Author Topic: Fyzika 1 (Hlavacova)  (Read 47735 times)

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Fyzika1 skuska
« Reply #50 on: 07.06.2008, 23:36:33 »
tak neuvedies priklad, no... neni setko dokonale, viac nwm pomoct, sorry... ja to v pondelok nedam, takze aj tak...
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

Patto

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 380
    • View Profile
Re: Fyzika1 skuska
« Reply #51 on: 07.06.2008, 23:38:51 »
nj vsak ja viem ... v poho .... a co myslis, ze ja spravim? :D :D ked sa tak do toho pozeram, tak si nedavam velku sancu ... ale to je ta moja flakarcina :D :D ... posledne dva dni sa ucit ... co uz ...

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Fyzika1 skuska
« Reply #52 on: 07.06.2008, 23:59:22 »
radix more, ty horsie jak stricke skoncis..
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

Patto

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 380
    • View Profile
Re: Fyzika1 skuska
« Reply #53 on: 08.06.2008, 00:01:08 »
no hej uz pomaly zacinam :D :D ... nemate niekto nejake skusenosti s Hlavacovou, ci napr. musim velmi odvodzovat nejaky vzorec, ked je otazka typu Vyjadrite ... alebo staci len ten vysledny vzorec? :bananadance:

Patto

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 380
    • View Profile
Re: Fyzika1 skuska
« Reply #54 on: 08.06.2008, 00:08:42 »
ze vraj uplne vsetko :)

super ... kedy to je opravna? :) dost neskoro sa mi zda

markus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 916
    • View Profile
Re: Fyzika1 skuska
« Reply #55 on: 08.06.2008, 00:27:52 »
bohuvdaka ja hlavacovu nemam ale aj tak si neverim:D svinstvo bolo to ze na fyziku som mal 3 dni a to sa dost blbo uci:P to si clovek uz hovori ze sa nestiha ucit ta naco sa trapit:D je to svinstvo na psychiku:D ale beriem to z lepsej stranky:D opravny je az 30.6:P tak tyzden si dam potom pauzu a potom sa budem ucit poriadne 10 otazok denne:D nieje to vela a bude sa to v pohode stihat:D budem pokojnejsi a zvladnem to:D :pimp:

plexisklo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 629
  • "I have PhDr. in kicking your ass"
    • View Profile
Re: Fyzika1 skuska
« Reply #56 on: 08.06.2008, 00:30:36 »
opravny je az 30.6:P tak tyzden si dam potom pauzu a potom sa budem ucit poriadne 10 otazok denne:D
to je cesta do pekla,ver mi  :D :D
I´ma kick open the door of the oval office an I´ma chop that motherfuckin desk in half - Byaaah!!
pwn

Matejus

  • Guest
Re: Fyzika1 skuska
« Reply #57 on: 08.06.2008, 00:39:44 »
Clovek aby sa fakt zacal do toho pozerat uz. Vyslopal som si uz jeden energy drink :drink: a do rána bieleho dufam vydrzim  ap
Učite sa z tych odpovedi co su na ftp pod nazvom FYZIKA BY HUDY? pretoze na niektore otazky sa mi nezda ze by hlavacovej stacili 2-3 riadky.

markus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 916
    • View Profile
Re: Fyzika1 skuska
« Reply #58 on: 08.06.2008, 00:42:43 »
opravny je az 30.6:P tak tyzden si dam potom pauzu a potom sa budem ucit poriadne 10 otazok denne:D
to je cesta do pekla,ver mi  :D :D

co sa ti nepaci?:D ja sa takto zvyknem ucit a mi to vyhovuje jak vsetko naraz lebo sa neviem potom sustredit kym to nieje pocitanie prikladov to vydrzim robit aj cele dni ale biflovat sa nie:) zimko som sa tiez takto ucil po strane tyzden a dostal som B:P

to Matejus:
tak to ti zelam vela stastia:D ja mam problem nad tym presediet pol hodinu vkuse:D

Csábiqe

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
priklad
« Reply #59 on: 08.06.2008, 00:49:00 »
Aká je relatívna rýchlosť dvoch svetelných lúčov letiacich proti sebe?

plexisklo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 629
  • "I have PhDr. in kicking your ass"
    • View Profile
Re: Fyzika1 skuska
« Reply #60 on: 08.06.2008, 00:53:10 »
co sa ti nepaci?:D ja sa takto zvyknem ucit a mi to vyhovuje jak vsetko naraz lebo sa neviem potom sustredit kym to nieje pocitanie prikladov
ja som to skor myslel s tym odkladanim a ze casu dost... to je moj problem,ze si poviem ze casu dost a nakoniec dva dni pred skuskou nespim,lebo sa musim ucit :)
I´ma kick open the door of the oval office an I´ma chop that motherfuckin desk in half - Byaaah!!
pwn

stricky

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 6641
  • "LOCKnem vsetkych vratane Hun?a"
    • View Profile
Re: Fyzika1 skuska
« Reply #61 on: 08.06.2008, 00:58:32 »
radix more, ty horsie jak stricke skoncis..

to co za hlupa poznamka? ta mam zmazat?

Csábiqe

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
BOZE
« Reply #62 on: 08.06.2008, 01:05:44 »
Tu riesite hluosti, fakt ako koho zaujima ze kto jak nestiha, kto si da opravny.  :whacko: Chodte dakde na pokec a tam si to vybavte a tu rieste prosim vas aj daco co sa tyka fyziky.... a racej zapojte rozum a pomozte mi .............Aká je relatívna rýchlosť dvoch svetelných lúčov letiacich proti sebe?

MorFiuM

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: BOZE
« Reply #63 on: 08.06.2008, 01:25:21 »
Tu riesite hluosti, fakt ako koho zaujima ze kto jak nestiha, kto si da opravny.  :whacko: Chodte dakde na pokec a tam si to vybavte a tu rieste prosim vas aj daco co sa tyka fyziky.... a racej zapojte rozum a pomozte mi .............Aká je relatívna rýchlosť dvoch svetelných lúčov letiacich proti sebe?


2c podla mna...jeden ide c, druhy ide c, ta 2c  :j_tongue:

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Fyzika1 skuska
« Reply #64 on: 08.06.2008, 01:49:53 »
bohuzial, nevem ti odpovedat...

zmaz ma stricke, zmaz... :D
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Fyzika1 skuska
« Reply #65 on: 08.06.2008, 01:52:20 »
Tu riesite hluosti, fakt ako koho zaujima ze kto jak nestiha, kto si da opravny.  :whacko: Chodte dakde na pokec a tam si to vybavte a tu rieste prosim vas aj daco co sa tyka fyziky.... a racej zapojte rozum a pomozte mi .............Aká je relatívna rýchlosť dvoch svetelných lúčov letiacich proti sebe?


2c podla mna...jeden ide c, druhy ide c, ta 2c  :j_tongue:
c
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Fyzika1 skuska
« Reply #66 on: 08.06.2008, 02:08:58 »
ok, Jcube ale ako jej to tam zdovodnim?
jej = Hlavacovej
tam = na skuske
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Fyzika1 skuska
« Reply #67 on: 08.06.2008, 02:11:49 »
pokial si spravne pamatam tak madamme hlavacova spominala nieco take ako ze c je maximalna mozna rychlost v prirode... :)
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

MorFiuM

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Fyzika1 skuska
« Reply #68 on: 08.06.2008, 02:23:33 »
pokial si spravne pamatam tak madamme hlavacova spominala nieco take ako ze c je maximalna mozna rychlost v prirode... :)



to je sice pravda, ale on sa pyta na relativnu rychlost, to znamena, ze nikto sa nou pohybovat nebude...iba relativne...rozdiel medzi nimi
aspon ja si to tak predstavujem: ked do seba celne vrazia 2 auta, ktore sli 150kmh, tak to je to iste, ako by jedno iduce 300kmh vrazilo do steny ;)

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Fyzika1 skuska
« Reply #69 on: 08.06.2008, 02:25:34 »
to mi je jasne...ale mne sa zdat ze takyto paradox spominala...nvm...barz si prednasky nepamatam..
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Fyzika1 skuska
« Reply #70 on: 08.06.2008, 02:27:13 »
jj viac ako c proste nie je... neni nad cim uvazovat :)
:trestac:

MorFiuM

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 144
    • View Profile
Re: Fyzika1 skuska
« Reply #71 on: 08.06.2008, 02:42:20 »
to mi je jasne...ale mne sa zdat ze takyto paradox spominala...nvm...barz si prednasky nepamatam..
moze byt ze to bude finta...

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Fyzika1 skuska
« Reply #72 on: 08.06.2008, 03:04:20 »
to mi je jasne...ale mne sa zdat ze takyto paradox spominala...nvm...barz si prednasky nepamatam..
moze byt ze to bude finta...
obcas staci googlit a wikipediovat a nevymyslat hlupoty ako nas chce kazdy nachytat a nedat nam tu znamku :)

Je dôležité si uvedomiť, že rýchlosť svetla nie je „rýchlostným obmedzením“ v tradičnom vnímaní. Pozorovateľ prenasledujúci svetelný lúč nameria rovnakú rýchlosť vzďaľovania sa od neho ako pozorovateľ v pokoji. To vedie k neobyčajným dôsledkom pre rýchlosti.

Mnohí sú zvyknutí, že rýchlosti sa sčítavajú: ak idú dve autá proti sebe, každé z nich idúce rýchlosťou 50 km/h, očakáva sa, že každé z áut bude vnímať to druhé približujúce sa celkovou rýchlosťou 50 + 50 = 100 km/h.

Avšak pri rýchlostiach približujúcich sa rýchlosti svetla sa z výsledkov experimentov stalo jasné, že toto pravidlo neplatí. Dve vesmírne lode letiace proti sebe, obe letiace relatívnou rýchlosťou 90 % rýchlosti svetla z hľadiska pre nich nezávislého tretieho pozorovateľa medzi nimi, nevnímajú približovanie rýchlosťou 90 % + 90 % = 180 % rýchlosti svetla; namiesto toho vnímajú vzájomné približovanie pri rýchlosti mierne nižšej ako je 99,5 % rýchlosti svetla.
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Fyzika1 skuska
« Reply #73 on: 08.06.2008, 03:05:40 »
a je to dane:

u = (v+w)/(1+(v.w/c^2))

co je einsteinov vztah pre scitanie rychlosti ;)

enjoy
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Squirrel_sK

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Fyzika1 skuska
« Reply #74 on: 08.06.2008, 03:38:03 »
viete niekto odpovedat na otazku 28 a 29??? pls dobra dusa ukaz sa
Odkladanie robí ľahkú vec ťažkou a ťažkú vec nemožnou.