Author Topic: Pre zábavu a na pokecanie :)  (Read 50800 times)

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #50 on: 15.10.2012, 23:03:55 »
a ja som najnovsie videla uz inzerat, ze zamestame bla bla, ale nie z TU :P
a teraz vazne: to, ci sa uplatnis zalezi cisto len a len na tebe a tvojej sikovnosti. tato skola ti da akurat tak titul, ktorym sa budes moct chvalit v rodine (za predpokladu, ze ju skoncis a budes jedina ing. v rodine :D)
“Any fool can use a computer.  Many do.”

dEVIANT

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1311
  • Robím, čo môžem. Keď nerobím, nemôžem!
    • View Profile
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #51 on: 15.10.2012, 23:09:47 »
Ja sa po škole budem radšej chváliť 3 rokami praxe ako titulom  :P
Nie je nič nákazlivejšie ako rozhodný a presvedčením sa vyznačujúci život.

WIPtomik

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #52 on: 15.10.2012, 23:18:49 »
a ja som najnovsie videla uz inzerat, ze zamestame bla bla, ale nie z TU :P
a teraz vazne: to, ci sa uplatnis zalezi cisto len a len na tebe a tvojej sikovnosti. tato skola ti da akurat tak titul, ktorym sa budes moct chvalit v rodine (za predpokladu, ze ju skoncis a budes jedina ing. v rodine :D)

Vieš ono záleží z ktorej fakulty a z ktorej katedry vylezieš....Napríklad FEI 5.Poschodie (okrem HI) má vo svete relatívne dobré meno tak isto ako katedra robotiky na Strojárskej fakulte.

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #53 on: 15.10.2012, 23:21:47 »
ja som spokojný :P
ale ja som:
1. študoval na tuke, ešte keď bolo to štúdium iné ako je teraz :D bejvávalo... ja som už starý... :P
2. dokážem si dať súvislosti dokopy... takže veci z rôznych predmetov sa pekne pospájali... človek je niekedy až prekvapený, ako to pekne spolu funguje :P
3. popri štúdiu pracoval :D takže som mal prax
4. hneď po skončení štúdia som mohol nastúpiť do firmy, kde som pracoval popri štúdiu :D

a to čo píše laktibrada... v zahraničí je všetkým jedno, z akej školy máš titul, ak vieš, čo robíš - ešte nikto sa ma v nemecku nespýtal, že akú školu som vyštudoval :D... aj na slovensku to tak často platí :D aj keď ja robím v nemeckej firme :P takže to môže byť tým :D
All code is crap.

42

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #54 on: 15.10.2012, 23:32:16 »
...Napríklad FEI 5.Poschodie (okrem HI) má vo svete relatívne dobré meno..
:D :D :D

paloSK

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 613
  • :D
    • View Profile
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #55 on: 16.10.2012, 00:36:42 »
Ešte som sa chcela opýtať či vy starší ste spokojný so školou a možno uplatneným pretože som mala dilemu či Košice, žilinská alebo stu v blave? :)
Mala si ist do Žiliny.

PS: Co dopomohlo k tomu, aby si si vybrala Kosice ?
:D

dEVIANT

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1311
  • Robím, čo môžem. Keď nerobím, nemôžem!
    • View Profile
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #56 on: 16.10.2012, 01:48:30 »
Švárni východňársky šuhaji! :D
Nie je nič nákazlivejšie ako rozhodný a presvedčením sa vyznačujúci život.

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #57 on: 16.10.2012, 01:53:18 »
TUKE je najhorsia z tych co si vymenovala :D takze si si nevybrala najlepsie :D

Rimbaud

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 556
    • View Profile
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #58 on: 16.10.2012, 01:54:33 »

ale ja som:
1. študoval na tuke, ešte keď bolo to štúdium iné ako je teraz :D

To bolo pred koľkými generáciami ? :D
Meat is Murder.

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #59 on: 16.10.2012, 02:00:01 »
to bolo pred vokim ešte :D keď voki prichádzal, ja som končil, a jeho nezmysly som už nezažil... ani predmety po zmenách, etc...
už to bude pomaly 10r, keď som ja začal študovať na tuke :D heh, omg... to je brutal dávno

to, že je tuke najhoršia z nich... nie je pravda, inak... každý ti povie niečo iné, samozrejme :)
o žiline som si popočúval toho dosť :D o fei stuba tiež (aj keď uznávam, že to bolo v čase, keď tuke fungovala inak)... a fiit vtedy ešte ani nebola snáď... ak aj hej, tak prvým rokom, max :D
All code is crap.

42

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #60 on: 16.10.2012, 02:03:25 »
ešte jedna vec... to, čo rozprávajú druháci, tretiaci, štvrtáci, piataci... by som ignoroval... tiež to platí pre študentov iných škôl... väčšina z nich absolútne nemá predstavu ako to funguje :)
výnimky existujú, samozrejme...
All code is crap.

42

paloSK

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 613
  • :D
    • View Profile
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #61 on: 16.10.2012, 02:46:53 »
ešte jedna vec... to, čo rozprávajú druháci, tretiaci, štvrtáci, piataci... by som ignoroval... tiež to platí pre študentov iných škôl... väčšina z nich absolútne nemá predstavu ako to funguje :)
výnimky existujú, samozrejme...
jj ty jedniny mas patent na rozum.
:D

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #62 on: 16.10.2012, 02:51:24 »
Ja sa po škole budem radšej chváliť 3 rokami praxe ako titulom  :P
praxou sa budem chváliť u zamestnávateľa, rodinu zaujíma titul :D

už to bude pomaly 10r, keď som ja začal študovať na tuke :D heh, omg... to je brutal dávno
miesto na geriatrii uz vybavene mas? :D
“Any fool can use a computer.  Many do.”

pinko

  • Guest
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #63 on: 16.10.2012, 02:54:19 »
to bolo pred vokim ešte :D keď voki prichádzal, ja som končil, a jeho nezmysly som už nezažil... ani predmety po zmenách, etc...
už to bude pomaly 10r, keď som ja začal študovať na tuke :D heh, omg... to je brutal dávno
hmm no zaujimalo by ma ako to tu bolo dakedy na FEI...


Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #64 on: 16.10.2012, 03:16:12 »
jj ty jedniny mas patent na rozum.
jop, rýchlo si pochopil... gratulujem, možno máš ešte nádej :P

ale môžeš začať... napr. nám porozprávaj ako to funguje v praxi... ako vyzerá vývoj software-u... alebo hardware-u... ktoré z predmetov, čo máš v škole využiješ a ako... aké predmety máš napr. v 4. ročníku... ako rôzne predmety navzájom súvisia, a ako sa to prejaví v praxi a reálnom vývoji...
prípadne napr. by si mohol zhodnotiť úroveň predmetov vzhľadom na ich využitie a reálny prínos... napr. povedzme teoretickú informatiku... tou môžeš začať... prípadne niektorým z ďalších hudákových predmetov (naschvál som vybral tieto, mám preto dôvod)...
a tak podobne ;) možno teraz pochopíš, čo som vlastne napísal predtým... ;)

a ako som napísal, výnimky existujú... niektorí študenti pracujú... niektorí sú inteligentní... prípadne majú skúsenosti z iných škôl, možno erasmus (to môže mať istý pozitívny príspevok, ale nemusí - pretože to ešte neznamená, že si daný človek dokáže z toho vybrať, čo potrebuje... samozrejme, skúsenosť to je) :)
potom dokážu oveľa lepšie posúdiť, čo a ako...

miesto na geriatrii uz vybavene mas? :D
áno :P

hmm no zaujimalo by ma ako to tu bolo dakedy na FEI...
mali sme trochu všeobecnejší úvod ako je teraz... mali sme oveľa viac matiky - toto je dosť podstatné, imo... logické myslenie a tak... analýza problémov... mali sme viac teoretickej informatiky...
viac sa vyhadzovalo (aspoň z toho, čo som počul ako porovnanie)... nemali sme body za prednášky ap... museli sme mať nad 50% aj zo zápočtu, aj zo skúšky (nič také, že si mal 40b zo zápočtu, tak si napísal skúšku na 11b, hehe :D - toto sa zaviedlo naspäť teraz, myslím)... etc...
nedokážem to veľmi porovnávať, keďže po tých zmenách som neštudoval... :) takže skôr len z počutia viem (ani fórum nesledujem tak všeobecne, aby som si dokázal urobiť obraz... na fóre sledujem len niektoré konkrétne veci, ktoré ma z nejakého dôvodu zaujímajú, prípadne tam nejak prispievam - napr. téma objektové programovanie)
« Last Edit: 16.10.2012, 03:18:16 by Agamemnon »
All code is crap.

42

pinko

  • Guest
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #65 on: 16.10.2012, 04:42:36 »
no s bodmi za prednasky som sa ani ja nestretol asi to uz nefunguje, btw druhak som, kamos tretiak spominal ze oni mali myslim elektro bodovane. Nutnost 50%+ na zapocty a skusky uz mame aj my najnovsie :D Inak ja ako informatik som mal z matiky predmety Matematika I. (analyza + uvod algebry), Matematicku logiku a teraz mam Numericku matematiku, pravdepodobnost a statistiku. Pamätas co vsetko si mal z matiky? predmety myslim

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #66 on: 16.10.2012, 04:52:58 »
matematická analýza 1 - matematická analýza 2 - algebra - diskrétna matematika - numerická matematika - pravdepodobnosť a štatistika - a ešte jedna vec, myslím, na ktorú si práve teraz neviem spomenúť :D
tj. 7 rôznych... :)
All code is crap.

42

Silvusik

  • Guest
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #67 on: 16.10.2012, 13:12:19 »
Nepotešili ste ma :( jeden spolužiak šiel do blavy a spolužiačka do žiliny takže uvidíme ako kto dopadne :) prax už mám vybavenú to je v pohode sú kontakty :) ale až od druháku začnem to by bolo teraz moc ;) aspon programovať sa naučím či ani nie?:)

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #68 on: 16.10.2012, 14:40:00 »
it depends...
pokusia sa ta naucit programovat:
zvysok je na tebe - aky mas na to talent, ake mas myslenie, aku mas osobnu snahu a volu sa naucit programovat, etc

pokusia sa ta naucit aj dalsie uzitocne veci... znovu to zavisi na mnozstve dalsich veci, ako sa im to podari - hlavne ide o tvoje osobne predpoklady...
a pokusia sa ta naucit aj nezmysly... ako vsade :D

btw:
prax - mam otazku, snad nevadi ;D
aku a kde?
« Last Edit: 16.10.2012, 14:43:24 by Agamemnon »
All code is crap.

42

Silvusik

  • Guest
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #69 on: 16.10.2012, 15:08:31 »
it depends...
pokusia sa ta naucit programovat:
zvysok je na tebe - aky mas na to talent, ake mas myslenie, aku mas osobnu snahu a volu sa naucit programovat, etc

pokusia sa ta naucit aj dalsie uzitocne veci... znovu to zavisi na mnozstve dalsich veci, ako sa im to podari - hlavne ide o tvoje osobne predpoklady...
a pokusia sa ta naucit aj nezmysly... ako vsade :D

btw:
prax - mam otazku, snad nevadi ;D
aku a kde?

Tak mám snahu :) tak uvidíme, poznám tetu čo robí na personálnom v jednej firme už neviem ako sa volá ževraj je pri letisku niekde a vie ma dosadiť kde budem chcieť ku compu alebo aj za pás ak chcem :P

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #70 on: 16.10.2012, 15:16:48 »
nj, snaha je zaklad :D bez nej to velmi nejde... clovek sa musi chciet nejaku vec naucit, inak sa ju nenauci... :)

aha... valeo asi? neviem... bude ich viac tam, myslim :)
ja som (a aj dalsi, co tu pisali - deviant napr.) mysleli prax v obore - tj. v softwareovej firme napr. ako programator a tak :)
All code is crap.

42

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #71 on: 16.10.2012, 18:18:55 »
... aspon programovať sa naučím či ani nie?:)
naučíš sa, keď sa tomu budeš venovať aj nad rámec ... čiže nie len robiť to čo ti povedia na cvikách, ale robiť aj niečo naviac, doma si skúšať robiť nejaké programy, prípadne nejaké veci navyše k tým úlohám z cvičení a tak. To čo sa vyžaduje na cvikách je len taký základ, na ktorom môžeš ďalej stavať, aspoň podľa môjho názoru. Alebo ísť robiť niekam do firmy, tam sa naučíš to, čo treba do praxe.

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #72 on: 16.10.2012, 18:50:16 »
To čo sa vyžaduje na cvikách je len taký základ, na ktorom môžeš ďalej stavať, aspoň podľa môjho názoru. Alebo ísť robiť niekam do firmy, tam sa naučíš to, čo treba do praxe.

jop, presne tak...

len upozornenie - to neznamena, ze su tie cvika zle... to je presne to, co sa od cvik ocakava - aby ti dali zaklad...
programovanie je jednak pomerne obrovska tema, ktora sa cela pokryt neda... potrebuje vela casu praxu - a v podstate sa od cloveka vyzaduje, ze sa tomu bude venovat vkuse, aj po skole... clovek musi vynakladat snahu uz len preto, aby sa udrzal na nejakej urovni... ak sa chce zlepsovat, tak este viac sa tomu potrebuje venovat...
plus... vsetko sa rychlo vyvija a meni.. treba to sledovat :)
All code is crap.

42

Silvusik

  • Guest
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #73 on: 16.10.2012, 18:51:09 »
nj, snaha je zaklad :D bez nej to velmi nejde... clovek sa musi chciet nejaku vec naucit, inak sa ju nenauci... :)

aha... valeo asi? neviem... bude ich viac tam, myslim :)
ja som (a aj dalsi, co tu pisali - deviant napr.) mysleli prax v obore - tj. v softwareovej firme napr. ako programator a tak :)
Ja viem čo si myslel a je to asi tá firma no uvidíme ona povedala že mi vybaví niečo čo najpríbuznejšie viem nebude to úplne ono ale ako druháčka asi ešte toho veľa vedieť nebudem ;)

Silvusik

  • Guest
Re: Pre zábavu a na pokecanie :)
« Reply #74 on: 16.10.2012, 18:53:09 »
... aspon programovať sa naučím či ani nie?:)
naučíš sa, keď sa tomu budeš venovať aj nad rámec ... čiže nie len robiť to čo ti povedia na cvikách, ale robiť aj niečo naviac, doma si skúšať robiť nejaké programy, prípadne nejaké veci navyše k tým úlohám z cvičení a tak. To čo sa vyžaduje na cvikách je len taký základ, na ktorom môžeš ďalej stavať, aspoň podľa môjho názoru. Alebo ísť robiť niekam do firmy, tam sa naučíš to, čo treba do praxe.
Ja tomu rozumiem len nájsť si na to čas lebo ten je drahocenný :) mňa to strašne baví programovanie ale nemám bohvieaké základy  ak: