Author Topic: KKUI predmety  (Read 3982 times)

DarthVader

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 507
    • View Profile
KKUI predmety
« on: 18.07.2012, 04:22:49 »
ahojte, cel by som teda pocut vox populi na tieto predmety v stvrtaku ZS, nech mam obraz co sa na nich robi lebo tie listy predmetov su vsetci vieme naco.

taze PV:

Diferenčné rovnice a variačný počet            
Inteligentné riadiace siete
Manažment znalostí   
Optimálne a nelineárne systémy

a V:

Metódy priebežnej identifikácie   
Výpočtová umelá inteligencia

s tym ze momentalne planujem si dat nelinearky a cem vediet co si dat k tomu este z tych zvysnych.
za kazdu radu vopred dik. :)

petocervik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: KKUI predmety
« Reply #1 on: 21.07.2012, 04:05:39 »
Tak voliteľné si nikto nedáva, lebo si musíš dať min 2 PV a z toho máš 30 kreditov, takže voliteľný len v prípade, že si nadšenec.
Diferenčné rovnice a variačný počet - učí to Džurina a podľa mňa asi najlepšia matika, čo som mal - berú sa tam diferenčné rovnice, fázové portréty, diferenciálne rovnice, trajektórie riešení, ich stabilita a pod., čiže podľa mňa nič nové ak si mal úvod do nelineárnych systémov
Inteligentné riadiace siete - to je Liguš, čiže tretina prednášok a cvík odpadá a na zápich je potrebné spraviť len jedno zadanie s petriho siete a jednu esej. Skúška je klasická Ligušovská (niečo ako RTP). Neviem ako MZ, ale oproti DRaVP a OaNS je tu podstatne menšie kvantum učiva.
tieto predošlé som mal ja a nasledujú tie, ktoré som nemal
Manažment znalostí - to netuším, čo je, lebo toto si nedal nikto z nás
Optimálne a nelineárne systémy - tento predmet mal takmer každý, asi len 4 sme ho nemali. Učí to Jadlovská a je to podobné Úvodu do nelineárnych systémov. Musíš na konci doniesť zadanie, v ktorom málokto tuší, čo všetko tam vlastne má byť + zápočtová písomka. V konečnom dôsledku DJ-ka hodnotí celkom v pohode, ale vyžmýka z teba absolútne maximum. Snáď jej budem na konci štúdia vďačný, ale rozhodne počas štúdia som najviac stresov prežil práve na jej predmetoch. Bol som rád, že som tento nemal. Hlavne, keď som s pokojom počúval tie rozhovory spolužiakov. Samozrejme pohľad na skúšajúcich je dosť individuálny ... pedagogické spôsoby Jadlovskej sú mi proti srsti, ale ako človek je celkom v pohode a mám pocit, že ako menšina KKUI robí niečo aj pre študentov.
« Last Edit: 21.07.2012, 04:10:04 by petocervik »
Kybernetika a informačno-riadiace systémy 2. ročník

anita345

  • Newbie
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: KKUI predmety
« Reply #2 on: 21.07.2012, 15:55:47 »
Tak voliteľné si nikto nedáva, lebo si musíš dať min 2 PV a z toho máš 30 kreditov, takže voliteľný len v prípade, že si nadšenec.
Diferenčné rovnice a variačný počet - učí to Džurina a podľa mňa asi najlepšia matika, čo som mal - berú sa tam diferenčné rovnice, fázové portréty, diferenciálne rovnice, trajektórie riešení, ich stabilita a pod., čiže podľa mňa nič nové ak si mal úvod do nelineárnych systémov
Inteligentné riadiace siete - to je Liguš, čiže tretina prednášok a cvík odpadá a na zápich je potrebné spraviť len jedno zadanie s petriho siete a jednu esej. Skúška je klasická Ligušovská (niečo ako RTP). Neviem ako MZ, ale oproti DRaVP a OaNS je tu podstatne menšie kvantum učiva.
tieto predošlé som mal ja a nasledujú tie, ktoré som nemal
Manažment znalostí - to netuším, čo je, lebo toto si nedal nikto z nás
Optimálne a nelineárne systémy - tento predmet mal takmer každý, asi len 4 sme ho nemali. Učí to Jadlovská a je to podobné Úvodu do nelineárnych systémov. Musíš na konci doniesť zadanie, v ktorom málokto tuší, čo všetko tam vlastne má byť + zápočtová písomka. V konečnom dôsledku DJ-ka hodnotí celkom v pohode, ale vyžmýka z teba absolútne maximum. Snáď jej budem na konci štúdia vďačný, ale rozhodne počas štúdia som najviac stresov prežil práve na jej predmetoch. Bol som rád, že som tento nemal. Hlavne, keď som s pokojom počúval tie rozhovory spolužiakov. Samozrejme pohľad na skúšajúcich je dosť individuálny ... pedagogické spôsoby Jadlovskej sú mi proti srsti, ale ako človek je celkom v pohode a mám pocit, že ako menšina KKUI robí niečo aj pre študentov.
len taka poznamka: uvod do nelinearnych systemov ako predmet uz nefunguje, OaNS je zlucenim tohto predmetu s povodnym, dlhe roky fungujucim predmetom Optimalne a adaptivne systemy...   ???
Manazment znalosti je predmet u Paralica, zamerany hlavne na HI, hodnotenie pozostava z pisomiek s multiple-choice otazkami (cez moodle) a jedneho zadania typu "analyza vedeckeho clanku na danu temu", ale ak chces, k dispozicii su aj programatorske temy (samozrejme v silnej mensine  ;D)
anyway, petocervik, normalne mas moj obdiv, nikdy by som nedokazala napisat taky dlhy odstavec o predmete, co som nemala  :ropebanana:

DarthVader

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 507
    • View Profile
Re: KKUI predmety
« Reply #3 on: 22.07.2012, 06:59:59 »
Tak voliteľné si nikto nedáva, lebo si musíš dať min 2 PV a z toho máš 30 kreditov, takže voliteľný len v prípade, že si nadšenec.

neni pravda.


V období od 1. rok ZS do 1. rok ZS je potrebné sa zapísať na 5 predmetov.
V období od 1. rok ZS do 1. rok ZS je potrebné sa zapísať na 3 P predmety, 1 PV predmet, 0 V predmetov.
V období od 1. rok ZS do 1. rok ZS je pre postup do ďalšieho obobia štúdia potrebné úspešne absolvovať predmety za 18 kreditov.

teda - je mozne to skombinovat tak ze 3P + 1PV + 1V.

a tomu zvysku. cize netusite co je ta vypoctova UI? lebo to by som si asi momentalne cel dak ako piaty predmet teda... respektive poviem to inak, rozhodujem sa medzi IRS a tou UI  bk. Ale s tym, ze na IRS je pisana zolotova a nie ligus a tu prvu moznost velmi nemusim tak to poviem.