjs bolo... jedine ak dotycny zatlcie, ze chodil na inu skolu alebo mu skolne odpustili... kedze povinnost platit skolne ti vyplyva zo zakona, ak prekrocis tu standardnu dlzku
“Any fool can use a computer.  Many do.”

snowlady123

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: nadstandardne studium
« Reply #4 on: 16.03.2011, 00:30:35 »
Student ktory studuje studijny program poskytovany verejnou vysokou skolou  dlhsie, ako je jeho standardna dlzka studia, je povinny uhradit poplatok verejnej vysokej skole rocne skolne za kazdy dalsi rok studia. V celkovej dobe studia sa zohladnuje doba, pocas ktorej bol student zapisany na verejnej vysokej skole v niektorom zo studijnych programov prislusneho stupna VS vzdelavania

ako mam teraz tomu chapat???