Author Topic: Základy elektroniky  (Read 12164 times)

funes

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Základy elektroniky
« on: 17.04.2009, 20:41:34 »
halo ludia,,maamproblem zo zadaniami zo Základov elektroniky...ak mate nejake, dajte mi o sebe vediet,,v pripade aj zaplatim za ne..."suurne" ď. :hug:

Jordy

  • Newbie
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Základy elektroniky
« Reply #1 on: 19.04.2009, 02:04:46 »
halo ludia,,maamproblem zo zadaniami zo Základov elektroniky...ak mate nejake, dajte mi o sebe vediet,,v pripade aj zaplatim za ne..."suurne" ď. :hug:
Ked budes nejake mat mozes posunut aj mne  :beer1:

Michel_2

  • Newbie
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
    • Moja stranka
Re: Základy elektroniky
« Reply #2 on: 20.04.2009, 23:51:30 »
halo ludia,,maamproblem zo zadaniami zo Základov elektroniky...ak mate nejake, dajte mi o sebe vediet,,v pripade aj zaplatim za ne..."suurne" ď. :hug:
Ked budes nejake mat mozes posunut aj mne  :beer1:
ja mam urobene vsetky vsak to neni az taky problem ... a simulacie?? hmm co je na tom tazke?

snoopy77

  • Newbie
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Základy elektroniky
« Reply #3 on: 21.04.2009, 00:02:09 »
ked je clovek z gymnazia, moze to byt prenho problem, ver tomu... a to nielen o spice hovorim:D

miso44

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Základy elektroniky
« Reply #4 on: 21.04.2009, 00:03:22 »
halo ludia,,maamproblem zo zadaniami zo Základov elektroniky...ak mate nejake, dajte mi o sebe vediet,,v pripade aj zaplatim za ne..."suurne" ď. :hug:
Ked budes nejake mat mozes posunut aj mne  :beer1:
ja mam urobene vsetky vsak to neni az taky problem ... a simulacie?? hmm co je na tom tazke?
tak ja nahodou neviem ako urobit  VA charakteristiku diody v spice, dokazal som dostat napatie na xovu os ale prud na yovu uz neviem ako

xcrider

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 102
    • View Profile
Re: Základy elektroniky
« Reply #5 on: 21.04.2009, 16:05:00 »
bud si daj add trace a vyber prud alebo priamo v scheme si tam daj meraci hrot prudu , v simulacii ale musis zmenit x os za napatie na diode(automaticky tam je napajacie)

Jordy

  • Newbie
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Základy elektroniky
« Reply #6 on: 21.04.2009, 17:02:47 »
halo ludia,,maamproblem zo zadaniami zo Základov elektroniky...ak mate nejake, dajte mi o sebe vediet,,v pripade aj zaplatim za ne..."suurne" ď. :hug:
Ked budes nejake mat mozes posunut aj mne  :beer1:
ja mam urobene vsetky vsak to neni az taky problem ... a simulacie?? hmm co je na tom tazke?
no vies nieje to nejakz velkz problem len su ludia ktore uprodnustnuju ine veci pred robenim referato z elektroniky... a takym clovekom som aj ja :D.............. mohol by si poslat :)

funes

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Základy elektroniky
« Reply #7 on: 21.04.2009, 18:16:29 »
halo ludia,,maamproblem zo zadaniami zo Základov elektroniky...ak mate nejake, dajte mi o sebe vediet,,v pripade aj zaplatim za ne..."suurne" ď. :hug:
Ked budes nejake mat mozes posunut aj mne  :beer1:
ja mam urobene vsetky vsak to neni az taky problem ... a simulacie?? hmm co je na tom tazke?
tak ked mate tie zadania, tak ma kontaktujte pls, lebo nemozem si ja poradit

miso44

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Základy elektroniky
« Reply #8 on: 21.04.2009, 19:57:12 »
bud si daj add trace a vyber prud alebo priamo v scheme si tam daj meraci hrot prudu , v simulacii ale musis zmenit x os za napatie na diode(automaticky tam je napajacie)
diki, fakt si mi pomohol :ropebanana: :beer1:

semestralny.inzinier

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 113
    • View Profile
Re: Základy elektroniky
« Reply #9 on: 21.04.2009, 22:21:42 »
a ako spravit aby mi po simulacii v scheme pri ikonke meraka (V, A) vypisalo rovno hodnotu prudu/napatia ?
aby som to nemusel vykreslovat ako graf a z toho odcitavat..
   Skoda - simply never

xcrider

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 102
    • View Profile
Re: Základy elektroniky
« Reply #10 on: 22.04.2009, 00:17:42 »
su tam take ikonky V a I  :xmas:  napatia a prudy sa zobrazia az ked prebehne Time domain(Transient) analyza

jakub9999

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Základy elektroniky
« Reply #11 on: 22.04.2009, 01:40:32 »
kto mi dokaze pomoct zo PSpice

semestralny.inzinier

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 113
    • View Profile
Re: Základy elektroniky
« Reply #12 on: 22.04.2009, 21:24:57 »
su tam take ikonky V a I  :xmas:  napatia a prudy sa zobrazia az ked prebehne Time domain(Transient) analyza
..

ano tie markery rozmiestnim (a ked nerozmiestnim tak vytvori automaticky pole pre hodnoty U a I na kazdom prvku) ... spravim TRansientnu analyzu a i tak su nulove hodnoty v Capture-ovi (v simulacii mam sinusoidu takze tecie prud a funguje analyza)..tak what?
   Skoda - simply never

harpuna2

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: Základy elektroniky
« Reply #13 on: 22.04.2009, 23:48:14 »
ludia sak nebude svine posilite zadania ak ich mate ja ich nemozem zohnat nikde a nejde my to ani pi..... pleas ??? ??? ??? ???

snoopy77

  • Newbie
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Základy elektroniky
« Reply #14 on: 23.04.2009, 01:22:21 »
veru taak, ked sa najde nejaka dobre dusa nech to tu hodi,,, aspon tie screeny zo spice by sa zisli, ak budu spravne samozrejme..... a inac, tusi niekto ake veci budu v piatok na zapoctovke?? ?neviete od starsich co sa zvyklo davat a ci to bolo tazke??? ... lebo z michaeliho clovek nevyjde:-!

miso44

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Základy elektroniky
« Reply #15 on: 23.04.2009, 21:43:24 »
bud si daj add trace a vyber prud alebo priamo v scheme si tam daj meraci hrot prudu , v simulacii ale musis zmenit x os za napatie na diode(automaticky tam je napajacie)
este ak mi mozes trochu pomoct ako zmenim napajacie napatie na osy x za napatie na diode

xcrider

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 102
    • View Profile
Re: Základy elektroniky
« Reply #16 on: 24.04.2009, 02:45:26 »
plot>axis settings>axis variable

semestralny.inzinier

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 113
    • View Profile
Re: Základy elektroniky
« Reply #17 on: 24.04.2009, 06:14:42 »
no a mne preco nevykresluje - po prebehnuti simulacie -  napatia a prudy v scheme ?  ???
btw nema niekto oscanovane nejake komercne knihy napr od vydavatelstva BEN, napr tie co su v kniznici Moderni ucebnice elektroniky or Elektronika- Soucastky a obvody alebo nieco co je zrozumitelnejsie jak michaeliho&galajdove "zaklado elektronicke" texty kde je samy vzorec a vsetko sa nahodne vyskytuje tam kde napisu  :whacko:

   Skoda - simply never

funes

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Re: Základy elektroniky
« Reply #18 on: 24.04.2009, 20:55:12 »
ako autor tejto temy, by ziadal neodbocovat v tomto fore od hlavnej podstaty a tou je zadania zo ZE, komplet hotove, za eurkaa....piste si inde, ze jak to ma fungovat 8)

Luckyboy

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Základy elektroniky
« Reply #19 on: 25.04.2009, 20:00:14 »
ludia sak nebude svine posilite zadania ak ich mate ja ich nemozem zohnat nikde a nejde my to ani pi..... pleas ??? ??? ??? ???
vazne...nenajde sa nejaka dobra dusa, ktora to da na net?

Jordy

  • Newbie
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Základy elektroniky
« Reply #20 on: 26.04.2009, 19:04:35 »
Pocujte pri simulacii ste aku diodu pouzili lebo tie pre PSPICE tam ziadna nieje a vostatne s inych kniznic nejdu......nemam uz nervy na ten program....pls pomozte

jakub9999

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Základy elektroniky
« Reply #21 on: 26.04.2009, 20:55:39 »
mam taky problem zos simulaciou v programe PSpice neviem odsimulovat OZ a diferencny stupen


ak môzete pomôct tak sa ozvite

Dikes

snoopy77

  • Newbie
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Základy elektroniky
« Reply #22 on: 27.04.2009, 02:17:48 »
nevie niekto aka analyza sa ma pouzit pri simulacii jednocestneho usmernovaca? uloha po a) ?? som duty, nikdy som s tym nerobil....

miso44

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Základy elektroniky
« Reply #23 on: 27.04.2009, 14:14:48 »
nevie niekto aka analyza sa ma pouzit pri simulacii jednocestneho usmernovaca? uloha po a) ?? som duty, nikdy som s tym nerobil....
ja som robil DC analyzu
« Last Edit: 27.04.2009, 16:31:27 by miso44 »

miso44

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Základy elektroniky
« Reply #24 on: 27.04.2009, 16:34:09 »
nevie niekto aku analyzu a ako ju nastavit aby mi vykreslilo odozvu derivacneho a integracnehol clanku pri pouziti impulzneho zdroja s pravouhlym signalom? skusal som AC analyzu ale nic mi nevykreslilo