Author Topic: predmety, skusajuci, cviciaci - Letny semester  (Read 7432 times)

Merrevick

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
predmety, skusajuci, cviciaci - Letny semester
« on: 23.01.2014, 19:13:00 »
takze chcel by som sa opytat komu by som sa v ramci cvik mal oblukom vyhybat a co by bol idealny vyber...na ktorej prednaske resp pri kom by som nemal chybat a ci sa vobec oplati na niektore chodit...takisto by ste mohli ohodnotit podla seba ci bol dany predmet lahky/tazky...dakujem pekne uz vopred za poznatky :D

Asembler                        cviciaci - Simonak, Copjak                      prednasky - Simonak
Databazove systemy     cviciaci - Telepovska, Hrozek                  prednasky - Telepovska
Operacne systemy         cviciaci - Genci, Fecilakova, Varga          prednasky - Genci
Pocitacove siete             cviciaci - Michalko, Fecilakova, Kainz      prednasky - Jakab
Technologie java            cviciaci - Livovsky, Lakatos, Poruban     prednasky - Poruban
« Last Edit: 23.01.2014, 19:16:38 by Merrevick »
Hudba mi dáva to čo mi život berie...

matotv

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: predmety, skusajuci, cviciaci - Letny semester
« Reply #1 on: 23.01.2014, 21:03:20 »
asembler - urcite sa vyhni simonakovi na cvikach,  na prednasku som bol 1, skoro som zaspal, neoplati sa chodit
dbs - by som bral hrozeka, mal som s nim 2 predmety  a bol v pohode, zadania prebera tiez idealne, na prednasky som nechodil tak neviem
operacne systemy - urcite sa vyhni gencimu na cvikach, prednaskam sa vyhni tiez
siete - kainza nepoznam,  ale na sietach su vsetci v pohode, tam to mas podla mna jedno, prednasky - mozno budete mat 1 prednasku s jakabom, potom ich bude mat michalko, aspon u nas to tak bolo..
T java som nemal, takze neviem

teraz k obtiaznosti :
DBS - cvika su v pohode, odovzdavas domace ulohy kazdy tyzden, nakoniec odovzdas velke zadanie, ktore sa da v pohode urobit, na skusku sa trebalo ucit tak 1-2 dni, aspon u mna to tak bolo
OS - kazdy tyzden trebalo robit mensie zadania, takisto kazdy tyzden trebalo vyklikat test v moodli a odovzdavat poznamky z prednasok- to sa dalo potom urobit z prednasok z moodlu, ked nahodou nebudes chodit na prednasky, tieto poznamky sa oboduju pri skuske, aspon u nas to tak bolo, zadanie je dost narocne :D skuska je potom pohoda, otazky sa opakuju
PS - v pohode cvika, klikas 2 velke testy, cele kurikula su v anglictine, robia sa potom 2 prakticke ulohy. skuska je v pohode, treba sa nieco naucit, celkovo je to jeden z najlepsich predmetov co som mal na tejto skole :D
Asembler, my sme to mali v prvom rocniku, trebalo robit zadania, predtym to bol KZ, neviem ako teraz, na cvikach som mal Šubu, divny predmet :D

samozrejme sa zadania daju zohnat za fin. odmenu...

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: predmety, skusajuci, cviciaci - Letny semester
« Reply #2 on: 23.01.2014, 22:36:29 »
ASE
Ideálny výber: Čopjak
Prednášky: NUDA (!), chodiť jedine s desiatimi Red Bullmi alebo dvoma promile
Náročnosť: predmet nie je ťažký, ale podaný maximálne nezáživne a jeho využiteľnosť konverguje k nule  ;D

DBS
Ideálny výber: ak sa to chceš naučiť poriadne Telepovská, ak tým potrebuješ len prejsť tak radšej Hrozek
Prednášky: chodiť tam netreba, ale zvykli sa urobiť dve-tri prezenčky...
Náročnosť: nie je to ťažké

OS
Ideálny výber: Varga, Feciľaková
Prednášky: netreba chodiť, miestami dosť veľká nuda (asi preto, že bývali v piatok na obed  ;D)
Náročnosť: zadanie je jedno z tých náročnejších, predmet ako celok nie
Zopár dobrých rád ;) Odovzdávanie sa robí cez dajaký čudný "systém" - 80 pokusov o odovzdanie je priemer, takže už teraz sa na to odporúčam pripraviť. Pred cvikami treba vyklikávať po blud testov. Hlavne tie prvé majú cez 100 otázok. Netreba sa pokúšať o rýchlostné rekordy v zmysle že vyklikám 100 otázok za 10 minút lebo mám odpovede z minulého roku ;) Dotyčný pán prednášajúci je schopný špiclovať na moodli kto koľko minút pri tom teste strávil. A potom si niektoré pikošky screenuje a mudruje nad nimi na kadejakých pedagogických seminároch  br Checkni si archív, sú tam linky na nejaké videjká zo seminárov, aspoň sa zasmeješ  ap

TJava
Ideálny výber: úplne jedno, všetci sú v pohode
Prednášky: mne sa zdali zaujímavé, ale dá sa zaobísť aj bez nich
Náročnosť: nič ťažké

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: predmety, skusajuci, cviciaci - Letny semester
« Reply #3 on: 24.01.2014, 00:25:40 »
Asembler                     
cviciaci - Copjak
Šimoňákovi by som sa vyhol oblúkom. A keď som to ja mal v prvom ročníku, tak som na prednášky nechodil. Bolo to zbytočné a len som tam zaspával. Ale odporúčam si to ísť skúsiť aspoň raz :D
Inak predmet podľa mňa dosť ťažký, pretože nám to vtedy nikto normálne nevedel vysvetliť (pochybujem, že Čopjak bude vedieť)  a zadania si veľa ľudí kupovalo. Teraz keď to ale máte až v druhom ročníku, tak to možno bude pre vás ľahšie, keď už nejaké predmety máte za sebou.
Čopjaka som mal na inom predmete, nenaučil síce nič, ale myslím si, že hlavne s preberaním zadaní uňho nebude problém.
                     
Databazove systemy   
cviciaci - Hrozek           
Mal som ho na inom predmete a bol fajn. No Telepovská zas dobre naučí, lebo musíš chodiť pripravený na cviká. Takže Hrozek je schodnejšia cesta, Telepovská zas taká viac zarúbaná cesta, ale budeš to aspoň dobre vedieť a predmet to nie je ťažký. Čas prednášok mi veľmi nevyhovoval, tak som na nich veľmi nechodil, len občas a nemyslím si, že som prišiel o veľa.

Operacne systemy         
cviciaci - Fecilakova alebo Varga
Ja som mal Fecilakovú a bola v pohode, vedela aj vysvetliť a nerobila problémy pri preberaní zadania. Každý týždeň programuješ úlohy a potom na konci je jedno veľké zadanie. Nie je úplne jednoduché, ale dá sa to dobre pochopiť a aj spraviť podľa nejakého iného zadania, ktoré nájdeš aj na nete, keď kus pogúgliš. Prednášky boli niektoré celkom fajn, ale boli v piatok. Genči vie spraviť aj dobrú prednášku, ja som tam nezaspával. A čo sa týka náročnosti, tak ani nie je až taký náročný, ale budeš tomu musieť venovať veľa času.

Pocitacove siete             
cviciaci - Michalko a Fecilakova sú v pohode, Kainz neviem kto je, predtým neučil
Fajn predmet, jeden z naj podľa mňa. Robíš si tam CCNA 1 a 2. Keď ťa bavia siete a vieš kus po anglicky, tak no problem. Akurát keď chceš čítať ciscovské texty, tak to zaberie veľa času. 


« Last Edit: 24.01.2014, 00:30:39 by xxx3 »

laktibrada

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: predmety, skusajuci, cviciaci - Letny semester
« Reply #4 on: 24.01.2014, 01:04:22 »
neodporucam mat cvicenia s prednasajucimi z tychto predmetov: databazy,OS,asembler
vsetko ostatne je v podstate jedno

paloSK

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 613
  • :D
    • View Profile
Re: predmety, skusajuci, cviciaci - Letny semester
« Reply #5 on: 24.01.2014, 05:44:39 »
neodporucam mat cvicenia s prednasajucimi z tychto predmetov: databazy,OS,asembler
vsetko ostatne je v podstate jedno
Asi tak no, neviem sice preco, ale plati to skoro pri vsetkych predmetoch. :)
:D

totaluser

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 621
    • View Profile
Re: predmety, skusajuci, cviciaci - Letny semester
« Reply #6 on: 24.01.2014, 18:11:42 »
neodporucam mat cvicenia s prednasajucimi z tychto predmetov: databazy,OS,asembler
vsetko ostatne je v podstate jedno
Asi tak no, neviem sice preco, ale plati to skoro pri vsetkych predmetoch. :)
s tymto sa da suhlasit
akurat ze to IMHO zavisi od vyucujuceho a nie predmetu :puf:

Merrevick

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: predmety, skusajuci, cviciaci - Letny semester
« Reply #7 on: 24.01.2014, 18:40:36 »
dakujem za doterajsie prispevky :D ak ma niekto este neake poznatky kludne nech sa podeli :D btw ako prebiehaju jednotlive skusky (pisomne/ustne/prakticky/moodle ?) :)
Hudba mi dáva to čo mi život berie...

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: predmety, skusajuci, cviciaci - Letny semester
« Reply #8 on: 24.01.2014, 18:49:40 »
ASE: bez skúšky, len záverečný Moodle test
DBS: Moodle - testové aj dopisovacie otázky
OS: detto čo DBS
TJava: praktická časť (dorobenie nejakých vecí do Minesweeperu) + test na Moodli

matotv

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 60
    • View Profile
Re: predmety, skusajuci, cviciaci - Letny semester
« Reply #9 on: 24.01.2014, 18:51:52 »
Siete - ustna

Ageiris

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: predmety, skusajuci, cviciaci - Letny semester
« Reply #10 on: 25.01.2014, 19:59:20 »
DBS - v pohode predmet. Skuska je moodle klikacka kde sa aj pisu dotazy na databazu. Pani Telepovska neprida ani bod, aj ked len namiesto velkeho pismena date male. Na prednasky som nechodil a dal som to na Acko. Staci davat pozor na cvikach a poctivo robit kazdy tyzden domace ulohy.
Moja taka osobna poznamka. Budu vam oporucat soft zvany Sql plus. Je to horsie ako prikazovy riadok vo windows. (Neda sa tam ani hybat s kurzorom). Uz na prve cviko si radsej pripravte nieco lepsie. Ja odporucam SQL Developer

Assembler - ak sa to da, vyhnite sa Simonakovi. Dava prepadovky za body. Zadania su relativne jednoduche, no treba rozumiet ako ten assembler pracuje. Aj ked nie su vsetky podla mna rovnako narocne. Je to nieco podobne ako RAM stroj, ktory ste mali na udajovych strukturach. Na prednasky sa chodit neoplati, a ak ano, zozente si zosilovac zvuku lebo simonak na prednaske rozprava strasne potichu a je to nuda proste cely ten predmet. :)
Skuska je moodle, screeny koluju takze pohoda.

Operacne systemy - Genci je dost prisny, ale tie prednasky boli celkom zaujimave. Len on ma taky dost specificky pristup. Napriklad nam vyviedol asi to, ze chcel aby sme si pisali z kazdej prednasky poznamky a posielali na hodnotenie. Vravel ze to budu bonusove body ku skuske..cize 60 skuska + body. Po prvej skuske sa rozhodol ze to bude 50 + body za poznamky. Takze ten kto neposielal sa pripravil o 10 bodov. Poznamky sa kontroluju na originalitu a takisto aj zadania.

Cvicenia su uplne v pohode. Zapocty su klikacka, lahke. Ak by som si mal vybrat cviciaceho, tak asi Varga. Ten je v pohode uplne. Skoda, ze to uz asi neuci Lamer, ten bol asi najlepsi, dalo sa s nim pokecat, pohejtovat Genciho, nebuzeroval na zapocte.

Merrevick

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: predmety, skusajuci, cviciaci - Letny semester
« Reply #11 on: 27.01.2014, 16:41:46 »
vdaka neviem ktoremu expertovi co menil rozvrh assembleru mozno 30 min pred zapisom som chytil simonaka bu michalka sa mi tiez nepodarilo ale myslim ze pri fecilakovej(PS) to nebude take strasne  :D jedna zmena mi urobila dost velky skr cez rozpocet :D

neviem ako v jeden den zvladnem DS, ANJ, AS a potom PS, OS, JAVA :D to bude v zapoctovom tyzdni drsne...

neake rady ako prezit simonaka?
Hudba mi dáva to čo mi život berie...

laktibrada

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: predmety, skusajuci, cviciaci - Letny semester
« Reply #12 on: 27.01.2014, 17:03:50 »
simonaka prezijes v pohode..na cvikach neni prisny ani nic.. svoje si odrozprava a ked nikto nic, tak si sadne a sedi.. takze sa musis ucit sam ak chces nieco vediet :D alebo sa ho kludne spytaj, ale jeho odpovede su take trosku nejasne.., a zadania si vies kupit, daju sa v pohode obhajit aj pri simonakovi, takze pohodicka..

Ageiris

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: predmety, skusajuci, cviciaci - Letny semester
« Reply #13 on: 09.02.2014, 19:22:52 »
Simi je kludas clovek, len nema rad ked sa na cviku niekto rozprava alebo pozera na net kym on nieco vysvetluje.
Ja som pri nom odovzdaval oba zadania, pri tom prvom sa ma nic tazke neopytal, to som mal za fullku. Ale pri druhom sa ma take otazky pytal, ze som nechapal absolutne. Btw tie otazky sa netykali zadania ale vseobecne assembleru.
Ale da sa to prezit relativne dobre. Zaklad je dobra priprava na cvika a naucit sa instrukcie ak je cas :)

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: predmety, skusajuci, cviciaci - Letny semester
« Reply #14 on: 09.02.2014, 19:45:59 »
Hej to pri assembleri bol problem, ze sa ta nepytali len na take veci, ktore si potreboval vediet k vypracovaniu zadania

Merrevick

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: predmety, skusajuci, cviciaci - Letny semester
« Reply #15 on: 27.02.2014, 22:42:06 »
oplati sa pri gencim vobec robit tie poznamky a chodit a prednasky? ja viem ze to je 12 bodov na skusku len aby som sa s tym nejebal a on  mi potom polovicu bodov urval lebo by sa mu nieco nepacilo
Hudba mi dáva to čo mi život berie...

paloSK

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 613
  • :D
    • View Profile
Re: predmety, skusajuci, cviciaci - Letny semester
« Reply #16 on: 13.03.2014, 01:37:54 »
Tak ono oplati ....

Co sa v dnesnej dobe oplati ?

Netreba to az takto brat no, lebo ked budeme pozerat len na to co sa nam oplati, tak môzme casom dojst k zaveru ze sa ani zit neoplati.

Co uz bezne sa ci mdalej viac prejavuje ... skoky pod vlak, socialne samovrazdy a pod.
:D

fakovnik

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 340
    • View Profile
Re: predmety, skusajuci, cviciaci - Letny semester
« Reply #17 on: 13.03.2014, 20:56:38 »
dobré porovnanie,
zmysel života vs chodenie na prednášky :D
To čo za doba, už sa ani na prednášky neoplatí chodiť.. asi skočím pod vlak  ak: :D

Whoever said money can't buy happiness isn't spending it right.

lecter

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 244
    • View Profile
Re: predmety, skusajuci, cviciaci - Letny semester
« Reply #18 on: 14.03.2014, 05:52:01 »
Tak ono oplati ....

Co sa v dnesnej dobe oplati ?

Netreba to az takto brat no, lebo ked budeme pozerat len na to co sa nam oplati, tak môzme casom dojst k zaveru ze sa ani zit neoplati.

Co uz bezne sa ci mdalej viac prejavuje ... skoky pod vlak, socialne samovrazdy a pod.
:evica: :evica: :evica: ;D ap