Author Topic: jazyky  (Read 14069 times)

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
jazyky
« on: 17.05.2008, 19:22:32 »
mam taku otazku, mam sa tuto: http://www.fei.tuke.sk/sk/studium/aktuality/dokumenty/zapis-na-jazyk-fei-2008.doc
prihlasit?
Su za tie jazyky nejake kredity? Chodil tam dakto z Vas, ma to vyznam? Uvazujem tak o konverzaciach alebo o tom odbornom kurze. Nejake referencie?
Dik moc
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

timwood

  • Guest
Re: jazyky
« Reply #1 on: 17.05.2008, 19:52:46 »
mam taku otazku, mam sa tuto: http://www.fei.tuke.sk/sk/studium/aktuality/dokumenty/zapis-na-jazyk-fei-2008.doc
prihlasit?
Su za tie jazyky nejake kredity? Chodil tam dakto z Vas, ma to vyznam? Uvazujem tak o konverzaciach alebo o tom odbornom kurze. Nejake referencie?
Dik moc

ano su za to kredity pokial viem. druha vec je, ci ti ten kurz aj nieco da. podla mna, mi nic neda, preto sa tam ani neprihlasim :)

hrmill

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1574
    • View Profile
Re: jazyky
« Reply #2 on: 17.05.2008, 19:59:43 »
a este jedna vec cvika su v piatok rano teda aspon co ja viem
Čím viac práce človek má, tým sa cíti vyčerpanejší a horšie znáša stres. To isté môžeme povedať o sexe, čím je ho menej, tým je zdravie horšie a účinky stresu výraznejšie. Preto sexujte a sexujte.

Korgen

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 349
    • View Profile
Re: jazyky
« Reply #3 on: 17.05.2008, 20:01:18 »
minimalne co ti to da, su 2 alebo 4 kredity (podla urovne) za odchodeny ZS+LS...

A ci ti to da nieco vedomostne, tak osobne skusenost nemam, tak ti povedat neviem, ale podla mna to bude tak, ako ked napr otazka ze ci mi da nieco predmet programovanie... odpoved: ked chcem, tak mi da, a ked nechcem, tak neda....

A prebehni si tych par postov v tomto topicu, mozno tam najdes odpovede na niejake tvoje otazky:

http://www.tu-ke.com/forum/index.php?topic=1578.0

 :)

EDIT: Rozmyslal som ze si to dam tiez, no uvidim ako budem mat predmety buduci rok, co sa ako podari spravit a tak.. a samo ci sa mi tie kreditz budu hodit  :angel:
« Last Edit: 17.05.2008, 20:04:09 by Korgen »

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: jazyky
« Reply #4 on: 17.05.2008, 20:07:09 »
ma nejaky vyznam zbierat kredity?
teda kredity naviac
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: jazyky
« Reply #5 on: 17.05.2008, 22:31:28 »
ja som uz mal jeden semester AJ- konverzacie, za celu dobu sme presli asi 25 stran z knihy za 400sk, osobne mi to nic nedalo, a to nie som nejaky expert na aj, napr. tolko isto vam da film po anglicky, raz si ho pozrite bez sub. a druhykrat so sub. Asi tak, kredity ci sa oplati zbierat,hmm, iba v ramci jedneho rocnika, najlepsie ked si vypises povinne a povinne volitelne predmety, a uvidis ci ti to treba, ale ked uz raz mas nieco zapisane, tak to musis spravit, takze pisat si navyse nieco co ti skoro nic neda...

vlajus

  • Guest
Re: jazyky
« Reply #6 on: 23.05.2008, 20:13:13 »
A je cudzí jazyk povinný? Teda je v harmonograme ako výberový predmet(teda nepovinný), ale vraj ak chcem bakalára tak musím mať odchodené dva semestre cudzí jazyk. Čo je na tom pravdy?

radix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: jazyky
« Reply #7 on: 23.05.2008, 20:24:42 »
to mas odkial ?:)

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: jazyky
« Reply #8 on: 23.05.2008, 20:26:52 »
no to by aj mna zaujimalo kde na take veci chodite? :D zeby  :smokin: ? :D jazyk urcite nieje povinny a ten kto si ho xce dat, tak by si mal premysliet ci sa mu bude xciet vstavat a chodit v piatok na 7:30 do skoly

Korgen

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 349
    • View Profile
Re: jazyky
« Reply #9 on: 23.05.2008, 20:27:12 »
A je cudzí jazyk povinný? Teda je v harmonograme ako výberový predmet(teda nepovinný), ale vraj ak chcem bakalára tak musím mať odchodené dva semestre cudzí jazyk. Čo je na tom pravdy?

teraz na hlavnej stranke FEI TUKE je dajaky dokument, kde pise ze cudzi jazyk bude povinny pre 3 a 4 semester roku 2009/2010 ....uplne tomu nechapem, lebo ja budem studovat 3 a 4 semester v 2008/2009, tak neviem ci potom v 2009/2010 ked ja budem ist do tretieho rocnika a budem mat 5 a 6 semester, ci to budem musiet mat..... hmmm.. tiez ma to zaujima... no uvidime, snad dakto objasni tie veci, ak nie, tak potom mail na studijne  :angel:

Korgen

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 349
    • View Profile
Re: jazyky
« Reply #10 on: 23.05.2008, 20:29:41 »
no to by aj mna zaujimalo kde na take veci chodite? :D zeby  :smokin: ? :D jazyk urcite nieje povinny a ten kto si ho xce dat, tak by si mal premysliet ci sa mu bude xciet vstavat a chodit v piatok na 7:30 do skoly

http://www.fei.tuke.sk/sk/studium/aktuality

tam si daj USMERNENIE a TRETI bod a STVRTA gulicka  ;)

Citujem:

predzápis na výberový predmet  Cudzí jazyk zabezpečuje Katedra jazykov
prostredníctvom ISŠtudent osobitným harmonogramom. V akademickom roku
2009/2010 bude v 3. a 4. semestri povinný  anglický jazyk pre FEI, odporúčame
študentom podľa potreby zapísať si v predstihu v akademickom roku 2008/2009
výberový anglický jazyk-prípravný kurz,

 :baaa:

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: jazyky
« Reply #11 on: 23.05.2008, 20:31:44 »
z toho to chapem tak, ze buduci prvaci by si mali zapisat akysi pripravny kurz, pre tych co nevedia dobre jazyk, lebo v dalsom rocniku uz budu mat povinny jazyk :) asi tak to chapem

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: jazyky
« Reply #12 on: 23.05.2008, 20:37:02 »
nas sa to netyka... mfp :)
:trestac:

Korgen

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 349
    • View Profile
Re: jazyky
« Reply #13 on: 23.05.2008, 20:39:08 »
z toho to chapem tak, ze buduci prvaci by si mali zapisat akysi pripravny kurz, pre tych co nevedia dobre jazyk, lebo v dalsom rocniku uz budu mat povinny jazyk :) asi tak to chapem

akurat, ze buduci prvaci tento dokument podla mna necitaju, aspon ja co si pamatujem, tak som nikdy nic podobne necital ohladom vyberov predmetov cez IS a take somariny, a to som bol prvak 2x (a zdrzte sa blbeho komentara :D) potom pre koho to je?  :trestac:

radix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: jazyky
« Reply #14 on: 23.05.2008, 20:52:18 »
ak spravne chapem tak sa to tyka ludi co pridu na jesen prvaku...

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: jazyky
« Reply #15 on: 23.05.2008, 20:52:37 »
jak necitaju? sak to je ich chyba...a tu sa jedna o velmi malu skupinu ludi, ktori nevie jazyk...lebo v tejto dobe sa na jazyk kladie velky doraz, a aby neboli ti znevyhodneni, tak skola vydala taky oznam aby mala ciste konto co sa toho tyka a aby im nemohol nikto vytykat ze neupozornili...a ked sa bude vyhovarat ten buduci prvak, tak mu povedia ze si mal precitat oznam :)

eLPi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 152
  • Enyvan elz uana traj diz s~yt?
    • View Profile
Re: jazyky
« Reply #16 on: 23.05.2008, 21:00:04 »
ja som si tam hodil pokrocile konverzacie v anglictine.... Myslim ze 4 kredity sa zijdu, a v podstate mi to len pomoze, pretoze z angliny som dobry ale konverzaciu mam len na urovni aby som vedel rozpravat na pohovre v praci... co sa tyka dlhsich rozhovorov mam problem a tak dufam ze aspon tento predmet mi v skole nieco da....
EPITAPH

And then, when he should take on with blessed vision of shining future, shook him waftage of unexplainable fear, feeling, which were completly strange to him...
(c) Nemessis


puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: jazyky
« Reply #17 on: 23.05.2008, 21:03:09 »
nexcem byt zly, ale neviem ci ti to pomoze na jazyk som nechodil, ale pochybujem ze ti to pomoze :) a ked si myslis ze to bude konverzacia v pravom slova zmysle tak mozno budes sklamany

eLPi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 152
  • Enyvan elz uana traj diz s~yt?
    • View Profile
Re: jazyky
« Reply #18 on: 23.05.2008, 21:07:16 »
nexcem byt zly, ale neviem ci ti to pomoze na jazyk som nechodil, ale pochybujem ze ti to pomoze :) a ked si myslis ze to bude konverzacia v pravom slova zmysle tak mozno budes sklamany

mas experience?  bn
EPITAPH

And then, when he should take on with blessed vision of shining future, shook him waftage of unexplainable fear, feeling, which were completly strange to him...
(c) Nemessis


puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: jazyky
« Reply #19 on: 23.05.2008, 21:28:19 »
hovorim ze ee, ale cital som minuleho roku nazory na jazyk :)

radix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3506
    • View Profile
Re: jazyky
« Reply #20 on: 23.05.2008, 21:29:36 »
lepsie raz vidiet ako sto krat pocut :P

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: jazyky
« Reply #21 on: 23.05.2008, 21:48:22 »
nj ale zas plati, raz vidiet a cely semester picovat, ze preco musis v piatok rano chodit do skoly ked kazdy jeden ma volno :P

Pusta

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5071
  • Pure Hutniqe :D
    • View Profile
Re: jazyky
« Reply #22 on: 23.05.2008, 22:01:26 »
A je cudzí jazyk povinný? Teda je v harmonograme ako výberový predmet(teda nepovinný), ale vraj ak chcem bakalára tak musím mať odchodené dva semestre cudzí jazyk. Čo je na tom pravdy?
-na Hutnickej Fakulte to mame ako podmienku ku ukonceniu Bc. ...mame za to 8 kreditov (je to nieco take ako spolocensko vedne predmety ktore su tiez podmienkou ukoncenia Bc.)

-do zivota mi to nedalo absolutne nic akurat ze som si udrziavala ake take jazykove schopnosti nadobudnute uz v minulosti
-pripravne kurzy su prave pre tyx ktori jazyk musia mat povinne urobeny a nevedia ani ceknut, su dobrovolne
« Last Edit: 23.05.2008, 22:03:39 by Pusta »


eLPi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 152
  • Enyvan elz uana traj diz s~yt?
    • View Profile
Re: jazyky
« Reply #23 on: 23.05.2008, 22:35:23 »
A je cudzí jazyk povinný? Teda je v harmonograme ako výberový predmet(teda nepovinný), ale vraj ak chcem bakalára tak musím mať odchodené dva semestre cudzí jazyk. Čo je na tom pravdy?
-na Hutnickej Fakulte to mame ako podmienku ku ukonceniu Bc. ...mame za to 8 kreditov (je to nieco take ako spolocensko vedne predmety ktore su tiez podmienkou ukoncenia Bc.)

-do zivota mi to nedalo absolutne nic akurat ze som si udrziavala ake take jazykove schopnosti nadobudnute uz v minulosti
-pripravne kurzy su prave pre tyx ktori jazyk musia mat povinne urobeny a nevedia ani ceknut, su dobrovolne

okej takze si to rusim :p dam si to uz len v pripade ak mi tie 4 kredity budu chybat k dostatocnemu poctu na postup do 3ky ;)
EPITAPH

And then, when he should take on with blessed vision of shining future, shook him waftage of unexplainable fear, feeling, which were completly strange to him...
(c) Nemessis


puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: jazyky
« Reply #24 on: 23.05.2008, 22:38:53 »
to si robis srandu ako? jak ti budu chybat na postup do tretieho? podla mna mas na vyber dost predmetov co sa ti 100x viac zide ako ten jazyk :D