Author Topic: MA II  (Read 47546 times)

eLPi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 152
  • Enyvan elz uana traj diz s~yt?
    • View Profile
Re: MA II
« Reply #125 on: 06.06.2008, 19:06:43 »
Ja som bol dnes tak totalne nasraty..... co budem obhajovat, ked som teoriu opisal z tahaka, ale preco to skrtol, ked som to mal z heho skript ?
som myslel priklady hlavne....ale preco si neobhajit aj opisanu teoriu. ked hovoris ze je z jeho skript na vlas opisana...tak co ti potom moze vytknut...

ze som to opisal z tahaku... motiv
EPITAPH

And then, when he should take on with blessed vision of shining future, shook him waftage of unexplainable fear, feeling, which were completly strange to him...
(c) Nemessis


timwood

  • Guest
Re: MA II
« Reply #126 on: 06.06.2008, 21:00:18 »
Ja som bol dnes tak totalne nasraty..... co budem obhajovat, ked som teoriu opisal z tahaka, ale preco to skrtol, ked som to mal z heho skript ?
som myslel priklady hlavne....ale preco si neobhajit aj opisanu teoriu. ked hovoris ze je z jeho skript na vlas opisana...tak co ti potom moze vytknut...

ze som to opisal z tahaku... motiv

budes zatlkat...nema dokaz...ale ty mas vetu :)...i ked veta bez dokazu je o nicom :P

eLPi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 152
  • Enyvan elz uana traj diz s~yt?
    • View Profile
Re: MA II
« Reply #127 on: 06.06.2008, 21:24:45 »
Ja som bol dnes tak totalne nasraty..... co budem obhajovat, ked som teoriu opisal z tahaka, ale preco to skrtol, ked som to mal z heho skript ?
som myslel priklady hlavne....ale preco si neobhajit aj opisanu teoriu. ked hovoris ze je z jeho skript na vlas opisana...tak co ti potom moze vytknut...

ze som to opisal z tahaku... motiv

budes zatlkat...nema dokaz...ale ty mas vetu :)...i ked veta bez dokazu je o nicom :P

jo zacne sa ma tam pytat na definicie a ja budem cumiet ako sa straky trtkaju...
EPITAPH

And then, when he should take on with blessed vision of shining future, shook him waftage of unexplainable fear, feeling, which were completly strange to him...
(c) Nemessis


jany

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: MA II
« Reply #128 on: 12.06.2008, 18:44:53 »
nefotil niekto priklady a teoret. otazky od hascaka ? alebo nepamata si ich, ci ich nema napisane ? mohol by ich sem hodit ?

vlajus

  • Guest
Re: MA II
« Reply #129 on: 13.06.2008, 20:12:36 »
U Haščáka bola jedna otázka zadefinovať elementárnu oblasť, ale nikde v skriptách som definíciu elementárnej oblasti nenašiel. Neviete niekto poradiť?

eLPi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 152
  • Enyvan elz uana traj diz s~yt?
    • View Profile
Re: MA II
« Reply #130 on: 15.06.2008, 23:32:04 »
Ludia, u dzurinu som mal otazku definovat laplaceovu transformaciu, napisal som mu tam toto >

Laplaceova transformacia: Nech je dana komplexna fcia f(t) realnej premennej t e (–nek,nek). Nech D je mnozina tych hodnot parametra p e C, pre ktore je konvergentny Laplaceov int. Komplexnu fciu F(p) urcenu predpisom: F(p) = int. od 0 az nek. f(t)e–ptdt, peD, nazyvame Laplaceov obraz fcie f(t). Transformaciu, kt. priraduje fcii f(t) jej Laplaceov obraz F(p) nazyvame Laplaceova transformacia (LT). Vztah medzi fciou f(t) a jej Laplaceovym obrazom F(p) budeme oznacovat takto: f(t)÷F(p) alebo F(p) ÷f(t)

Cele mi to skrtol hoci to bolo z u-learnu.
Co mu tam mam napisat? Definicia je toto hore, no a v zbierke som nasiel nieco take

Laplaceova transformácia je transformácia, ktorá umožňuje zjednodušiť riešenie
niektorých typov úloh týkajúcich sa predovšetkým diferenciálnych rovníc. Je založená na
princípe korešpondencie navzájom prislúchajúcich si výrazov f (t), ktorý nazývame vzor,
originál a F(p) nazývaný obraz. Uvedenú vlastnosť zapisujeme v tvare f (t)÷ F(p)
a hovoríme, že vzor f (t) korešponduje s obrazom F(p). Laplaceov obraz F(p) je pritom
daný pomocou vzťahu. Znak ≑ alebo ÷ označujeme ako znaky korešpondencie.

Co myslite da sa to povazovat za definiciu? Alebo dam otazku tak, kto tam co napisal a uznal mu to?
EPITAPH

And then, when he should take on with blessed vision of shining future, shook him waftage of unexplainable fear, feeling, which were completly strange to him...
(c) Nemessis


timwood

  • Guest
Re: MA II
« Reply #131 on: 16.06.2008, 01:54:39 »
ja som napisal to prve a uznal to  :emot-shakehead:

timwood

  • Guest
Re: MA II
« Reply #132 on: 16.06.2008, 05:35:19 »
Ludia, u dzurinu som mal otazku definovat laplaceovu transformaciu, napisal som mu tam toto >

Laplaceova transformacia: Nech je dana komplexna fcia f(t) realnej premennej t e (–nek,nek). Nech D je mnozina tych hodnot parametra p e C, pre ktore je konvergentny Laplaceov int. Komplexnu fciu F(p) urcenu predpisom: F(p) = int. od 0 az nek. f(t)e–ptdt, peD, nazyvame Laplaceov obraz fcie f(t). Transformaciu, kt. priraduje fcii f(t) jej Laplaceov obraz F(p) nazyvame Laplaceova transformacia (LT). Vztah medzi fciou f(t) a jej Laplaceovym obrazom F(p) budeme oznacovat takto: f(t)÷F(p) alebo F(p) ÷f(t)

Cele mi to skrtol hoci to bolo z u-learnu.
Co mu tam mam napisat? Definicia je toto hore, no a v zbierke som nasiel nieco take

Laplaceova transformácia je transformácia, ktorá umožňuje zjednodušiť riešenie
niektorých typov úloh týkajúcich sa predovšetkým diferenciálnych rovníc. Je založená na
princípe korešpondencie navzájom prislúchajúcich si výrazov f (t), ktorý nazývame vzor,
originál a F(p) nazývaný obraz. Uvedenú vlastnosť zapisujeme v tvare f (t)÷ F(p)
a hovoríme, že vzor f (t) korešponduje s obrazom F(p). Laplaceov obraz F(p) je pritom
daný pomocou vzťahu. Znak ≑ alebo ÷ označujeme ako znaky korešpondencie.

Co myslite da sa to povazovat za definiciu? Alebo dam otazku tak, kto tam co napisal a uznal mu to?

ta prva definicia kedze je z u learnu musi byt dobra. skus ju napisat (opisat) citatelne a presne. ak ju neuzna..tak potom sa s nim mozes aj hadat.

eLPi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 152
  • Enyvan elz uana traj diz s~yt?
    • View Profile
Re: MA II
« Reply #133 on: 16.06.2008, 07:41:14 »
no problem bol v tom ze busha siel za ceckou z copyrky a ona mu vykecala ake tahaky sa kopirovali, cize videl ze z tahaku a skrt :p som rad ze som sa s nim nesiel hadat bo plano by som dopadol...
EPITAPH

And then, when he should take on with blessed vision of shining future, shook him waftage of unexplainable fear, feeling, which were completly strange to him...
(c) Nemessis


timwood

  • Guest
Re: MA II
« Reply #134 on: 16.06.2008, 13:58:49 »
no problem bol v tom ze busha siel za ceckou z copyrky a ona mu vykecala ake tahaky sa kopirovali, cize videl ze z tahaku a skrt :p som rad ze som sa s nim nesiel hadat bo plano by som dopadol...

tak potom ked tak premyslam, tak ja som mal aj z MA2 stastie :)

Korgen

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 349
    • View Profile
Re: MA II
« Reply #135 on: 16.06.2008, 21:17:43 »
16.6.2008   7:30    Opravny termín        prof. Džurina        Dozor: Kudlač, Džurina, Klešč

Skupina A

Teória:

1. (5+5b) Definujte Taylorov rad,  rozviňte funkciu cosx do Taylorovho radu so stredom v 0.
2. (5+5b) Uveďte a dokážte vzťah medzi koeficientami mocninového radu a jeho súčtu.
3. (5b) Vysvetlite použitie Wronskianu pri vyšetrovaní lineárnej závislosti troch riešení DR.
4. (5b) Vysvetlite substitúciu v dvojnom integráli f(x,y) pomocou polárnych súradníc.
5. (5b) Vypočítajte Integral od K e^z/(z.(z.i))dz  ak i nepatrí a 0 patrií do vnútra uzavretej, jednoduchej, krivky K.

Príklady:

1.  (7b)  Riešte DR:  y' - [2xy/(x^2-1)] = 0
2.  (7b)  Riešte DR:  y'' + y' - 6y = 7e^4x
3.  (7b)  Vypočítajte objem telesa ohraničeného zdola rovinou z = 0 ; zhora plochami z = xy a priemet do roviny je ohranicena krivka y = x^2 a y = 1, v prvom kvadrante.
4.  (7b)  ????????? Vypočítajte integrál I v hranici C x/y dx + 1/x dy, kde
5.  (7b)  Nájdite predmet k funkcii F(p) = 4p + 2 / (p-4).(p+2)

Skupina B

Teória:


1.  (5+5b) Definujte deriváciu v smere jednotkového vektora a uveďte vetu o jej výpočte.
2.  (5b) Definujte Laplaceovu transformáciu a nájdite obraz   .
3.  (5b) Definujte krivkový integrál 2. druhu a uveďte vetu o jeho výpočte..
4.  (5b) Vypočítajte Integrál od 0 po 1 e^-x^3 dx s presnosťou 0.01.
5.  (5+5b) ????????? Niejake riesenie DR

Príklady:

1.  (7b)  Riešte DR:  y' - y.tgx = 0
2.  (7b)  Riešte DR:  y'' - 2y' + y = 3x +1
3.  (7b)  ????????? Vypočítajte dvojný integrál
4.  (7b)  ????????? Vypočítajte oblúk krivky integrálu  I v hranici od C
5.  (7b)  ????????? Nájdite Laplaceov obraz funkcie f(t) =

------------------------------------------------------------------------------------

pls skupina ktora ste boli becko, prosim postnite mi to nech toto ?????????  upravim do normalnej plnej otazky

eLPi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 152
  • Enyvan elz uana traj diz s~yt?
    • View Profile
Re: MA II
« Reply #136 on: 16.06.2008, 23:19:40 »
see ya at dekan.... no comment to it....
EPITAPH

And then, when he should take on with blessed vision of shining future, shook him waftage of unexplainable fear, feeling, which were completly strange to him...
(c) Nemessis


Korgen

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 349
    • View Profile
Re: MA II
« Reply #137 on: 18.06.2008, 04:05:26 »
to neviete nikto doplnit skupinu B co tam chyba?.. boze clovek vam tu hodi prikaldy a vy zeby ste pohli prstom a kus sa pricinili, asi sa na take daco do buducna vykaslem  :kissmyass: :sneaky2:

jany

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: MA II
« Reply #138 on: 18.06.2008, 13:58:17 »
16.6.2008   7:30    Opravny termín        prof. Džurina        Dozor: Kudlač, Džurina, Klešč

Skupina A

Teória:

1. (5+5b) Definujte Taylorov rad,  rozviňte funkciu cosx do Taylorovho radu so stredom v 0.
2. (5+5b) Uveďte a dokážte vzťah medzi koeficientami mocninového radu a jeho súčtu.
3. (5b) Vysvetlite použitie Wronskianu pri vyšetrovaní lineárnej závislosti troch riešení DR.
4. (5b) Vysvetlite substitúciu v dvojnom integráli f(x,y) pomocou polárnych súradníc.
5. (5b) Vypočítajte Integral od K e^z/(z.(z.i))dz  ak i nepatrí a 0 patrií do vnútra uzavretej, jednoduchej, krivky K.

Príklady:

1.  (7b)  Riešte DR:  y' - [2xy/(x^2-1)] = 0
2.  (7b)  Riešte DR:  y'' + y' - 6y = 7e^4x
3.  (7b)  Vypočítajte objem telesa ohraničeného zdola rovinou z = 0 ; zhora plochami z = xy a priemet do roviny je ohranicena krivka y = x^2 a y = 1, v prvom kvadrante.
4.  (7b)  ????????? Vypočítajte integrál I v hranici C x/y dx + 1/x dy, kde
5.  (7b)  Nájdite predmet k funkcii F(p) = 4p + 2 / (p-4).(p+2)

Skupina B

Teória:


1.  (5+5b) Definujte deriváciu v smere jednotkového vektora a uveďte vetu o jej výpočte.
2.  (5b) Definujte Laplaceovu transformáciu a nájdite obraz   .
3.  (5b) Definujte krivkový integrál 2. druhu a uveďte vetu o jeho výpočte..
4.  (5b) Vypočítajte Integrál od 0 po 1 e^-x^3 dx s presnosťou 0.01.
5.  (5+5b) ????????? Niejake riesenie DR

Príklady:

1.  (7b)  Riešte DR:  y' - y.tgx = 0
2.  (7b)  Riešte DR:  y'' - 2y' + y = 3x +1
3.  (7b)  ????????? Vypočítajte dvojný integrál
4.  (7b)  ????????? Vypočítajte oblúk krivky integrálu  I v hranici od C
5.  (7b)  ????????? Nájdite Laplaceov obraz funkcie f(t) =

------------------------------------------------------------------------------------

pls skupina ktora ste boli becko, prosim postnite mi to nech toto ?????????  upravim do normalnej plnej otazky
Tak co sa tyka tej skupiny B tak ja som mal tiez toto ale bol som skupina F (podotykam, len priklady som mal take, teoria bola ina)
3 priklad vyp. 2 integral, bolo, zadane 2 fcie y=5-x^2 a druha fcia y=3-x (bolo to jednoduche, parabola otocena a pretinala ju priamka, trebalo vypoc. hranice a jednoduchy dvojny integral)
4. na to som ani nepozeral
5. tiez jednoduchy priklad, len dosadit s tabulkovych vzorcov a pouzit jednu vetu o tlmeni to bola fcia e^-3t krat nieco, uz si nespominam

BTW  mam 51 z odretimy usami, ale keby to opravoval znova hascak, tak je to urcite FX. Bol tam pan Busa a to je trochu iny clovek. A predpokladam, ze aj tie 2 ucitelky co opravovali priklady uz na skuske, tiez vela pomohli
« Last Edit: 18.06.2008, 14:01:51 by jany »

eLPi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 152
  • Enyvan elz uana traj diz s~yt?
    • View Profile
Re: MA II
« Reply #139 on: 01.07.2008, 18:40:45 »
z prehladom E51.... :p Boh vam zehnaj!
EPITAPH

And then, when he should take on with blessed vision of shining future, shook him waftage of unexplainable fear, feeling, which were completly strange to him...
(c) Nemessis


mayoxy

  • Newbie
  • *
  • Posts: 23
  • type your personal text here
    • View Profile
Re: MA II
« Reply #140 on: 01.07.2008, 18:46:44 »
to az take tazke bolo na opravnom ?:) nezda sa mi nejako (a bol som tam :D:D:D).. tot paralelka C?

eLPi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 152
  • Enyvan elz uana traj diz s~yt?
    • View Profile
Re: MA II
« Reply #141 on: 01.07.2008, 18:53:19 »
to az take tazke bolo na opravnom ?:) nezda sa mi nejako (a bol som tam :D:D:D).. tot paralelka C?

u mna stale plati pravidlo do tretice vsetko dobre, zato nemam ani jeden dekan uz :p este aj DM robim na cierny termin )
EPITAPH

And then, when he should take on with blessed vision of shining future, shook him waftage of unexplainable fear, feeling, which were completly strange to him...
(c) Nemessis


mayoxy

  • Newbie
  • *
  • Posts: 23
  • type your personal text here
    • View Profile
Re: MA II
« Reply #142 on: 01.07.2008, 19:06:16 »
no este aj greenova veta bola medzi prikaldmi

skupina A, MOJE (=> mozu byt aj zle) vysledky..

1. e na (c-2(x na 3)/3 = y.(x+ odmocnina((x na 2) -1 ))
2. c1.(e na 2x)  + c2.(e na -3x) + 1/14.(e na 4x)
3. 1/6
5. 3 (e na 4t) + (e na -2t)

skupina B

1. e na c = y/cosx
2. c1.(e na x) + c2.(x. e na x) + 3x + 7

btw.komu sa to chce pocitat , koli dekanu napr. tak napiste ci vam tak vyslo , a pripiste aj ostatne vysledky z druhej skupiny.
« Last Edit: 01.07.2008, 22:48:44 by mayoxy »