Author Topic: MA I. RELOADED  (Read 22614 times)

sogi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 140
    • View Profile
Re: MA I. RELOADED
« Reply #50 on: 07.06.2006, 01:30:46 »
tomik01 ty si tam bol nauceny tieto otazky a urobil si? :)
----------------------------------------------------------------------------------
Why geeks like computers: unzip, strip, touch, finger, grep, mount, fsck, more, yes,fsck,fsck,fsck,umount, sleep.
----------------------------------------------------------------------------------

tomik01

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 266
    • View Profile
Re: MA I. RELOADED
« Reply #51 on: 07.06.2006, 02:50:02 »
ne ja som este nebol, este nic neviem  :h_lipsrsealed:

ob3l1x

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: MA I. RELOADED
« Reply #52 on: 08.06.2006, 03:18:41 »
no ludkovia zajtra skuska z analyzy mate nejake rady ? or viete ako to tam momentalne chodi ? tazsie su otazky a priklady ako boli minuly semester ? pridavaju body ? nemate niekto nejaku skusku co uz bola ? jednu som tu uz nasiel ale proste este nejaku dalsiu skupinu or tak ;) velmi by ste mi pomohli a zisiel by sa aj nejaky tahak :)

tomik01

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 266
    • View Profile
Re: MA I. RELOADED
« Reply #53 on: 08.06.2006, 03:39:24 »
ja som este na skuske z analyzy este nebol (ani v minulom semestri)
ale dajte vediet co bolo

deratizer

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: MA I. RELOADED
« Reply #54 on: 08.06.2006, 15:29:29 »
GOOD LUCK SETCI CO IDETE O PAR HODIN TO ZACNE ... :ringsmiley:

sogi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 140
    • View Profile
Re: MA I. RELOADED
« Reply #55 on: 08.06.2006, 23:07:42 »
no ako chlapci? boli otazky co su tu na webe? alebo ake boli :) som nedockavy....
----------------------------------------------------------------------------------
Why geeks like computers: unzip, strip, touch, finger, grep, mount, fsck, more, yes,fsck,fsck,fsck,umount, sleep.
----------------------------------------------------------------------------------

tomik01

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 266
    • View Profile
Re: MA I. RELOADED
« Reply #56 on: 10.06.2006, 17:49:38 »
Kua hlopy, sak dajte vediet, co a ako, ved na toto je tu forum
nenechajte sa prosit

ob3l1x

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: MA I. RELOADED
« Reply #57 on: 10.06.2006, 18:07:27 »
no bolo to velmi zaujimave ...
otazky boli tak ze najprv nam dal pisat priklady (80minut) a potom 5min prestavka a teoria (60min)
priklady boli derivacia (taka pomerne jednoducha ale dalo sa jednoducho popliest ...) potom bola limita (bolo treba zopar krat pouzit lopitala), funkcia (15b) obsah nejaky ... a potom este bol neurcity integral kde ho bolo treba rozlozit na parcialne zlomky ...
na zaciatku hned povedal ze priklady dal uplne lahucke no pri vyhodnocovani to tak nevyzeralo...
teoria boli 4 otazky
1.derivacia zlozenej funkcie, lopital + dokaz jedneho (5+5B)
2.per partes, substitucia, primitivna funkcia, neurcity integral + dokaz jedneho (10B)
3.urcity integral nejakeho bodu ci co ... (10b)
4.uz si nepamatam :(

na vyhodnotenie sme cakali asi 2hodiny a to si bral ludi dovnutra po jednom a opravoval pred nimi pisomku ...
ked chybali 2 body tak dal nejaky priklad ...
inac hodne ludi nespravilo ...

Gafis

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: MA I. RELOADED
« Reply #58 on: 10.06.2006, 18:31:13 »
1. hromadny bod, izolovany bod, definicai limity + dokaz lim sinx/x=1. spominal niečo pomocou vety o policajtoch  :whacko:
2. a 3. bolo to, čo je o post vyššie v bodoch 1 a 2 a ku lopital a zloženej funkcii nechcel dôkaz, ale jednoduchy príklad.
4. dlžka krivky. vzorec len nestačil, lebo bol na oficialnom ťahaku. +parametricky a + ešte niečo k tej krivke, ale nespominam si čo

a na začiatku povedal, že vybral jednoduchu teóriu a príklady, lebo sa začína futbal a nech mame pokoj od neho a v kľude pozerame  :lb: :lol9:

ten určity integral v bode nebol, tak ..  :hammer:

a mal som 49 bodov. ale keďže som bol už na opravnom, tak dal ešte jeden príklad na vypočitanie. ktory v podstate sam vypočítal  :emot-LMAO: takzže nakononiec mam 51 bodov  :bananadance: :beer1:
« Last Edit: 10.06.2006, 18:34:08 by Gafis »
Som kto som a nikto na tom nič nezmení!

ob3l1x

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: MA I. RELOADED
« Reply #59 on: 10.06.2006, 18:39:01 »
mne povedal ze sme sa este malo videli a ze sa este uvidime :D ma porazi ak nabuduce nespravim :D

Gafis

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: MA I. RELOADED
« Reply #60 on: 10.06.2006, 18:52:31 »
čo som si tak všimol, tak nikto kto tam bol na prvý krát nespravil :) ale ty čo boli na opravny, tych doslova prekopal cez analyzu  :ahaha:
Som kto som a nikto na tom nič nezmení!

ob3l1x

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: MA I. RELOADED
« Reply #61 on: 10.06.2006, 19:19:56 »
tak dufam ze ma nabuduce prekope cez analyzu lebo uz ma to zacina pomlay ale isto serkat :D

tomik01

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 266
    • View Profile
Re: MA I. RELOADED
« Reply #62 on: 10.06.2006, 19:46:19 »
takze to ani dufat, zeby som spravil na prvykrat?
a co typy uloh su take, ake su tu napisane?

Gafis

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: MA I. RELOADED
« Reply #63 on: 10.06.2006, 20:03:34 »
1. derivacia, dosť dlhá, ale ľahka. treba davať pozor na chybu
2. limita (x-sinx)/xna3. 2x LH a vide sinx/x krat 1/6
3. integral. treba rozložiť na 3 parcialne zlomky a je to
4. funkcia y=2x/(x-1)na2 aspoň sa mi tak zda. tu si treba davať veľky pozor. jedna chyba a skoro všetky body preč a ma to najviac bodov. spravil som hlupu chybu a strhol 10 bodov
5. vypočet obsahu krivky oharaničenej priamkov y+x=1 (alebo 2, už si nesom isty) a paraboli y=-xna2+4x-3... (už si ju nepametam presne, ale asi taka neaka bola)

to je asi všetko a ano,vždy da len jednu skupinu pre všetkych. čiže teraz všeci sme boli E skupina a teoriu sme tušim mali A skupinu
Som kto som a nikto na tom nič nezmení!

tomik01

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 266
    • View Profile
Re: MA I. RELOADED
« Reply #64 on: 10.06.2006, 20:07:42 »
 :thumbsup:
Boh ti zehnaj!
Nech ti to pan Boh odplati na detoch
fakt DIKY

Jerry19

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
matalyza
« Reply #65 on: 10.06.2006, 20:14:45 »
Pocuj bratku kde by som mohol zočiť otazky na ma1 ale teoreticke. Porad ne bambuča.

Spido

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: MA I. RELOADED
« Reply #66 on: 10.06.2006, 21:47:16 »
1. derivacia, dosť dlhá, ale ľahka. treba davať pozor na chybu
2. limita (x-sinx)/xna3. 2x LH a vide sinx/x krat 1/6
3. integral. treba rozložiť na 3 parcialne zlomky a je to
4. funkcia y=2x/(x-1)na2 aspoň sa mi tak zda. tu si treba davať veľky pozor. jedna chyba a skoro všetky body preč a ma to najviac bodov. spravil som hlupu chybu a strhol 10 bodov
5. vypočet obsahu krivky oharaničenej priamkov y+x=1 (alebo 2, už si nesom isty) a paraboli y=-xna2+4x-3... (už si ju nepametam presne, ale asi taka neaka bola)

to je asi všetko a ano,vždy da len jednu skupinu pre všetkych. čiže teraz všeci sme boli E skupina a teoriu sme tušim mali A skupinu

teoreticke otazky boli:
1. Definujte hromadny a izolovany bod mnoziny a limitu funkcie. Ukazte, ze lim sin x/ x=1 (x->0) a uvedte vetu ktora to dokazuje.
2. Derivacia zlozenej funkcie, L´Hospitalovo pravidlo (oba definicie + dokaz alebo priklad uz neviem presne)
3. Primitivna funkcia, neurcity integral (Substitucna metoda, per partes)
4. Vyuzitie urcitych integralov na vypocet dlzky krivky pre funkciu zadanu klasicky & parametricky

toto je teoria  :j_smiley: dufam pomoze a vela stastia ze porobite  :j_wink:

C YA

tomik01

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 266
    • View Profile
Re: MA I. RELOADED
« Reply #67 on: 10.06.2006, 21:49:56 »
vdak hklapi!
teraz uz len drzat palce, a ucit sa :)

Jerry19

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: MA I. RELOADED
« Reply #68 on: 10.06.2006, 22:32:11 »
Dikes hosi dufam ze to vyjde.Cau bambuča. :trestac:
 :smokin:

tomik01

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 266
    • View Profile
Re: MA I. RELOADED
« Reply #69 on: 13.06.2006, 14:51:25 »
no cas sa krati, a ja uz pomaly stresuje, no nist sa neda robit len DRVIT? DRVIT? DRVIT!
a potom sa uvidi ze ci bolo dost, alebo malo, ale scel by som 51b. to by som bol VELMI spokojny! :metal:

aragornol

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
    • Immortals.sk
Re: MA I. RELOADED
« Reply #70 on: 14.06.2006, 03:39:27 »
čo som si tak všimol, tak nikto kto tam bol na prvý krát nespravil :) ale ty čo boli na opravny, tych doslova prekopal cez analyzu  :ahaha:

ja som to mal na prvykrat :D rofl ale o zivot to bolo

sogi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 140
    • View Profile
Re: MA I. RELOADED
« Reply #71 on: 16.06.2006, 00:20:21 »
tak ako dnesna skuska? priklady, kolko urobilo atd :)
----------------------------------------------------------------------------------
Why geeks like computers: unzip, strip, touch, finger, grep, mount, fsck, more, yes,fsck,fsck,fsck,umount, sleep.
----------------------------------------------------------------------------------

tomik01

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 266
    • View Profile
Re: MA I. RELOADED
« Reply #72 on: 17.06.2006, 15:28:26 »
Takze priklady:

1.) definicny obor z: g=odmocnina{(x^2 -x -2)/(x+2)]+tretiaodmocnina[2-x] * ln (x^2 +4x)

2.) rovnica doyzcnice a normaly y=2xlnx   a T[1 , ?]

3.) priebeh y = 1/(x^2-1)

4.) integral metodou neurcitych koeficientov (x^+4x)/odmocnina(x^2 + 2x + 2)

5.) objem y = x^2, y^2=x

teoria
1.) injektivne. surjektivne, a bijektivne zobrazenia (Funkcie) a inverzna funkcia + jednoduchy priklad inverznej funkcie

2.) def body nespojitosti 1. a 2. dtuhu, odstranitelne a neodstranitelne body nespojitosti

3.) def derivacie funkcie, derivacia suctu, sucinu a podielu a pomocou def derivacie dokazat derivaciu suctu a roydielu

4.) Def integralny sucet funkcie f pre delenie D <a,b>, def urcity integral, napiste Newtonov/Leibnizov vzorec na vypocet urcitych integralov

5.) Definujte nevlastny integral a integral z neohranicenej funkcie, uvedte priklady

sogi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 140
    • View Profile
Re: MA I. RELOADED
« Reply #73 on: 17.06.2006, 19:10:34 »
bola iba jedna skupina? :)
----------------------------------------------------------------------------------
Why geeks like computers: unzip, strip, touch, finger, grep, mount, fsck, more, yes,fsck,fsck,fsck,umount, sleep.
----------------------------------------------------------------------------------

tomik01

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 266
    • View Profile
Re: MA I. RELOADED
« Reply #74 on: 17.06.2006, 19:13:06 »
co som si ja vsimol tak len jedna, myslim ze priklady F - skupina a teoria asi A