Author Topic: povinnosti po získaní Bc.  (Read 32981 times)

vlajus

  • Guest
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #25 on: 22.06.2010, 22:37:22 »
Tú zľavu na ISIC rušia tety na študijnom, musia zrušiť každému a jednému osobitne, je nás 600, takže to chvíľu potrvá. Niekto to má zrušené už v deň obhajoby, niekto možno o týždeň, dva, to je individuálne, ale zrušia to všetkým, nezáleží to od toho, či priložíš tú kartu na terminál v škole.

Havran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2003
  • Here comes the fuzz
    • View Profile
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #26 on: 22.06.2010, 22:53:22 »
Tú zľavu na ISIC rušia tety na študijnom, musia zrušiť každému a jednému osobitne, je nás 600, takže to chvíľu potrvá. Niekto to má zrušené už v deň obhajoby, niekto možno o týždeň, dva, to je individuálne, ale zrušia to všetkým, nezáleží to od toho, či priložíš tú kartu na terminál v škole.

no mne sa to prepisalo po prilozeni, lebo este hodinu predtym som kupoval v buse zlavneny listok a potom uz normalny
Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.

domino3d

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #27 on: 23.06.2010, 00:20:34 »
dosiel mi papier ze mam ist na urad veci dajkych rodinny a dat im papier o ukonceni
vivat academicus

jardo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #28 on: 23.06.2010, 01:22:43 »
Tú zľavu na ISIC rušia tety na študijnom, musia zrušiť každému a jednému osobitne, je nás 600, takže to chvíľu potrvá. Niekto to má zrušené už v deň obhajoby, niekto možno o týždeň, dva, to je individuálne, ale zrušia to všetkým, nezáleží to od toho, či priložíš tú kartu na terminál v škole.

a ty odkial vies, ze to tety tak rusia, napr. minuly rok ked ti skoncilo v auguste tak treabko prilozit na terminal aby ti to platilo aj na september.

radix

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #29 on: 23.06.2010, 01:35:15 »
ale minuly rok si po skonceni semestra bol stale student skoly... tento rok uz nie si/sme
« Last Edit: 23.06.2010, 02:06:58 by radix »

eLPi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 152
  • Enyvan elz uana traj diz s~yt?
    • View Profile
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #30 on: 23.06.2010, 02:28:07 »
Zlava na vlaky este funguje, konkretne mi povedal ujo sprievodca ze do 30.9.2010 . Takze som zvedavy ci je pravda to ze tety to rusia priebezne. Zda sa mi to ako majestatna blbost. Urcite na to existuje jedno tlacitko KILL a vypne to kazdemu kto splna nejake pravidla, no ale tot' moj subjektivny nazor. Asi si zacnem pred kazdou jazdou vlakom kontrolovat platnost... A tie radim neprikladat k tomu terminalu :p ja osobne si myslim ze nam to nahovorili len kvoli tomu, aby to nemuseli rusit ony ale si to zrusime sami, tym ze sa budeme mylne domnievat, ze po prilozeni sa stane nieco skvele :P

EDIT: zlava je asi individualna, kamosovi napr. uz nefunguje :p kazdy si radsej kontrolujte predtym ako si kupite polovicny listok. Asi sa vam nechce platit 3nasobok celeho cestovneho :p
EPITAPH

And then, when he should take on with blessed vision of shining future, shook him waftage of unexplainable fear, feeling, which were completly strange to him...
(c) Nemessis


jardo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #31 on: 23.06.2010, 02:30:07 »
to aj ja si myslim,
ved ked sme chceli predlzovat platnost tak sme museli prilozit k terminlau
a pri zruseni to je inak?
blbost podla mna

vlajus

  • Guest
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #32 on: 23.06.2010, 19:49:26 »
To že to rušia každému individuálne mi povedala Ing. Olšiaková na študijnom oddelení, takže to nie že niekto povedal...

Sxx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 329
    • View Profile
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #33 on: 23.06.2010, 20:16:48 »
no dobre ale mi povec ako to zrusia? nadialku vyslu paket do tvojej karty? tu musi nieco prepisat ze papa nie?


pemix

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #34 on: 23.06.2010, 20:54:03 »
zmaže sa ťa z centrálnej databázy..- rozumej z tej, od ktorej čerpajú dáta SAD, ŽSR, DPMK....

Patto

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 380
    • View Profile
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #35 on: 24.06.2010, 05:03:55 »
mna by zaujiala ina vec ... asi to tu uz bolo riesene ale nejako som z toho neusudil uplny zaver

Na ake urady a pod. (socialka ...) treba ist po skonceni bakalara? Vie mi to niekto povedat na 100%? ... co sa pytam kazdeho, tak jeden, ze ano a druhy ma vysmeje, ze naco a kde, ked si bakalar ... nechapem tomu uz ani sam

MorFiuM

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #36 on: 24.06.2010, 07:32:56 »
ta bo sami uradnici v tom maju bordel. ja radsej idem.

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #37 on: 24.06.2010, 15:23:31 »
ja som napr vcera dostal predvolanie z detskych pridavkov - do 30.teho sa tam mam ukazat aj s potrvdenim o ukonceni bc studia...

Trent

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #38 on: 24.06.2010, 15:45:59 »
Fakt obdivujem, ako dokážete niektoré banality rozpisovať na viacero strán.

Prídeš do zdravotnej poisťovne dáš im potvrdenie o ukončení.
Prídeš na úrad sociálnych vecí a rodiny, vojdeš do dverí podľa abecedy, dáš im potvrdenie, vypíšeš tlačivo.

Vybavené za pár minút.  ah:

domino3d

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #39 on: 24.06.2010, 15:54:41 »
ja som napr vcera dostal predvolanie z detskych pridavkov - do 30.teho sa tam mam ukazat aj s potrvdenim o ukonceni bc studia...
same here
vivat academicus

vlajus

  • Guest
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #40 on: 24.06.2010, 19:34:33 »
K tomu rušeniu zľavy na ISIC, ako tu už niekto poznamenal, zrušia ťa v databáze, nie priamo z karty niečo zmažú, to je blbosť. ISIC funguje tak, že všetko teda zľavy, kredity na autobus, mestskú dopravu, obedy sú v databáze, kartou k tejto databáze len pristupuješ.

Čo sa týka tých úradov, tiež mi prišlo to predvolanie kvôli rodinným prídavkom, presnejšie je to adresované zákonnému zástupcovi, ten sa má dostaviť na úrad s potvrdením o ukončení štúdia svojho dieťaťa. Potom pozastavia rodinné prídavky a v septembri donesieš doklad o tom, že pokračuješ v štúdiu a spätne vyplatia prídavky. Nikde inde chodiť netreba! Potom v septembri samozrejme treba ešte ako každý rok doniesť potvrdenie o návšteve školy na poisťovňu.

domino3d

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #41 on: 24.06.2010, 22:15:01 »
K tomu rušeniu zľavy na ISIC, ako tu už niekto poznamenal, zrušia ťa v databáze, nie priamo z karty niečo zmažú, to je blbosť. ISIC funguje tak, že všetko teda zľavy, kredity na autobus, mestskú dopravu, obedy sú v databáze, kartou k tejto databáze len pristupuješ.

Čo sa týka tých úradov, tiež mi prišlo to predvolanie kvôli rodinným prídavkom, presnejšie je to adresované zákonnému zástupcovi, ten sa má dostaviť na úrad s potvrdením o ukončení štúdia svojho dieťaťa. Potom pozastavia rodinné prídavky a v septembri donesieš doklad o tom, že pokračuješ v štúdiu a spätne vyplatia prídavky. Nikde inde chodiť netreba! Potom v septembri samozrejme treba ešte ako každý rok doniesť potvrdenie o návšteve školy na poisťovňu.
obedy su v DB....
mhd nie je v DB-zlava ano, penazenkaa mesacnik su na karte(ako vysvetlis ze ked si dobijes mesacnik a teta v buse ta chyti a pozrie ze mas mesacnik?), a existuje bezpecnostna diera co sa da vyzuit na nelegalne dobijanie elektrnickej penazenky. Bola o tom prednaska, dokonca aj kratka publikaca
nepoznam nikoho kto to dobija uz by som to vyuzil za30e mas citacku a prog som dakde videl, v  C si vies pripadne spravit.-...
vivat academicus

timwood

  • Guest
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #42 on: 25.06.2010, 06:16:37 »
ja chodim sadkou, a tam je jedno ci mi isic funguje elektronicky al. nie..staci ze tam mam nalepeny ten kolok a na nom je napisana platnost a ta je pre vsetkych vodicov SADky smerodajna:) ..napr. moj isic je elektronicky uz neplatny..neprecipoval som si ho a je to jedno..ked si ho nedobijas tak je ti to vstko jedno :)

Sxx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 329
    • View Profile
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #43 on: 25.06.2010, 15:42:18 »
ale niektori vodici si vyzaduju prilozit, a ked pristroj ukaze fail tak ti neda zlavu


t0Mi

  • Guest
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #44 on: 25.06.2010, 15:49:21 »
Bol som dnes na urade socialnych veci, zalezitosti, prace, rodiny a inych komunistickych prezitkov..
Dal som tete papier o ukonceni I. stupna a ona mi dala na vymenu Prehlasenie pre pokracovanie vyplaty PnD.
K tomu je potrebne prilozit kopiu diplomu a rozhodnutia o prijati na II. stupen a odniest naspat.
Hawk.

domino3d

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #45 on: 25.06.2010, 17:10:15 »
Bol som dnes na urade socialnych veci, zalezitosti, prace, rodiny a inych komunistickych prezitkov..
Dal som tete papier o ukonceni I. stupna a ona mi dala na vymenu Prehlasenie pre pokracovanie vyplaty PnD.
K tomu je potrebne prilozit kopiu diplomu a rozhodnutia o prijati na II. stupen a odniest naspat.
Hawk.
tak, to iste, a povedalaze potom v septtmbri donesiem jej papier ze som prijaty a ked ne ta musim vratit pridavky, dovtedy ich budu vyplacat aj cez leeto.
vivat academicus

ivo261as

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 315
  • lorem ipsum...
    • View Profile
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #46 on: 26.06.2010, 04:40:01 »
Zaujímavo sa správa ten ISIC, nedávno mi terminál ukázal platnosť do 31.8.2010 a dnes mi ukázal 30.9.2010 :)
If you can't finish your work in 24 hours, work at night.
http://www.utfg.net/

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #47 on: 26.06.2010, 17:17:59 »
Bol som dnes na urade socialnych veci, zalezitosti, prace, rodiny a inych komunistickych prezitkov..
Dal som tete papier o ukonceni I. stupna a ona mi dala na vymenu Prehlasenie pre pokracovanie vyplaty PnD.
K tomu je potrebne prilozit kopiu diplomu a rozhodnutia o prijati na II. stupen a odniest naspat.
Hawk.

chapem ze rozhodnutie o prijati ... ale na wtf kopiu diplomu? ani maturitne vysvedcenie som tam nebral

t0Mi

  • Guest
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #48 on: 26.06.2010, 23:49:59 »
Zaujímavo sa správa ten ISIC, nedávno mi terminál ukázal platnosť do 31.8.2010 a dnes mi ukázal 30.9.2010 :)
to nic, mne vypisalo uz po prilozeni ze som na doktorantskom studiu :D

Bol som dnes na urade socialnych veci, zalezitosti, prace, rodiny a inych komunistickych prezitkov..
Dal som tete papier o ukonceni I. stupna a ona mi dala na vymenu Prehlasenie pre pokracovanie vyplaty PnD.
K tomu je potrebne prilozit kopiu diplomu a rozhodnutia o prijati na II. stupen a odniest naspat.
Hawk.
chapem ze rozhodnutie o prijati ... ale na wtf kopiu diplomu? ani maturitne vysvedcenie som tam nebral
asi iba aby mali dokaz o tom ku ktoremu dnu si skutocne skoncil (vyplna sa to v tom tlacive co mi dali) na vypocet kolko ma tvoja mama dostat

t0Mi

  • Guest
Re: povinnosti po získaní Bc.
« Reply #49 on: 30.06.2010, 14:36:31 »
dnes 11:00 ?