Author Topic: Cviciaci ZS  (Read 17913 times)

jv1460

  • Newbie
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Cviciaci ZS
« on: 22.08.2013, 05:25:21 »
Nazdar....chcem vas poprosit o skusenosti a pomoc pri vybere cviciacich na ZS

Logicke Systemy - Eva Chovancova, Jan Baca, Adrian Pekar, Frantisek Hrozek
ZSI - Branislav Mados, Veronika Szabova, Marek Copjak
PG - Czsaba Szabo,Martin Varga

vdaka za odpovede

esperian

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 873
    • View Profile
Re: Cviciaci ZS
« Reply #1 on: 22.08.2013, 18:17:22 »
Logicke Systemy - Adrian Pekar, Frantisek Hrozek
ZSI - Veronika Szabova, Marek Copjak
PG - To je jedno..

xxxx

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: Cviciaci ZS
« Reply #2 on: 22.08.2013, 18:18:37 »
LS - ja som mal Pekara a bol som spokojny s jeho cviceniami, bral by som jeho. Nevysvetli sice tak dobre ako Baca, ale zas ani na skuske potom tolko nevyzaduje ako Baca. Ten koho mas na cvikach, ta bude skusat na skuske (ked tam bude pritomny). Najlepsi na skuske bol podla mna Pekar, takze zato by som bral jeho. Alebo este Hrozeka, ten je tiez v pohode. Baca je prisny, aj ked lepsie vysvetli a nauci, no je potom tazsia skuska, ale lahsie sa na nu pripravuje, lebo mas uz o tom sajnu z cvik. Chovancova bola niekedy na skuske kus neprijemna. Takze najschodnejsia cesta vedie cez Pekara alebo Hrozeka.

ZSI - z tychto troch to mas uplne jedno, vsetci su v pohode. Hlavne Copjak a Mados maju dost na salame. Asi najlahsie to je s Madosom.

PG - tiez obaja v pohode ... najlepsi bol minuly rok Hrozek podla mna, ale toho nemas asi na vyber, tak na tvojom mieste si dam Vargu. 
« Last Edit: 22.08.2013, 18:22:42 by xxxx »

spam

  • Newbie
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Cviciaci ZS
« Reply #3 on: 23.08.2013, 02:14:04 »
LS - Hrozek, Pekar
ZSI - hocikto
PG - Varga

zajacik

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Cviciaci ZS
« Reply #4 on: 26.08.2013, 16:15:09 »
a co tak cviciaci na LS?  :)

architektura pocitacovych systemov - Pekar, Adam, Chovancova
funkcionalne programovanie - Chodarev, Pietrikova, Halupka, Vaclavik, Demeterova
bezpecnost v internete - Chovanec, Fanfara, Cymbalak, Chovancova

inak mam taku otazku este k ZS, mali ste niekto distribuovane programovanie? jediny cviciaci je len Paralic zatial, aky je? alebo budu aj iny cviciaci? thx
« Last Edit: 26.08.2013, 16:32:14 by zajacik »

xxxx

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: Cviciaci ZS
« Reply #5 on: 26.08.2013, 17:20:21 »
APS - Pekar
FP - Pietrikova
BVI som nemal

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: Cviciaci ZS
« Reply #6 on: 26.08.2013, 19:15:03 »
a co tak cviciaci na LS?
APS: Pekár
FP: Pietriková, Halupka
BvI: Fanfara

jediny cviciaci je len Paralic zatial, aky je?
V pohode.

alebo budu aj iny cviciaci?
Asi už nie, aj minulý rok mal DP kompletne pod palcom Paralič.

zajacik

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Cviciaci ZS
« Reply #7 on: 26.08.2013, 21:08:15 »
vdaka  :) a viete mi povedat nieco k predmetom na LS? preco si vybrat toho cviciaceho ako ste pisali, co ocakava na cviku a co vyzaduju na skuske?

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: Cviciaci ZS
« Reply #8 on: 26.08.2013, 22:13:01 »
V LS je hlavný predmet APS. Zvyšok je len do počtu.

Skúška z FP je len zaškrtávací test, žiadna ústna časť. BvI - tam normálne slovne píšeš odpovede na otázky (asi 5-6). Sú porobené nejaké zhrnutia z minulých rokov + keď si dačo vygoogliš, tak to v pohode dáš.

No a APS  ;D To môže byť trochu problém... Tam máš vopred pripravené okruhy otázok. Je ich cca 35-40 a každý okruh má 4-5 podotázok. Z toho sa asi reálne stihneš naučiť tretinu (a aj to asi preháňam), takže proste treba mať šťastie. Na skúške dostaneš dva okruhy, ktoré máš rozpísať na papier. Ústna skúška už potom nie je - len ak ti chýbajú nejaké body.

xxxx

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: Cviciaci ZS
« Reply #9 on: 26.08.2013, 22:38:56 »
APS - najtazsi predmet v LS. Na cvikach sa pocitaju priklady, ktore nie su tazke, staci davat pozor na cvikach a kus sa do toho pozriet aj doma. Mna ucila Chovancova, mala dost rychle tempo, ale ked som sa do toho pozrel pred zapoctom tak som vsetkemu rozumel a nepripadalo mi to nejake moc tazke. Akurat si trebalo zapamätat par algoritmov, ze co sa ako pocita, akysi postup vypoctu. Pekar daval asi najlahsie zapoctovky, ale ani tie od Chovancovej a Adama neboli tazke, v pohodicke. Adam prednasa, hovori sa o nom ze je prisny, ale mne sa taky velmi nezdal a co viem od spoluziakoch na cvikach bol fajn, vysvetlil. Takze zapocet nie je podla mna problem ziskat pri ktoromkolvek cviciacom z menovanych. Skuska je tazka, treba sa totiz naucit velmi vela teorie. A na to nie sme my informatici velmi zvyknuti, takze mne sa to ucilo tazko. Uz davno som sa tolko teorie neucil. Odporucam ist na prvy termin skusky.

FP - celkom fajn predmet. Programuje sa v jazyku Haskell. Pietrikova to vedela dost dobre vysvetlit a zdala sa mi taka ustretova, nerobila problemy ani pri odovzdavani zadani. Pise sa tusim len jedna zapoctovka a potom su zadania, z ktorych vela sa da aj vygooglit. Zapoctovka pozostava z nakodenia asi dvoch kratkych programov, alebo nejakej casti programu (na papier). Hodnotenie je take kus binarne, ze bud mas ulohu dobre, mas za nu body alebo ju nemas dobre, tak mas nulu za ulohu. A skuska je test, kde mas moznosti, ale nie moodle. Klasika na papier. Uci to Kollar, uz si s nim mal FJAP, tak mas nejaku predstavu o nom.
« Last Edit: 26.08.2013, 22:40:41 by xxxx »

Havran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2003
  • Here comes the fuzz
    • View Profile
Re: Cviciaci ZS
« Reply #10 on: 28.08.2013, 18:16:08 »
APS- Adam je prisny a to fest. Ale to sa prejavi az na skuske. Na cviceniach je uplny pohodar a vysvetly velmi dobre a nema blbe pripomienky ze "ale to ste mali vediet z prednasky"a podobne. Ale na zapocte ti neodpusti ziadnu chybu.
Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.

mišiačik123

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Cviciaci ZS
« Reply #11 on: 03.09.2013, 18:18:57 »
Neviete mi niekto pls povedat aky je Ing. Ján Hurtuk??? Mal som mat cvika z OP s Novakom ale zrazu sa to zmenilo na neho a netusim aky je... dik

zajacik

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Cviciaci ZS
« Reply #12 on: 03.09.2013, 18:24:41 »
Neviete mi niekto pls povedat aky je Ing. Ján Hurtuk??? Mal som mat cvika z OP s Novakom ale zrazu sa to zmenilo na neho a netusim aky je... dik

V pohodicke, aspon co ho ja poznam nemas sa coho bat  ;)

zajacik

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Cviciaci ZS
« Reply #13 on: 03.09.2013, 18:43:27 »
Co sa tyka predmetu Logicke systemy, zmenili sa cviciaci takze ak by ste sa vedeli vyjadrit:
 Ing. Martina Benckova,
Ing. Michal Kovalcik,
Ing. Frantisek Hrozek
doc. Ing. Jan Baca.. ktory ano, ktory nie a preco? thx  :)
« Last Edit: 03.09.2013, 18:46:15 by zajacik »