Author Topic: PZaSP  (Read 15987 times)

provasik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 136
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #50 on: 02.06.2010, 22:06:13 »
Welcome to the club - pockaj ked dorazis po graficke karty a zistis ze sucastne graficke karti rozlisuju 256 farieb a maju do 1MB pamate .... :D

Keby to nebolo v knihe, tak tomu nikdy neuverim - doteraz by som odprisahal ze moja graficka karta (ktoru som kupil pred 5-6 rokmi) ma 128MB pamate, ale teraz je moja viera hlboko otrasena :D
« Last Edit: 02.06.2010, 22:09:21 by provasik »

ApokalypS

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 5801
  • apokalyps(a) sa mení..
    • View Profile
    • projekt k mojej diplomovke..
Re: PZaSP
« Reply #51 on: 02.06.2010, 22:09:29 »
je podla vas normalne ze studijny material je kniha z roku 1992? Po precitani prvej kapitoly som znechuteny :(
ved na niektorych inych predmetoch boli materialy este este starsie.. :emot-LMAO:
80% mozgu človeka tvorí kvapalina, v mojom prípade brzdová..

CHCEM S5 :zuzka: STARY IS :zuzka: !!!!
http://www.tu-ke.com/forum/o-nicom/otvoreny-list-vedeniu-firmy-dupress-(dodavatel-mais)/

hujer

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 87
  • born stupid?tryagain!
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #52 on: 02.06.2010, 22:47:31 »
tak pamatam sa na nejake knihy z elektrotechniky a teoretickej informatiky, ale tam mi to az tak nevadilo, lebo sme sa ucili principy teorie ale studovat architekturu pc xt ibm z roku 1992 alebo graficke rozhranie ktore podporuje 256 farieb mi pride pritiahnute za vlasy, ved principy fungovania komponentov pc a periferii by sa dali rozoberat celkom kvalitne aj na novsich materialoch

hujer

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 87
  • born stupid?tryagain!
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #53 on: 04.06.2010, 23:56:10 »
nebol uz niekto z vas na skuske? Ak ano ako to prebiehalo? dik

Freemenik

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #54 on: 07.06.2010, 02:16:13 »
Kolegovia co uz boli na skuske, podelte sa s nami ako bolo na skuske.
Co sa pytal, ako skusal...(chcel len princip a stacilo alebo sa pytal do hlbky ku otazkam) ....kolko otazok dava a ake asi....a tak, pospiste, ze na co vsetko sa mame my ostatny pripravit :o thx
"Každé ráno, keď vstanem, prezriem si zoznam 50 najbohatších ľudí na svete. Keď na ňom niesom, idem do práce."

dabol

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #55 on: 09.06.2010, 20:14:50 »
Ludia co idete zajtra, aj sa daco ucite resp. budu sa davat este zadania na programovanie alebo sa nebodaj bude uz rovno skusat?? Uz som sa pytal skor, ale nikto neodpovedal :)). Dalsia moznost je, ze este nikto nebol na skuske... Ja co bolo na JCP viem, ze bolo zadanie a az potom sa pristupovalo ku skusaniu, je to aj teraz takto? Ak dakto vie plz odpiste.
V spoločnosti chcem piť sám.

johnyo13

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 629
  • I can stand my own ground...
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #56 on: 11.06.2010, 15:50:59 »
Jak dopadla vcerajsia skuska, pohoda ci hardcore? Ako to prebiehalo, pochvalte sa...
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

provasik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 136
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #57 on: 11.06.2010, 19:24:28 »
Vcera celkom pohoda - okrem cakania na Jadlovskeho az do nejakej pol tretej - dal 4 otazky, prva otazka: (jedna z tychto)
    - DMA
    - IRQ
    - V/V adresacia
    - Architektura PC
    - Pamatovy podsystem

Druha
    - RS232C
    - Centronix
    - Graficky podsystem
    - Technologicke rozhrania

Tretia bola niektore z periferii a to :
   - Mlavesnica/mis
   - Diskove jednotky (HDD + CD + FDD)
   - Tlaciarne
   - Monitory
   - Scanery

Stvrta bola spolocna ISO9001

Aj ked rozdal otazky, tak sa ta takmer vobec nepital na tu otazku ktoru si dostal, ale sa ta pital otazky ktore mal niekto celkom iny - takze tahaky velmi nepomahaju + sa dost pita priamo k veci takze neoplaca sa veiet z toho iba nieco ... Skusal iba prve 2 otazky, druhe dve sa mu asi nechcelo takze sa nic nepital, potom sa kazdeho opital ze aku chce znamku, a najcestejsie mu taku znamku aj dal .... V znamkovani nebol velmi prisny, mohol si aj trochu trepat a sa tratit, urobili do vsetci, nikoho nevyhodil ... Asi tak :D

johnyo13

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 629
  • I can stand my own ground...
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #58 on: 14.06.2010, 00:17:47 »
a prakticka cast nebola, nejaky program, ci nieco take??
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

provasik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 136
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #59 on: 14.06.2010, 04:01:02 »
Bola, program bud Rs232C, alebo LAP karta - pripadne bol jeden aj na centronix- ja osobne som mal pri kazdom 100om preruseni vyvolanom systemovim casovacom poslat aktualny datum a cas na druhy pocitac cez RS232C a zapisat tento datum do suboru.

dabol

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #60 on: 23.06.2010, 23:58:49 »
Ludia co boli minuly tyzden vo stvrtok, mate uz zapisane znamky?? Bo ja este nie. Uz mam secko uzavrete, len toto chyba... dik
V spoločnosti chcem piť sám.

FrozenX

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 133
  • Déjà vu...
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #61 on: 24.06.2010, 02:55:43 »
Nie nemame zapisane znamky...pan Jadlovsky si nechava cas na rozmyslenie asi ;)
"To obtain, something of equal value must be lost."

lee

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #62 on: 24.06.2010, 07:17:47 »
nespomeniete si este na nejaku otazku co dal na teorii? hlavne zo snorka chcel alebo aj zo stranky predmetu? a jak znamkoval?
(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!

FrozenX

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 133
  • Déjà vu...
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #63 on: 24.06.2010, 13:35:09 »
Tak snorek bol urcite hlavny zdroj informacii z kade si mohol a mal cerpat, ale vskutku si sa mohol ucit aj z inych veci... napr. "Prevzate prehladove prednasky", co boli tiez na ftp-cku a sluzili ako take rychle zopakovanie si.

A co sa tyka otazok, tak bolo to podobne ako u predosleho terminu. 4 otazky z toho 2 zo snorka + 1 z periferii + iso 9001.

Otazky zo snorka typu::
~ DMA
~ Prerusenia
~ Technologicke rozhrania
~ Zbernice
~ Graficky podsystem
~ ...

Otazky z periferii::
~ Mys/klavesnica
~ MonitoryLCD/RGB
~ Tlaciarne
~ ...
---------
Otazky zozbiera, precita si, co clovek napisal a potom zacne skusanie 'ala Jadlovsky, ze prechadzas temu, ktora ho napadne ;)

Znamkovanie : spyta sa ta, co chces a potom si spocita body za zapocet/zadanie na skuske + odpoved u neho a da ti dajaku znamku :)
"To obtain, something of equal value must be lost."

lee

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #64 on: 24.06.2010, 15:55:00 »
kde najdem  nejaky text o tom ISO9001?? a pytal sa niekoho aj na USB, jednotlive tie strae 286 a 386 procesory alebo operacne systemy?
(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!

spdy_

  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #65 on: 24.06.2010, 16:09:36 »
ISO9001 jedine taky obrazok co sme mali v zosite, to si pozrel a sa spytal ci to sme si take veci k tomu pisali, my sme vsetci svorne povedali ze ano a len si pozrel ten obrazok a to bolo vsetko :)
a USB som mal osobne ja, som k tomu napisal veci, ale vobec sa na to nepytal, a tie stare PC ani operacne systemy vobec nespominal.. Ale dost sa zaoberal prerusovacim systemom, grafickym podsystemom, technologickym rozhranim LAB karty a s tym suvisiacim A/C prevodnikom (dost dopodrobna)

lee

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #66 on: 28.06.2010, 16:43:39 »
mate uz znamky v maise z PZ ?? hlavne tí co boli 17teho na skuske... :baaa:
(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!

dabol

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #67 on: 29.06.2010, 13:22:48 »
mate uz znamky v maise z PZ ?? hlavne tí co boli 17teho na skuske... :baaa:

Ja nemam zapisane este z predosleho terminu, asi by mu uz trebalo napisat mailika...
V spoločnosti chcem piť sám.

FrozenX

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 133
  • Déjà vu...
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #68 on: 29.06.2010, 14:21:31 »
No trebalo...sak 30 konci skuskove >.<" A mne v zivote od neho ani mail neprisiel...
"To obtain, something of equal value must be lost."

dabol

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #69 on: 30.06.2010, 19:59:35 »
Uz je to tam ! :)
V spoločnosti chcem piť sám.

FrozenX

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 133
  • Déjà vu...
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #70 on: 01.07.2010, 04:24:38 »
Fakt nechapem... kolegom zapise znamku z rovnakeho terminu a mne nie ? Na rovnakom papiery mena, rovnake znamky, len ine mena >.<" No comment.
"To obtain, something of equal value must be lost."

provasik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 136
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #71 on: 02.07.2010, 10:17:40 »
To iba svedci o tom ze je clovek skutocne zasadovy - ked kkt, tak kkt do konca ... :D