Author Topic: Elektro inštalácia kontrola prosiiim  (Read 4911 times)

jozo1606

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Elektro inštalácia kontrola prosiiim
« on: 16.10.2012, 23:27:08 »
ahojte  prosim Vás kto by bol taký dobrý  a skontroloval by mi elektroinštaláciu ???

mame to odovzdať v štvrtok  a neviem čo to mam správne  vraj že vypinač  v obyvačke je zle  vie mi to niekto opraviť ???  prosiiim

popripade

jozo1606@gmail.com

pawlo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 109
    • View Profile
Re: Elektro inštalácia kontrola prosiiim
« Reply #1 on: 16.10.2012, 23:40:15 »
Tak chýb je tam viac než dosť. V prvom rade by som napísal v akej napäťovej sústave sa nachádza inštalácia. Napr. 3 PEN 400/230V, 50Hz, TN-C-S. V TN-Cčku už nenavrhuj nič.

Potom popísal istenie jednotlivých obvodov. Napr. 1. obvod, 3Spínače menovitý prúd ističa 10A.  2. obvod 3 zásuvky...... Nevidím dostatočne dobre jednotlivé okruhy na obrázku. Pre šporák je osobitný okruh na 400V s ističom napr 3x16A.

Do schémy si doplŇ označenie okruhov ku kažej zásuvke a ku svietidlu okrem okruhu doplniť max. povolenú watáž žiarovky....

jozo1606

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Elektro inštalácia kontrola prosiiim
« Reply #2 on: 16.10.2012, 23:48:38 »
ja som zabudol napisať, toto ona od nas nevyžiaduje  žiadne označenia  len jednoduché  fakt  primitivné ako to mam ale len aby boli kable spravne natahané ...

a ten sporák  viem  mala by byť osobytne zásuvka ale tiež nemusime  ...
ja som Informa  a  chcela aby sme pochopili len ako fungujú obvody ...  a hlavne  koľko káblov ide do zasuviek  a do svetiel  vypinačov


fakovnik

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 340
    • View Profile
Re: Elektro inštalácia kontrola prosiiim
« Reply #3 on: 17.10.2012, 00:06:24 »
No veď 3 žiarovky máš v tej obývačke a sériový prepínač, ta daj len 2 a bude dobre, či ?  :P
« Last Edit: 17.10.2012, 00:29:57 by fakovnik »

Whoever said money can't buy happiness isn't spending it right.

jozo1606

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Elektro inštalácia kontrola prosiiim
« Reply #4 on: 17.10.2012, 00:13:33 »
nemohol by si to načrtnuť v "skicar" a hodiť sem ten obrázok   

fakovnik

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 340
    • View Profile

Whoever said money can't buy happiness isn't spending it right.

jozo1606

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Elektro inštalácia kontrola prosiiim
« Reply #6 on: 17.10.2012, 01:14:26 »
dakujem   a to možu ostať tie nastené svetla  to X  s paličkou na spodku že ?  len to hlavné dam preč   čo je svetlo v strede  ?

koľko  kablov vediem do vypinača  a koľko do svetiel ?  bo neviem teraz či  3 tie paličky na kebel  alebo 2 paličky na kabel ...


Fakt veľmi pekne dakujem za radu 

fakovnik

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 340
    • View Profile
Re: Elektro inštalácia kontrola prosiiim
« Reply #7 on: 17.10.2012, 01:36:21 »

Whoever said money can't buy happiness isn't spending it right.

Merrevick

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Elektro inštalácia kontrola prosiiim
« Reply #8 on: 06.11.2012, 16:38:20 »
aku znacku ma digestor? lebo ju neviem ani za nic najst a aky kabel k nemu viest (spolubyvajuci vravi ze musim viest samostatny z rozvodnej skrine)  ;D
Hudba mi dáva to čo mi život berie...

Tren

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1060
  • Fortes fortuna adiuvat
    • View Profile
Re: Elektro inštalácia kontrola prosiiim
« Reply #9 on: 06.11.2012, 20:14:29 »
aku znacku ma digestor? lebo ju neviem ani za nic najst a aky kabel k nemu viest (spolubyvajuci vravi ze musim viest samostatny z rozvodnej skrine)  ;D

preco si komplikujes zivot  :)

tak neviem ake su nove normy, v novych elektroinstalaciach je dobre tahat pre kazdy spotrebic osobytny privod zo skrine (3 fazove) , hlavne ak mas take spotrebice ze nestoja 5korun, + v skrini mat adekvatnu ochranu nanich. takze mozes natiahnut samostatny privot a odovodnit to budes vediet ked povies ze ten digestor stoji 800€  ;D ale inak na digestor je podla mna nepotrebne tahat novy privod. som infromatik.. mozno ti lepsie poradi nejaky elektrikar  :)