Author Topic: DBS - zapocet  (Read 5752 times)

ihb

  • VIP
  • Newbie
  • *****
  • Posts: 26
    • View Profile
DBS - zapocet
« on: 26.03.2007, 14:54:51 »
tento tyzden je zapoctovka? lebo podla moodla by sme mali....

Username

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: DBS - zapocet
« Reply #1 on: 26.03.2007, 23:03:56 »
coze? to bude aj nejaka pisomka? ja som myslel ze len zadanie...

JBull

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: DBS - zapocet
« Reply #2 on: 01.04.2007, 18:48:07 »
Tak tento tyzden je zapoctovka...tak prosim kazdeho kto bude mat zapoctovku aby spravil co najviac sceenshotov....ved treba si navzajom pomahat :)

smejooo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: DBS - zapocet
« Reply #3 on: 03.04.2007, 20:38:19 »
nie nebude

Johny Bravo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2974
  • Da chief!
    • View Profile
    • www.tu-ke.com
Re: DBS - zapocet
« Reply #4 on: 03.04.2007, 23:56:25 »
my sme nepisali...

pholie

  • Guest
Re: DBS - zapocet
« Reply #5 on: 03.05.2007, 23:12:00 »
robite uz niekto zadanie?

som sa skusal zatial pripojit na databazu v php, ze $conn_id = ifx_connect ("stores_demo@ivah"); ale vypisuje daco take:
Warning: ifx_connect() [function.ifx-connect]: E [SQLSTATE=IX 000 SQLCODE=-951] in /var/www/.....

co s tym? a myslite ze to musime robit v tom jebnutom informixe a nie v nejakej inej db?

mastermind

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: DBS - zapocet
« Reply #6 on: 04.05.2007, 00:51:16 »
to pholie. musime robit v informixe. pisal som telepovskej, odpoved:
Quote
Dobry den.
V osnove je predmetu je definovany DBS Informix ako prostredie pre cvicenia aj zadania.

S pozdravom,
HT

A este by som rad vyjadril pohorsenie nad dnesnym testom z DBS:
Mali by vyhodit 75% studentov. Ved to nie je mozne aby z 5 otazok ktore som dostal, bola len jedna naformulovana dobre. Len v jednej z nich, autor vedel na co sa chce opytat a aku chce odpoved. Ostatne ako keby pisali idioti. Zle polozene otazky. Viac spravnych moznosti v otazkach kde sa dala vybrat len jedna odpoved. Otazka v ktorej ani jedna odpoved nebola spravna. No skratka des a hruza.

Strasne ma irituje, ze na tejto skole ostavaju primitivni dementi ktorych IT nezaujima a skoncia s rovnakym titulom ako ti ktorych to celkom bavi. Mali by to pekne vytriedit a zbavit sa odpadu.

woody

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 275
    • View Profile
Re: DBS - zapocet
« Reply #7 on: 05.05.2007, 00:29:14 »
no poradil by som ti rozmyslat pripadne pouzit google ..... pretoze ked ne si schopny si najst syntax connectu tak neviem neviem :D
BTW je takato $spojenie = ifx_connect("stores_demo","tvoje_ctene_meno", "tvoje_TEXXXXXX");

pholie

  • Guest
Re: DBS - zapocet
« Reply #8 on: 05.05.2007, 21:07:12 »
nepovedal by som, ze som neschopny. syntax som si samozrejme nasiel tu: http://sk2.php.net/manual/en/function.ifx-connect.php
druhy a treti parameter su nepovinne, tak som to skusil aj bez nich. Ale ani nahodou by mi nenapadlo pouzit ako heslo moje TE..... za to ta obdivujem ze si na to prisiel  :beer1:

unity

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 124
    • View Profile
Re: DBS - zapocet
« Reply #9 on: 07.05.2007, 19:14:17 »
nepovedal by som, ze som neschopny. syntax som si samozrejme nasiel tu: http://sk2.php.net/manual/en/function.ifx-connect.php
druhy a treti parameter su nepovinne, tak som to skusil aj bez nich. Ale ani nahodou by mi nenapadlo pouzit ako heslo moje TE..... za to ta obdivujem ze si na to prisiel  :beer1:
suhlas kebyze nam to cviciaci nepovie ze heslo je TE tak to tiez neviem

Username

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: DBS - zapocet
« Reply #10 on: 08.05.2007, 19:43:15 »
no ja som zvedavy na zapoctofku... zajtra ma to caka, dufam ze to nebude taky blud ako ste spominali... ak by ste mali nieco dobre na ucenie sa, sem s tym ;)

woody

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 275
    • View Profile
Re: DBS - zapocet
« Reply #11 on: 08.05.2007, 20:50:53 »
no ja som sa na to neucil ani sekundu a mam 4/5 :D hoci je pravda ze uz mam zadanie skoro hotove ale bola to relativne pohodovka ... ved co nevies tipnes :D

a btw to heslo nam tiez cviciaci vravel co si myslel ze ma len tak osvietilo? :D ale vravel nam to asi 3 alebo 4 krat taze  :metal:

bodik

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: DBS - zapocet
« Reply #12 on: 14.05.2007, 23:22:45 »
ja som mal pocit, ze skola sluzi na pripravu studenta na realny zivot a do zamestnania. ak by vsak taketo faux pas stalo niekde v realnej prevadzke, urcite by to jedno ospravedlnenie v maily nespravilo....a o zalohach dvojica Telepovska/Mihalyi zrejme este nic nepocula....vivat informix  :guitar:

mastermind

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: DBS - zapocet
« Reply #13 on: 15.05.2007, 00:09:59 »
nj je to hruza. ale to treba napisat jej. ja som jej mailik napisal, kde som jemne naznacil ze by sme mohli pouzivat nieco co nie je z doby dinosaurov.