Author Topic: ake su vase vedomosti/znalosti/skusenosti z oboru ktory idete studovat?  (Read 2286 times)

Iggy

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Tak ma napadla takato otazka na rozbehnutie debaty. S akymi vedomostami idete na skolu co vsetko ovladate (programovacie jazyky) a tak...  :)

AnvilOfFury

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Tak ma napadla takato otazka na rozbehnutie debaty. S akymi vedomostami idete na skolu co vsetko ovladate (programovacie jazyky) a tak...  :)
Išiel som pred dvoma rokmi na TUKE FEI INF, s prog. jazykmi som nemal skúsenosť, až na C na strednej ale veľa som z toho nevedel. Skôr tak že som možno vedel nejaký for, while etc... Študoval som priemyslovku - elektrotechnika (aj s vyhláškou 21), celkom to pomohlo v prvom ročníku na ELE, ZIM, ZEI. Matiku som na strednej nevedel vôbec, síce som z nej maturoval ale to bol štýl pokus - omyl (vytiahol som si jednu easy otázku, druhú som nevedel vôbec výsledok 3). Ale tuna matika dáko problém nerobila. Aktuálne som tretiak a doteraz som nemal žiaden problém s ničím (možno tak tá matika, fyzika tam trebalo teóriu ale zatiaľ som všetko spravil na prvý krát).
Predpokladám že si prvák na INF, nemusíš mať v podstate žiadne "vedomosti" zo strednej, všetko sa dá zvládnuť. Ale zase nečakaj že sa všetko naučíš len z predmetov ktoré tu sú. Musíš si ujasniť čomu sa chceš venovať a venuj sa tomu pomimo štúdia. Väčšina predmetov ti dá len nejaké základy, niektoré predmety ti budú k ničomu.
Keep information to yourself - Knowledge is power. Think job security. Never provide documentation.
Use Real Tools - No "fancy-pancy" IDEs. Real developers only use vi.
Compiled = Ship It - User acceptance testing is an absolute waste of time.

golem671

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Ja mam idem na informatiku a vedomosti skoro nulove. :D Ale ako sa hovori kto chce ten sa nauci. Ak ide o programovacie jazyky podobne.  :D

Makaveli

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 313
    • View Profile
kto chce sa nauci ale sa musi dost snazit podla mna a este treba mat aj stastie na profakov aj to dost niekedy rozohduje
Máte pravdu. Jsem blázen. Ale víte co ještě? Je mi to u prdele:P KED NIECO NEVIES TUKE FORUM VYRIESI :)))

RiTChi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 218
    • View Profile
Ak ide o programovacie jazyky podobne.  :D

Ono nejde len o tie programovacie jazyky na informe...