Author Topic: Okruhy otázok PT  (Read 81657 times)

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #25 on: 25.05.2007, 00:59:54 »
mishela thanx za prednasky


btw: je diskutabilne ci profesor ,respektive ucitel je odbornik ,respektive ked aj je ta jakyje, spickovy odbornici robia prvom rade vedu a len ako uplne vedlajsiu cinnost robia vyucbu, avsak tu na TUKE toje tak ze ucia a mozno raz daco spisu ,ale bol otom v tizdenniku TREND jeden clanok o vysokoskolskych uciteloch ,ze priemere kolko maju citacii a tam pisali ze na slovensku jeto uplne uplne chabe ze celoslovensky priemer skoro jak nic , jedine bratislava taha trosku ale ze inak velmi velmi zaostava za eu priemerom ...taze asi tolko o tych skvelych odbornikoch
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #26 on: 25.05.2007, 01:04:05 »
mozno stare veci ale je to zaklad, pytagorova veta kelo ma rokov?


na vysokej skole by sa nemali ucit zaklady .

btw: a ked uz to co sa uci nazveme zakladom, tak urcite by sa nemalo stat take ze sa napriklad externe triedenie vyucuje na paske , omg vsak tosu 80 roky , aj zaklady mozu byt nove aktualizovane
Pytagorova veta je "dobra", "ucinna" a "spolahliva" a nadobudla formu ktoru uz netreba menit, ale vo vednom odbore ktory ma sotva 60 rokov alebo kolko , urcite este zdaleka veci nedospeli do takej podoby ako pytagorova veta .
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #27 on: 25.05.2007, 01:12:01 »
A este si nenecham odpustit jednu analogiu s zakladnou skolou:

Predstavte si ze by decko prislo do prveho rocnika na zakladnej a bolo by z dajakej silne narecovej dediny. A ucitelka bysi povedala ze nevadi ze to taky (stary/narecovy) jazyk pouziva ved hlavne aby vedelo rozpravat , potom aj citanie by nechala ze vsak tu ukazem a potom doma ale dalej vo vyssich rocnikoch sato vykristalizuje.... ta neviem ci by take decko vobec dagde doslo ci by vobec dagde prijimacky spravilo ...


A v podstate tu na vyske jeto podobne... naucia ta zastarale picoviny ,zadanie nechaju nech robis uplne sám bez priebeznej kontroly a tak potom napr ta implementacia algorytmov je vseliaka len ne vyhovujuca (vsak potom samostudijum a podobne vyhovorky)  a potom clovek ide na pracovny pohovor daju mu naprogramovat radix-sort alebo naimplementovat b-tree a zamestnavatel potom trha vlasy
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #28 on: 25.05.2007, 01:22:40 »
s tymto mozem len suhlasit...
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

micRo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #29 on: 25.05.2007, 02:25:58 »
mozno stare veci ale je to zaklad, pytagorova veta kelo ma rokov?


na vysokej skole by sa nemali ucit zaklady .

btw: a ked uz to co sa uci nazveme zakladom, tak urcite by sa nemalo stat take ze sa napriklad externe triedenie vyucuje na paske , omg vsak tosu 80 roky , aj zaklady mozu byt nove aktualizovane
Pytagorova veta je "dobra", "ucinna" a "spolahliva" a nadobudla formu ktoru uz netreba menit, ale vo vednom odbore ktory ma sotva 60 rokov alebo kolko , urcite este zdaleka veci nedospeli do takej podoby ako pytagorova veta .

mne to pripada ako dejepis.. ze sa ucime historiu ze ako to vyzeralo.. napr som nemal ani sajnu o com je ZI a SOJ kym mi kamos nepovedal ze to su nejake imaginarne pristroje ktore by asi nejako tak fungovali keby existovali.. no jak som toto pocul ta som myslel ze dakoho odstrelim  :whacko:
I just know one thing, I won't give up!!

woody

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 275
    • View Profile
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #30 on: 25.05.2007, 03:16:21 »
suhlasim so vsetkym co psicho povedal lebo cista to pravda ..... dodam len tolko .... ak by to bol jeden predmet ok povedzme ..... ak by to bol predmet, kde ma naucia pisat efektivne algoritmi parada ....  a jasne assembler vyuzijes obcas .... ale ved oni nas ho neucili :) oni nam len povedali adresu kde najdeme tutorial .... u nas to bolo 2 tyzdne pred odovzdanim zadani .... o tom ze kolko chyb je v tych skriptach ak nejake vobec su ani nehovorim ...

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #31 on: 25.05.2007, 03:57:24 »
mishela thanx za prednasky


btw: je diskutabilne ci profesor ,respektive ucitel je odbornik ,respektive ked aj je ta jakyje, spickovy odbornici robia prvom rade vedu a len ako uplne vedlajsiu cinnost robia vyucbu, avsak tu na TUKE toje tak ze ucia a mozno raz daco spisu ,ale bol otom v tizdenniku TREND jeden clanok o vysokoskolskych uciteloch ,ze priemere kolko maju citacii a tam pisali ze na slovensku jeto uplne uplne chabe ze celoslovensky priemer skoro jak nic , jedine bratislava taha trosku ale ze inak velmi velmi zaostava za eu priemerom ...taze asi tolko o tych skvelych odbornikoch

nz psicho.. ;)
Len už nechcem jedno slovo tu od nikoho počuť o tom že je wadny ten kto niečo píše na prednáškach :D
A čo sa toho týka, no máš pravdu. Lenže ako sa my tu môžeme porovnávať so svetovým alebo európskym priemerom.. Raz možno ale teraz ešte nie.. Na naše pomery sú ale Hudák aj Šimoňák pomerne dobrí v tom čo robia (síce Porubän je podľa mňa neporovnateľne väčší odborník vo svojom remesle, ale dobre. O tom potom  :sigh:). To že Hudák vyhadzuje ľudí zo skúšok to už je iná kapitola.. To už bude asi vek udierať na mozog  :whacko:
No a okrem toho.. čo už, keď sa to musím učiť tak musím, nič s tým nespravím.. Jedine založiť vlastnú školu  :j_grin:
A to že na tejto škole sa kašle na študenta to som už myslím niekde spomínala (teda hlavne cisco, ale všeobecne) takže to už nekomentujem.. Proste  :whacko: :whacko: :whacko:
« Last Edit: 25.05.2007, 05:13:13 by mishela »
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

Raleon

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1296
  • Csirke forever!
    • View Profile
    • Pessimistic Dreams
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #32 on: 25.05.2007, 06:40:26 »
Citanim tejto diskusie som nemohol nenapisat taku reakciu (ajtak tu uz vsetci vytaraju svoje srdce, teda nebudem robit vynimky).
V izbe mam pekne teplo okolo 28 C (cez den slnko, vecer to vyhrieva PC) takze spat sa mi dajak nechce...
teda vyjadrim svoj nazor v bodoch:

ad1: A-la xx.-ov stroj a zaznamove pasky - no , ze vraj zastarale - ano, sice to je pravda, na druhej strane skus si predstavit ze by to vysvetlovali tak ze HDD-hlava preskoci na to miesto, a precita sektor, z ktoreho... blablabla... - podla mna cielom je aj-tak-velmi -formalne veci nechat formalnym - namiesto pasky mozes predstavit aj hdd, aj gramofon, o jeho presnejsim fungovanim v problematike sa nemas zaoberat...

ad2: skola na nizkej urovni - bohuzial podla mna sa to neda zlepsit - chyba je furt v zakladoch - v zakladnych a strednych skolach. mozno su este stale postavene na soci-rezim (co sa tyka vyucby)-ktoru neviem preco, dajak nechcu velmi zmenit na lepsie...
A ak teda deticky vyletime zo ss s vedomostami ake mame, a vs by kladol velke naroky, tak by ten vs  mal vazne zacat bat o nedostupnosti financii

ad3: ze po vystudovani neuspejeme v praxi : ano je to pravda, ked si myslime , ze ak zrobime skusku z Fyziky, tak  mame na Einsteina. Je potrebne okrem toho co v skole je, aj nieco sam robit. A ak niekto popyta - tak potom preco chodit do skoly, ked ajtak to musime nastudovat sami ? - odpoved jednoducha: Bude to aj na papieri.


ale aj tak za vsetko moze globalne oteplovanie  ;)


There is no such bad temper that can not be fixed with some good wine.

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #33 on: 25.05.2007, 06:46:21 »
Bude to aj na papieri.

ano suhlasim...ostatne si zariadim aj sam...
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #34 on: 25.05.2007, 07:32:54 »
paradne spracovanie Mishel, inak zamerajte sa najma na triedenie a vyhladavanie, to hodnotia najpozornejsie a najprisnejsie. a taku otazku dostane kazdy
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #35 on: 25.05.2007, 15:18:22 »
postupne šetko bude nebooj ;)
InBtw.: nie je tu niekto expert vo worde? Ako sa dáva čiara nad písmom? Thkx :)
« Last Edit: 25.05.2007, 15:29:47 by mishela »
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #36 on: 25.05.2007, 15:38:48 »
tu ciaru pod pismom ako myslis? mna napada len toto ale dufam ze ne toto si myslela:)
brix will be shat

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #37 on: 25.05.2007, 15:41:09 »
ne nad.. keď chceš napísať negáciu.. lebo robiť tam ručne čiary ta to sa ošalim...   :j_sad:
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #38 on: 25.05.2007, 15:44:56 »
jaj nad, a nebolo tam pod?:) nad netusim ako sa dava
brix will be shat

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #39 on: 25.05.2007, 15:45:20 »
insert - object - microsoft equation 3.0

a tam vsetky matematicke srandy vies robit
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #40 on: 25.05.2007, 15:46:17 »
ešte equation tam hodím.. ale ta mi povec vo worde 2007 jak tam šmarím nejakú takú srandu a budem happy :B
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #41 on: 25.05.2007, 15:46:56 »
lol tak to neviem...office 2007 tomu sa vyhybam ako cert krizu...
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #42 on: 25.05.2007, 15:47:31 »
ale aspon tak to bolo v 2003 tak nejak podobne to musi byt aj tam...proste hladaj nieco na pisanie matematicky vyrazov
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #43 on: 25.05.2007, 15:48:14 »
v 2003 tam je urcite, prave som skusil, 07 neradim este zatial pouzivat, ale pozrem aj tam
brix will be shat

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #44 on: 25.05.2007, 15:49:36 »
ako 07je v pohode.. ale toto som nerobila ani v predošlých :D
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #45 on: 25.05.2007, 15:50:13 »
ok tak pis v 07, ale ukladaj vo verzii co precitaju aj starsie lebo kazdy na teba bude nadavat:)
brix will be shat

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #46 on: 25.05.2007, 15:50:35 »
ale veď na to musí byť nejaká skratka.. také niečo ako mäkčeň.. sa mi zdá že som to už raz na nejaký referát SOJ robila..
a veď to dávam do pdfka...
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #47 on: 25.05.2007, 15:53:20 »
2007 take zvladne? teda export do pdf
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #48 on: 25.05.2007, 15:54:30 »
aha pdf ma nenapadlo:D tak potom som bol ticho
brix will be shat

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Okruhy otázok PT
« Reply #49 on: 25.05.2007, 15:54:45 »
pdf creator.. ale myslím že je to aj priamo v tom, že sa to dá tak priamo uložiť. No hej dá sa.
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D