Author Topic: otazka pre tretiakov  (Read 4545 times)

pinko

  • Guest
otazka pre tretiakov
« on: 11.12.2012, 04:36:13 »
Zdravim, mam otazku pre tretiakov informatikov, je letny semester v druhom rocniku tazsi ako zimny? Viem ze je to viac-menej subjektivne no snad sa to da aspon trochu zovseobecnit. Ide o to ze mam zapisane 2 PV predmety tak zistujem ci si potom radsej jeden odhlasit alebo nie

PALLY27

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 165
    • View Profile
Re: otazka pre tretiakov
« Reply #1 on: 11.12.2012, 04:58:10 »
ktoré to dva predmety maš zapisane? :) 

M4D4

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 256
    • View Profile
Re: otazka pre tretiakov
« Reply #2 on: 11.12.2012, 05:02:49 »
Operačné systémy - predmet samo o sebe nie je až tak ťažký, budú sa robiť zadania, zápočtovky, dá sa zvládnuť
Angličtina - výsmech, to spraví každý
Databázy - robí sa zadanie, ktoré sa dá kúpiť + 2 zápočtovky, ktoré sa dajú zvládnuť (ja osobne som ten predmet nemal rád, takže sa mi cez neho aj horšie prechádzalo)
Numerická matika - pre mňa osobne to bol pôrod, lebo sa s matikou nekamarátim, ale pri priebežnom učení sa to dá
Siete - jeden jediný predmet za celé 3 roky informatiky, kde si dovolím povedať, že mi ten predmet niečo aj do života dal (a to nielen CCNA1, CCNA2 certifikáty, ale reálne využiteľné schopnosti), navyše práca s LAB teamom (Michalko, Kleinová, Feciľák) je super, pristupujú k študentom ako k rovnocenným, ak si sa nevynašiel v programovaní, silne odporúčam tento predmet, po prvé sa niečo naučíš, čo aj využiješ a po druhé, cviká a prednášky sú naozaj pohodové (za všetko hovorí to, že prednášajúci Michalko má po celý semester takmer plnú poslucháreň)
Java - tu sa naučíš oveľa viac vecí ako na OOP, ak ťa baví programovanie, tak silne odporúčam tento predmet . . . mám spolužiaka, ktorého programovanie veľmi nebavilo, nevedel urobiť ani základné cykly v C, ale keď sa pustil do Javy na OOP, tam pochytil základy, prihlásil sa na Technológie Javy a tam sa naučil programovať na celkom peknej úrovni . . . ale predmet je samo o sebe Porubänovina

_________________________

Pre mňa osobne, keď porovnám zimný a letný semester, tak bol pre mňa letný semester ľahší, aj keď som si celý semester búchal hlavu do steny, že tento semester nemôžem spraviť . . . ale to som robil aj vtedy, keď som zistil, že o čom sú predmety UŠaA a FJaP, nehovoriac o tom, že som opakoval matiku 1 . . . a čo sa týka povinne voliteľných predmetov . . . IMHO je úplne zbytočné si zapisovať aj siete, aj Javu . . . je ideálne sa rozhodnúť, či chceš sa v budúcnosti venovať programovaniu alebo sieťarine (za predpokladu, že tie 2 PV sú Siete a Java) . . .


Rajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 346
    • View Profile
Re: otazka pre tretiakov
« Reply #3 on: 11.12.2012, 05:49:33 »
OSko už bude podľa mňa na inej úrovni ako minulý rok  ap ... Po minuloročnom fiasku so započtovkami a videom na cnl.sk asi prídu veľké zmeny... in my opinion  ???

esperian

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 873
    • View Profile
Re: otazka pre tretiakov
« Reply #4 on: 11.12.2012, 06:01:53 »
ake videjko na CNLku ??


Tren

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: otazka pre tretiakov
« Reply #6 on: 11.12.2012, 06:24:55 »
IMHO je úplne zbytočné si zapisovať aj siete, aj Javu . . . je ideálne sa rozhodnúť, či chceš sa v budúcnosti venovať programovaniu alebo sieťarine (za predpokladu, že tie 2 PV sú Siete a Java) . . .

podla mna zase naopak, je hlupost nevyuzit a chodit na oba predmety naraz(mam par kamosov co to dali vo velkej pohodicke..jeden dokonca mal .NET, Javu aj siete :D ), oba ti maju co dat ale ani jedne z predmetov z teba nespravi profi kodera alebo sietoveho architekta .. su to zaklady, ktore by mal ovladat spravny informatik.. ci programator zaklady sieti, alebo sietar co to vidiet do programovania, aj ked tam bolo to OP ale predsalen je to ine  :)

Rimbaud

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 556
    • View Profile
Re: otazka pre tretiakov
« Reply #7 on: 11.12.2012, 14:38:28 »

Numerická matika - pre mňa osobne to bol pôrod, lebo sa s matikou nekamarátim, ale pri priebežnom učení sa to dá


My máme numeriku v zimnom semestri v letnom máme Asembler - fuck logic :)
Meat is Murder.

pinko

  • Guest
Re: otazka pre tretiakov
« Reply #8 on: 11.12.2012, 15:49:51 »
IMHO je úplne zbytočné si zapisovať aj siete, aj Javu . . . je ideálne sa rozhodnúť, či chceš sa v budúcnosti venovať programovaniu alebo sieťarine (za predpokladu, že tie 2 PV sú Siete a Java) . . .

jj mam javu a siete  :D

Rimbaud

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 556
    • View Profile
Re: otazka pre tretiakov
« Reply #9 on: 11.12.2012, 16:12:58 »
pinko asi pustím k vode javu :D
Meat is Murder.

mato99

  • Newbie
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: otazka pre tretiakov
« Reply #10 on: 11.12.2012, 16:36:37 »
ja som mal javu + siete a nelutujem.. java ti vela casu nezaberie (aspon ked sa riesil minesweeper) a naucis sa vela veci..

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: otazka pre tretiakov
« Reply #11 on: 11.12.2012, 16:53:22 »
podla mna ten semester nie je taky tazky.

Asembler je chujovina lebo to nevie nikto dobre vysvetlit, prednaska je onicom (ak ju bude mat zas Simonak) a boli tam 2 zadania, ktore si takmer kazdy kupoval

OS - nie je taky tazky predmet, ale zaberie vela casu, kedze treba robit zadania na kazdy tyzden a pisat poznamky tiez kazdy tyzden a potom je este jedno velke zadanie.

Siete - tiez zaberie vela casu, kedze treba citat kazdy tyzden aspon 2 kapitoly po anglicky a vyklikat testy na netacade. Samozrejme nemusis ich citat, da sa to spravit aj z testov z netu, len podla mna je lepsie si to aj precitat aby si tomu aj rozumel.

Java - nemal som, ale kus lutujem, ze som si nedal aj Javu. Co som pocul tak to nebolo tazke a ani nezabralo vela casu a naucis sa tam uzitocne veci. Navyse ako zadanie sa robia Miny, cize keby si si to nevedel spravit tak ich najdej kopu na nete nakodene.

Anglictina je brnkacka.

Databazy su tiez v pohode. Mne sa to zdalo lahke. Hlavne ked si dam ako cviciaceho Szaba alebo Lalovu tak pohodka.