Author Topic: po skonceni bc.  (Read 7618 times)

petopetolkoo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 68
    • View Profile
po skonceni bc.
« on: 01.06.2012, 17:26:06 »
ahojte, chcem sa spytat ci sme po skonceni Bc. teda este cez prazdniny studentami skoly alebo uz nie. popripade ak budem prijaty na inzinierske, tak sa to povazuje ze uz som studentom alebo to plati az od zapisu v septembri ? Na isicu mam ze plati do 09/2012, ale radsej sa pytam. Diki :P

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: po skonceni bc.
« Reply #1 on: 01.06.2012, 19:05:10 »
Oznam pre 3.ročník bakalárskeho štúdia
Pokiaľ chce študent po skončení Bc. štúdia využívať na cestovanie (cez prázdniny až do zápisu na Ing. štúdium) svoju ISIC kartu, je potrebné aby si ju priložil na univerzitný terminál (hlavná budova, ÚVT, Prešov). Nastaví sa mu nezľavnený lístok a môže dočerpávať svoj kredit, prípadne si kúpiť časový lístok za plné cestovné. Dňom zápisu na inžinierske štúdium sa mu po opätovnom priložení karty na terminál nastaví zľavnené cestovné.

petopetolkoo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 68
    • View Profile
Re: po skonceni bc.
« Reply #2 on: 01.06.2012, 19:28:02 »
Oznam pre 3.ročník bakalárskeho štúdia
Pokiaľ chce študent po skončení Bc. štúdia využívať na cestovanie (cez prázdniny až do zápisu na Ing. štúdium) svoju ISIC kartu, je potrebné aby si ju priložil na univerzitný terminál (hlavná budova, ÚVT, Prešov). Nastaví sa mu nezľavnený lístok a môže dočerpávať svoj kredit, prípadne si kúpiť časový lístok za plné cestovné. Dňom zápisu na inžinierske štúdium sa mu po opätovnom priložení karty na terminál nastaví zľavnené cestovné.
jj to som cital, ale o to mi nejde. ja len potrebujem vediet ci som student cez tieto prazdniny alebo nie :P (ked som prijaty na ing, alebo ked niesom, alebo vobec)

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: po skonceni bc.
« Reply #3 on: 01.06.2012, 23:52:17 »
nie si :P ale ked ta zoberu dalej (mas istotu), tak nemusis po ziadnych salenotnych uradoch a poistovniach teraz behat, len naklusas v septembri s potvrdenim o navsteve skoly.
“Any fool can use a computer.  Many do.”

tommy-sv

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 308
  • kapitalista
    • View Profile
Re: po skonceni bc.
« Reply #4 on: 02.06.2012, 02:04:51 »
nie si :P ale ked ta zoberu dalej (mas istotu), tak nemusis po ziadnych salenotnych uradoch a poistovniach teraz behat, len naklusas v septembri s potvrdenim o navsteve skoly.

sorry za spam ale istotou su len dane a smrt :D
a zdravotnej poistovne sa netreba bat, aj keby to pre niekoho dopadlo tak, ze ho nevezmu, poistovna velmi rada s maximalnou presnostou vypocita vase podlznosti :D aspon tak tomu bolo pred 7 rokmi, teraz by som sa nedivil, keby aj exekuciou rovno pohrozili :D
"Čím skôr zomrieš, tým dlhšie budeš mŕtvy."
"Radšej viac vypiť, ako menej zjesť."

xxx3

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
    • View Profile
Re: po skonceni bc.
« Reply #5 on: 02.06.2012, 03:15:10 »
jj to som cital, ale o to mi nejde. ja len potrebujem vediet ci som student cez tieto prazdniny alebo nie :P (ked som prijaty na ing, alebo ked niesom, alebo vobec)

asi si necital pozorne, lebo ked si to precitam, tak z toho mi je jasne, ze po skonceni Bc uz v lete studentom niesi, az od zapisu na Ing

DarthVader

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 507
    • View Profile
Re: po skonceni bc.
« Reply #6 on: 02.06.2012, 18:45:02 »
ja viem zatial tak, ze sa musim dotrepat na ten spicovy socialny urad skade bezia pridavky na dieta a zistit ci budu bezat aj dalej... resp ci staci potvrdit prijatie na ing abo co, ale do poistovne sa vraj treba ist spytat osobitne lebo ze kazda poistovna to ma inak... so well... brajgel je v tom, take slovenske no  :ropebanana:

tomash

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: po skonceni bc.
« Reply #7 on: 06.06.2012, 13:02:41 »
ak mas istotu, ze budes pokracovat v studiu, tak sa nemusis ist zaregistrovat na urad prace, ale mozes, ak chces... potom ak nastupis do skoly, tak ti registraciu "zrusia"


DarthVader

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 507
    • View Profile
Re: po skonceni bc.
« Reply #9 on: 11.06.2012, 05:57:32 »
co vravi ustredie prace soc. veci a rodiny...http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/aktuality/informacia-pre-absolventov-o-zaevidovani-sa-na-urade-prace-socialnych-veci-a-rodiny.html?page_id=92514

no sice to tam maju napisane jak ch*** ale ked som dobre pochopil tak treba len daky paper zohnat a potom dolozit prijatie a hotovo tak?

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: po skonceni bc.
« Reply #10 on: 11.06.2012, 15:20:57 »
ja som bola minuly rok len v zdravotnej poistovni oznamit ukoncenie studia a v septembri odniesla potvrdenie o navsteve skoly na urad + do zdravotnej.
ked nemas istotu, ze ta vezmu,c hod na urad, vypis ziadost a ked budes mat rozhodnutie o prijati, tak podla toho ta bud spatne zaregistruju k tomu datumu,kedy si vyplnil ziadost alebo ti tu ziadost zrusia a v septembri im tiez len donesies potvrdenie o navsteve skoly.
“Any fool can use a computer.  Many do.”

sharpay

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
    • View Profile
Re: po skonceni bc.
« Reply #11 on: 12.06.2012, 06:25:27 »
co vravi ustredie prace soc. veci a rodiny...http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/aktuality/informacia-pre-absolventov-o-zaevidovani-sa-na-urade-prace-socialnych-veci-a-rodiny.html?page_id=92514

no sice to tam maju napisane jak ch*** ale ked som dobre pochopil tak treba len daky paper zohnat a potom dolozit prijatie a hotovo tak?
tak...stacil mi papier o ukonceni studia(nam na strojnickej hned povedali ze si ho mame vyzdvihnut na studijnom) a s tym papierom som sa isla regnut...rad na urade ako keby nieco zadarmiko rozdavali ale to neva  :puf:...dostala som k tomu krasnemu preukazu papier kde je napisane ze moja ziadost o zaradenie do evidencie sa docastne pozastavila kedze som uviedla ze mam zaujem o sustavnu pripravu na povolanie...pokial nedonesiem papier o prijati/ neprijati na inzinierske studium... taktiez mi vraveli ze dalsie potvrdenie o ukonceni studia mam odniest na odbor socialnych davok( neviem ci sa to tak presne vola proste tam kde maju na starosti pridavky na dieta-pokial ich este poberaju za teba tvoji rodicia)aby ti ich stopli kedze dnom vykonania statnej skusky uz nie si studentom VŠ ..ak ta prijmu na dalsie studium mali by ti ich potom vyplatit za tie mesiace na ktore ti ich stopli...

DarthVader

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 507
    • View Profile
Re: po skonceni bc.
« Reply #12 on: 13.06.2012, 14:48:03 »
ak ta prijmu na dalsie studium mali by ti ich potom vyplatit za tie mesiace na ktore ti ich stopli...

ta to je kuscok na hlavu nie?

luky

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 400
    • View Profile
Re: po skonceni bc.
« Reply #13 on: 13.06.2012, 15:56:47 »
ak ta prijmu na dalsie studium mali by ti ich potom vyplatit za tie mesiace na ktore ti ich stopli...

ta to je kuscok na hlavu nie?
Tak ani nie. Je to spravené tak aby sa uľahčila práca uradnikom (nemusia sa potom babrať s vymáhaním peňazí naspäť).
Čo je na hlavu tak to je s tými potvrdeniami. Potvrdenia je potrebné odovzdať do 28-29 júna (podľa termínu skúšky) ale študijne nám ich dá až 4.7. (http://www.fei.tuke.sk/sk/studium/aktuality/dokumenty/oznam-studentom-bc-odovzdanie-dokladov-2011-2012.pdf). Už som asi na 4 miestach čítal že ak potvrdenie nepredložím do 7 dni od skúšky tak si až do predloženia potvrdenia platím všetko sám.
« Last Edit: 13.06.2012, 16:00:52 by luky »

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: po skonceni bc.
« Reply #14 on: 13.06.2012, 17:45:53 »
potvrdenie o ukonceni studia je speci papier, nie diplom :P to potvrdenie ti daju hned v den obhajoby na studijnom/sekretariate
“Any fool can use a computer.  Many do.”