Author Topic: PZaSP  (Read 16005 times)

provasik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 136
    • View Profile
PZaSP
« on: 18.02.2010, 20:25:31 »
Zdravim kolegovia, som uploadol tie materialy co dal na prednaskach, mozete si ich stiahnut na :

http://www.megaupload.com/?d=BCUR6UY9

Hlaste ak by to nahodov neslo :)

johnyo13

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 629
  • I can stand my own ground...
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #1 on: 01.03.2010, 14:56:09 »
Idu vam skompilovat tie programy normalne? lebo mne to vypisuje nieco take (Dev-cpp/Vista):
  [Linker error] undefined reference to 'outportb' (a podobne)
mala by to byt fcia v hlavickovom subore dos.h, ktory tam je includnuty, tak neviem v com je problem, v skole to slo...
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

provasik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 136
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #2 on: 02.03.2010, 01:23:03 »
Mne to v Dev-e tiez neslo, som z netu stiahol to archaicke borlandovske Cecko, tam to ide bez probs...

johnyo13

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 629
  • I can stand my own ground...
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #3 on: 02.03.2010, 02:05:43 »
daj link, bo ja neviem co to mam presne stiahnut, jedno nejde, druhe chce registraciu, aby som to mohol stiahnut...
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

provasik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 136
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #4 on: 02.03.2010, 05:20:27 »
toto je link z ktoreho si stiahni : http://www.top4download.com/turbo-c-/aklqwuba.html
ak b link nahodov nesiel, napis do google "turbo C++ 3.0 download", je medzi prvimi 10-15 vysledkami

provasik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 136
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #5 on: 02.03.2010, 05:21:53 »
Btw - kedze pouzivas win vistu tak ti po instalaci bude pri otvarani hlasit taky problem- kedze Vista a Win7 v sebe nemaju celoobrazovkovi DOS rezim, takze tu hlasku iba daj ignore a chvilku pockaj- u mna tento postup funguje. Pripadne ak by neslo, tak mozes poskusat aj ostatne blbosti, ako nastavit kompatibility mod, nastavit v proporties aby sa otvaralo v okne, pouzit DOS-box, alebo ak ta bude tlacit velka laska k PZASP, tak si mozes aj instalovat win Xp- alebo najlepsie Win 95 :)
« Last Edit: 02.03.2010, 05:25:29 by provasik »

johnyo13

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 629
  • I can stand my own ground...
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #6 on: 02.03.2010, 19:35:23 »
nefunguje :( spustim, preblikne a konec, v dosboxe zamrzne cele okno...
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

provasik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 136
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #7 on: 02.03.2010, 23:50:57 »
No mne to na Win7 takto funguje, tak som mislel ze to pojde aj vo Viste, ale ked nie su na nete nejake navody ze ako na to, kedze nemam Vistu tak neviem odskusat ci navzaj funguju- jeden z nich je na adrese : http://www.techquark.com/2007/08/turbo-c-for-vista.html
Ak sa ti s tym navzaj chce j*bat, tak mozes cez virtual maschine skusit nainstalovat nejaky zo starsich winow - podla mna cim starsi tym lepsi, ale aj na Xp by to malo chodit v pohode ....

FrozenX

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 133
  • Déjà vu...
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #8 on: 08.03.2010, 16:48:55 »
Pocujte nemate niekto stiahnute tie dokumenty z toho ftp-cka, co je pristupne len z intranetu ? Myslim hlavne tu obrazkovu knihu, co tak velmi rad vyuziva na prednaskach :D

+ este jedna prosba... jeden kolega z posledneho civka mal rozoslat svoje riesenie tej komunikacie medzi PC, vyzeralo to celkom zaujimavo... ak to tu cita nepodelil by si sa ? :)
"To obtain, something of equal value must be lost."

provasik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 136
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #9 on: 09.03.2010, 03:53:21 »
Ok kolegovia, ten soft najdete na adrese:

http://www.megaupload.com/?d=TT9Q37WT

Fair worning - neskusajte ho otvorit v Dev C++, Vizualku alebo volacom co ma menej ako 10 rokov - proste to nepojde, najradsej pouzite ten borlandovsky C ako co mame v skole (navod ako sa k nemu dostat je v tejto teme)

dabol

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #10 on: 20.04.2010, 02:24:46 »
Zdravim minule som to uz nevydrzal na prednaske :) chcem sa opytat ci sme zajtra rano v tom istom labaku alebo mame byt dakde inde ? (spominal, ze budeme daco sami musiet dakde spravit...)  Vdaka !
V spoločnosti chcem piť sám.

johnyo13

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 629
  • I can stand my own ground...
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #11 on: 20.04.2010, 12:45:59 »
v hlavnej budove, 510 alebo 512, alebo nieco take :)
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

provasik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 136
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #12 on: 22.04.2010, 01:16:32 »
Zdravim kolegovia, ten manual na dierkovac stitkov najdete na adresa http://www.megaupload.com/?d=B5KDRIIR

A hlavne ked to niekto spravi, tak sa z tym podelte - aj ked to bude nervak vsetky ASCII charaktery popisat pomocou dierkovaca, a pritom je to taaaak zbytocne  am

dabol

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #13 on: 22.04.2010, 02:09:06 »
zbytocne, ale fun :), urcite vacsi kopec srandy ako na magsa. Aspon viem co sa po mne chce a mozem si z vysledku zadania urobyt pekny klobuk (celenku)  bq!
Inac vdaka za ten manual...
V spoločnosti chcem piť sám.

provasik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 136
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #14 on: 24.04.2010, 02:30:38 »
OK, ak niekto uz nahodov ma postupnost prikazov ktorie by ozivili to cudo zvane dierkovac kariet - prosim sa podelit s tym :D

provasik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 136
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #15 on: 27.04.2010, 22:24:00 »
Zdravim kolegovia, a vsetci ostatny priaznivci Perifernych zariadeni. Zadanie cislo 2 - z tym dierkovacom najdete v zipku na adrese

http://www.megaupload.com/?d=O5WDW9RG

Okrem toho .C suboru su tam aj 2 dokumenti - pricom jeden popisuje vyzor tych pismen v 5X8 pixceloch a druhy je obrazne znazorenie zmien ktore vznikaju v registroch pri praci so dierkovacom (toto druhe plati vylucne pre moje zadanie, vy ate samozrejme rozdielne adresi tych riadiacich a stavovych signalov) Aby ste to priviedli k zivotu pri vasich zadaniach staci zmenit iba proceduru "print_byte_on_DT105S", vsetko ostatne moze zostat rovnake (samozrejme neodporucam aby vsetko zostalo rovnake :D )

Tato procedura ktoru treba zmenit je bohate okomentovana, tiez dajte pozor ze okrem ze treba zmenit adresi vasich signalov, moze nastat aj pri ifkoch a whiloch v tejto procedure ze nebudete testovat povedzme na jednotku ale na nulu .... Prajem vela zdaru :D

PS: Samozrejme ak by niekto nerozumel tej proceudure tak si pozrite tu fotku z casovym priebehom signalov - poradie nastavovania signalov a ich hodnoty presne sleduju tu fotku
« Last Edit: 27.04.2010, 22:29:22 by provasik »

hujer

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 87
  • born stupid?tryagain!
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #16 on: 10.05.2010, 16:28:28 »
nemate niekto urobenu tu dokumentaciu ku zadaniam?

johnyo13

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 629
  • I can stand my own ground...
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #17 on: 10.05.2010, 17:43:53 »
hodte tu niekto ten dokument o dierkovaci, co sme dostali pred dvoma tyzdnami. dik
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

provasik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 136
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #18 on: 10.05.2010, 17:54:49 »
Vies kolega, staci sa iba pozriet o jednu stranu nazad v tejto teme, a najdes tam link na tu dokumentaciu :)

johnyo13

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 629
  • I can stand my own ground...
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #19 on: 10.05.2010, 20:30:30 »
sorry kolega, prehliadol som to  :)
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

hujer

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 87
  • born stupid?tryagain!
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #20 on: 19.05.2010, 21:38:54 »
neviete kedy su terminy skusok? v maise nic nepise

provasik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 136
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #21 on: 20.05.2010, 20:09:07 »
Nazdar kolegiat - mate uz zapisani zapocet z PZaSP, lebo ja nie, a uz ma to dost sere ...

FrozenX

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 133
  • Déjà vu...
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #22 on: 20.05.2010, 20:35:13 »
myslim, ze zapocet z pzasp nema este nikto ;) Zapocty do systemu zapisuje pan Haulis a kedy ich zapise je len a len na nom :D A ci vobec ich zapise...
"To obtain, something of equal value must be lost."

Rainman9

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #23 on: 21.05.2010, 17:47:35 »
Zdravim, prosim vas , pomozte mi so zadaniami niekto, ved to nezabere moc casu a si aj nieco privyrobite .... aj ja by som vam pomohol v niecom , co by som vedel a vy nie (len ja som tupy z C-cka)  
Potrebujem len to moje generovanie riadiacich a stavovych signalov zmenit podla mojho zadania + v druhom zadani jednu procesuru doplnit (asi). Dobra dusa nech odpise rp, thx
« Last Edit: 21.05.2010, 17:51:32 by Rainman9 »

provasik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 136
    • View Profile
Re: PZaSP
« Reply #24 on: 21.05.2010, 17:55:32 »
Kolega, by ti rad pomohol, zial teraz vazne nemam casu- ale v druhom zadani sa skus inspirovat tym mojim zadanim- tam to mas veeeelmi pekne okomentuvane, tu proceduru ktoru treba zmenit, tie cisla ktore posielam na outporti a citam z inportov su iba dekadickym vyjadrenim binarnych cislic ktore nastavuju (v pripade outport) alebo citaju (v pripade inport) stav nejakeho registra- takze zoberies kalkulacku- konvertujes si tie cisla na binarne, a zistis ze kde su 1 a kde nuly- zoberies tu power point prezentaciu v ktorej mam vyznacene ktore biti registrov som ja menil, a podla toho zistis ze ako funguje moje zadanie, podla toho analogicky prepocitas tvoje hodnoty, a ich binarnu formu zase pomocou kalkulacky prepocitas na decimalne. Jedna sa o 1h max 2h prace, takze mislim ze to ozaj zvladnut mozes :D