Author Topic: Fyzika 2 - Julca  (Read 54433 times)

Korgen

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 349
    • View Profile
Fyzika 2 - Julca
« on: 20.01.2009, 20:49:01 »
Taaakze nenasiel som tu ziaden topic co by sa tykal Fyziky 2 - skusky u julky, takze som ho urobil..  :P  :angel:

Skuska sa velmi rychlo blizi = 26.1.2009 bude prvy riadny termin, a mna by zaujimalo:

- budu na skuske aj priklady, alebo len teroria (tych 120 otazok)? (lebo na F1 sme mali teraz cisto iba teoriu)

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #1 on: 20.01.2009, 20:57:26 »
tak ja si myslim, ze by to mohlo byt tych 120 otazok :D lebo viac sa teda ucit nemienim :)
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

Korgen

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 349
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #2 on: 20.01.2009, 21:06:50 »
tak ja si myslim, ze by to mohlo byt tych 120 otazok :D lebo viac sa teda ucit nemienim :)

tak ako tiez sa nebudem ucit nic ine ako tych 120 otazok a podla mna co sa teorie tyka, tak isto budu tie, mna len zaujimalo, ci budu aj priklady, lebo sa mi zda ze po minule roky bolo ze skuska = 70b z a z toho 50b teoria a 20b priklady (aj na F1 tak bolo pominule roky a teraz je uz len 60b teoria)

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #3 on: 20.01.2009, 21:09:10 »
by ma zaujimalo, ci tie ofotene co su tam skusky, tak ci vsetko to je aj v tych 120 vypracovanych otazkach, lebo sa mi to nechce prechadzat..
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

Korgen

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 349
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #4 on: 20.01.2009, 21:12:04 »
by ma zaujimalo, ci tie ofotene co su tam skusky, tak ci vsetko to je aj v tych 120 vypracovanych otazkach, lebo sa mi to nechce prechadzat..

ti poviem ked sa to zacnem ucit = tak piatok asi  :P

scream

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 534
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #5 on: 20.01.2009, 22:11:09 »
no ja som pocul ze budu aj priklady... treba julci poslat mejla...

mircoo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 79
  • GBU all ...
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #6 on: 20.01.2009, 22:42:27 »
hej chlapci...mozno budu aj priklady..aj ja som pocul  ak:  ... ale to asi sa tym myslia tie odvodzovacky  :j_tongue:
« Last Edit: 20.01.2009, 22:49:44 by mircoo »
Praise Him with the strings....

frapko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #7 on: 20.01.2009, 23:11:36 »
fuha tak to bude humor potom ked to bude aj s tymi prikladmi aj ked tu pisu: http://web.tuke.sk/feikf/FEI/S_EF_inf2.html ze...

Skúška
Forma skúšky je písomná.
Požiadavky na skúšku sú totožné s obsahom prednášok.

tak ja neviem ze ako co... minuly rok mali aj priklady standardne

kamelot

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1408
  • Heavy Metal (is the Law)
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #8 on: 20.01.2009, 23:22:52 »
tak ja som pocul, ze na predtermine bola len teoria...

while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }

Aniy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 549
    • View Profile
    • AnimeXpo
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #9 on: 20.01.2009, 23:28:24 »
keby to malo byť tak ako má a je dané a vlastne ako bolo písane kus vyššie tak by mala byť len teória


LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #10 on: 20.01.2009, 23:31:04 »
hodili by sa otazky z predterminu..
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

kamelot

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1408
  • Heavy Metal (is the Law)
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #11 on: 20.01.2009, 23:58:58 »
hodili by sa otazky z predterminu..

kamos si spomenul na: de broglieho vlny, amperov zakon celkoveho prudu, coulombov zakon, intenzita a potencial v okolo bodoveho naboja odovdit asi, fotoelektricky jav

while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }

ivo261as

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 315
  • lorem ipsum...
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #12 on: 21.01.2009, 00:40:29 »
aha...takže tieto otázky teda nebudú
If you can't finish your work in 24 hours, work at night.
http://www.utfg.net/

Korgen

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 349
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #13 on: 21.01.2009, 00:41:39 »
ked na predtermine pri julke neboli priklady, tak verim ze nebudu ani na skuske, takze o ucenie prikladov menej  bv

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #14 on: 21.01.2009, 00:43:21 »
neprijemne ked nebudete mat priklady ;) lebo ked som ja bol na skusku a zapich som mal full vtedy za 30 bodov a vedel som ze mam 3 priklady dobre tak som viac menej vedel ze skuska je uz ista ;)

scream

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 534
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #15 on: 21.01.2009, 16:23:18 »
kamos jej pisal mejl... bude len to co na fyzike 1...cize teoria

wajo666

  • Newbie
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #16 on: 21.01.2009, 17:33:43 »
Dobry den,
>
> by som sa chcel informovat ohladom skusky z predmetu Fyzika 2 ci bude len
> z teorie ako to bolo u Fyziky 1 alebo ci bude obsahovat aj priklady a v
> akom pomere to bude.
>
> Dakujem za skoru odpoved


Dobry den,
bude to ako bolo vo Fyzike I.
S pozdravom,
Hlavacova


***co viac potesi ako 121 otazok :D:D
 

andy.gee

  • Newbie
  • *
  • Posts: 34
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #17 on: 21.01.2009, 17:39:03 »
Som trosku zozbieral otazky z archivu, tie prve by mali by byt od hlavacovej, nizsie su aj od inych  .. snad niekomu pomozu  :bananawrite:

de broglieho vlny,
amperov zakon celkoveho prudu,
coulombov zakon,
intenzita a potencial v okolo bodoveho naboja odovdit asi,
fotoelektricky jav

1. Pomocou Gaussovej vety vyjadrite intenzitu elektrostatickeho pola vo vzdialenosti r (r>R) od stredu vodivej gule polomeru R s nabojom Q. Nakreslite obrazok a popiste vsetky veliciny.
2. Odvodte Ohmov zakon v diferencialnom tvare. Nakreslite obrazok a popiste vsetky veliciny.
3. Dvomi dlhymi priamymi prudovodicmi, ktore su vo vzdialenosti d od seba, tecu rovnako velke prudy I v opacnych smeroch. Akou silou posobi prvy vodic na dlzku l druheho vodica? Nakreslite obrazok a vyznacte veliciny.
4. Vyjadrite polomer kruznice, po ktorej sa bude pohybovat elektron, ktory vletel do homogenneho magnetickeho pola s indukciou velkosti B rychlostou v kolmo na smer indukcie.
5. Zapiste matematicky a slovne vysvetlite prve dve Maxwellove rovnice.
6. otazka 76
7. Na zaklade akeho predpokladu ziskal Planck spravny popis ziarenia absolutne cierneho telesa? Zapiste matematicky a vysvetlite.
8. Vyjadrite matematicky de Broglieho vlnovu dlzku a vysvetlite casticovo-vlnovy dualizmus.
9. otazka 111


1. Pomocou Gaussovej vety odvoďte intenzitu elektrostatického poľa v okolí nekonečnej vodivej roviny, na ktorej je rovnomerne rozložený elektrický náboj s plošnou hustotou (sigma).
2. Definujte kapacitu osamoteného vodiča a kapacitu doskového kondenzátora, ak vzdialenosť medzi doskami je d a plocha dosky S.
3. nieco o tom, ze mam strucne opisat mikroskopicke predstavu o vedeni prudu v kovoch
4. Napíšte Biot-Savartov zákon
5. napiste matematicky a popiste Faradayovom zákone. Čo vyjadruje znamienko „mínus“ vo Faradayovom zákone?
6. Vzťah rotH→ = j→ je neúplným vyjadrením jednej z Maxwellových rovníc. Napíšte: a) aký zákon vyjadruje integrálna podoba tohto vzťahu, b) je úplné vyjadrenie
7. v magnetickom poli platí  B→.dS→ =0. Napíšte Maxwellovu rovnicu vyjadrujúcu túto skutočnosť.
8. Ktoré z nasledujúcich tvrdení sú pravdivé pre pozorovaný fotoelektrický efekt: a) b) c) d)
9. vyjadrite matematicky a slovne casticovo-vlnovy dualizmus
10. Čo je alfa, beta a gama žiarenie?
tak asi tolko ku skuske Smiley



1. je 10 otazka z vypracovanych
2. je 18 - ll -
3. tak takuto otazku som nikde nenasiel
4. je 51 otazka z vypraconanych
5. je 26 - ll -
6. je 66 - ll -
7. je 83 - ll -
8. je 87 - ll -
9. je 94 - ll -
10. je 111 - ll -



1. pomocou gaussovej vety vyjadrite intenzitu elektrostatickeho pola vo vzdialenosti r (r>R) od stredu vodivej gule polomeru R s nabojom Q. Nakreslite obrazok.
2. Matematicky zapiste zavislost elektrickeho odporu R od geometrickych rozmerov a od teploty.
3. dvomi dlhymi priamymi prudovodicmi, ktore su vo vzdialenosti d od seba tecu rovnako velke prudy I v opacnom smere. akou silou posobi prvy vodic na dlzku l druheho vodica. nakreslite obrazok a vyznacte veliciny
4. aku rychlost v ziska elektron, ktory bol po vlozeni do elektrostatickeho pola prejde vzdialenost medzi koncami je napetie U
5. <obrazok> majme prudovodic, ktrorym tecie prud I. vyberme si dlzkovy element dl. vyjadrite prispevok do celej indukcie magnetickeho pola od dl v bode p. obrazok prekreslite a doplnte prislusne veliciny
6. rovnica rot h=j je neuplna. a) aky zakon vyjadruje integrovana podoba, vyjadrite, nakreslite obrazok a vysvetlite.. b)doplnte vzorec
7. o elektromagnetickom vlneni je spravna nasledujuca odpoved.. a) b) c) d) e) tu boli nejake moznosti..  myslim ze spravne malo byt a) c)
8. aky predpoklad mal Planck pre spravny popis absolutneho cierneho telesa. matematicky vyjadrite a vysvetlite
9. matematicky zapiste a vysvetlite casticovo-vlnovy dualizmus
10. celkova energia v Bohrovom modeli atomu vodiku je En=m*e4/(8*epsilon^2*h^2*n^2). vyjadrite vlnovu dlzku, ktora sa vyziari pri preskoku elektronu zo 4tej na 2hu drahu



1.definuj intenzitu a potenciál elektrostatického poľa. Vyjadrite tieto vyličiny v okolí bodového náboja. Odvodťe súvis medzi intenzitou a potencialom
2.z predstavi o vedení ele prúdu v kovoch ako o usmernenom pohybe voľných elektrónov odvoďte strednú rýchlosť tohto pobyhu a Ohmov zákon v diferenciálnom tvare
3. do homogenného mag B poľa vletel elektrón rýchlosťou v ktoré z týchto nasledovných tvrdení su nepravdive

1. zrýchlenie elektrónu  bude rovné nule
2. veľkosť vektora rýchlosti sa nezmeni
3. práca ktoré vykonávajú sily poľa vždy väčšie ako 0
4. vodičom tvaru kružnice s polomerom r tečie prud I. Odvodťe vzťah pre indukciu mag. poľa v stredetohto vodiča a na obrazku vyznačte všetky veličiny smer a orientáciu vektora indukcie mag pola
5. napíšte a vysvetlite riešenie rovnice pre tlmené elektomag. oscilácie
6.zákon celkoveho prudu v integrálnom tvare, obrazok 1 maxwelova veta
7. 3 a 4 maxwelova veta
8. 2 elektromagneticke žiarenia cim sa líšia
9. Bohrov postulát



Ini prednasajuci:

z tych 120 boli tieto: 2 - 8 - 13 - 22 - 31 - 37 - 43 - 53 - 54 - 72 - 82 - 89 - 106 - a este bola tam otazka suvis medzi indukciou elektrickeho pola a polarizaciou...to sa mi zda ze neni v tych otazkach ale v jeho prednaskach......

Otázky: 1-2-8-9-14-17-22-42-50-85, myslím že aj Biot-Savardov zákon (či jak sa volal) a nejaká ohľadom odporu a zmena jeho geometrických rozmerov vzhľadom na teplotu + jedna, ale tú som v tých otázkach už nenašiel.

1. definovat kapacitu kondenzatora a vysvetlit ... odvodit a vysvetlit kapacitu pre doskovy kondenzator
2. odvodit a vysvetlit suvislost medzi hustotou prudu a strednou rychlostou elektronu
3. maxvelove rovnice v integralnom tvare a vysvetlit

Matejus

  • Guest
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #18 on: 21.01.2009, 19:55:34 »
najlepšie bude asi prejsť si tých 120 otázok, naučiť sa nadpolovičnú väčšinu a na to E by to malo asi stačiť, tak ako minulý rok na Fyzike I

ivo261as

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 315
  • lorem ipsum...
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #19 on: 22.01.2009, 20:05:45 »
radšej by som ešte raz SOJ robil ako toto :D neznášam fyziku
If you can't finish your work in 24 hours, work at night.
http://www.utfg.net/

wajo666

  • Newbie
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #20 on: 22.01.2009, 20:14:33 »
Tak ja to vidim na podobne tak a zatial mam taku smolu ze nemam ani jednu skusku p*ci...kebyze sa clovek na to neuci ta ho to nesere kua fyziku musim dat na bomby :D a potom zacne druhe kolo :D a ked ne tak dovi dopo informa :D

timwood

  • Guest
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #21 on: 22.01.2009, 20:50:52 »
fyzika 2 bude aj v lete..

radix

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #22 on: 22.01.2009, 20:54:39 »
pre toho kto nespravy riadny v pondelok a este ten opravny :-\

ivo261as

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 315
  • lorem ipsum...
    • View Profile
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #23 on: 22.01.2009, 20:55:52 »
a dekanský? :P
If you can't finish your work in 24 hours, work at night.
http://www.utfg.net/

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Fyzika 2 - Julca
« Reply #24 on: 22.01.2009, 21:09:12 »
ale nooo, sak to sa musi podarit..
so 40b zapichom, ta ne? :D
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook