Author Topic: Uvod do programovania a sieti  (Read 30621 times)

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Uvod do programovania a sieti
« Reply #25 on: 09.01.2008, 02:11:00 »
tak nas vystrihali, ze je neuveritelne velka databaza otazok a odpovedi... takze asi to co radia starsi: OSI/ISO, protokoly a unix... hlavne
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

toronto_girl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 141
    • View Profile
Re: Uvod do programovania a sieti
« Reply #26 on: 09.01.2008, 18:17:09 »
naco sa baaat???? snad opravny to isti... dufam len ze je  bv bo ak ne tak pruuuser.... bk

Nemať čo robiť nie je potešením; mať kopu roboty a nerobiť nič, to je pôžitok. – [Mary Wilson]

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Uvod do programovania a sieti
« Reply #27 on: 10.01.2008, 02:17:54 »
ja uz jeden opravny mam, takze zajtra urcite nechcem dostat FX! Uz sa pomaly musim zacat ucit na ELE...
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

toronto_girl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 141
    • View Profile
Re: Uvod do programovania a sieti
« Reply #28 on: 10.01.2008, 03:17:54 »
aj ja mam opravy ale zapocet este jutre... kedze HI ma este k informe aj zbytocnu ekonomiku.... hmm som myslela ze tych veci v skriptach je menej a tam je toho vela a vela a stale viac... zacinam mat v tom hokej...  bu

Nemať čo robiť nie je potešením; mať kopu roboty a nerobiť nič, to je pôžitok. – [Mary Wilson]

toronto_girl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 141
    • View Profile
Re: Uvod do programovania a sieti
« Reply #29 on: 10.01.2008, 04:12:08 »
ja tiez budem drzat koncatiny ale len docasne... budem ich potrebovat pri hre UPS rychle prsty alias UPS milionar... bv

Nemať čo robiť nie je potešením; mať kopu roboty a nerobiť nič, to je pôžitok. – [Mary Wilson]

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Uvod do programovania a sieti
« Reply #30 on: 10.01.2008, 17:30:09 »
kua fix (66)D a to preto ze som to ani nevidel a vcera som pre zmenu kukal forum tak nebol cas sa ucit :D... za vsetko mozete vy  am

lama :P nehadz tvoju kapustu na nas :P mal si sa lepsie ucit a nezabudni SSaI je prechadza zahradou, ale taze ZIM je cesta do pekla:)

toronto_girl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 141
    • View Profile
Re: Uvod do programovania a sieti
« Reply #31 on: 10.01.2008, 17:55:50 »
ja maaa skusku hehe... mohlo byt aj lepsieee ale moja chyba... zmylit si SMTP s IMAP-om hehe hruza no ale budis... a inac nepacilo sa mi to ze sa odratavaju body za zlu odpoved...

Nemať čo robiť nie je potešením; mať kopu roboty a nerobiť nič, to je pôžitok. – [Mary Wilson]

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Uvod do programovania a sieti
« Reply #32 on: 10.01.2008, 18:21:47 »
ja maaa skusku hehe... mohlo byt aj lepsieee ale moja chyba... zmylit si SMTP s IMAP-om hehe hruza no ale budis... a inac nepacilo sa mi to ze sa odratavaju body za zlu odpoved...

jak odratavaju??? ze za zlu otazku mas - body??? alebo ako?

toronto_girl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 141
    • View Profile
Re: Uvod do programovania a sieti
« Reply #33 on: 10.01.2008, 18:27:35 »
ja maaa skusku hehe... mohlo byt aj lepsieee ale moja chyba... zmylit si SMTP s IMAP-om hehe hruza no ale budis... a inac nepacilo sa mi to ze sa odratavaju body za zlu odpoved...

jak odratavaju??? ze za zlu otazku mas - body??? alebo ako?

skoro kazda otazka ma 3 spravne riesenia... ak nespravne urcis nejaku vec tak sa ti odrata jeden bod... ale v celku lahke to bolo....  bp

Nemať čo robiť nie je potešením; mať kopu roboty a nerobiť nič, to je pôžitok. – [Mary Wilson]

Leon

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 363
    • View Profile
Re: Uvod do programovania a sieti
« Reply #34 on: 10.01.2008, 19:07:43 »
Mohli ste screeny porobiť :p

toronto_girl

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 141
    • View Profile
Re: Uvod do programovania a sieti
« Reply #35 on: 10.01.2008, 20:41:06 »
noo takze hmm davam tu otazocky co som mala a ktore si pamatam ale to len informativne.... ake protokoly sa pouzivaju pri e-mailoch: bolo tam len ze POP a SMTP, ake siete rozlisujeme: heterogenne a homogenne.... dalej take bollo, ze co definuje post v protokole HTTP(odpoved si nepamatam), co znamena chmod g=u(rovnake prava pre skupinu a uzivatelov), co je chmod mod=meno (daco v tom zmysle), -8910 previest do 2 kovej sustavy, 11510 previes do dvojkovej, jaaaj nieco s vyuzitim SIMD... jaaaj potom TCP/IP protokol ktore vrstvy nema, pootom rooter na ktorej vrstve v OSI referencom modeli sa nachadza... a ked si spomeniem dam vediet  bv zatial  br

Nemať čo robiť nie je potešením; mať kopu roboty a nerobiť nič, to je pôžitok. – [Mary Wilson]

kamelot

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1408
  • Heavy Metal (is the Law)
    • View Profile
Re: Uvod do programovania a sieti
« Reply #36 on: 10.01.2008, 23:31:56 »
Mohli ste screeny porobiť :p

ani ti nebude treba, uplne easy :) 94b-A :metal:

while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }

scream

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 534
    • View Profile
Re: Uvod do programovania a sieti
« Reply #37 on: 11.01.2008, 03:50:58 »
75 C skripta precitane po Http protokol 1x .... komu sa nechce tak nech necita UNIX max 2 otazky su z toho.... z html co som pocul po jednej otazke...v podstate sa staci dobre naucit vsetko od OSI/ISO nizsie plus prevody a nemal by byt problem na CDE spravit.... V kazom pripade odporucam najprv sa NAUCIT spominane a az potom si citat historiu unix atd.

timwood

  • Guest
Re: Uvod do programovania a sieti
« Reply #38 on: 11.01.2008, 04:00:32 »
ja som to mal za 70. potom sa ma este opytala jednu otazku Nieco ze ako sa konvertuje IP na DNS..nejake dve metody tam boli..to som nevedel ale aj tak mi dala ten 1 bod:) takze za C71. Otazky boli dost okolo tych protokolov, ostatne ked boli boli lahke. jedine nad protokolkmi som sa ako tak zamyslal a potom aj Algoritmy boli, diagramy..to som nemal rad ani na zapoctovke..ovela skor by som poriesil priebeh programu keby to napisali v cecku :)

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Uvod do programovania a sieti
« Reply #39 on: 11.01.2008, 04:46:11 »
ano necitat UNIX!
spravne...unix necitat...unix vediet...inac zaplacete v druhom rocniku na OS :)
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Uvod do programovania a sieti
« Reply #40 on: 11.01.2008, 05:32:32 »
ano necitat UNIX!
spravne...unix necitat...unix vediet...inac zaplacete v druhom rocniku na OS :)

ked vobec s takym pristupom prejdu :P

kamelot

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1408
  • Heavy Metal (is the Law)
    • View Profile
Re: Uvod do programovania a sieti
« Reply #41 on: 11.01.2008, 06:42:51 »
ano necitat UNIX!
spravne...unix necitat...unix vediet...inac zaplacete v druhom rocniku na OS :)

ked vobec s takym pristupom prejdu :P

tha snad hej :D

while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Uvod do programovania a sieti
« Reply #42 on: 11.01.2008, 06:45:28 »
myslim ze aspon zakladne prikazy treba vediet...urcite sa ti budu hodit pri programovani v C
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Uvod do programovania a sieti
« Reply #43 on: 11.01.2008, 07:11:24 »
myslim ze aspon zakladne prikazy treba vediet...urcite sa ti budu hodit pri programovani v C

nech sa naucia ssh:) ked sa budu niekedy xces dostat na tie tukacke servery jeble:))) a ked im to nepojde jak niekedy

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Uvod do programovania a sieti
« Reply #44 on: 12.01.2008, 04:54:21 »
upsko bolo celkom ok, hlavne siete boli, protokoly, prevody. Z unixu som mal asi 3 otazky. 2 obrazky algoritmov, kde trebalo rozhodnut o aky ide, resp. kolkokrat sa vykona. z html 2 otazky. screeny sa nedali robit, pred spustenim testu vypise: tahak alebo viacere zapnute aplikacie/zalozky = opravny termin... Uvidime sa na opravaku, Becko sa mi nejak nepacilo.

PS: Admin premaz prosimta tu konverzaciu, kt. nehovori nic o upsku, ale o tom kto kedy vstal a co sa ucil...
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Uvod do programovania a sieti
« Reply #45 on: 12.01.2008, 05:44:47 »
no ano spustene aplikacie alebo zalozky...ale len vtedy ked ta uvidia... :P
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"

Patto

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 380
    • View Profile
Re: Uvod do programovania a sieti
« Reply #46 on: 15.01.2008, 05:40:33 »
no ano spustene aplikacie alebo zalozky...ale len vtedy ked ta uvidia... :P

no hej, len u nas boli v miestnosti PC14, co je dost mala az dvaja ucitelia ... cize si nemal sancu opisovat, ked ti ucitel skoro celu hodinu cumel do monitora .... ale UPS je v pohode si myslim ... to by bolo zbytocne opisovat .... Becko staci  bk

zaerius

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 173
  • Spread your wings and fly away..far away
    • View Profile
Re: Uvod do programovania a sieti
« Reply #47 on: 21.01.2008, 00:12:29 »
no ano spustene aplikacie alebo zalozky...ale len vtedy ked ta uvidia... :P

no hej, len u nas boli v miestnosti PC14, co je dost mala az dvaja ucitelia ... cize si nemal sancu opisovat, ked ti ucitel skoro celu hodinu cumel do monitora .... ale UPS je v pohode si myslim ... to by bolo zbytocne opisovat .... Becko staci  bk

sak ups je len typovacka....sak ja som sa skoro nic neucil nato...lebo som vedel ze tam su take otazky...ze ajtak len typovanie ostava...pytaju sa tam na dost drobne veci...co si ani nemyslis ze to je dolezite...ale ked viete po anglicky...a mate logiku...tak napr skratky co tam davaju mozete dajak vydedukovat...napr...mal som taku otazku ze aky protokol sa pouziva pri odoslani mailov...nemal som ani sajnu...ale zacal som rozmyslat... a mal som tam SMTP-tak som si to skladal ze send message transfer protokol alebo daco take moze byt...a kedze v ostatnych odpovedoch nebolo M ako message ....tak sa da prijst aj na ostatne...a este jedna rada...ked mate tam ze mozete oznacit viacero odpovedi....a jedno viete na 100%...a este jeden len tusite ze moze byt...radsej to druhe neoznacte..lebo potom dostanete 0 za otazku ked to druhe oznacite zle...a ked mate 1 spravne tak aspon 1,5 boda mate... vela stastia.... :thumbsup:
Zivot je len hra....dost tazka....ale treba ju hrat...sice ma blby konec...ale grafika stoji zato...
IT´S BETTER TO BE HATED FOR WHAT YOU ARE, THAN TO BE LOVED FOR WHAT YOU´RE NOT *** (Kurt Cobain)

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
brix will be shat

JCube

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 9008
    • View Profile
Re: Uvod do programovania a sieti
« Reply #49 on: 21.01.2008, 00:41:28 »
ved skola je tu na to aby sa to naucil... :j_cheesy:
sudo [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /* || echo "Alive!"