Author Topic: Webove technologie  (Read 42532 times)

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Webove technologie
« Reply #50 on: 16.10.2010, 20:45:54 »
Domena je oblast, v ktorej sa bude program pouzivat... napr. ak robite aplikaciu pre vydavanie liekov, tak domenou je zdravotnictvo; ak robite aplikaciu pre evidenciu studentov, tak domenou je skolstvo atd...
V preklade po slovensky, nastudujte si vsetko co sa tyka temy a mozno aj nieco navyse. Musite poznat terminologiu, ktora sa v danej oblasti (domene) pouziva, ako to chodi pri procesoch, ktore idete implementovat, ake su existujuce aplikacie v danej domene, proste vsetko co vas k tomu este napadne. Hlavne nezabudnite pozriet aj na zahranicne projekty, ako su riesene a pod.
« Last Edit: 16.10.2010, 20:48:52 by mishelka »
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Webove technologie
« Reply #51 on: 16.10.2010, 23:06:12 »
Domena je oblast, v ktorej sa bude program pouzivat... napr. ak robite aplikaciu pre vydavanie liekov, tak domenou je zdravotnictvo; ak robite aplikaciu pre evidenciu studentov, tak domenou je skolstvo atd...
V preklade po slovensky, nastudujte si vsetko co sa tyka temy a mozno aj nieco navyse. Musite poznat terminologiu, ktora sa v danej oblasti (domene) pouziva, ako to chodi pri procesoch, ktore idete implementovat, ake su existujuce aplikacie v danej domene, proste vsetko co vas k tomu este napadne. Hlavne nezabudnite pozriet aj na zahranicne projekty, ako su riesene a pod.

to je príliš voľné... ak robíš soft na vydávanie liekov, tak doména nie je zdravotníctvo... skôr doména je vydávanie liekov... zdravotníctvo je príliš široký pojem, a určite pre vydávanie liekov nepotrebuješ vedieť, ako funguje CT, PET, prípadne RTG a pod...
All code is crap.

42

mishelka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4269
  • Bacikova, nie Kreutzova. Bacikova!! :D
    • View Profile
Re: Webove technologie
« Reply #52 on: 17.10.2010, 13:51:08 »
Domena je oblast, v ktorej sa bude program pouzivat... napr. ak robite aplikaciu pre vydavanie liekov, tak domenou je zdravotnictvo; ak robite aplikaciu pre evidenciu studentov, tak domenou je skolstvo atd...
V preklade po slovensky, nastudujte si vsetko co sa tyka temy a mozno aj nieco navyse. Musite poznat terminologiu, ktora sa v danej oblasti (domene) pouziva, ako to chodi pri procesoch, ktore idete implementovat, ake su existujuce aplikacie v danej domene, proste vsetko co vas k tomu este napadne. Hlavne nezabudnite pozriet aj na zahranicne projekty, ako su riesene a pod.

to je príliš voľné... ak robíš soft na vydávanie liekov, tak doména nie je zdravotníctvo... skôr doména je vydávanie liekov... zdravotníctvo je príliš široký pojem, a určite pre vydávanie liekov nepotrebuješ vedieť, ako funguje CT, PET, prípadne RTG a pod...
ano, mas pravdu, zle som sa vyjadrila.. ale prave preto som tam napisala "vsetko co sa tyka temy" :)
  

#define TRUE FALSE //Happy debugging suckers :D

t0Mi

  • Guest
Re: Webove technologie
« Reply #53 on: 17.10.2010, 15:27:36 »
on nie je neandertalec, myslim ze sa pytal co vsetko treba napisat do dokumentu.. tento tyzden mame to nastudovanie aj s poziadavkami a konceptualny udajovy model.. tak co treba k tomu nastudovaniu napisat.. my robime taku analyzu na pol strany, ze co by taka aplikacia potrebovala, aby riesila kriticke momenty v nasej domene = vysledok nasho "nastudovania"

elvolcanoik

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 77
    • View Profile
Re: Webove technologie
« Reply #54 on: 18.10.2010, 03:27:48 »
ako ma vyzerat strukturovany dokument, ktory mame do zajtra odoslat???

drtic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 200
    • View Profile
Re: Webove technologie
« Reply #55 on: 18.10.2010, 03:33:51 »
Vyzerat moze ako chces, hlavne aby tam bolo to co treba, cize tie poziadavky a datovy model.

Sxx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 329
    • View Profile
Re: Webove technologie
« Reply #56 on: 23.10.2010, 18:28:32 »
neukaze niekto pripadne niesu starsie zadania? Nemam sajnu ako mam robit to prve


domino3d

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: Webove technologie
« Reply #57 on: 24.10.2010, 17:55:22 »
neukaze niekto pripadne niesu starsie zadania? Nemam sajnu ako mam robit to prve

tiez nemam sajn... naozaj aspon dajaky priklad... priblizne...

tam treba odovzdat vraj aj neake xls-ko? wtf?
vivat academicus

puq

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4065
    • View Profile
Re: Webove technologie
« Reply #58 on: 24.10.2010, 20:05:19 »
http://www.ulozto.sk/6297191/incomingmailsbypuq-rar

mate to na inspiraciu co vsetko tam ma byt a ako to ma zhruba vyzerat ;) neviem ci mate toho roku rovnake zadania ako my pred rokom ale verim ze nikto nebude taka kurwa aby odovzdal toto zadanie...btw vzhlad si nevsimajte ;) s HTML nie som velky kamarat :D

kilomassa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 289
    • View Profile
Re: Webove technologie
« Reply #59 on: 25.10.2010, 03:22:40 »
http://www.ulozto.sk/6297191/incomingmailsbypuq-rar

mate to na inspiraciu co vsetko tam ma byt a ako to ma zhruba vyzerat ;) neviem ci mate toho roku rovnake zadania ako my pred rokom ale verim ze nikto nebude taka kurwa aby odovzdal toto zadanie...btw vzhlad si nevsimajte ;) s HTML nie som velky kamarat :D
:O to by som od teba necakal..inak aspon nam poruban nejake tie zadanie tak na 5s ukazal ako asi to chce...

Sxx

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 329
    • View Profile


LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Webove technologie
« Reply #61 on: 26.10.2010, 23:43:21 »
puq diki.

kazdopadne, mam par otazok, asi najlepsie na DeeLa

mam prve zadanie, kde pise, ze mam vytvorit cestovny poriadok vlakov.
skusal som nieco pohladat na nete, ako taky zoznam vlastne vyzera, ale zacinam sa v tom stracat.
ake informacie je potrebne zobrazit v danom zozname?
moj navrh je nieco taketo:
nazov vlaku, zaciatok cesty, smer cesty, ciel cesty, cas odchodu, cas prichodu, meskanie, nastupiste, kolaj.

myslite, ze to takto moze byt, alebo by tam malo byt nieco inaksie?

plz halp meh..
thx!
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

jardo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: Webove technologie
« Reply #62 on: 27.10.2010, 00:39:09 »
mam  2 otazocky ohl;adne dnesnej prednasky
1. v poslednych 20 min sa bralo nieco ine okrem Xpath-u?
2. ma nejaka dobra dusa napisane tie priklady co sa dnes robili, ak ano nehodila by ich sem?

DIKY

markus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 916
    • View Profile
Re: Webove technologie
« Reply #63 on: 27.10.2010, 01:18:29 »
1. nie vsetko boli priklady z Xpathu nic extra teda :D

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Webove technologie
« Reply #64 on: 27.10.2010, 01:45:42 »
puq diki.

kazdopadne, mam par otazok, asi najlepsie na DeeLa

mam prve zadanie, kde pise, ze mam vytvorit cestovny poriadok vlakov.
skusal som nieco pohladat na nete, ako taky zoznam vlastne vyzera, ale zacinam sa v tom stracat.
ake informacie je potrebne zobrazit v danom zozname?
moj navrh je nieco taketo:
nazov vlaku, zaciatok cesty, smer cesty, ciel cesty, cas odchodu, cas prichodu, meskanie, nastupiste, kolaj.

myslite, ze to takto moze byt, alebo by tam malo byt nieco inaksie?

plz halp meh..
thx!
podstatne je to, aby si z toho ty vedel vyjst a pripadne si aj nieco pozrel, co je vsetko asi nutne zapisat... nie je nutne vytvarat desiatky roznych elementov... na co je potrebne sa nasledne este zamerat su jednotlive validacne a transformacne dokumenty... napriklad aby boli v scheme pouzite rozumne rozne mozne typy a pripadne aj zadefinovane nejake vlastne obmedzenia pre typy (pomocou facets/restrictions)

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

Patto

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 380
    • View Profile
Re: Webove technologie
« Reply #65 on: 27.10.2010, 03:39:40 »
chcel by som sa opytat, co konkretnejsie treba prezentovat na cviceni 7. V moodli pise: 7.týždeň – detailný návrh aplikácie (štruktúrované dokumenty, diagramy), prototyp používateľského rozhrania

o com maju byt konkretnejsie tie dokumenty a ake diagramy k tomu treba robit. Z tohto kratkeho popisu som tomu velmi nepochopil, co to ma vsetko obsahovat.

Dakujem

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Webove technologie
« Reply #66 on: 27.10.2010, 03:43:24 »
chcel by som sa opytat, co konkretnejsie treba prezentovat na cviceni 7. V moodli pise: 7.týždeň – detailný návrh aplikácie (štruktúrované dokumenty, diagramy), prototyp používateľského rozhrania

o com maju byt konkretnejsie tie dokumenty a ake diagramy k tomu treba robit. Z tohto kratkeho popisu som tomu velmi nepochopil, co to ma vsetko obsahovat.

Dakujem
ako absolventi bakalarskeho studia uz mate nejake vedomosti o tom ake rozne modely existuju a mate sa rozhodnut a prezentovat detailny navrh vasej aplikacie za pouzitia tychto vedomosti... tak aby bolo jasne z coho bude vasa aplikacia pozostavat a ako bude fungovat...

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

jardo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: Webove technologie
« Reply #67 on: 28.10.2010, 16:23:44 »
k tym diagramom: staci jeden druh diagramu, alebo to mame prezentovat na viacerych?

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Webove technologie
« Reply #68 on: 28.10.2010, 16:27:57 »
k tym diagramom: staci jeden druh diagramu, alebo to mame prezentovat na viacerych?
lepsie viacere, neviem ci jednym diagramom dokazete detailne popisat aplikaciu z roznych hladisk

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

Patto

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 380
    • View Profile
Re: Webove technologie
« Reply #69 on: 29.10.2010, 00:05:43 »
vdaka aspon za nejaku odpoved ... takze ma sa tam popisat hlavne, akymi technologiami to budeme robit a pod? spravne som to pochopil? ... pretoze datovy model sme uz prezentovali a aj dost podrobne co bude aplikacia obsahovat

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Webove technologie
« Reply #70 on: 29.10.2010, 06:30:05 »
vdaka aspon za nejaku odpoved ... takze ma sa tam popisat hlavne, akymi technologiami to budeme robit a pod? spravne som to pochopil? ... pretoze datovy model sme uz prezentovali a aj dost podrobne co bude aplikacia obsahovat
skuste sa este pozriet na jednotlive typy diagramov, cim by ste vedeli popisat aplikaciu... samozrejme nemusite byt obmedzeny len na UML, avsak chcel by som upozornit aspon na take zakladne delenie diagramov v UML (structure diagrams, behaviour diagrams, interaction diagrams)

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)

jardo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 288
    • View Profile
Re: Webove technologie
« Reply #71 on: 29.10.2010, 17:43:34 »
tie diagramy maju byt do tohot pondelka, kedze v pondelok je volno, alebo staci na dalsi?

Patto

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 380
    • View Profile
Re: Webove technologie
« Reply #72 on: 29.10.2010, 20:19:58 »
ok diki za odpoved .... na prednaske deel hovoril, ze ti co maju v pondelok cviko, tak maju tiez poslat aj ked nebude cviko a nebudu prezentovat

domino3d

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • View Profile
Re: Webove technologie
« Reply #73 on: 30.10.2010, 23:48:29 »
mam questions, prve zadanie
xml

- treba aj namespacy robit?
- dtd a schema staci vygenerovat?
- definujte transformáciu prostredníctvom XSLT na XHTML + CSS .......... nerozumiem.
- na moodli pri odovzdavani sa pise aj o neakom xls co treba odovzdat, excel? wtf?

vopred diki
vivat academicus

DeeL

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4275
  • There is no place like ::1
    • View Profile
Re: Webove technologie
« Reply #74 on: 30.10.2010, 23:51:49 »
mam questions, prve zadanie
xml

- treba aj namespacy robit?
- dtd a schema staci vygenerovat?
- definujte transformáciu prostredníctvom XSLT na XHTML + CSS .......... nerozumiem.
- na moodli pri odovzdavani sa pise aj o neakom xls co treba odovzdat, excel? wtf?

vopred diki
- ano aj namespace
- dtd a scheme aby ste chapali, v scheme odporucam rozumiet vytvaraniu vlastnych typov aj s restrikciami
- XSLT je sposob transformacie XML dokumentu na iny dokument
- znova sa to tyka XSLT (neprehadzuj pismenka v pripone)

Múdri sa naučia od hlupákov viac, ako sa hlúpi poučia z príkladu múdrych.
(Marcus Porcius C. Cato)
It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer.
(Albert Einstein)

Hi yourself ;)