Author Topic: Diagnostika a spolahlivost  (Read 21660 times)

LONEr

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 202
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #50 on: 27.05.2010, 20:43:50 »
malo by to byt do konca 2heho tyzdna. cize do zajtra (vratane).

johnyo13

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 629
  • I can stand my own ground...
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #51 on: 28.05.2010, 01:08:15 »
malo by to byt do konca 2heho tyzdna. cize do zajtra (vratane).
coze? nevravel daco take, ze staci do skusky? dufam ze sa mi to nesnivalo, lebo zadanie planujem dokoncit az pocas pripravy na skusku (co urcite nebude teraz) :D
☼Ѿ☼ ... ☼Ѿ☼

d3xter

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #52 on: 28.05.2010, 02:50:31 »
malo by to byt do konca 2heho tyzdna. cize do zajtra (vratane).
coze? nevravel daco take, ze staci do skusky? dufam ze sa mi to nesnivalo, lebo zadanie planujem dokoncit az pocas pripravy na skusku (co urcite nebude teraz) :D

vraj mu staci poslat do zajtra aspon cast zadania a zbytok staci neskor.

FrozenX

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 133
  • Déjà vu...
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #53 on: 28.05.2010, 13:55:09 »
No aj mne sa zda, ze spominal odovzdavanie zadania pred skuskou a nic viac k tomu nedodal. Baaah skvele X.x. Mohol to povedat na rovinu, ze do prvych 2 tyzdnov...
"To obtain, something of equal value must be lost."

dungeo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
  • ked avatar, tak avatar :P
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #54 on: 29.05.2010, 16:41:34 »
na predposlednom alebo poslednom cviku to hovoril, ze to treba do prvych dvoch tyzdnov odovzdat...
Potom som mu pisal mail, ze ci sa to da aj neskor a odpisal toto:

Quote from: Baca
Zapocty je mozne udelovat 2 tyzdne po zacati skuskoveho obdobia. Do vtedy je potrebne zadanie odovzdat, lebo je podmienkou pre udelenie zapoctu. Po tomto termine bude mozne zadanie opravovat a ziskat vacsi pocet bodov.

Baca
Základom automatizácie tvorby jazykových procesorov je ekvivalencia reprezentácie jazyka generovaním a rozpoznávaním.

TradeMark

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 630
  • He ho forgets, will be destined to remember...
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #55 on: 29.05.2010, 17:30:36 »
Kurnik sopa, snad ho zoberie ked ho poslem dnes. Sice nemam este cele ale aspon bude moct dat zapich.
Pičoch jest veľo, ale nalivačoch malo!

DeViLvs

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 222
  • f1.yweb.sk
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #56 on: 01.06.2010, 03:19:59 »
mam otazku k d-algoritmu. Chapem vsetko az po singularne pokrytie clena NOT s poruchou t1 na vystupe (vzorove zadanie str. 7). Tie dve nasledujuce tabulky este chapem, ale od strany 8 sa uz stracam. Vedel by mi niekto inymi slovami vysvetlit princip? V zosite dako nemam k tomu vela. A tie dalsie 2 velke tabulky (Generovanie testu poruch pre detekciu poruch pomocou Dalg. str9) uz nechapem vobec.
Dik

FrozenX

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 133
  • Déjà vu...
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #57 on: 01.06.2010, 21:54:51 »
mam otazku k d-algoritmu. Chapem vsetko az po singularne pokrytie clena NOT s poruchou t1 na vystupe (vzorove zadanie str. 7). Tie dve nasledujuce tabulky este chapem, ale od strany 8 sa uz stracam. Vedel by mi niekto inymi slovami vysvetlit princip? V zosite dako nemam k tomu vela. A tie dalsie 2 velke tabulky (Generovanie testu poruch pre detekciu poruch pomocou Dalg. str9) uz nechapem vobec.
Dik

Skus tuto aplikaciu [vyvinuta v roku 2001 ako diplomovka pod Bacom...]

https://hornad.fei.tuke.sk/projekty/syntlog/dalgoritmus/

Hod si tam dajaky obvod, co tam je ulozeny alebo pripadne si tam vloz svoj a daj si hlavne demonstracny rezim[automaticky ti len vypluje vysledky]. Pekne to s tebou prejde cely priklad, takze sa z toho da pochopit vela. Skoda, ze tieto aplikacie neboli spravene na vsetky ulohy. I ked okrem dalgoritmu tam najdes aj ine[nie vsetky vsak vypluju spravny vysledok :D ]. LAhsie by sa chapali tieto "zbytocnosti"...
"To obtain, something of equal value must be lost."

dungeo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
  • ked avatar, tak avatar :P
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #58 on: 03.06.2010, 00:52:35 »
hej, ludze mojo, mate este dakto taky problem, ze v MAISe mate stale nulu?? som posielal to zadanie minuly stvrtok a odvtedy bez odozvy, ani neodpisal, ani nedal zapich ani nic, uz som mu aj pisal, ze preco toto, ale nic, sama voda  ??? este dakto s podobnym osudom?
Základom automatizácie tvorby jazykových procesorov je ekvivalencia reprezentácie jazyka generovaním a rozpoznávaním.

LONEr

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 202
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #59 on: 03.06.2010, 01:40:03 »
ked som mu ja poslal zadanie, tak neodpisoval vobec. som isiel az za nim den pred skuskou, kde mi povedal, ze uz to ma opravene a mi povedal body a az potom mi odoslal email s hodnotenim.

d3xter

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #60 on: 03.06.2010, 03:54:20 »
hej, ludze mojo, mate este dakto taky problem, ze v MAISe mate stale nulu?? som posielal to zadanie minuly stvrtok a odvtedy bez odozvy, ani neodpisal, ani nedal zapich ani nic, uz som mu aj pisal, ze preco toto, ale nic, sama voda  ??? este dakto s podobnym osudom?

ja som mu v piatok posielal z casti hotove zadanie a svieti mi tam 31% zapich.
inak na mail mi neodpisal, iba sa zapich objavil.

staninko

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 53
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #61 on: 03.06.2010, 11:45:26 »
bol niekto uz na skuske co boli terminy skor? ako prebieha skuska?

provasik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 136
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #62 on: 03.06.2010, 11:56:20 »
Skuska vyzera asi tak ze najprv dostanes 2 priklady, ked urobis, tahas 2 teoreticke, mas nejaky cas na pripravu a ides ustne odpovedat. Z prikladov musis urobit aspon jeden, neviem ako to presne ide, ale ak dostanes D-algoritmus, alebo povedzme metodu vytvarania testov po moduloch, tak ju musis urobyt, inac ti skusku neda, aj ked by si mal vsetko ostatne. Ak mas dostatok bodov, ale napriklad si nespravil ten povinny priklad, tak ti povie ze nech si sadnes a skusis to este spravit.... To su moje skusenosti  :)

staninko

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 53
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #63 on: 03.06.2010, 12:10:21 »
tie teoreticke otazky si tahas z tych co zverejnil na hornade?

provasik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 136
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #64 on: 03.06.2010, 22:06:49 »
jj, presne tie otazky :)

FrozenX

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 133
  • Déjà vu...
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #65 on: 03.06.2010, 23:29:17 »
Skuska vyzera asi tak ze najprv dostanes 2 priklady, ked urobis, tahas 2 teoreticke, mas nejaky cas na pripravu a ides ustne odpovedat. Z prikladov musis urobit aspon jeden, neviem ako to presne ide, ale ak dostanes D-algoritmus, alebo povedzme metodu vytvarania testov po moduloch, tak ju musis urobyt, inac ti skusku neda, aj ked by si mal vsetko ostatne. Ak mas dostatok bodov, ale napriklad si nespravil ten povinny priklad, tak ti povie ze nech si sadnes a skusis to este spravit.... To su moje skusenosti  :)

Predpokladam, ze tie metody co musis vediet su prave tie, co boli na zadani nie ?

--------
Ozaj ake metody sa vyskytovali u ostatnych co boli na skuske ? Nejake info niekto dalsi ?! Ci to len provasik bol na skuske ?! :D
"To obtain, something of equal value must be lost."

provasik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 136
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #66 on: 04.06.2010, 01:46:33 »
Tak asi hej, iba tie co boli v zadani- ja som mal D-algoritmus, a zavisli lokalizacny test.

dalcasian

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
  • Neskutocne genialna zalezitost...
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #67 on: 04.06.2010, 03:04:09 »
-som sem siel pisat, ze ake boli otazky a vycitam, ze su na hornade .. ja lama  :whacko:

-no a ten povinny priklad chapem, tak ze je iba jeden a ten druhy je taky, ze ak-tak vediet ;o). Nepostaci ak vies, ako postupovat a spravit par krokov?

-ja som mu svoje zadanie poslal a on mi napisal cervenym, ze TUT?? a teraz zistujem, ze aj take sme mali  :D

provasik

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 136
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #68 on: 04.06.2010, 03:41:13 »
Ten povinny musis spravit do konca - mne nechcel zobrat D-algoritmus iba preto ze po vykonani faze konzistencie som nenapisal ze aky je krok testu - co je blbost, ktoru som dorobil za 5 sekund, a az potom mi to vzal :D

dalcasian

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
  • Neskutocne genialna zalezitost...
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #69 on: 04.06.2010, 05:56:08 »
-to s tym neprehana  :baaa:

SirMephisto

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 264
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #70 on: 04.06.2010, 09:16:16 »
ja som tut v zadani tiez nemal lebo az potom co som mu to poslal som zistil ze sme daco take aj my mali robit (riadil som sa vzorovym zadanim) ale aj ked som to tam nemal stiahol mi par percent a hodnotenie bolo aj tak 35b. A TUT som nakoniec aj tak robil kedze som ho dostal ako priklad na skuske :)

FrozenX

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 133
  • Déjà vu...
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #71 on: 04.06.2010, 13:36:04 »
Dufam, ze ten obvod, ktory sa viazal na priklad na skuske nemal velku zlozitost... Zeby som tam zasa nad tym nepresedel par hodin :D
"To obtain, something of equal value must be lost."

milaninho

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #72 on: 04.06.2010, 15:38:14 »
V prednaskach sa pre B-diferenciu uvadza:

Úpravou funkcie zadanej v Shefferovej algebre na DNF tvar získame :

f = a'.d' + a'.b' + b.c.d

Určíme diferencie prvého rádu podľa jednotlivých premenných:

df/db = a.c.d + a'.c'.d
df/dd = a.b.c + a'.b.c'

neviete mi prosim vas niekto vysvetlit ako sme dostali tieto dve rovnice pre "b" a "d"? pre "a" a "c" tomu chapem...

trochu neskoro, ale azda pomoze.. Ak mas funkciu s oboma polaritami (ako napr. b a b'), mas na to specialny vzorec. predpokladam ze je niekde aj v tych prednaskach.
df/dx = g' . (g0 xor g1), pricom f = g + g0 . x' + g1 . x     (vyberas pred zatvorku oba vyskyty osobitne)

napr. pre b : g = a'.d' ; g0 = a' ; g1 = c.d
potom df/db = (a'.d')' . (a' xor c.d) = (a + d).(a'.(c'+d') + a.c.d) = (a + d).(a'.c' + a'.d' + a.c.d) = a.c.d + a'.c'.d
obdobne je to pre premennu d

dungeo

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
  • ked avatar, tak avatar :P
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #73 on: 05.06.2010, 19:42:00 »
z coho sa to vlastne treba ucit? bo vypovedna hodnota totych jeho prednasok konverguje k nule, same vzorce, schemy a tabulky  ???
co vlastne treba vediet z tej teorie, aby som zrobil?
Základom automatizácie tvorby jazykových procesorov je ekvivalencia reprezentácie jazyka generovaním a rozpoznávaním.

dalcasian

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
  • Neskutocne genialna zalezitost...
    • View Profile
Re: Diagnostika a spolahlivost
« Reply #74 on: 07.06.2010, 04:45:29 »
-ja prave citam prednasky a ani 10% nebudem vediet na skuske ... ked tak do toho pozeram ... hlavne tie posledne a to uz nehovorim o priklade  bu