Poll

lahke?

ano
32 (51.6%)
nie
30 (48.4%)

Total Members Voted: 60

Author Topic: Technologie JAVA  (Read 34348 times)

Vejjita

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Technologie JAVA
« Reply #50 on: 21.05.2010, 11:51:15 »
kedy je opravny ? marek vravel neico ako uvidime sa na nultom :D
« Last Edit: 21.05.2010, 17:14:07 by Vejjita »

skorec1

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 146
    • View Profile
Re: Technologie JAVA
« Reply #51 on: 22.05.2010, 00:44:24 »
opravak je okolo 4teho hovoril, ci da to iste to este nevie co ho napadne...

ja osobne som mal 1hodinu, koho videl ze nieco mu ide nechal ho dlhsie s tym nebol problem, voci tomu bol tolerantny...

zadanie na poslednom bolo asi najlahsie: trebalo doplnit otaznik do hry a spravit odpocitanie min, slo mi to len na oko, ale to si nevsimol :-)



tornadoXXX

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Technologie JAVA
« Reply #52 on: 25.05.2010, 08:07:34 »
Chcem sa opytat, ci niekto neviete, kde by som nasiel v zdrojaku to odpocitavanie min, lebo dako to neviem urobit. A ohladne doplnenia toho otaznika, kto myslel ako v ktorej metode? dik za pomoc

tornadoXXX

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Technologie JAVA
« Reply #53 on: 25.05.2010, 08:08:38 »
opravak je okolo 4teho hovoril, ci da to iste to este nevie co ho napadne...

ja osobne som mal 1hodinu, koho videl ze nieco mu ide nechal ho dlhsie s tym nebol problem, voci tomu bol tolerantny...

zadanie na poslednom bolo asi najlahsie: trebalo doplnit otaznik do hry a spravit odpocitanie min, slo mi to len na oko, ale to si nevsimol :-)




Nevies mi nahodou pomoct? kde by som to mal robit? v ktorej casti kodu? v ktorej je to metode? diki

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Technologie JAVA
« Reply #54 on: 26.05.2010, 14:33:17 »
vidite vidite.. keby ste boli tie zadania robili sami tak s nicim nemate problem, vsetky tie primitvne ulohy spravite za 5 minut :)
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

RIPPER

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
    • View Profile
    • Economic World
Re: Technologie JAVA
« Reply #55 on: 26.05.2010, 21:02:04 »
vidite vidite.. keby ste boli tie zadania robili sami tak s nicim nemate problem, vsetky tie primitvne ulohy spravite za 5 minut :)
dont flame or u will be flamed too, nulova hodnota prispevku...   :ringsmiley:

Chcem sa opytat, ci niekto neviete, kde by som nasiel v zdrojaku to odpocitavanie min, lebo dako to neviem urobit. A ohladne doplnenia toho otaznika, kto myslel ako v ktorej metode? dik za pomoc
ak este pomoze tak SwingUI :
Code: (java) [Select]
private void setMinesLeftLabelText() {
        StringBuilder sb = new StringBuilder();
        new Formatter(sb).format("%03d", field.getRemainingMineCount());
       
        minesLeftLabel.setText(sb.toString());
    }
nazov metody sa bude lisit ako aj nazov premennej minesLeftLabel


a co sa tyka otaznika, spravis si v balicku minesweeper.core nieco taketo:
Code: (java) [Select]
package minesweeper.core;

public class Question extends Tile {
}

a potom doplnis do handleInput (ConsoleUI) podporu otaznika, do SwingUI a nezabudni aj na TileComponent
pridavas nieco taketo:  if ((tile instanceof Clue) || (tile instanceof Question)){ do mousePresed(SwingUI), updateStyle (TileComponent), gameState(ConsoleUI), openTile(Field) a v handle input pridavas porovnavanie s Q pricom este pridas kedy sa oznaci s Q obdnobne ako ked sa porovnava v matcheri marked tile...

EDIT: aspon ja som to tak robil, ak to vie niekto lepsie nerieste si na mne komplexy ale postnite sem ten lepsi sposob
« Last Edit: 26.05.2010, 21:03:58 by RIPPER »

dEVIANT

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1311
  • Robím, čo môžem. Keď nerobím, nemôžem!
    • View Profile
Re: Technologie JAVA
« Reply #56 on: 26.05.2010, 21:09:31 »
vidite vidite.. keby ste boli tie zadania robili sami tak s nicim nemate problem, vsetky tie primitvne ulohy spravite za 5 minut :)
dont flame or u will be flamed too, nulova hodnota prispevku...   :ringsmiley:

It's not a flame, it's true!  :)
Nie je nič nákazlivejšie ako rozhodný a presvedčením sa vyznačujúci život.

zip

  • Newbie
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Technologie JAVA
« Reply #57 on: 26.05.2010, 21:28:11 »
Quote
a co sa tyka otaznika, spravis si v balicku minesweeper.core nieco taketo:
Code: (java) [Select]
package minesweeper.core;

public class Question extends Tile {
}

a potom doplnis do handleInput (ConsoleUI) podporu otaznika, do SwingUI a nezabudni aj na TileComponent
pridavas nieco taketo:  if ((tile instanceof Clue) || (tile instanceof Question)){ do mousePresed(SwingUI), updateStyle (TileComponent), gameState(ConsoleUI), openTile(Field) a v handle input pridavas porovnavanie s Q pricom este pridas kedy sa oznaci s Q obdnobne ako ked sa porovnava v matcheri marked tile...

EDIT: aspon ja som to tak robil, ak to vie niekto lepsie nerieste si na mne komplexy ale postnite sem ten lepsi sposob


no neviem... mne to pride celkom zlozite... ja som si iba pridal do enumeracneho kde mas stav tilu dalsiu moznost UNDECIDED a do metody markTile som pridal podmienku ze ak zavolas markTile a zvoleny tile uz je marknuty nastavi jeho stav na UNDECIDED a vykresli ho ako otazdnik (to uz samozrejme robim v update()), cize to funguje ako v klasickych minach... ked 2x marknes mas otaznik...
Čím som starší, tým mám viac rokov...

RIPPER

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
    • View Profile
    • Economic World
Re: Technologie JAVA
« Reply #58 on: 26.05.2010, 21:32:39 »
vidis aj do enum som to pridal som zabudol spomenut, ale ty to mas jednoduchsie,  :thumbs-up:

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Technologie JAVA
« Reply #59 on: 27.05.2010, 00:18:03 »
vidite vidite.. keby ste boli tie zadania robili sami tak s nicim nemate problem, vsetky tie primitvne ulohy spravite za 5 minut :)
dont flame or u will be flamed too, nulova hodnota prispevku...   :ringsmiley:

It's not a flame, it's true!  :)
za 1. It was not a flame, it was just a simple observing of truth... Keby ste robili pripadovu studiu jak bolo treba (pritom ta studia sa da zrobit za dva dni ak ste sikovni), tak tie metody na skuske nakodite za 2 minuty ;)
za 2. Mate pripadovu studiu, mate hotovy program len doplnit metody, co vam viac treba... Zacnite kodit a necakajte ze vam niekto poda vsetko ako na tacke.. VS je o samostudiu nie o tom ze nieco dostanete, zobudte sa a zacnite aspon kusok makat, nikto sa to za vas ucit nebude.. ;)
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

001px9

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Technologie JAVA
« Reply #60 on: 27.05.2010, 00:30:04 »
vidite vidite.. keby ste boli tie zadania robili sami tak s nicim nemate problem, vsetky tie primitvne ulohy spravite za 5 minut :)
dont flame or u will be flamed too, nulova hodnota prispevku...   :ringsmiley:

It's not a flame, it's true!  :)
za 1. It was not a flame, it was just a simple observing of truth... Keby ste robili pripadovu studiu jak bolo treba (pritom ta studia sa da zrobit za dva dni ak ste sikovni), tak tie metody na skuske nakodite za 2 minuty ;)
za 2. Mate pripadovu studiu, mate hotovy program len doplnit metody, co vam viac treba... Zacnite kodit a necakajte ze vam niekto poda vsetko ako na tacke.. VS je o samostudiu nie o tom ze nieco dostanete, zobudte sa a zacnite aspon kusok makat, nikto sa to za vas ucit nebude.. ;)
Nesuhlasim. Poznam viacerich co to nakodili sami a aj tak skusku nezrobili. Je rozdiel ked mas v studii napisane presne ako dany problem riesit.. a pisat to len krok po kroku... ako ked to mas spameti nakodit hned. Nehovoriac o tom, ze doma mas klud, kopu casu a pristup na internet, kde si vies najst prave problemovy riadok kodu. Je jasne ze kto vie kodit tam moze mat z tej skusky srandu.. ale pre takych co si to "oddreli" to nieje take samozrejme aj ked to zrobili sami.
Uspech v zivote je tvoreny zo 60% spravnych rozhodnuti a 40% stastia...

RIPPER

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
    • View Profile
    • Economic World
Re: Technologie JAVA
« Reply #61 on: 27.05.2010, 00:33:01 »
Nesuhlasim. Poznam viacerich co to nakodili sami a aj tak skusku nezrobili. Je rozdiel ked mas v studii napisane presne ako dany problem riesit.. a pisat to len krok po kroku... ako ked to mas spameti nakodit hned. Nehovoriac o tom, ze doma mas klud, kopu casu a pristup na internet, kde si vies najst prave problemovy riadok kodu. Je jasne ze kto vie kodit tam moze mat z tej skusky srandu.. ale pre takych co si to "oddreli" to nieje take samozrejme aj ked to zrobili sami.
presne to som myslel, mas u mna male bezvyznamne plus  :evica:

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Technologie JAVA
« Reply #62 on: 27.05.2010, 00:50:10 »
Nesuhlasim. Poznam viacerich co to nakodili sami a aj tak skusku nezrobili. Je rozdiel ked mas v studii napisane presne ako dany problem riesit.. a pisat to len krok po kroku... ako ked to mas spameti nakodit hned. Nehovoriac o tom, ze doma mas klud, kopu casu a pristup na internet, kde si vies najst prave problemovy riadok kodu. Je jasne ze kto vie kodit tam moze mat z tej skusky srandu.. ale pre takych co si to "oddreli" to nieje take samozrejme aj ked to zrobili sami.
presne to som myslel, mas u mna male bezvyznamne plus  :evica:
Ja z toho srandu nemam a nevravim ze to mas kodit spamati... Ale ked si to kodil tak, aby si vedel co ktory prikaz znamena, nemal by si s tym mat az taky problem - a uz vobec nie taky, zeby si o tom nemal ziadnu sajnu... a ak si sa pocas semestra naucil pracovat s API (co mimochodom tusim bolo naplnou prvej prednasky), tak nemas problem ani s tym ze nemas internet, pretoze API ste na skuske k dispozicii dostali.
Nechcela som utocit na ludi ktori si to "oddreli", ospravedlnujem sa, ak to niekto takto zle pochopil. To, ze to niekto "oddrel" naopak chvalim, len tak dalej :) Skor mi vadi, ak niekto stiahne zadanie, ani sa nepozrie do kodu, ani nevie co to je API a stazuje sa ze s tym nevie nic urobit a caka ze ho to niekto nauci.. A taky clovek sa tie metody naspamat ucit musi, pretoze nema inu moznost.. A to, ze nieco take na skole existuje, je smutne. Holt, co narobime  ???
(EDIT: ospravedlnujem sa za upravy postu, nefunguje mi dajak mys v poslednom case a oznacuje co nema... )
« Last Edit: 27.05.2010, 00:51:52 by mishelka »
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

001px9

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Technologie JAVA
« Reply #63 on: 27.05.2010, 01:06:09 »
Ja z toho srandu nemam a nevravim ze to mas kodit spamati... Ale ked si to kodil tak, aby si vedel co ktory prikaz znamena, nemal by si s tym mat az taky problem - a uz vobec nie taky, zeby si o tom nemal ziadnu sajnu... a ak si sa pocas semestra naucil pracovat s API (co mimochodom tusim bolo naplnou prvej prednasky), tak nemas problem ani s tym ze nemas internet, pretoze API ste na skuske k dispozicii dostali.
Nechcela som utocit na ludi ktori si to "oddreli", ospravedlnujem sa, ak to niekto takto zle pochopil. To, ze to niekto "oddrel" naopak chvalim, len tak dalej :) Skor mi vadi, ak niekto stiahne zadanie, ani sa nepozrie do kodu, ani nevie co to je API a stazuje sa ze s tym nevie nic urobit a caka ze ho to niekto nauci.. A taky clovek sa tie metody naspamat ucit musi, pretoze nema inu moznost.. A to, ze nieco take na skole existuje, je smutne. Holt, co narobime  ???
(EDIT: ospravedlnujem sa za upravy postu, nefunguje mi dajak mys v poslednom case a oznacuje co nema... )
No jasne je, ze kto to len dostal, tak asi tazko tu skusku urobi...(i ked aj taky uz su). Ja len hovorim, ze nieje pravda to co sa vsade rozprava, ze kto to nakodil sam, tak nema problem tu skusku urobit. A to ze sa to niekto uci naspamet... to je jeho vec... Ked skola umoznuje urobit skusku takymto sposobom, tak asi rataju stym, ze aj tak ostane nadalej v rocniku niekolko ludi ktori ani nemusia vediet co znamena slovko int. (co tiez nieje nasa starost)
Uspech v zivote je tvoreny zo 60% spravnych rozhodnuti a 40% stastia...

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Technologie JAVA
« Reply #64 on: 27.05.2010, 03:52:21 »
Ja z toho srandu nemam a nevravim ze to mas kodit spamati... Ale ked si to kodil tak, aby si vedel co ktory prikaz znamena, nemal by si s tym mat az taky problem - a uz vobec nie taky, zeby si o tom nemal ziadnu sajnu... a ak si sa pocas semestra naucil pracovat s API (co mimochodom tusim bolo naplnou prvej prednasky), tak nemas problem ani s tym ze nemas internet, pretoze API ste na skuske k dispozicii dostali.
Nechcela som utocit na ludi ktori si to "oddreli", ospravedlnujem sa, ak to niekto takto zle pochopil. To, ze to niekto "oddrel" naopak chvalim, len tak dalej :) Skor mi vadi, ak niekto stiahne zadanie, ani sa nepozrie do kodu, ani nevie co to je API a stazuje sa ze s tym nevie nic urobit a caka ze ho to niekto nauci.. A taky clovek sa tie metody naspamat ucit musi, pretoze nema inu moznost.. A to, ze nieco take na skole existuje, je smutne. Holt, co narobime  ???
(EDIT: ospravedlnujem sa za upravy postu, nefunguje mi dajak mys v poslednom case a oznacuje co nema... )
No jasne je, ze kto to len dostal, tak asi tazko tu skusku urobi...(i ked aj taky uz su). Ja len hovorim, ze nieje pravda to co sa vsade rozprava, ze kto to nakodil sam, tak nema problem tu skusku urobit. A to ze sa to niekto uci naspamet... to je jeho vec... Ked skola umoznuje urobit skusku takymto sposobom, tak asi rataju stym, ze aj tak ostane nadalej v rocniku niekolko ludi ktori ani nemusia vediet co znamena slovko int. (co tiez nieje nasa starost)
ano, mas pravdu... ale vo vacsine pripadov je to (dufam!!) pravda... :)
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

RIPPER

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 64
    • View Profile
    • Economic World
Re: Technologie JAVA
« Reply #65 on: 27.05.2010, 04:38:53 »
som vedel ze sa tu rozputa toto peklo a offtopic...

nezabudka88

  • Newbie
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Technologie JAVA
« Reply #66 on: 28.05.2010, 18:31:39 »
pre mishelku: neviem akym pravom sudis inych ludi, najskor by sa mal kazdy asi pozriet na seba. Myslim si, ze kazdy student tejto skoly studuje podla vlastneho uvazenia. Ak niekomu vyhovuje nic nevediet, jeho vec a jeho rozhodnutie. Ak niekto k niektorym veciam pristupuje zodpovedne a k niektorym nie, tiez jeho vec......nie kezdeho tu bavi vsetko na tejto skole. A ak niekto robi vsetko UPLNE poctivo, co sa urcite neda, tak tiez jeho vec. NESUD INYCH, lebo aj tak len oni vedia ako je to naozaj.:)

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Technologie JAVA
« Reply #67 on: 28.05.2010, 18:42:47 »
nebudem tu pisat dalsie offtopicy, aj tak co kazdy pochopi po svojom a nie tu pointu co som chcela povedat.. akurat konstatujem pre nezabudku, ze nesudim a ani to nebolo mojim umyslom... ;) Neboj, vsetkym som si presla, aj tym co ma absolutne nebavilo ;)
« Last Edit: 28.05.2010, 18:46:17 by mishelka »
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

crazy

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Technologie JAVA
« Reply #68 on: 28.05.2010, 21:37:10 »
mohol by mi dat niekto ID na ten druhy tutorial z cviceny presiel som si http://java.sun.com/tutorial ale chcel by som sa pozriet aj na https://sailearningconnection.skillport.com/skillportfe/custom/login/sun/sai/login.action ale pyta to odomna nejake ID, nebol som na prvej hodine a nikto nevie. Vie mi niekto povedat to ID alebo navod na prihlasenie vopred Ďakujem

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Technologie JAVA
« Reply #69 on: 28.05.2010, 22:10:25 »
mohol by mi dat niekto ID na ten druhy tutorial z cviceny presiel som si http://java.sun.com/tutorial ale chcel by som sa pozriet aj na https://sailearningconnection.skillport.com/skillportfe/custom/login/sun/sai/login.action ale pyta to odomna nejake ID, nebol som na prvej hodine a nikto nevie. Vie mi niekto povedat to ID alebo navod na prihlasenie vopred Ďakujem
poslala som ti PM s udajmi ;)
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

Vejjita

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Technologie JAVA
« Reply #70 on: 30.05.2010, 19:32:45 »

Lubkoko

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Technologie JAVA
« Reply #71 on: 31.05.2010, 19:52:11 »
co si myslite ze da na opravaku to iste alebo da uz aj z grafickeho rozhrania???

Brand

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 317
    • View Profile
Re: Technologie JAVA
« Reply #72 on: 31.05.2010, 20:03:57 »
Ja si myslim, ze NEDA swing.... no a teraz mi povedz, ze co z toho mas, ze vies moj nazor  :puf:

Lubkoko

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Technologie JAVA
« Reply #73 on: 31.05.2010, 20:22:45 »
no uz som kludnejsi :D:D a co si myslis ze da ?? :D

Brand

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 317
    • View Profile
Re: Technologie JAVA
« Reply #74 on: 31.05.2010, 20:27:22 »
Martin sa tak chysta, ze 2x si spravil cvicenia z Javy 2-9  bv