Author Topic: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9  (Read 11698 times)

Error 404

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
  • ....
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #25 on: 01.09.2012, 03:17:37 »
Ked sa chces naucit programovat, tak sa tomu venuj sam, skola ta fakt nenauci nic :)
a HI je fakt zly odbor ale na to prides sam...

Ked si vedel ze v skole nenaucis nic preco si prihlasil na VŠ ?  :)  + preco si vybral HI ked je to taky zly ?
Nechcem sa do doto miesat, ale kde napisal, ze vedel, ze sa v skole nic nenauci ? A skadial vies ze chodi na HI ? A keby aj chodil, ako mal vediet ze to nie je najlepsi odbor ?  :ropebanana:

ak by nestudoval HI odkial by vedel ze to je zly odbor ?  Ja osobne som precital  studijne plany a predmety a preto viem ze HI nie je zly . Osobny nazor budem mat po 24. septembra :)

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #26 on: 01.09.2012, 04:11:17 »
mňa by ešte zaujímalo, koľko ľudí z Vás,  čo tu vyplakáva o HI si prečítalo osnovy, respektíve študijné plány a predmety, ktoré tento študijný program obsahuje predtým, než vôbec podalo prihlášku! (samozrejme, že sa menia ale gro ostáva)...
zlaty moj chlapec, jediny, kto tu vyplakava si ty... tie vykriky do tmy a zastavanie sa HI aky je to uzasny odbor a ake je z neho skvele uplatnenie... vystudoval si sprosty odbor, jednoducho sa s tym uz konecne zmier.
a mimochodom, pred podanim prihlasky som si plany prestudovala + vsetky dostupne informacie k predmetom, avsak realita bola uuuuuplne ina.
a dakujem Bohu, ze mojho zamestnavatela absolutne nebude zaujimat ci som skoncila informatiku, kybernetiku, ui alebo hi, ale moje skills a prax.
a ak by ta zaujimali dovody, pre ktore som neodisla na iny odbor, ked na o HI tvrdim, ze je sprosty - na informe bola na ing nezazivna ponuka predmetov + programovacie zadania na HI sa mi vzdy zdali zaujimavejsie ako tie, co su na informe. ale to nic nemeni na fakt, ze si myslim, ze HI je sprosty odbor a mali by ho premenovat na Paskvil kybernetiky, umelej inteligencie a ekonomie.
“Any fool can use a computer.  Many do.”

Jotrew

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #27 on: 01.09.2012, 04:22:49 »
Ano studujem HI, a jediny predmet co mi nieco dal je programovanie, a to tiez vlastne je samostudium, skoda ze predmety na HI zabezpecuje KKUI...

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #28 on: 01.09.2012, 04:42:19 »
pemix:
ako človek z praxe (školu som skončil pred pár rokmi, už je to nejaký čas) ti hovorím toto:
popísal si kopu nezmyslov :D to, čo píše genie, je ďaleko bližšie realite, ako to čo píšeš ty... v podstate je jedno, aký odbor si skončil - programátora môžeš robiť aj s inými škola - na tú nikto nepozerá, pretože tá je nepodstatná (u nás robia programátorov aj strojári, ekonómovia a pod... škola je nepodstatná, len skill)... to isté sa týka aj ďalších pozícií (qa, teamleadi, subsystem owneri, analytici, architekti, etc.)... dôležitý je skill...
píšeš, že časť tvojich spolužiakov už má job... skvelé :P lebo tí, čo skončili inf. ešte nikto nemá...

a btw... hi nemá veľa matematiky - možno oproti inf teraz... veľa matematiky som mal ja, keď som študoval... to, čo máte vy, nie je až tak veľa...

nemáš predstavu, čo píšeš... ale píšeš...

edit:
ešte jedna vec... matika je síce dôležitá... ale z iného dôvodu ako si ty asi myslíš...
« Last Edit: 01.09.2012, 04:46:49 by Agamemnon »
All code is crap.

42

pemix

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #29 on: 01.09.2012, 05:24:04 »
pemix:
ako človek z praxe (školu som skončil pred pár rokmi, už je to nejaký čas) ti hovorím toto:
popísal si kopu nezmyslov :D to, čo píše genie, je ďaleko bližšie realite, ako to čo píšeš ty... v podstate je jedno, aký odbor si skončil - programátora môžeš robiť aj s inými škola - na tú nikto nepozerá, pretože tá je nepodstatná (u nás robia programátorov aj strojári, ekonómovia a pod... škola je nepodstatná, len skill)... to isté sa týka aj ďalších pozícií (qa, teamleadi, subsystem owneri, analytici, architekti, etc.)... dôležitý je skill...
píšeš, že časť tvojich spolužiakov už má job... skvelé :P lebo tí, čo skončili inf. ešte nikto nemá...

a btw... hi nemá veľa matematiky - možno oproti inf teraz... veľa matematiky som mal ja, keď som študoval... to, čo máte vy, nie je až tak veľa...

nemáš predstavu, čo píšeš... ale píšeš...

edit:
ešte jedna vec... matika je síce dôležitá... ale z iného dôvodu ako si ty asi myslíš...




zdravím,

napísal som strašne dlhý post pred chvíľou hlavne pre Genie...ale omylom som ho zmazal (som kretén) tak už sa mi nechce znova písať :)...to s tou matikou som myslel v porovnaní s INF....a jj je mi jasné, že vy ste mali oveľa viac matematiky...myslel som to hlavne z toho hľadiska, že matematika rozvíja analytické myslenie a tak si myslím, že vy ste boli v tomto smere omnoho lepší ako sme my (súčasní) absolventi...neviem, či mám povedať inteligentnejší ale hej myslím si, že každým rokom sú horší absolventi....

2. neviem, možno píšem ako tatár z rozčarovania ale ak si prečítaš moje príspevky tak podľa mňa musíš z nich vyčítať, že vždy v konečnom dôsledku záleží na človeku či sa uchytí alebo nie a študijný program z teba nespraví odborníka v danom smere...
ale aby som sa dostal k jadru veci...mňa len neskutočne vytáča to večné zahadzovanie HI v porovnaní s inými odbormi (áno aj preto lebo som to vyštudoval a tiež som sa rozhodoval medzi týmito dvoma) celá FEI má slabú úroveň ale nemyslím si, že HI je v porovnaní s inými odbormi horším odborom (ale to hovorím len z hľadiska uplatnenia absolventov) je mi jasné, že až prax každého absolventa naučí....


teraz som si prečítal ešte raz ten môj prvý príspevok, na ktorý si zrejme reagoval a naozaj, napísal si, že píšem nezmysly...pričom obsahom si napísal zhruba to , čo ja v 1. a 4. odstavci...tak neviem no...a ak si to medzi riadkami nevyčítal tak potom máš asi problém s chápaním textu alebo čo...a vôbec riešime tu kktiny napísal som odstavec chalanovi, aby vedel, čo ho čaká na HI a takisto som ho upozornil nato, že sa musí venovať veciam sám...to je celé....


a ešte jeden odkaz pre Genie (nemyslím to ironicky ani nijako útočne) zadaj si do googla business informatics a pozri si učebné plány, osnovy iných univerzít (aj zahraničných), kde sa poskytuje študijný program HI....tak potom možno zistíš, že ten paskvil informatiky, ekonómie, kybernetiky a UI si nevycucal Paralič a spol. z prsta a takisto aj to, že HI nevznikol len tak zo dňa na deň a má svoje opodstatnenie...to len tu z KE z neho robia niečo ako paranormálny jav....

prajem pekný deň a fakt nechcem aby to vyznelo v nejakú ostrú výmenu názorov alebo čo :) ide mi len o to, aby ste tu nových uchádzačov nevystrašili k smrti a nenavodili dojem, že sa nič nenaučia a škola je vlastne úplne na hovno a aj tak skončia na úrade :)....to je všetko z mojej strany, prajem pekný deň...
« Last Edit: 01.09.2012, 15:56:05 by pemix »

DarthVader

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 507
    • View Profile
Re: 1.HI Bc. a Jedlíkova 9
« Reply #30 on: 07.09.2012, 00:16:56 »
Ano studujem HI, a jediny predmet co mi nieco dal je programovanie, a to tiez vlastne je samostudium, skoda ze predmety na HI zabezpecuje KKUI...

a kto vam ich ma zabezpecovat asi tak? si spravte potom vlastnu katedru alebo chodte na KPI, aj ked tam maju dost svojich milion informatikov...  :ropebanana: takze tu tisko sedte na kkui, nech na vas idu love na kus (predsa co si budeme klamat 100 hickarov je furt viac jak 15 kybernetov co do ekonomiky...) a nem robte problemy :P howg  :ringsmiley: