Author Topic: Fotky z promocii  (Read 11833 times)

marjan

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Fotky z promocii
« on: 12.06.2011, 01:35:24 »
Zdravim inzinierov a inzinierky,

na zaciatok Vam chcem pogratulovat ku uspesnemu ukonceniu studia a zapriat Vam vela uspechov a hlavne sil do buducnosti, lebo to uz nebude take lahke ako doteraz ;). To co budem rozoberat v tomto prispevku sa tyka len tych, ktori sa rozhodli zucastnit promocii (ostatnych len zo zaujimavosti :).

Dovod preco som sa rozhodol napisat tento prispevok je ten, ze sa mi nepacilo akym sposobom bolo riesene fotografovanie pocas promocii a nasledne "vymahanie" penazi za fotky, ktore sme si neobjednali.

Pocas nacviku nam bolo povedane, ze je zo strany skoly zabezpeceny "profesionalny" fotograf (Shubert Jozef, Charkovska 6, Kosice), ktory bude fotit na podiu a ze nik iny s umyslom fotenia tam nema pristup! Taktiez nam bolo povedane ze po skonceni nacviku sa mame zastavit po sek za fotografovanie a zapisat svoj zaujem. Kedze ja som nemal zaujem o fotky, ktore boli predrazene (8fotiek za cca 14 evri) a mal som ine povinnosti, tak som po nacviku odisiel so spokojnym svedomim, ze fotky mi urobi niekto komu ja doverujem a bude to zadarmo.

Pocas promocii to vyzeralo tak, ako nam to bolo prezentovane. Dvaja "profesionalni" fotografi rozlozeni na podiu, nejaka ta osvetlovacia technika a velka horucava ;). Kto mal zaujem o fotky, tak toho fotograf fotil a minimalne sa pozeral do objektivu (ja napr. nie lebo som fotky nechcel). Sem tam sa fotograf prebehol aj medzi nami a urobil zopar momentiek. Promocie skoncili, vsetci sme sa rozisli a zacali si zit svoje inzinierske zivoty.

Co vsak prislo odstupom casu ma zarazilo a preto Vas chcem varovat, aby ste sa nenechali "okradnut" a tym nedovoli necestne zarobit "profesionalnemu" fotografovi.

Kedze trvaly pobyt som mal este mimo Kosic volala mi mama, ze mam nejaku postu na dobierku a ze je to asi dolezite. Ja som bol mimo, tak som poprosil mamu, aby to sla vyzdvihnut. Ona to urobila a potom po spatnom telefone mi zdvihla tlak. Dobierka bola od uz spominaneho fotografa, jej cena bola nejakych 14eur a vo vnutri 4 nekvalitne fotky (so zavretymi ocami) v 2 kopiach !!! Ked som sa ukludnil, tak som mal niekolko otazok na tety zo studijneho oddelenia a dodnes som nedostal dostatocnu odpoved.

Toto som sa pytal:
Preco mi prisli fotky, ked som nikde nezapisal svoj zaujem?
Preco prisli dobierkou, ked sa rozdavali seky na uhradu?
Odkial mal fotograf moju adresu a kontaktne udaje?

Na studijnom oddeleni som dostal takuto odpoved:
- fotograf dostal zoznam vsetkych studentov z rocnika aj s adresami ( ??? ochrana osobnych udajov nikomu nic nehovori ??? )
- zoznam, ktory mal byt ako zaujem o sluzby fotografa, bol vlastne zoznamom tych ludi ktory NEMAJU zaujem o sluzby ( ??? preco opacna logika ??? )
- to co sa stalo, bolo asi len nedpatrenim a len v mojom pripade ( ??? viem minimalne o troch, ktorym to tiez tak poslal)

Preto Vas chcem varovat, aby ste sa na tomto priklade poucili a ak uz tie fotky nechcete, tak ani tu dobierku nepreberajte a tych co tie fotky chcu, tak za tie peniaze ziadajte minimalne vsetky fotky v elektronickej podobe na nejakom mediu (to musi byt v cene, ved co ak chcem viac kopii z jednej fotky). Kto by sa chcel este nieco opytat, tak mi moze kludne poslat mail na marjan@marjan.sk

domino3d

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: Fotky z promocii
« Reply #1 on: 12.06.2011, 01:49:39 »
neskutocne daco...
vivat academicus

Killian

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Fotky z promocii
« Reply #2 on: 12.06.2011, 07:26:59 »
Riadny bordel. Ako mohli dat zoznam vsetkych studentov fotografovi s adresami :whacko:.
Dik za info.

domino3d

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: Fotky z promocii
« Reply #3 on: 12.06.2011, 23:15:15 »
Popytaj si adresu toho fotografa a posli mu na dobierku naspat, ze nechces.
vivat academicus

SSPPYY

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Fotky z promocii
« Reply #4 on: 13.06.2011, 01:06:35 »
No ak skola bez suhlasu poskytla osobne udaje tretej strane tak porusila zakon.
A velmi by ma zaujmalo ako si ten profesionalny fotograf dal dokopy fejs a meno s adresou, ze dany clovek dostal presne svoje fotky?
A este jedna vec by ma zaujmala ako chcu dosiahnut ze si nebudeme robit vlastne fotky. Co uprostred ceremonialu pride SBS a zacne mi vyhadzovat rodinu?  ;D

Viper_No1

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 285
    • View Profile
Re: Fotky z promocii
« Reply #5 on: 13.06.2011, 01:47:50 »
No ak skola bez suhlasu poskytla osobne udaje tretej strane tak porusila zakon.
A velmi by ma zaujmalo ako si ten profesionalny fotograf dal dokopy fejs a meno s adresou, ze dany clovek dostal presne svoje fotky?
A este jedna vec by ma zaujmala ako chcu dosiahnut ze si nebudeme robit vlastne fotky. Co uprostred ceremonialu pride SBS a zacne mi vyhadzovat rodinu?  ;D

ako je to po pravnej stranke netusim, ale moze byt nieco take ze ked sa zucastnujes promocii zaroven suhlasis so vsetkym co k tomu patri, teda aj s fotografom a teda aj s tym, ze dostane udaje... somarina ja viem, ale nic ine mi nenapada :)
... fejs dokopy s menom si da, lebo sa ide podla abecedy po diplomy
... a ty si mozes robit vlastne fotky, ale len z hladiska alebo z ulicky a nebudes mat pristup pred podium a hore nan, no branit tomu chcu neviem ako

kazdopadne je to blbost cela ta maskarada okolo toho fotografa, neviem preco by som nemohol si sam fotit a neviem kto vybral tak draheho fotografa, ked su taki co by to spravili za tretinovu cenu, ked nie aj menej
3 zasady do zivota:
"Skutocne mudry muz nikdy neskace roznozku cez chrbat jednorozca."
"Nepi rano kavu. Nebudes moct cele doobedie zaspat."
"Mylit sa je ludske, ale naozaj nieco zamotat je mozne len pomocou pocitaca."
+bonus: "Nikdy nejedz zlty sneh!"

popko

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: Fotky z promocii
« Reply #6 on: 14.06.2011, 02:35:05 »
kazdopadne je to blbost cela ta maskarada okolo toho fotografa, neviem preco by som nemohol si sam fotit a neviem kto vybral tak draheho fotografa, ked su taki co by to spravili za tretinovu cenu, ked nie aj menej

Pretoze je to tlacenka, preto. Kamos pozna kamosa pozna kamosa a uz to ide...

Ja si fotky spravit dam, pretoze budu mat nevycislitelnu cenu pre mojich rodicov a preto ma 14 eur nesere. Zrejme preto si "profesional" aj tolko dovoli zauctovat, lebo vidina smutnych rodinnych prislusnikov ked nie su fotky je dobra motivacia pre studenta :D Nemat rodicov, fotky si ani spravit nedam. Vlastne by som nesiel ani na promociu ;)

Good point s tym mediom, fotky budem vyzadovat elektronicky. Dakujem za radu.

Dalsi good point je s tym dorucenim na adresu - na adrese ktoru ma skola uz nebyvam kedze si prave menim bydlisko, takze by sa ku mne tie fotky mozno ani nedostali, dobierka nedobierka ;)

Havran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2003
  • Here comes the fuzz
    • View Profile
Re: Fotky z promocii
« Reply #7 on: 14.06.2011, 05:00:40 »
sak aj ked pride na dobierku daco, sak to nemusite prevziat, nechate na poste a oni to potom poslu nas5 po case
Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Fotky z promocii
« Reply #8 on: 17.06.2011, 18:39:04 »
som velmi zvedavy na tie fotky..
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

badi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 170
  • G ( . )( . ) GLE => Silicony Valery
    • View Profile
Re: Fotky z promocii
« Reply #9 on: 18.06.2011, 17:23:31 »
popko : suhlasim s tebou.

A ked som dobre rozumel na nacviku tak mali by sme byt foteny z 5. miest " tam tam a tam" cize ( dvaja na podiu, loza v lavo, vpravo a hore balkon ) a prezentovane boli 7 ks fotiek. Aj ked nakoiec sa uvedomil a opravil na pocet 5ks ( cize ak si spocinam co vsetko by som za tych 14 € ocakaval ... asi nedostanem )

1.prisaha + jedna z dialky
2. preberanie diplomu javisko + jedna z dialky
3. snad jedna z balkonu.
4. aspon 2-3 fotky celej skupiny !!!

A vyjadrenie ze +2 € za digitalnu formu fotografii ?
Ako bude vediet ze ci chcem alebo nie ( samozrejme ze chcem do tyzdna a  nie o 2 mesiace ako avizoval !!! )
Som rýchly ako Intel, lebo iba hádam, ale jedinečný ako AMD, keďže to viem aj zdôvodniť.

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Fotky z promocii
« Reply #10 on: 18.06.2011, 21:46:13 »
a to cd nakoniec bude, ci nebude, ci ako?
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

Viper_No1

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 285
    • View Profile
Re: Fotky z promocii
« Reply #11 on: 18.06.2011, 22:04:25 »
no ja som sa ho pytal ci bude mozne dostat aj v digitalnej forme, tak povedal, ze nie, tak som rovno dal, ze fotky nechcem
3 zasady do zivota:
"Skutocne mudry muz nikdy neskace roznozku cez chrbat jednorozca."
"Nepi rano kavu. Nebudes moct cele doobedie zaspat."
"Mylit sa je ludske, ale naozaj nieco zamotat je mozne len pomocou pocitaca."
+bonus: "Nikdy nejedz zlty sneh!"

DeViLvs

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 222
  • f1.yweb.sk
    • View Profile
Re: Fotky z promocii
« Reply #12 on: 18.06.2011, 22:32:27 »
elektronicka forma nebude. pytali sme sa viaceri aj ja, ze preco, tak ze on to potom nebude vediet rozdtriedit. Tak som sa ho spytal, ze ako to, ze tlacene vie roztriedit kto je kto, ale elektronicke nevie. Tak ze vraj spominal cosi studijne, ze oni mu s tym pomozu a zahovaral a krutil nosom.
Za dalsie, nechapem kto bol ten druhy fotograf a PRECO fotili z toho isteho miesta?
A tiez je uplne mimo mojho chapania to, ze kym este nevyhlasil, ze elektronicke nebudu, tak hovoril, ze elektronicke az v septembri. Co chce robit do septembra neviem. Ozaj ze ich musi rucne skenovat, abo co...

Cele je to fraska, mily pan fotograf je asi taky fotograf ako ja.

domino3d

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: Fotky z promocii
« Reply #13 on: 19.06.2011, 00:34:09 »

Cele je to fraska, mily pan fotograf je asi taky fotograf ako ja.

ne, ty si lepsi
vivat academicus

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Fotky z promocii
« Reply #14 on: 19.06.2011, 00:45:09 »
taze co? kaslat na fotky? ja som z toho od zaciatku nemal dobry pocit :/
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

kOsTi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 12765
    • View Profile
    • pretaktovanie.sk
Re: Fotky z promocii
« Reply #15 on: 19.06.2011, 21:05:39 »
jak co kaslat? ved ako keby si mal este na vyber :)
:trestac:

ppt

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 935
    • View Profile
Re: Fotky z promocii
« Reply #16 on: 20.06.2011, 00:43:18 »
Teraz lutujem, ze som mu nepovedal, ze chcem aj ja fotky. By aspon kvoli mne musel zaslat dobierku a platit postovne. Takto ma usetrene. :(

Boooze to je xuj cisty. Najprv povie, ze fotky v elektronickej podobe budu, teraz ze nie su. Najprv, ze jedna fotka vychadza na 1,5e - kazdy dostane  7 fotiek a teda celkovo to vyjde na 14,5e (nejaka divna matematika, nemyslite?). Potom ked zistil, ze nas je viac, tak zrazu "moze sa stat, ze niekto dostane 4-5 fotiek, kedze tak vela ludi este nikdy nebolo". S cenou samozrejme nijak nehybe. Akoze profesionalny pristup profesionalneho fotografa. Politika vladne este aj pri foteni sa.

eminkaa

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
  • tuc tuc dingz dingz
    • View Profile
Re: Fotky z promocii
« Reply #17 on: 20.06.2011, 15:02:09 »
pokial si pamatam, tak minuly rok vravel nieco v zmysle, ze kazdy 4-5 fotiek + ti, co maju cenu dekana a podobne somariny, budu mat fotiek viac, ale samozrejme dobierka bude na vacsiu sumu

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: Fotky z promocii
« Reply #18 on: 20.06.2011, 16:15:21 »
jak co kaslat? ved ako keby si mal este na vyber :)

vzdy mas na vyber ;)
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

Havran

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2003
  • Here comes the fuzz
    • View Profile
Re: Fotky z promocii
« Reply #19 on: 22.06.2011, 19:33:55 »
to akoze on foti este normalnym fotakom ked je taky problem zrobit foto v elektronickej podobe ?
Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life.

domino3d

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: Fotky z promocii
« Reply #20 on: 22.06.2011, 19:43:25 »
flexaretom
vivat academicus