Author Topic: Výber predmetov (HI)  (Read 6837 times)

Vikinger

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 58
    • View Profile
Výber predmetov (HI)
« on: 08.05.2010, 00:39:10 »
Zdravím
Chcel by som sa predbežne informovať o vyberových predmetoch, ktoré by ste mi odporúčali, ktoré su take v pohode zvládnuteľné a ktoré také tažšie.

Treba si vybrat nejaky predmet  z kategorie. :
Spoločenské vedy a to sú :
Sociologia
Politologia
Psychologia
Estetika
Filozofia
Etika


btw. Treba vybrat este jeden z vyberových a to sú:
Teoria grafov
Umela inteligencia
Uctovnictvo 1
Financie a mena

Ja by som si osobne vybral z vyberovych predmetov Financie a Mena ale z kategorie spoločenské vedy nemam ani šajnu ktoru mam brať :D
Mohli by ste mi ty skusenejší poradiť a popísať jak bolo na tych predmetoch :-)

 Dakujem

dEVIANT

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1311
  • Robím, čo môžem. Keď nerobím, nemôžem!
    • View Profile
Re: Výber predmetov (HI)
« Reply #1 on: 08.05.2010, 00:43:40 »
Ja som mal psychológiu s ...už neviem:D Ale pop...iči...lahké testy, potom si spravil prezentáciu...proste pohodička...aj celkom  zaujímavé to bolo...brat mal etiku a pičoval...

Edit: Tatiana Roháčová sa volala...odporúčam :)
« Last Edit: 08.05.2010, 00:49:53 by dEVIANT »
Nie je nič nákazlivejšie ako rozhodný a presvedčením sa vyznačujúci život.

Vikinger

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Výber predmetov (HI)
« Reply #2 on: 08.05.2010, 00:48:35 »
Ja som mal psychológiu s ...už neviem:D Ale pop...iči...lahké testy, potom si spravil prezentáciu...proste pohodička...aj celkom  zaujímavé to bolo...brat mal etiku a pičoval...

Fajn, presne nad psychologiou som rozmyslal, dufam ze to take bude aj buducy škol. rok :-) dufam ze mi to potvrdí aj viacej ľudí :D

tommy-sv

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 308
  • kapitalista
    • View Profile
Re: Výber predmetov (HI)
« Reply #3 on: 08.05.2010, 02:08:25 »
Dobry thread, lebo ja tiez zatial neviem co s tymi spolocenskymi vedami. Vedel by niekto posudit z praktickeho hladiska tie predmety? Mam na mysli, ci sa na niektorom z nich da dozvediet nieco v zmysle "ako spravit viac $$$" :) etiku myslim mozeme rovno vylucit :D
Ta Teoria grafov znie tiez zaujimavo.
"Čím skôr zomrieš, tým dlhšie budeš mŕtvy."
"Radšej viac vypiť, ako menej zjesť."

Vikinger

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Výber predmetov (HI)
« Reply #4 on: 08.05.2010, 02:44:36 »
Dobry thread, lebo ja tiez zatial neviem co s tymi spolocenskymi vedami. Vedel by niekto posudit z praktickeho hladiska tie predmety? Mam na mysli, ci sa na niektorom z nich da dozvediet nieco v zmysle "ako spravit viac $$$" :) etiku myslim mozeme rovno vylucit :D
Ta Teoria grafov znie tiez zaujimavo.


ďakujem, robil som ju len kvôli prieskumu :D

nejake zadania k teorií grafov som nasiel na ftp-čku vyzera to naozaj zaujimavoo, nema nikto z toho predmetu ziadne skúsenosti ?:)

stricky

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: Výber predmetov (HI)
« Reply #5 on: 08.05.2010, 02:54:58 »
etika bola turbo easy, na zapoctovke nb na stole a ides... :D dokonca teta Agafonova nenapisala ani jednu dobru odpoved to testu tak sme ju tam dopisali my, estetika bola tiez v poho, aspon vypadnes do divadla... k teorii grafov - na informe je nieco podobne sa to vola diskretna matika... a celkom sranda, robis stromy, kruznice, listy, korene... :D celkom v poho

Vikinger

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Výber predmetov (HI)
« Reply #6 on: 08.05.2010, 03:24:07 »
etika bola turbo easy, na zapoctovke nb na stole a ides... :D dokonca teta Agafonova nenapisala ani jednu dobru odpoved to testu tak sme ju tam dopisali my, estetika bola tiez v poho, aspon vypadnes do divadla... k teorii grafov - na informe je nieco podobne sa to vola diskretna matika... a celkom sranda, robis stromy, kruznice, listy, korene... :D celkom v poho

tak veľa zaleži aj od toho akeho/-aku cvičiacu chytíš, lebo niektory su taky ze veľmi dbú na poriadok, a ostatnym to je jednoo :-)

dEVIANT

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1311
  • Robím, čo môžem. Keď nerobím, nemôžem!
    • View Profile
Re: Výber predmetov (HI)
« Reply #7 on: 08.05.2010, 04:29:05 »
"ako spravit viac $$$" :)

určite nie...
Nie je nič nákazlivejšie ako rozhodný a presvedčením sa vyznačujúci život.

stricky

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: Výber predmetov (HI)
« Reply #8 on: 08.05.2010, 14:51:44 »
etika bola turbo easy, na zapoctovke nb na stole a ides... :D dokonca teta Agafonova nenapisala ani jednu dobru odpoved to testu tak sme ju tam dopisali my, estetika bola tiez v poho, aspon vypadnes do divadla... k teorii grafov - na informe je nieco podobne sa to vola diskretna matika... a celkom sranda, robis stromy, kruznice, listy, korene... :D celkom v poho

tak veľa zaleži aj od toho akeho/-aku cvičiacu chytíš, lebo niektory su taky ze veľmi dbú na poriadok, a ostatnym to je jednoo :-)


na etiku je len teta agafonova (ci nie?)
« Last Edit: 08.05.2010, 16:01:50 by stricky »

tommy-sv

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 308
  • kapitalista
    • View Profile
Re: Výber predmetov (HI)
« Reply #9 on: 08.05.2010, 15:10:17 »
"ako spravit viac $$$" :)

určite nie...

aby som presnejsie specifikoval mal som na mysli najma sociologiu a psychologiu, ci sa v osnovach nachadza aspon nieco marketingovo uzitocne alebo je to striktne o danej spolocenskej vede.
"Čím skôr zomrieš, tým dlhšie budeš mŕtvy."
"Radšej viac vypiť, ako menej zjesť."

stricky

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: Výber predmetov (HI)
« Reply #10 on: 08.05.2010, 16:02:04 »
nie

tommy-sv

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 308
  • kapitalista
    • View Profile
Re: Výber predmetov (HI)
« Reply #11 on: 08.05.2010, 16:54:37 »
nie

thx guys. tak to je potom bieda lebo nam ext. ani to divadlo neprichadza do uvahy ;D skusim ja tu psychologiu
"Čím skôr zomrieš, tým dlhšie budeš mŕtvy."
"Radšej viac vypiť, ako menej zjesť."

Vikinger

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Výber predmetov (HI)
« Reply #12 on: 08.05.2010, 19:13:42 »
nie

thx guys. tak to je potom bieda lebo nam ext. ani to divadlo neprichadza do uvahy ;D skusim ja tu psychologiu

zatial to aj aj vidim na psychologiuu :-)

kubiik

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 71
    • View Profile
Re: Výber predmetov (HI)
« Reply #13 on: 09.05.2010, 20:06:14 »
Ja teda napisem nieco ku sociologii. Tiez zaujimavy predmet bol.. za celych 13 tyzdnov som zapisal 3? strany max aj to len zato bo skaredo pozerala ked sme nepisali poznamky a stacilo to na test. A rozoberali sme kriminalitu, drogy, sexualitu, romsku problematiku etc etc cize sa dalo dost dobre pokecat.
Mali sme to s R. Hruskovou a bola awesome. Vela bodov sme mali len za prelozenie knizky z cestiny do slovenciny :D Kazdy dostal nejakych 10 stran... neviem nazov ale nieco zo sociologie obviously :D a to z dovodu ze naco vam dam robit prezentacie a referaty ked to aj tak iba vsetko pokopirujete tak si aspon na to sadnete a precitate.
Test bol pohodicka.. a kto nedajboze potreboval opravak tak mu nenapadne das 3x povedala nech si pomoze chocjak a furt chudak chlapec nechapal tak mu jasne povedala nakonec ze "ved vam predsa kolega moze pomoct".

pemix

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Výber predmetov (HI)
« Reply #14 on: 14.05.2010, 21:43:44 »
no Teóriu grafov som nemal..ale takmer každý z toho mal A...takže to asi nebude veľmi ťažké.....UI je v pohode, pokiaľ prednáša Sinčák aj zaujimavé..ale ináč neodporúčam veľmi....(príliš veľa zadaní k zápočtu)...skúška je síce EASY ale zase ideš k Sinčákovi do kabinetu..a to je ine kafe :-D...
UCT 1 to  najľahšie čo som doposiaľ mal..ale tak som z OA..tak to asi preto...a FInancie a mena je dosť ťažký aj zápočet aj skúška....

takže ak chceš menšie zlo - TEÓRIA GRAFOV alebo UCT1

Vikinger

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 58
    • View Profile
Re: Výber predmetov (HI)
« Reply #15 on: 06.06.2010, 03:00:16 »
no Teóriu grafov som nemal..ale takmer každý z toho mal A...takže to asi nebude veľmi ťažké.....UI je v pohode, pokiaľ prednáša Sinčák aj zaujimavé..ale ináč neodporúčam veľmi....(príliš veľa zadaní k zápočtu)...skúška je síce EASY ale zase ideš k Sinčákovi do kabinetu..a to je ine kafe :-D...
UCT 1 to  najľahšie čo som doposiaľ mal..ale tak som z OA..tak to asi preto...a FInancie a mena je dosť ťažký aj zápočet aj skúška....

takže ak chceš menšie zlo - TEÓRIA GRAFOV alebo UCT1

Dakujem TI velmi pekne za navrh

a ešte by si mi čo odporučal
neveim si vybrat bud sociologiu alebo psychologiu :-)