Author Topic: Opravna pisomka Elektronika  (Read 3448 times)

Itachi7

  • Newbie
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Opravna pisomka Elektronika
« on: 13.04.2010, 15:21:17 »
Prepokladam, že nie som sam, ktorý som nespravil prvu pisomku a počul som že opravne majú byť tie isté, len popremienane skupiny a otázky, takže bolo by super, keby to tu niekto hodil vypracovane, ved si myslim, že to nie je toho až tolko. JA tu pridavam len nevypracovane otazky z D, kedže som sa to rozhodol pridat len teraz a nemam čas to ešte vypracovat a kto vie či by som to vobec vedel ... :D ale tu su tie otazky:
1. Dve nerovnosti, charakterizujúce ideálnu diódu. Opíšte analyticky závislosť prúdu diódy od napätia na nej (vzťah pre ideálnu a skutočnú diódu)
2. Ktoré fyzikálne mechanizmy ohraničujú hornú medznú frekvenciu bipolarného tranzistorového zosilovača. Nakreslite náhradnu vf schému bipolarného tranzistora (Giacolettov model)
3. Vstupná a Výstupná charakteristika bipolarného tranzistora SE
4. Matematická definícia prevodovej charakteristiky napätím riadeného prúdoveho zdroja.
5. Výstupný odpor MOS FET tranzistora. Aký je vstupný odpor J FET tranzistora, pre kladné napätie hradla voči emitoru
6. Schotkyho dióda
7. Vztah pre rozdielove výst. napätie dif. zosilovača v závislosti od dif a súčtu napätia na vstupe.
8. Graf ...
to pridam troška neskor .... musim už isť

vicious

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Opravna pisomka Elektronika
« Reply #1 on: 17.04.2010, 04:22:26 »
Ja som mal otázky napr.:
Blokovací a väzobný kond - zakresli do schémy a popíš funkciu v obvode
Vzťah Ic a "prúd baze" ;D a beta pre SE a SB (táto otázka tam bola vpodstate 2krát)
Aká má byť u OZ vstupná/výstupná impedancia a všeobecne vlastnosti
Jedna otázka ohľadom MOSFEtu - ale nespomeniem si, ani som ju nevedel...
...
Schéma klasika jeden trand, akurát ma trochu vyviedlo z miery, že to bol mosfet ale nakoniec som to vypočítal.
Toto su otázky k skupine C ak sa nemýlim...
Jedni (asi A?) mali uplne ľahke veci - nakresliť prdové zrkadlo, darlingtona, diferenčný zos., potom vlastnosti nevodiče, vodiče, polovodiče, polovodič typu P a N - čo poskytuju (diery a elektrony) a čo vznikne spojením P a N...trapne otazky...
EDIT: ešte bola otázka ohľadne diódy ako orezuje signal - schema
« Last Edit: 22.04.2010, 01:58:28 by vicious »