Author Topic: Vyucujuci LS  (Read 10712 times)

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Vyucujuci LS
« on: 19.01.2013, 01:32:09 »
Cawte mozte popisat vyucujucich, ktorych si dat, resp. ktorych sa vyvarovat + mozte daco ku predmetom napisat ze jak ci su tazke, ci sa oplati chodit na prednasky a pod. :) diky

Asembler - Slavomir Simonak, Marek Copjak
Databazove systemy - Martina Lalova, Henrieta Telepovska, Csaba Szabo, Frantisek Hrozek,
Operacne systemy - Jan Genci, Katarina Kleinova, Martin Varga, Jaroslav Lamer,
Pocitacove siete - Miroslav Michalko, Katarina Kleinova, Frantisek Jakab
Technologie Java - Frantisek Hrozek, Dominik Lakatos, Jaroslav Poruban, Marek Novak,
DotNET - tu len Peter Vaclavik, ale povedzte daco o nom

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: Vyucujuci LS
« Reply #1 on: 19.01.2013, 02:00:45 »
Keď budeš robiť to, čo sa od teba vyžaduje, tak sa nemusíš vyhýbať nikomu z menovaných :D

Takže k predmetom:
Asembler – my sme to mali ešte v prvom ročníku, vysvetlené to bolo fakt čudesne, že to málokto pochopil... Trištvrtina ľudí (možno aj viac) si zadania kúpila. No našťastie to je KZ, takže ak si nejakým spôsobom zabezpečíš body za zadania, tak záverečný test už nejako natipuješ. Prednášky – NUDA, NUDA, NUDA.

DBS – pre mňa to bol ľahúčky predmet, ale počul som, že niektorí s ním mali problémy. Každý týždeň sa robia domáce úlohy. Nie sú ťažké a pekne sa na nich dá precvičiť preberané učivo. Keď niečo nevieš, stačí Googliť, resp. založ topic tu na fóre a niekto ti už pomôže ;) Prednášky – sem-tam som tam zablúdil, ale zaobídeš sa aj bez nich. Akurát na skúške je potom polka otázok z teórie, takže nevystačíš si len s praktickými zručnosťami.

OS – každý týždeň sa robia úlohy (nie ťažké) a klikajú sa testy. Treba sa na ne vopred psychicky pripraviť, lebo prvé testy majú aj cez 100 otázok a niekde sú fakt veľmi čudné odpovede :D Ale všetko sa dá nájsť v pohode v podkladoch na cvičenia. Pri vyklikávaní testov treba myslieť na to, že keď vyplníš 150-otázkový test za 15 minút, tak to "vôbec" nebude nápadné (if you know what I mean ;)). Okrem toho budú dve zápočtovky a jedno hlavné zadanie. Aj tu sa treba psychicky pripraviť na odovzdávanie a kontrolu zadania. Robí sa to cez nejaký čudesný systém – 80 pokusov na odovzdanie je ešte relatívne podpriemerné číslo :D Musí byť správna konštelácia hviezd, rosný bod a vlhkosť vzduchu :D ;D Prednášky – na začiatku mi pripadali ešte ako-tak zaujímavé, ale postupom času som na ne prestal chodiť (ale to bolo asi aj tým, že boli v piatok na obed) :D

TJava – robí sa jedno hlavné zadanie. Môžeš si vybrať – môžeš robiť Minesweeper alebo si vymyslíš niečo vlastné. Minesweeper sa dá spraviť v pohode, ale požaduje sa, aby si tam mal urobené aj niektoré doplňujúce úlohy. Ak máš vlastné zadanie, tak skúšku nerobíš, len obhajuješ zadanie. Ak robíš Minesweeper, tak ideš riadne na skúšku – 50 bodov je za praktickú časť, 20 bodov potom za test. Prednášky – ja som na ne chodil, IMHO patrili medzi tie zaujímavejšie, ale dá sa zaobísť aj bez nich.
« Last Edit: 19.01.2013, 02:04:20 by veteran »

M4D4

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 256
    • View Profile
Re: Vyucujuci LS
« Reply #2 on: 19.01.2013, 02:06:42 »
Asembler - vyber si Čopjaka, Šimoňákovi sa vyhýbaj oblúkom, tento predmet sme mali v prvom ročníku ešte so Šubom (slávny to človek), doteraz neviem o čom tom predmet je, viem, že je to nejaký strojový jazyk (týmto sa chcem poďakovať pánovi Šubovi, ktorý zaručil celej mojej skupine spravenie predmetu bez toho, aby čo i len jeden mal tušenie, že o čom ten predmet je :D )

DBS - Szabó, prípadne Hrozek, obidvaja sú v pohode, ja som mal Szabá, ten predmet som z duše nenávidel, ale vďaka Csabovi som ho spravil, predmet to nie je ťažký, len ťa musí baviť SQL

OS - doc. Genčimu sa radšej vyhýbaj (nebudem o tom viac písať, lebo to tu často číta), ale vysoko odporúčam Katku Kleinovú alebo Vargu . . . ja som mal Katku Kleinovú a predmet bez problémov, odovzdanie zadania bez problémov, skúška a zápočty bez problémov, takže ju odporúčam . . . ak dobre viem, tak Ing. Varga je nový cvičiaci (niekto mi spomínal, že začal tento rok), mal som ho teraz na jednom tretiackom predmete a nemohol som si ho vynachváliť, skvelý človek, takže jeho alebo Katku . . . po prednáškach budete odovzdávať poznámky z prednášok do moodlu, prezentácie budú na nete, ale konieckoncov, ak to bude rovnako ako to bolo u nás, tak vám tie bonusové body z prednášok vôbec nepomôžu ;-) ale samotný predmet to nie je ťažký

PS - je absolúúúútne jedno koho si vyberieš, všetci sú fajn, len jedna info, vysoko pochybujem, že Jakab vás bude učiť, ten má toho až príliš veľa, aby stíhal ;-) Prednášky skvelé, cviká skvelé, zadarmo si spravíš CCNA 1 a 2 certifikáty, asi jeden z veľmi mála predmetov, čo mi dali niečo do života . . . a pre mňa je Michalko jeden z top prednášajúcich, Michalko vie upútať : )

Java - tu ti veľmi neporadím, nemal som ten predmet, ale mal som Nováka na OOP a nebol až taký zlý, vedel celkom pekne vysvetľovať, takže by som vybral jeho alebo Hrozeka

DotNET - o tomto ti absolútne neporadím, aký je Peťo Václavík ma tiež zaujíma, keďže ma s ním asi čaká predmet   : )

A mimochodom, takáto téma tu už raz založená bola ;-)
« Last Edit: 19.01.2013, 02:09:27 by M4D4 »

M4D4

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 256
    • View Profile
Re: Vyucujuci LS
« Reply #3 on: 19.01.2013, 02:08:22 »
pekne sme to napísali, ty si napísal o čom sú predmety, ja cvičiacich :D

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: Vyucujuci LS
« Reply #4 on: 19.01.2013, 02:09:32 »
pekne sme to napísali, ty si napísal o čom sú predmety, ja cvičiacich :D
:beer1:

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: Vyucujuci LS
« Reply #5 on: 19.01.2013, 02:16:06 »
diky chalani :)

m. copjaka som si chcel dat, lebo so simonakom som mal teraz prednasky USA a bolo to hrozne :D
dbs - celkom v pohode sql-ko a aj by som sa to rad naucil poriadne - a co telepovska?? pocul som ze prisna, ci??
katku mi aj kamarat radil a ps ani javu nemam mam dotnet, tak ak sa dakto najde kto ohodnoti vaclavika :D


veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: Vyucujuci LS
« Reply #6 on: 19.01.2013, 02:22:33 »
Neviem, čo majú niektorí proti Telepovskej :D Ona sa možno zdá byť prísna, ale nemyslím, žeby to nejako preháňala. Dá sa s ňou dokonca aj posrandovať. V zadaniach sa zvykne vŕtať trochu viac než ostatní cvičiaci, to je pravda. A áno, viacerým dala minulý rok prerobiť zadanie (aj mne). Ak by bola prísna (ako sa to o nej tvrdí), tak by im zaňho dala sfleku 0 bodov...

Toť môj pohľad na vec :)

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: Vyucujuci LS
« Reply #7 on: 19.01.2013, 02:31:37 »
Neviem, čo majú niektorí proti Telepovskej :D Ona sa možno zdá byť prísna, ale nemyslím, žeby to nejako preháňala. Dá sa s ňou dokonca aj posrandovať. V zadaniach sa zvykne vŕtať trochu viac než ostatní cvičiaci, to je pravda. A áno, viacerým dala minulý rok prerobiť zadanie (aj mne). Ak by bola prísna (ako sa to o nej tvrdí), tak by im zaňho dala sfleku 0 bodov...

Toť môj pohľad na vec :)

takze daco na tom pravdy asi bude, ze je prisnejsia :D
« Last Edit: 19.01.2013, 02:42:55 by m@tej »

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: Vyucujuci LS
« Reply #8 on: 19.01.2013, 02:44:59 »

PS - je absolúúúútne jedno koho si vyberieš, všetci sú fajn, len jedna info, vysoko pochybujem, že Jakab vás bude učiť, ten má toho až príliš veľa, aby stíhal ;-) Prednášky skvelé, cviká skvelé, zadarmo si spravíš CCNA 1 a 2 certifikáty, asi jeden z veľmi mála predmetov, čo mi dali niečo do života . . . a pre mňa je Michalko jeden z top prednášajúcich, Michalko vie upútať : )

Jakab je napisany na prednaskach a na jednom cviku tak mozno si na jedno cviko najde cas :D

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: Vyucujuci LS
« Reply #9 on: 19.01.2013, 04:02:49 »
A este taka otazocka keby ste mali porovnat Hrozeka a Lalovu tak ktoreho by ste si vybrali na databazy?? :)

esperian

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 873
    • View Profile
Re: Vyucujuci LS
« Reply #10 on: 19.01.2013, 04:09:42 »
tak ti poviem, vsetci mladí su v pohode...je jedno koho si das... samzrejme mi mozte oponovat.... ale v tomto pripade je to podla mna fakt jedno...

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: Vyucujuci LS
« Reply #11 on: 19.01.2013, 04:24:05 »
tak ti poviem, vsetci mladí su v pohode...je jedno koho si das... samzrejme mi mozte oponovat.... ale v tomto pripade je to podla mna fakt jedno...

hehheh presne to som cakal :P tak som aj presne pocul ze obidvaja su super tak som chcel vediet nazor, ale asi jedno tak vyhrava hrozek, lebo lalova ma rano o pol 8 v pondelok a to mi nevyhovuje nejak :P :D

PALLY27

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 165
    • View Profile
Re: Vyucujuci LS
« Reply #12 on: 19.01.2013, 04:53:47 »
tak ti poviem, vsetci mladí su v pohode...je jedno koho si das... samzrejme mi mozte oponovat.... ale v tomto pripade je to podla mna fakt jedno...

hehheh presne to som cakal :P tak som aj presne pocul ze obidvaja su super tak som chcel vediet nazor, ale asi jedno tak vyhrava hrozek, lebo lalova ma rano o pol 8 v pondelok a to mi nevyhovuje nejak :P :D

kebyže sa ti tam natrepali spolužiaci do termínu bude ti dobra aj Lalová :)

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: Vyucujuci LS
« Reply #13 on: 19.01.2013, 05:00:15 »
tak ti poviem, vsetci mladí su v pohode...je jedno koho si das... samzrejme mi mozte oponovat.... ale v tomto pripade je to podla mna fakt jedno...

hehheh presne to som cakal :P tak som aj presne pocul ze obidvaja su super tak som chcel vediet nazor, ale asi jedno tak vyhrava hrozek, lebo lalova ma rano o pol 8 v pondelok a to mi nevyhovuje nejak :P :D

kebyže sa ti tam natrepali spolužiaci do termínu bude ti dobra aj Lalová :)

jj to hej, ale verim, ze budem rychlejsi :P

M4D4

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 256
    • View Profile
Re: Vyucujuci LS
« Reply #14 on: 19.01.2013, 07:45:51 »
Neviem, čo majú niektorí proti Telepovskej :D Ona sa možno zdá byť prísna, ale nemyslím, žeby to nejako preháňala. Dá sa s ňou dokonca aj posrandovať. V zadaniach sa zvykne vŕtať trochu viac než ostatní cvičiaci, to je pravda. A áno, viacerým dala minulý rok prerobiť zadanie (aj mne). Ak by bola prísna (ako sa to o nej tvrdí), tak by im zaňho dala sfleku 0 bodov...

Toť môj pohľad na vec :)

ja som proti nej nemal nič a nemyslel si o nej nič zlé až kým mi pred očami nevyrazila tretiaka, ktorý ju prosil na kolenách o ešte jeden termín a ona ho arogantne poslala do pekných krajov . . . nejde mi o to, že ho vyrazila, whatever, keď sa to nevie naučiť, jeho problém, prekvapila ma u nej tá neskutočná arogancia, s akou to robila . . . odvtedy sa od nej držím okľukou a každému radím to isté . . .
« Last Edit: 19.01.2013, 07:47:44 by M4D4 »

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: Vyucujuci LS
« Reply #15 on: 19.01.2013, 16:28:32 »
Asembler - Marek Copjak (aj ked trosku pochybujem, ze on assembler vie :D takze tomu asi zas nikto nebude rozumiet a zadania sa budu kupovat)

Databazove systemy - Martina Lalova, Frantisek Hrozek,

Operacne systemy - Katarina Kleinova

Pocitacove siete - Miroslav Michalko

zvysne som nemal, takze neviem

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: Vyucujuci LS
« Reply #16 on: 19.01.2013, 16:31:09 »
Asembler - Marek Copjak (aj ked trosku pochybujem, ze on assembler vie :D takze tomu asi zas nikto nebude rozumiet a zadania sa budu kupovat)

Databazove systemy - Martina Lalova, Frantisek Hrozek,

Operacne systemy - Katarina Kleinova

Pocitacove siete - Miroslav Michalko

zvysne som nemal, takze neviem
presne tak si chcem dat, copjak, hrozek, kleinova akurat namiesto sieti mam dtonet s vaclavikom

uz len cakat kedy bude anglina :D kedy ste ju mali min. roku?? myslim v ktory den /cas :D

esperian

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 873
    • View Profile
Re: Vyucujuci LS
« Reply #17 on: 19.01.2013, 16:35:02 »

.... kedy ste ju mali min. roku?? myslim v ktory den /cas :D

utorok 13:30

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: Vyucujuci LS
« Reply #18 on: 19.01.2013, 16:39:50 »
Na ANJ bude viacero skupín, v rôznych dňoch, v rôznych časoch. Ja som mal minulý rok niekedy vo štvrtok okolo obeda.

Blbé je, že sa rozvrh ANJ dozvieš až na poslednú chvíľu :D

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: Vyucujuci LS
« Reply #19 on: 19.01.2013, 17:04:03 »
Na ANJ bude viacero skupín, v rôznych dňoch, v rôznych časoch. Ja som mal minulý rok niekedy vo štvrtok okolo obeda.

Blbé je, že sa rozvrh ANJ dozvieš až na poslednú chvíľu :D
no ved toto,ale dufam, ze skor jak bude spusteny zapis :D

veteran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 956
    • View Profile
Re: Vyucujuci LS
« Reply #20 on: 19.01.2013, 17:05:28 »
Pohoda... Nestačí ti to v pondelok o 9:45? :D Však o 10:00 to aj tak už tradične kľakne, či?  ;D

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: Vyucujuci LS
« Reply #21 on: 19.01.2013, 17:07:52 »
Pohoda... Nestačí ti to v pondelok o 9:45? :D Však o 10:00 to aj tak už tradične kľakne, či?  ;D
no ved teoreticky aj staci :P len verim, ze sa to nebude tahat tyzden jak naposledy :D

PALLY27

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 165
    • View Profile
Re: Vyucujuci LS
« Reply #22 on: 19.01.2013, 17:22:00 »
Pohoda... Nestačí ti to v pondelok o 9:45? :D Však o 10:00 to aj tak už tradične kľakne, či?  ;D
no ved teoreticky aj staci :P len verim, ze sa to nebude tahat tyzden jak naposledy :D

povedz mi že sa netešíš :D .. veď bude padať mais . .. treba si niečo želať :D .. a maybe už maju silnejšie servery takže náš DDoS útok nebude nič  ;D

m@tej

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: Vyucujuci LS
« Reply #23 on: 19.01.2013, 17:37:12 »
Pohoda... Nestačí ti to v pondelok o 9:45? :D Však o 10:00 to aj tak už tradične kľakne, či?  ;D
no ved teoreticky aj staci :P len verim, ze sa to nebude tahat tyzden jak naposledy :D

povedz mi že sa netešíš :D .. veď bude padať mais . .. treba si niečo želať :D .. a maybe už maju silnejšie servery takže náš DDoS útok nebude nič  ;D
no myslim, ze aj naposledy mali silnejsie servery a tak ked to neslo par hodin zrusili stranku MAIS na fb :D :D :D

Havran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2003
  • Here comes the fuzz
    • View Profile
Re: Vyucujuci LS
« Reply #24 on: 20.01.2013, 08:04:57 »
Technologie Java : Lakatos je uplne v pohode
DOtNet: Vaclavik je asi najlepsi cviciaci na skole, vrelo odporucam
Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.