Author Topic: OCTAVE + VISTA (alebo Bullsheet?)  (Read 1541 times)

sx.jajo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
OCTAVE + VISTA (alebo Bullsheet?)
« on: 16.11.2008, 15:20:42 »
Cem si nainstalovat Octave do Visty, pretoze sa cem POCTIVO ucit na zapich z NMPMS, ale nejde mi to?
Pri spusteni octave mi vyhodi akurat male okno s textom na ciernom pozadi.
Kto mi poradi?:D

Plan A: Ako s OCtave
Plan B: Ako dostat Vistu z mojho PC (svinucha sa neda odinstalovat-nenabootuje mi ju pri starte PC)

Dakujem :)

V prvom rade poprosim riesenie na Plan A, lebo z planu B tu moze vzniknut flame :D

TradeMark

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 630
  • He ho forgets, will be destined to remember...
    • View Profile
Re: OCTAVE + VISTA (alebo Bullsheet?)
« Reply #1 on: 16.11.2008, 15:59:15 »
A: Skus kliknut pravym na ikonu Octave, karta Kompatibilita a nastav to na Windows XP alebo 2000 (to je jedine co ma napada)

B: Tomu celkom nerozumiem.. plan B je ze by si odinstaloval Vistu (???). Ked hej tak tak supni CD XP, restart a spust instalaciu (keby trebalo tak v biose nastav bootovanie z CD). Ak ti nechce spustit instalaciu tak si over ci na tom CD co tam pchas je fakt XP (raz som tak skusal instalovat z Expansion disku Diabla 2-ky tak iba pre istotu :D) a ked nic tak zober nejake livecd linuxove (GParted, Gentoo Live alebo hoc aj Ubuntu) a pomocou neho naformatuj disk a potom by ti to CD uz malo chytit. To samozrejme plati pre XP ale ked chces kludne si tam daj aj daco ine (Solaris,Mac, BeOS ....), to uz je fakt jedno.
Pičoch jest veľo, ale nalivačoch malo!

wirer

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 369
  • ... wirerko ...
    • View Profile
    • homepage :-P
Re: OCTAVE + VISTA (alebo Bullsheet?)
« Reply #2 on: 16.11.2008, 16:00:24 »
ku planu B: ja som sa Visty zbavoval tak, ze som tam šupol CD Ubuntu, dal inštalovať na celý disk a už to bolo. po nainštalovaní som spustil ubuntu, vložil DVD s Vistou a dal reštart s bootovaním CD/DVD, formátol disk a nainštaloval Vistu... :trestac:

LM

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 627
    • View Profile
Re: OCTAVE + VISTA (alebo Bullsheet?)
« Reply #3 on: 16.11.2008, 16:03:05 »
No tak mna napada este stiahnut matlab, je mozne stiahnut nejaku free verziu alebo nejaky crack ked sa posnazis.

ja mam na pc matlab.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
- Jeff Pesis

   Who's General Failure and why's he reading my disk?
- Anonymous

   Internet is so big, so powerful and pointless that for some people it is a complete substitute for life.
- Andrew Brown

sx.jajo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: OCTAVE + VISTA (alebo Bullsheet?)
« Reply #4 on: 16.11.2008, 18:30:45 »
bolo potrebne nainstalovat "qtoctave".

Dakujem :)

Prajem pekny den :)

Smokie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 852
    • View Profile
    • TESEL
Re: OCTAVE + VISTA (alebo Bullsheet?)
« Reply #5 on: 16.11.2008, 19:03:03 »
ku planu B: ja som sa Visty zbavoval tak, ze som tam šupol CD Ubuntu, dal inštalovať na celý disk a už to bolo. po nainštalovaní som spustil ubuntu, vložil DVD s Vistou a dal reštart s bootovaním CD/DVD, formátol disk a nainštaloval Vistu... :trestac:
To velmi ako zbavovanie sa Visty nevyzera ;)
"And how is education supposed to make me feel smarter? Besides, every time I learn something new, it pushes some old stuff out of my brain. Remember when I took that home winemaking course, and I forgot how to drive?"
- Homer Simpson -

Worry what your friends think, not your enemies

wirer

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 369
  • ... wirerko ...
    • View Profile
    • homepage :-P
Re: OCTAVE + VISTA (alebo Bullsheet?)
« Reply #6 on: 16.11.2008, 19:33:48 »
ale mne to pomohlo ;)