Author Topic: SKUSKA Z PG  (Read 14849 times)

djtommy

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
SKUSKA Z PG
« on: 09.01.2007, 01:40:59 »
Hey ludia, jak je to so skuskou Z PG??? vie niekto nieco o tom ze jak to prebieha abo co? Staci vetiet to co je v tom pdfku na holow.wz.cz??? Ked ma niekto nejake info nech da vediet :p:

PROpheT

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: SKUSKA Z PG
« Reply #1 on: 10.01.2007, 01:16:38 »
tiez by som to rad vedel. po minule roky to ide sposobom myslim 5-6 teoretickych otazok (podla nalady). Nic zlozite - krivky, axonometria, nejake algoritmy. Ale musi to byt z prednasok a nie z tej stranky na hornade.
Ale tento rok neviem - dufam, ze ako minuly :)

GeriX

  • VIP
  • Newbie
  • *****
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: SKUSKA Z PG
« Reply #2 on: 21.01.2007, 08:53:18 »
e¹te nikto nebol na sku¹ke?




connar

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 261
    • View Profile
    • aka taste
Re: SKUSKA Z PG
« Reply #3 on: 22.01.2007, 01:00:28 »
hej pipl co ste boli na skuske z PG, zachrante nase duse... a daco tu popiste, pliz...
aka taste / ambient nujazz / vukow syndycate

adrian_85

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: SKUSKA Z PG
« Reply #4 on: 22.01.2007, 02:01:31 »
Nazdar ludia,

ja som bol na prvom termine, Sujansky nebol ale zastupoval ho Straka, ucil som sa z toho na holow, ale boli take otazky, ktore v tych prednaskach neboli, boli styri: 1. Zakladne transformacie v 3D, 2.Bezierova krivka, 3. Farby, 4. Semnienkove vyplnovanie, algoritmus....takze asi tak, Straka to opravil a bolo

Johny Bravo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2974
  • Da chief!
    • View Profile
    • www.tu-ke.com
Re: SKUSKA Z PG
« Reply #5 on: 27.01.2007, 19:11:02 »
treba mat zadanie odovzdane aby som mohol ist na skusku?

unity

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 124
    • View Profile
Re: SKUSKA Z PG
« Reply #6 on: 27.01.2007, 19:18:39 »
treba mat zadanie odovzdane aby som mohol ist na skusku?
najneskor den pred skuskou ale asi sa da i tesne predskuskou

Johny Bravo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2974
  • Da chief!
    • View Profile
    • www.tu-ke.com
Re: SKUSKA Z PG
« Reply #7 on: 27.01.2007, 20:07:17 »
hm a co ked Sobota je chory? mozem odovzdat aj u Straky?

MatoGato

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: SKUSKA Z PG
« Reply #8 on: 27.01.2007, 20:54:34 »
no a ja som bol zase na druhom termine,na ktorom uz nechybal ani ujo Sujansky
otazky: 1. Axonometria, 2. B-spline krivky, 3. Viditelnost (stacilo vymenovat algoritmy), 4. Farby a ich pouzitie (RGB - zobrazovanie/monitory...CMY(K) - tlaciarne atd)

takze nic tazke...ehmm:)...axonometria je Sujanskeho oblubena otazka,takze sa myslim moze stat,ze ju da aj niekedy nabuduce

skuska prebiehala asi tak,ze sme tam rano prisli,on si samozrejme musel este niekde odbehnut,takze sme zacali asi o hodinu neskor...povedal otazky,nieco sme k nim napisali (mali sme na to asi hodinu)...potom sa spytal,kto sa ponahla,ci si vlastne vytvoril poradovnik ludi,ktorych skusal ustne...chodilo sa vacsinou po skupinach ludi,ktori robili spolu zadanie (takze dvojice/trojice)...ustne skusanie vsak prakticky nebolo...pisomky opravoval priamo pred nami,pripadne sa na nieco (co mu nebolo jasne) spytal...pred opravou si ale pozrel zadania/prirucky k nim...myslim,ze aj trosku uvazilo to,aku mal clovek znamku zo zadania......ked doopravoval celej skupinke,zhodnotil to,zapisal a pratali sme sa kade lahsie :))

Marek8

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: SKUSKA Z PG
« Reply #9 on: 27.01.2007, 21:21:40 »
Nemáte niekto nejaký materiál, odkiaľ sa dajú pochopiť tie transformácie a axonometria? Lebo z toho pdf sa to veľmo nedá pochopiť...

Marek8

  • Newbie
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
Re: SKUSKA Z PG
« Reply #10 on: 27.01.2007, 21:22:26 »
hm a co ked Sobota je chory? mozem odovzdat aj u Straky?
Hej mozes. A Sobota je chory???

Johny Bravo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2974
  • Da chief!
    • View Profile
    • www.tu-ke.com
Re: SKUSKA Z PG
« Reply #11 on: 27.01.2007, 23:22:55 »
hm a co ked Sobota je chory? mozem odovzdat aj u Straky?
Hej mozes. A Sobota je chory???
neviem na 100%.. povedal mi to niekto

MatoGato

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: SKUSKA Z PG
« Reply #12 on: 29.01.2007, 17:23:27 »
Marek8 - napis svoje ftp,hodim ti tam celkom dobre napisane,nascanovane prednasky (tif format) (nie su to tie z holow.wz.cz)

JBull

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: SKUSKA Z PG
« Reply #13 on: 29.01.2007, 18:06:36 »
Marek8 - napis svoje ftp,hodim ti tam celkom dobre napisane,nascanovane prednasky (tif format) (nie su to tie z holow.wz.cz)

A preco to nehodis uz rovno tu na ftp?

MatoGato

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: SKUSKA Z PG
« Reply #14 on: 29.01.2007, 20:25:51 »
hodil som to nakoniec na edisk,aby si to mohol stiahnut kazdy,kto chce:

http://data2.edisk.cz/stahni/63626/grafika.rar_2.43MB.html

hadam pomoze...mne pomohlo ;)  (btw. chybaju tam farby,plochy a...myslim,ze este jedna vec,ale to su take relativne nepodstatne temy,ktore sa daju nastudovat cez hornad (a zaberu asi 10 minut ucenia))

flashmann

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
    • View Profile
Re: SKUSKA Z PG
« Reply #15 on: 30.01.2007, 16:46:49 »
ak je tu niekto, kto bol na dnesnom termine, mohli by ste napisat otazky, ake boli  :thumbsup:

piwik

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: SKUSKA Z PG
« Reply #16 on: 30.01.2007, 18:06:16 »
Caute. Pan Sujansky meskal asi 75 minut. Vravel ze nam da lahke otazky, lebo ze meskal, tak nam to chcel vynahradit.
Otazky boli:  1. Zakladne transformacie
                  2. Stredove (centralne) zobrazenie
                  3. Vymenovat vystupne zariadenie + ich rozdelenie
                  4. Vymenujte typy premietani
Ani som neveril ze moze dat taketo lahke otazky:) . Clovek sa poctivo uci algoritmy  :j_undecided: a pride na skusku a taketo veci  :ropebanana: . Zakladne traf. boli za 25b a dalsie boli po 10b a 5b.
Neboli ziadne krivky, plochy, algoritmy..Teraz cakame na vyhodnotenie:)

piwik

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: SKUSKA Z PG
« Reply #17 on: 31.01.2007, 02:17:08 »
No a je po skuske. Pan Sujansky je velmi pohodovy clovek, on sa vobec nikde neponahla, prisli sme na vyhodnotenie o tretej. On este asi 20 min zhanal jedno zadanie. :smokin: A dost brutalne opravoval pisomky, museli ste mat vsetko tak ako on chcel. Mam D -cko a som stastny jak blcha, lebo ako ste si uz vsimli, vsetky terminy su uz plne. Vela stastia pri skuske

connar

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 261
    • View Profile
    • aka taste
Re: SKUSKA Z PG
« Reply #18 on: 31.01.2007, 16:08:37 »
jj do <>, skuska mala zacat o 9:00... zacala o 10:30, skoncila okolo 12:00, potom par ludom opravoval do 13:00, tak sa vytratil a prisiel az kolo 15:00, kym som sa dostal na rad, tak bolo 17:00, z miesta utrpenia som odisiel o 18:00 a to este 6ti cakali po mne... co sa tyka tych otazok tak dp, pripravil som si externu pamet na krivky algoritmy a ne na take <>viny, presne chcel kategorizovat, ta ja na prednasky nechodil ta som nevedel ze to graficke zariadenia su vektorove a rastrove... ja len vymenoval monitor, tlaciaren... a dal mi z 10bodov len 2, v ostatnych otazkach mu chybali odvodenia a tote posrate presne kategorizacie dp i z kategorizaciami... mam E-cko ale dp, ma to suchlo..
« Last Edit: 31.01.2007, 16:11:05 by connar »
aka taste / ambient nujazz / vukow syndycate

Johny Bravo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2974
  • Da chief!
    • View Profile
    • www.tu-ke.com
Re: SKUSKA Z PG
« Reply #19 on: 31.01.2007, 16:26:19 »
graficke zariadenia su vektorove a rastrove... ja len vymenoval monitor, tlaciaren... a dal mi z 10bodov len 2
ja som dostal 0b za to :)

ywetka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1972
    • View Profile
    • ywetka @ MySpace
Re: SKUSKA Z PG
« Reply #20 on: 01.02.2007, 01:13:52 »
odporucam si napisat rovno bomby na tie najvacsie otazky - so zeleznou pravidelnostou sa striedaju temy axonometria (sujanskeho najoblubenejsia) s 3D zobrazeniami (alebo transformaciami, nepamatam presne, davno to bolo) a ked zacne pisat otazky na tabulu, vytiahnut ich a tvarit sa, ze nic, do papierov nikdy nikomu nekuka a v podstate aj na tahaky je dost slepy... keby nahodou problem, aj v juni vypise jeden alebo dva terminy, ak mate zadanie, skuska je uz len formalita, ja som sa ucila den + axonometria ako bomba a mala som to za Acko ;) Good luck everybody  :hug:
~~Was mich nicht umbringt, macht mich stärker.~~
При́п'ять, мы никогда не будем забывать Вас.

connar

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 261
    • View Profile
    • aka taste
Re: SKUSKA Z PG
« Reply #21 on: 01.02.2007, 17:07:58 »
kua, zas ma predbehla zena...
aka taste / ambient nujazz / vukow syndycate

styrioci

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 115
    • View Profile
Re: SKUSKA Z PG
« Reply #22 on: 01.02.2007, 22:54:44 »
ludia..pls..co presne treba k odovzdaniu zadania? okrem funkcneho programu..treba aj zdrojak? alebo ako napiste pls

JBull

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: SKUSKA Z PG
« Reply #23 on: 01.02.2007, 23:13:35 »
ludia..pls..co presne treba k odovzdaniu zadania? okrem funkcneho programu..treba aj zdrojak? alebo ako napiste pls

Treba Systemovu a Pouzivatelsku prirucku, CD s programom....ma to skratka vyzerat tak ako ked si odovzdaval zadanie na ObjektovomProgramovani...

Ferdo

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: SKUSKA Z PG
« Reply #24 on: 03.02.2007, 17:52:01 »
je aj vzorova dokumentacia niekde na webe... nebudem to teraz hladat, lebo to vlastne by som robil za teba ;) ale pozri urcite hornad

a treba Systemofku, Pouziv. a este Zadanie + CD v papierovom obale... na dokumentacii si dajte zalezat... zadanie same moze byt aj vcelku odflaknute no nam napr strhol body Straka zato ze sme nemali vsade popis pod obrazkami (a to pritom som ich mal ocislovane, len som im nedal meno, lebo mi to pripadalo nezmyselne) a nemali sme este napisane ak vam nastane nejaka chybova hlaska ako to opravit...
« Last Edit: 03.02.2007, 17:56:14 by Ferdo »