Author Topic: Predmety, skúšajúci, cvičiaci - Zimný semester 3.ročník  (Read 10236 times)

Merrevick

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Takže, chcel by som sa opýtať čo by bol ideálny výber vrámci cvičiacich, aké máte skúsenosti. Na ktoré prednášky sa oplatí chodiť, respektíve z ktorých budem aj niečo mať. Takisto by ma zaujímala náročnosť jednotlivých predmetov či už ide o cvičenia alebo skúšky (zápočty, zadania, typ skúšky) Už vopred ďakujem za Vaše poznatky :D

                                                                                              Cvičenia                                           Predášky

Distribuované programovanie                    M. Paralič                                                                  M. Paralič
Logické systémy                                         M. Benčková, M. Kovalčík, J. Bača, F. Hrozek               J. Bača
Počítačová grafika                                      C. Szabo, M. Varga, F. Hrozek                                     M. Šujanský
Základy softvérového inžinierstva             M. Enert, B. Madoš, V. Száboová, M. Čopjak                Z. Havlice
« Last Edit: 05.08.2014, 01:04:35 by Merrevick »
Hudba mi dáva to čo mi život berie...

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Distribuovane je fajn predmet....ak ta bavi programovanie, tak to je super. Paralic je pohodak, veci vysvetli a neboj sa pytat. Ak mas porobene cvika a odovzdane, tak na cvika ani chodit netreba. Ja som uz kus nestihal ku koncu, ale bolo to fajn. Prednasky ja som nechodil, ale ak nechodis do prace a stihas, tak ti podla mna daco daju. zapocet musis mat cvika porobene a skuska v pohode myslim, ze na papier odpovedas na otazky.

LS je hovadina.... nic ti to neda, len stracas pri tom nervy. Samozrejme da sa to naucit, ale je to dost tazke a od veci. Zapocet sa celkom da, pocitas priklady nie az nejake hrozne ale na skusku sa treba kus poucit...najprv pisomna cast a tak ustna. Na prednasky som nechodil, asi sa ani neoplati.

PG .... tazko povedat, daco bolo zaujimave, daco nie. Zapocet musis odovzdat zadanie, ktore malokto robi sam, ale radim spravit sam, uz ked studujes inf, tak makaj :P Daca sa aspon naucis. Skuska je tiez jak LS, najprv pisomnka potom ustna....radim prvy termin na skusku. Prednasky uplne o nicom, ale na skuske ta moze zdrbat, ze si nechodil.

ZSwI .... easy predmet....zapocet pohodicka, skuska taktiez...vsetko len screeny akurat treba spravit jeden referat a zadanie, kt. ked ta bavi programovanie(alebo aspon tvojich spoluziakov, s ktorymi to budes robit) tak v pohode. Prednasky neviem, nebol som ani na jednej asi :D

howk, dohovoril som

Merrevick

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
K cvikárom nikto nič?  ;D Ako s niektorými som už mal tú česť, no niektorých nepoznám a možno sú lepšia voľba :D tak zbežne by som asi volil  :D

LS: Hrozek
PG: Varga
ZSwI: Čopjak (s ním som nič nemal no z assembleru mali spolužiaci oveľa lepšie zápočty ako ja pri Šimim ak:)
« Last Edit: 07.08.2014, 16:55:37 by Merrevick »
Hudba mi dáva to čo mi život berie...

Rimbaud

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 556
    • View Profile
LS- M. Kovalčík   Maximálne odporúčam, sranda na cviku ale sa tam aj naučíš :)
PG- Mal som Hrozeka, problémy neboli.
ZSwI- Mal som Szabóovú, na cvikách som zvyčajne opustil svoje astrálne telo, so zápočtom ale nebol problém.

K ostatným učiteľom: Benčková je v pohode, Baču si nedávaj,
Szabo aj Varga pohodička,
 na Čopjaka a Madoša som taktiež počul chvály.
Meat is Murder.

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Logické systémy - okrem Baču hocikto. Ak by si mal Baču, potom je väčšia šanca, že ho budeš mať aj na skúške. Navyše, Bača robí problémy pri odovzdaní zadani, často ich vracia na prerobenie. Na cviká s ním treba chodiť pripravený. 
Tento predmet bol pre mňa dosť ťažký. Na prednáškach som bol len párkrát zo začiatku, ale keď dokážeš dávať pozor, tak sa oplatí chodiť, lebo tam Bača vysvetľuje ako sa počítajú príklady. Zadania boli 2, obe príklady, ktoré sú potom aj na skúške (2 príklady + ústne teória).

Počítačová grafika - ja by som vyberal medzi Vargom a Hrozekom - s ním som bol spokojný. Tento predmet je všeobecne považovaný za ťažký, ale mne dal dosť veľa. Na prednášky sa oplatí chodiť, ak dávaš pozor a robíš si poznámky (opisuješ všetko z tabule a píšeš čo diktuje + sú prezenčky), pretože potom na skúšku sa stačí učiť z poznámok. A ak dávaš pozor, tak to na prednáške aj pochopíš a potom to nie je až také ťažké. Robí sa jedno veľké zadanie (odporúčam vymyslieť si niečo vlastné, nejakú hru a nevyberať z tých kktín, čo ti oni ponúknu). Skúška je písomná a potom ideš na ústnu, kde ti skontroluje písomnú časť a možno sa niečo okolo toho spýta.
                                       
Základy softvérového inžinierstva  -  B. Madoš, V. Száboová alebo M. Čopjak. Ja som mal Čopjaka, nebol som s ním veľmi spokojný - je to taký doktorand, ktorý ti nedá nič do života - nemastný, neslaný. Ale nerobí problémy, takže prejdeš s ním v pohodičke. Predmet je ľahký, netreba sa báť. Robí sa zadanie v skupinách, nejaký prototyp informačného systému a prezentácia na nejakú tému. Skúška je klikačka na moodle. Prednášky sú strata času, ale predpokladám, že po novom bude robiť Havlice prezenčky.
« Last Edit: 12.08.2014, 17:18:42 by xxx3 »

Merrevick

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
ešte otázočka :) v piatok podľa rozvrhu má byť bakalárska práca/projekt v aule s Porubänom. Neviem teraz čo si pod tým mam celkom predstaviť a či sa tam oplatí chodiť - je to piatok a rád by som mal po škole už taký čas. Na druhej strane prednášky s Porubänom sú skvelé (kiež by som na nich viac dával pozor  bu).
Hudba mi dáva to čo mi život berie...

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
To je jedno stretko začiatkom semestra. Nič viac.

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Doteraz to bolo tak, že to bolo len jedno stretnutie na ktorom sa rozdali zadavacie listy k bakalarkam.