Author Topic: teoria typov  (Read 14871 times)

Frankie

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 151
    • View Profile
Re: teoria typov
« Reply #25 on: 13.01.2009, 19:29:35 »
Prišla ona s Mihályim, posadali sme si (ako sme chceli, žiadne rozsadzovačky) a potom prišla ku každému s 3 obálkami, z ktorých sme si mali vytiahnuť (1 príklad a 2 teoret. otázky). Dala nám papiere a v podstate sme mali vypočítať príklad a urobiť si akúsi prípravu na odpoveď k teórii. No a kto mal, tak mohol prísť odpovedať.

Na začiatku skúšala len ona, už to vyzeralo, že bude skúšať sama, ale potom začal aj Mihályi (taže tak na striedačku). No a ústne skúšanie bolo úplne v pohode, veď známky už poznáte  ;)

Hej a mali sme ten povinný ťahák: Zopnutých asi 5 papierov, na ktorých boli všetky tie syntaxe a pravidlá zaradom ako boli v prednáškach, mali svoje označenie v zátvorkách (napr. T-abs), ale neboli nijak oddelené od seba, čiže treba akurát mať prehľad, ktoré patrí k čomu.

GL  :)

Hue

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: teoria typov
« Reply #26 on: 13.01.2009, 19:31:03 »
Príklad:

pred( if iszero0 then succ(succ0) else 0)
a, urobte strom abstraktnej syntaxe
b, odvodenie termu
(easy, ked aj aj vedel)

Teoria
1, Variacia +opcie
2, Curry-Howardova korenšpondencia

vysledok if (iszero0) then succ(94) else 0   teda A 95b

bliky

  • Guest
Re: teoria typov
« Reply #27 on: 13.01.2009, 23:02:50 »
tha co ja viem, thak tych B-cok bolo viac, ale... nestazujem sa... nato, ze som presiel polovicu prednasok, som nadmieru spokojny... a musim uznat, ze som mal luck aj na priklad aj na otazky...

kubik86

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: teoria typov
« Reply #28 on: 14.01.2009, 02:42:19 »
Priklad: (λx : Nat × Nat.x.2){pred 4, pred 5}

Teoria:
I. Jazky NBL, vyhodnotenie termov

II. Sucin typov, zaznam (record)

jaros51

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 50
    • View Profile
    • www.web-master.sk
Re: teoria typov
« Reply #29 on: 14.01.2009, 03:39:23 »
Ja som mal
Priklad:
 Vypocitaj podla tabulecky : bolo ( and fls fls , and fls tru ) pricom boli jednotlive operatory a operandy vypisane.
Teoria:
 I.Churchove boolean a cisla
 II.Zoznamy
 bv :thumbsup:

bliky

  • Guest
Re: teoria typov
« Reply #30 on: 14.01.2009, 05:25:39 »
pr: consts a size z t:= pred (if (iszero 0) then (succ (succ 0)) else 0)
o1: jazyk NBL, induktivna ?! (neviem co) NBL (toto co bolo, ze mnozina NBL je najmensia mozna mnozina taka, ze...)
o2: podtyp, podtypova relacia

akoze priklad som vypocital a mal som aj k jednej aj k druhej otazke, presne secko tak, jak bolo v prednaskach (co som nevedel, som si pomohol externym zdrojom), ale jak som bol odpovedat, tak sa ma take chujoviny vypytovala, ze som nevedel ani co sa pyta... prosto citil som sa jak pri Bacovi na LS s tym rozdielom, ze Novitzka mi dala "B", aj ked pravdu povediac, ked by som sa mal sam ohodnotit, thak si dam nromlane sebakriticky "E" podla odpovede...

Frankie

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 151
    • View Profile
Re: teoria typov
« Reply #31 on: 14.01.2009, 22:23:26 »
No ja som bol tiež pri Novitzkej odpovedať a podľa mňa sa pýtala úplne k veci a základy k tej téme čo som mal.
Takže bliky, zrejme si len nebol poriadne naučený a preto sa ti to zdalo ako hlúposti.

Mar0sh

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 206
    • View Profile
Re: teoria typov
« Reply #32 on: 14.01.2009, 23:25:26 »
no ono ja som mal definiciu typovaneho termu v jednoducho typovanom lambda kalkule a musel som definovat cely lambda kalkul a kecat tam o vsetkych pravidlach...potom som mal vynimky a tiez vsetko...vsetky pravidla, co boli na tej prednaske tusim...ale otazky sadli vyborne :) A priklad? Zistit velkost temru a vyhodnotit ho :)

bliky

  • Guest
Re: teoria typov
« Reply #33 on: 15.01.2009, 15:38:48 »
... zrejme si len nebol poriadne naučený a preto sa ti to zdalo ako hlúposti

napisal som jej presne to, co bolo v slidoch a vedel som jej to aj povedat to, co som jej napisal..., ide o to , ze sa pytala veci kolo toho typu preco a pod... a samozrejme akloze na prednaskach to mozno hovorila, no ale pamatam si ja, co hovorila dakde na 2-3 prednaske???

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: teoria typov
« Reply #34 on: 19.01.2009, 22:23:44 »
co len bude zajtra :'(
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

bliky

  • Guest
Re: teoria typov
« Reply #35 on: 19.01.2009, 23:53:56 »
co len bude zajtra :'(

SKUSKA... :evica:

bliky

  • Guest
Re: teoria typov
« Reply #36 on: 20.01.2009, 14:04:56 »
No, co jak dneska skuska??? Bola cca taka jak minule, ci nejaka zmena...?!

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: teoria typov
« Reply #37 on: 20.01.2009, 17:42:42 »
zaviedol sa subtyp S recordtypu znamky
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

ondY.ke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 320
  • vivaaaa las vegas
    • View Profile
Re: teoria typov
« Reply #38 on: 25.01.2009, 21:51:18 »
a to je???
http://ondytown.myminicity.com/ - everybody support my town!!!! we build this city on rock 'n roll!!!!

ondY.ke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 320
  • vivaaaa las vegas
    • View Profile
Re: teoria typov
« Reply #39 on: 25.01.2009, 21:51:41 »
jak dopadol posledny termin??? v utorok mam skusku tak by som rad vediet ako to prebiehalo tento krat...

btw tahaky? nane?
http://ondytown.myminicity.com/ - everybody support my town!!!! we build this city on rock 'n roll!!!!

rolin21

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: teoria typov
« Reply #40 on: 25.01.2009, 22:21:51 »
jak dopadol posledny termin??? v utorok mam skusku tak by som rad vediet ako to prebiehalo tento krat...

btw tahaky? nane?

ondy tahaky nane .... jedine oficialny co dostanes na skuske ... a prebiehalo to dobre ... 1 sice poslala domov, ale zvysok s prehladom porobil skusku

ondY.ke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 320
  • vivaaaa las vegas
    • View Profile
Re: teoria typov
« Reply #41 on: 25.01.2009, 22:44:32 »
a preco ho poslala cau parky??? a jak ze nesu? BLIKY ty si daco rozpraval o externej pamati tak ju daj zdielat!
http://ondytown.myminicity.com/ - everybody support my town!!!! we build this city on rock 'n roll!!!!

rolin21

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: teoria typov
« Reply #42 on: 25.01.2009, 22:50:48 »
tak on vraj opisal nejake veci z toho oficialneho tahaku a ona mu povedala, ze chce pocut co vie a nie tie veci z tahaku a sa mi zda, ze povedal, ze nevie tak mu povedala nech pride o tyzden .... ale ak pojdes odpovedat, tak chod k mihalymu a skusku budes mat s prehladom bez zbytocnych doplnujucich otazok :D .... inak otazky sa tahaju z 2 obalok + 3. obalka su priklady ... a otazky su rozdelene podla prednasok ... 1. obalka ma otazky z prednasok 1 -6 a 2. obalka z prednasok 7 - 12

pUf

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4931
  • guess who's back :D
    • View Profile
Re: teoria typov
« Reply #43 on: 26.01.2009, 01:44:29 »
agree
pUf :zuzka: ywetku (teh one and only :D)
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Support my band :) :P
bandzone
facebook

sohnog

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: teoria typov
« Reply #44 on: 26.01.2009, 01:56:17 »
a preco ho poslala cau parky??? a jak ze nesu? BLIKY ty si daco rozpraval o externej pamati tak ju daj zdielat!

jj..tak ako pisal rolin21...prvu otazku som zacal a dokoncila uz so mnou ona...pri druhej som mal napisane len tie pravidla z oficialneho tahaku...to bolo nieco k "vynimkam"..k tym prednaskam som nedosiel este ani raz....tak som nevedel ani slovo..asi pytala sa ze ci nechcem prist este raz, a ze kolko mam skusok atd...a potom ze nechce davat zle znamky tak ze mam prist este raz...na priklad sa ani nepozrela....neviem co to bolo, ale tak neva...na druhy den som sa prihlasil na termin o tyzden a zjavne mi ten prvy skrtla, lebo zase mam pisany "riadny" termin...len skoda toho casu som mal v plane uz lyzovacku :) :) :)

ondY.ke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 320
  • vivaaaa las vegas
    • View Profile
Re: teoria typov
« Reply #45 on: 26.01.2009, 18:54:27 »
jeb na to na trave sa aj tak zle lyzuje ;)
http://ondytown.myminicity.com/ - everybody support my town!!!! we build this city on rock 'n roll!!!!

ondY.ke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 320
  • vivaaaa las vegas
    • View Profile
Re: teoria typov
« Reply #46 on: 27.01.2009, 10:20:17 »
kto sa este uci? :D nikto? :D:D:D dufam ze to prinesie uspech ;)
http://ondytown.myminicity.com/ - everybody support my town!!!! we build this city on rock 'n roll!!!!

Hue

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: teoria typov
« Reply #47 on: 02.02.2009, 22:09:05 »
:)