Author Topic: PAMS skuska  (Read 18497 times)

JBull

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 148
    • View Profile
PAMS skuska
« on: 21.05.2007, 19:53:58 »
Tu prosim hadzte svoje pocity a otazky zo skusky.

Takze zacinam. SKuska pozostavala uz neviem presne asi zo 4 prikladov a 4 otazok, dost strhaval hlavne z teorie ked si mal priklad tak skontroloval najskor vysledok ked bol zly tak dal vacsinou 0 bodov, mozno niekedy 1.

Teoriu chcel presne dopodrobna ako to mal on na prednaskach ked ti nieco chybalo tak len napr. nejaka podmienka hned dal z otazky za 12 bodov nulu...takze asi si viete predtavit, ze je to dost brutal skuska.

Teraz napisem ake sme mali priklady a teoriu (aspon to co si pamatam):

Priklady:
1.Ziarovky
2.Zistite aka je pravdepodobnost vyberu prirodzeneho cisla mensieho ako 2007 aby bolo delitelne:
  a)21 alebo 6
  b)21 a 6
3.Bola funkcia f(x)=k*exp^-|x-2|, vypocitat k, vypocitat pravdepodobnost P, E(X)<P(X)<D(X)
4.Potom bol priklad na test uz nepamatam aky
5.vypocitat koeficienty a,b  y=a*x^b (neviem ci to mam presne), bola zadana tabulka pre hodnoty x a y

Teoria:
1.Definovat podmienenu pravdepodobnost, a odvodit Bayesov vzorec
2.Distribucnu funkciu a jej vlastnosti pre diskretnu nahodnu premennu
3.Popis algoritmu na ziskanie parametra Q zo zakladneho vyberu (tuto tiez neviem otazku presne znenie)

este tam nieco bolo, takze ked si niekto z dnesneho terminu na nieco spomenie nech doplni...

A samozrejme aj dalsia skupina aj dalsie terminy nech napisu otazky...lebo vrajze dost casto sa pri nom otazky opakuju, takze si navzajom pomahajme ....

Johny Bravo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2974
  • Da chief!
    • View Profile
    • www.tu-ke.com
Re: PAMS skuska
« Reply #1 on: 21.05.2007, 20:49:18 »
pisali ste pred PC?

JBull

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: PAMS skuska
« Reply #2 on: 21.05.2007, 21:19:55 »
pisali ste pred PC?

Hej boli sme v ucebni 537, mi sme tam mali cvika z DBS, lavice s PC su popri oknach, su tam 3 rady a on si sadol do posledneho radu k PC, semtam sa pozeral a aj prechadzal...ale tahaky sa ako tak dalo pouzit...ale asi najlepsie je si sadnut do radu kde sedi on, cize ku stene pri dverach, lebo za vami potom nieje miesto a on nevie prejst a aj ho vidite, cize viete kedy mozte si ist nieco pozriet na net...odporucil by som hodit tahaky a teoriu niekde na net a potom pozriet...

gkar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: PAMS skuska
« Reply #3 on: 21.05.2007, 21:58:48 »
on dzivy fliper je ten schrooter,mne ani ziarovku nezapocital body bo nezbadal,a ja som si az doma spomenul,a v inom som mal v jednom priklade zly vysledok ta zbadal a hned mi dal 3 z 5 bodov bo dobry postup,a jeden priklad som uplnu hlupost napisal a mi dal 5 bodov z 5,a to len preto bo nevedel jak ma vyzerat vysledok,bo som isiel asi treti,ale prvy co ten priklad vypocital :j_grin: .....a este ma nasralo ze vela veci dal z toho posledneho a predposledneho cvika co sme s kudlacom len tak preleteli,a dokaz posledna strana z prednasky,tam clovek ani s ucenim nedosiel :).......dzivy prvy termin

gkar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: PAMS skuska
« Reply #4 on: 21.05.2007, 22:03:37 »
pisali ste pred PC?

ne rozdal kalkulacky

kissk

  • VIP
  • Newbie
  • *****
  • Posts: 34
    • View Profile
Re: PAMS skuska
« Reply #5 on: 22.05.2007, 04:06:51 »
písali ste pred zapnutym pocitacom aj cast priklady, aj cast teorie? Dal naraz aj priklady, aj teoriu? Len Schrotter bol v miestnosti, kde ste pisali?

Johny Bravo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2974
  • Da chief!
    • View Profile
    • www.tu-ke.com
Re: PAMS skuska
« Reply #6 on: 22.05.2007, 06:09:12 »

gkar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: PAMS skuska
« Reply #7 on: 22.05.2007, 17:04:27 »
ty co mali poobednajsi termin,jake ste mali otazky ?

JBull

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: PAMS skuska
« Reply #8 on: 22.05.2007, 17:06:57 »
NO ved piste otazky aj ostatne skupiny... co tu kazdy na to jebe?

mastermind

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: PAMS skuska
« Reply #9 on: 28.05.2007, 06:09:50 »
chcel so mna ftp hodit tohtorocne prednasky no neslo to.
najdete ich tu
http://mastermind.sk/pams

mathiaz666

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: PAMS skuska
« Reply #10 on: 28.05.2007, 17:41:16 »
OTAZKY z 28.5. skupina B
Teoria: Beta kvantil, charakterizovat
          Zakladna def. pravdepodobnosti, vlastnosti a dokaz P(A-negovane)...dokaz za 13 bodov
          Gausove rozdelenie pravdepodobnosti, odvodit distr. funkciu, a nacrtnut grafy F(X),f(x)
Priklady: Ziarovky
            Test zhody parametra
            funkcia k*x*y....k aby bola hudtota p. a urcit E(X), E(Y), K(X,Y)
            boli este dva priklady....jeden nieco s binomickym rozdelenim a druhy urcit zakon
            rozdelenia pravdepodobnosti....presne uz neviem

 

Marek8

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: PAMS skuska
« Reply #11 on: 28.05.2007, 19:55:21 »
Acko
1. ziarovky - 5b
2. mam 6zelenych a 8cervenych cukrikov. jeden vyberiem a zjem. potom vyberiem 4 bez vratenia. Aka je P, ze zelenych je viac ako cervenych - 5b
3. tabulka s hodnotami xi a prislusnymi n, test hypotezy mi = mi0, konkretne T2 - sigma je neznama - 5b
4. graf s parabolou,urcit konstantu c tak, aby graf bol hustotou pravdepobonosti - 5b
5. regresna analyza, bola zadana tab. xi a yi, najdite y=a + b  * x^2 - 5b
6. bernulliho veta 3b + dokaz 11b
7. Def. distrib.f. pre nah.vektor (X,Y,Z). 2b
Odvodenie marginalnych hustot a korelacneho koeficientu pre nah. vektor(X,Y) 11b
8. Test dobrej zhody 7b
Bonus: Moze byt rozdelenie a(k) = (n nad k) * p^k * (1-p) ^ k monotonne?

« Last Edit: 28.05.2007, 19:59:47 by Marek8 »

Johny Bravo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2974
  • Da chief!
    • View Profile
    • www.tu-ke.com
Re: PAMS skuska
« Reply #12 on: 30.05.2007, 01:10:55 »
C skup.
axiometricka definica pravdepodobnosti
poissonove rozdelenie
etapy testovania statistickych hypotez

Skywalker

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
  • Let The Force Be With You
    • View Profile
Re: PAMS skuska
« Reply #13 on: 30.05.2007, 18:14:53 »
OTAZKY z 28.5. skupina B
Teoria: Beta kvantil, charakterizovat
          Zakladna def. pravdepodobnosti, vlastnosti a dokaz P(A-negovane)...dokaz za 13 bodov
          Gausove rozdelenie pravdepodobnosti, odvodit distr. funkciu, a nacrtnut grafy F(X),f(x)
Priklady: Ziarovky
            Test zhody parametra
            funkcia k*x*y....k aby bola hudtota p. a urcit E(X), E(Y), K(X,Y)
            boli este dva priklady....jeden nieco s binomickym rozdelenim a druhy urcit zakon
            rozdelenia pravdepodobnosti....presne uz neviem

zakon rozdelenia pravdepodobnosti urcit pre priklad: Prvy student urobi skusku s pravdepodobnostou 0,9 druhy 0,8 a treti 0,8. Urcte zakon rozdelenia pravdepodobnosti
prvy priklad s binomickym rozdelenim: Pravdepodobnost ze nastane jav A aspon raz pri troch nezavislych pokusoch je 0,992. Urcte pravdepodobnost toho, ze nastane jav A prave raz pri 4 nezavislych pokusoch.
-----
cize B-skupina je doplnena kompletne
Love Knows No Borders

Skywalker

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
  • Let The Force Be With You
    • View Profile
Re: PAMS skuska
« Reply #14 on: 01.06.2007, 16:23:20 »
este som zabudol..tu su prednasky z PaMS...neviem co mate na FTP bo som nepozeral, ale ked toto budete vediet, tak mate o skusku postarane... http://neowin.ic.cz/pams/
jedna prednaska tam sice chyba...ale mne na skuske nechybala  :j_laugh: takze dufam, ze ani vam nebude
Love Knows No Borders

Username

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: PAMS skuska
« Reply #15 on: 02.06.2007, 23:55:58 »
idem na skusku v pondelok a doteraz som sa do toho este ani nepozrel... dufam, ze nepriatel Ninja korytnaciek ma uvidi iba ako poctiveho ;)

budem vas informovat o tom ako to dopadne... drzte mi palce...

Deathcrush

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: PAMS skuska
« Reply #16 on: 03.06.2007, 17:27:53 »
Nemate nejake dobre "pomocky" na skusku?

Username

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: PAMS skuska
« Reply #17 on: 04.06.2007, 18:16:38 »
no, tak bieda... schrotter zahlasil daco take ze ked nas uvidi ze mame zapnute daco insie ako matlab, tak s nami pojde na disciplinarne, abo co... ja som sa zlakol jak maly... aj tak sa velmy nedalo opisovat... a ani nebolo velmy z coho... skratka uuuuplne oddrbany termin prasprostou lenivostou a nezodpovednostou... skuska to teda jednoducha nieje, tak to neobserte tak ako ja...

gkar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: PAMS skuska
« Reply #18 on: 04.06.2007, 21:34:45 »
otazky zo 4.6 pametate ?

ja

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: PAMS skuska
« Reply #19 on: 05.06.2007, 00:23:10 »
D skupina
1. pravdepodobnost...nieco so 4 studentami
2. nepamatam
3. interval spolahlivosti pre sigmu
4. exponencialne rozdelenie
5. ziarovky
teoria
1. podmienena pravdepodobnost + vlastnosti
2.neviem
3. susrtavu rovnic regresnej analyzy pre f = ax + b/x

ak si niekto spomenie na ten zvysok tak prosim doplnite...ja mam deravu hlavu a tieto veci hned po termine vypustam von :)
inac dost hlupe podla mna kedze som nespravil...ta teoria ma prekvapila teda okrem prvej tu som mal

styrioci

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: PAMS skuska
« Reply #20 on: 05.06.2007, 17:21:30 »
D skupina
1. pravdepodobnost...nieco so 4 studentami
2. nepamatam
3. interval spolahlivosti pre sigmu
4. exponencialne rozdelenie
5. ziarovky
teoria
1. podmienena pravdepodobnost + vlastnosti
2.neviem
3. susrtavu rovnic regresnej analyzy pre f = ax + b/x

ak si niekto spomenie na ten zvysok tak prosim doplnite...ja mam deravu hlavu a tieto veci hned po termine vypustam von :)
inac dost hlupe podla mna kedze som nespravil...ta teoria ma prekvapila teda okrem prvej tu som mal

priklad2: za hodinu bolo zaznamenanych priemerne 30 vstupov na web stranku, aka je pravdepodobnost, ze za 4 minutu niekto pride na tu web stranku. (alebo nieco v tom zmysle)

teoria2: x~norm(u, sigma) ....napisat a dokazat nejaku rovnost co tam bola...

priklady mi skrtol vsetky.z teorie som vedel iba podmienenu pravdepodobnost..za to mi dal plny pocet

Username

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: PAMS skuska
« Reply #21 on: 05.06.2007, 17:37:14 »
1. priklad bol - Traja studenti riesia rovnaku ulohu. Prvy ju vypocita spravne s pravdepodob. 0,6. Ostatny s pravdepod. 0,55, 0.45, 0.5. Aka je pravdep. ze to vypocitaju aspon dvaja?

bol aj teoreticky bonus: P(A<=X<=B) = F(B) - F(A) niesom si isty uz co s tym bolo treba spravit...

uz mam vysledok v IS... dostal som drsne 4 body za celu skusku. Hadam moj navacsi prepadak na tejto skole :P

styrioci

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: PAMS skuska
« Reply #22 on: 05.06.2007, 17:43:46 »
1. priklad bol - Traja studenti riesia rovnaku ulohu. Prvy ju vypocita spravne s pravdepodob. 0,6. Ostatny s pravdepod. 0,55, 0.45, 0.5. Aka je pravdep. ze to vypocitaju aspon dvaja?

bol aj teoreticky bonus: P(A<=X<=B) = F(B) - F(A) niesom si isty uz co s tym bolo treba spravit...

uz mam vysledok v IS... dostal som drsne 4 body za celu skusku. Hadam moj navacsi prepadak na tejto skole :P

boli to styria studenti ;-)

ten teoreticky bonus som odovodnil dalsimi dovma vlastnostami distribucnej funkcie..ale na to mi ani nepozeral kedze 19b by za to nevykuzlil ani coperfield :-D

El Chupanibre

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
E-skupina 4.jun
« Reply #23 on: 05.06.2007, 23:16:03 »
E skupina zo 4.6.

Priklady:
1. Aky je najpravdepodobnejsi pocet hodov kocky, aby padla sestka 32-krat. Tam vysiel interval asi 6 moznych vysledkov.
2. Normalne rozdelenie. Meranie voltmetrom je zatazene syst. chybou 5V. Semrod. odchylka 2V. Aka moze byt max odchylka od str. hodnoty s pravdepodobnostou 0.99? (To je ten rieseny priklad v statnumo.pdf za c))
3. Test parametra. Zadana tabulka a ci sa vyznamne lisi smerod. odchylka od 11.
4. Regr. analyza. Zadana tabulka- vypocitat koeficienty z y= b+a/x^2 myslim.
5. Ziarovky s klucom.

Teoria:
6. Distr. funkcia nah. premennej, jej vlastnosti pre diskretnu NP a ako zrobit z jej grafu pravd. tabulku.
7. Celkovo nezavisle javy. Dokaz vypoctu P(A1UA2U....UAn), kde A1...An su celkovo nez. javy.
8. Kovariancia a korelacny koeficient.

Skrtal divoko, ale ked priklady boli ako tak dobre, tak sa zlutoval a dal 51. Hlavne ked nejdete medzi prvymi na vyhodnotenie

El Chupanibre

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Fw: E skupina zo 4.6.
« Reply #24 on: 06.06.2007, 00:07:20 »
a aby som nezabudol na bonus:
Bolo treba napisat priklad na pravdivostnu tabulku, kde distr. funkcia nadobuda nekonecne vela hodnot. Nieco v tom zmysle