Author Topic: Objektove programovanie  (Read 150246 times)

stiffmaister

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
  • money talks, silence pays...
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #25 on: 24.02.2009, 12:44:17 »
skupina A: 1.co je trieda
               2. 1-D pole, ktore bude obsahovat 10 znakov

skupina B: 1.co je objekt
               2. 1-D pole, ktore bude obsahovat znaky {1,2,3,4,5}

kilomassa

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 289
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #26 on: 25.02.2009, 00:48:44 »
skupina A: 1.co je trieda
               2. 1-D pole, ktore bude obsahovat 10 znakov

skupina B: 1.co je objekt
               2. 1-D pole, ktore bude obsahovat znaky {1,2,3,4,5}
napisat kod trebalo obejktovym pohladom?

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #27 on: 25.02.2009, 01:40:59 »
skupina A: 1.co je trieda
               2. 1-D pole, ktore bude obsahovat 10 znakov

skupina B: 1.co je objekt
               2. 1-D pole, ktore bude obsahovat znaky {1,2,3,4,5}
napisat kod trebalo obejktovym pohladom?

nemal si špecifikované... ale ako...
hmm... to je jeden riadok kódu... ako mirek uznával aj keď si to urobil na 6 riadkov, tak ale to je fakt prístup :)
All code is crap.

42

Fr3E

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 107
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #28 on: 25.02.2009, 19:53:02 »
mirek ty vyzeras ze sa vyznas... sme mali ako bleskovku otazku pravouhle a zubate pole.... som si precital materiali na moodli ale ziadna stopa po tych poliach nieje... google nieco nasiel ale mne to pripada len akoby si dakto z brucha vytiahol nazov pre pole, ani eng. equivalent tam nieje.... kde si to ma potom prostoduchy studak vycucat z prsta??? a dat to na prvu pisomku mno.....  :ringsmiley:

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #29 on: 25.02.2009, 20:28:30 »
mirek ty vyzeras ze sa vyznas... sme mali ako bleskovku otazku pravouhle a zubate pole.... som si precital materiali na moodli ale ziadna stopa po tych poliach nieje... google nieco nasiel ale mne to pripada len akoby si dakto z brucha vytiahol nazov pre pole, ani eng. equivalent tam nieje.... kde si to ma potom prostoduchy studak vycucat z prsta??? a dat to na prvu pisomku mno.....  :ringsmiley:

anglicky to sú multidimensional (pravoúhle) a jagged (zubaté)...
ide tam o to, že multidimensional sú to, čo poznáš z C...
jagged sú vlastne polia polí - tiež to musí byť minimálne "2D" - tj. máš v podstate polia v poliach:
pole[2][3] - to sú vlastne 2 polia, kde prvé má 2 prvky a druhé má 3 prvky... (pole[2][3][4] by boli 3 polia, ktoré majú postupne po 2, 3 a 4 prvky) - keď si to nakreslíš, tak to môže vyzerať ako zuby - asi preto zubaté...
All code is crap.

42

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #30 on: 25.02.2009, 20:30:24 »
All code is crap.

42

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: Objektove programovanie
« Reply #31 on: 26.02.2009, 00:35:21 »
mirek ty vyzeras ze sa vyznas... sme mali ako bleskovku otazku pravouhle a zubate pole.... som si precital materiali na moodli ale ziadna stopa po tych poliach nieje... google nieco nasiel ale mne to pripada len akoby si dakto z brucha vytiahol nazov pre pole, ani eng. equivalent tam nieje.... kde si to ma potom prostoduchy studak vycucat z prsta??? a dat to na prvu pisomku mno.....  :ringsmiley:

na prvom cviku som vam hovoril o materialoch - ze nieco je pripravene, ale vacsinou vam budem davat linky n danu problematiku na wiki. takze - kedze dnesne cviko bolo druhe a stranka k druhemu cviku je tato: http://moodle/wiki/index.php/Modelovanie_pomocou_nástroja_Object_Test_Bench tak priamo v obsahu je cast dalsie poctenicko > dnesna problematika. a tot - linka veduca na jeden serial venovany o poliach v ce mrezi. citam podnadpisy - jednoduche 1d pole, pravouhle pole a zubate pole.

aby sa situacia neopakovala - tretie cviko je tu: http://moodle/wiki/index.php/Modelovanie_pomocou_nástroja_Object_Test_Bench_II. zatial je tam v dalsom poctenicku len jedna linka, ale pribudnu nejake dalsie. minimalne na msdn.com

ku moodlackym materialom som sa tiez vyjadril, ale teda, ked sa do nich pozriem, tak v 7. cviceni sa tato tema nachadza. aj s terminom pravouhle polia. zubate su nazvane ako nepravidelne.
« Last Edit: 26.02.2009, 00:37:04 by mirek »
So say we all!

Agamemnon

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2942
  • Per aspera ad Astra
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #32 on: 26.02.2009, 01:08:35 »
mirek... dávaj pozor na ten tvoj alias na moodle :)
All code is crap.

42

LNC

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1003
  • biflošskí geekovia, to je moje
    • View Profile
    • grcke
Re: Objektove programovanie
« Reply #33 on: 26.02.2009, 02:20:24 »
<j0k3>ale nam ten Biňas dneska dal, co? taka bleskofka, ze som len tak kukal jak vyjaveny na neho.. to je fakt brutal ten cviciaci akoze.. este aj na prednasky xodi, ste si vsimli? to som este teda nevidel.. tam sedi a zapisuje si, ze z coho moze dat bleskofku, ze co bolo odprednasane.. a aj ospravedlnenky pytal dneska od tyx co vymeskali.. no nexcel by som pri nom odovzdavat, asik si zmenim skupinu more..</j0k3>
http://www.digitalnysvet.sk/ lubim moj HP Probook

Aniy

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 549
    • View Profile
    • AnimeXpo
Re: Objektove programovanie
« Reply #34 on: 26.02.2009, 02:44:44 »
hehehe


dudelzak

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #35 on: 26.02.2009, 02:46:07 »
ja proti binasovi nemam nic. paci sa mi ze sa nas snazi nieco naucit a nema to na haku ako niektori ostatni cviciaci (napr. na SOJ)  :thumbsup: ja som spokojny.taky prijemny to clovek  :metal:

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: Objektove programovanie
« Reply #36 on: 26.02.2009, 03:44:07 »
<j0k3>ale nam ten Biňas dneska dal, co? taka bleskofka, ze som len tak kukal jak vyjaveny na neho.. to je fakt brutal ten cviciaci akoze.. este aj na prednasky xodi, ste si vsimli? to som este teda nevidel.. tam sedi a zapisuje si, ze z coho moze dat bleskofku, ze co bolo odprednasane.. a aj ospravedlnenky pytal dneska od tyx co vymeskali.. no nexcel by som pri nom odovzdavat, asik si zmenim skupinu more..</j0k3>

kup umna zadanicko a odovzdas aj u boha more
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: Objektove programovanie
« Reply #37 on: 26.02.2009, 14:09:14 »
<j0k3>ale nam ten Biňas dneska dal, co? taka bleskofka, ze som len tak kukal jak vyjaveny na neho.. to je fakt brutal ten cviciaci akoze.. este aj na prednasky xodi, ste si vsimli? to som este teda nevidel.. tam sedi a zapisuje si, ze z coho moze dat bleskofku, ze co bolo odprednasane.. a aj ospravedlnenky pytal dneska od tyx co vymeskali.. no nexcel by som pri nom odovzdavat, asik si zmenim skupinu more..</j0k3>

kup umna zadanicko a odovzdas aj u boha more

no to hej - psychova bakalarka u mna presla :-)
« Last Edit: 26.02.2009, 14:12:49 by mirek »
So say we all!

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #38 on: 26.02.2009, 20:19:11 »
lebo si ju necital XD
brix will be shat

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: Objektove programovanie
« Reply #39 on: 26.02.2009, 20:25:50 »
lebo si ju necital XD

ale cital. len posudok neveim najst, aby som si s odstupom casu temu pripomenul.
So say we all!

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: Objektove programovanie
« Reply #40 on: 27.02.2009, 00:58:42 »
som mal synchronne a asynchronne sifrovanie a 3 toolz jeden na sfv, druhi na rainbow tables a jeden mail client
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: Objektove programovanie
« Reply #41 on: 27.02.2009, 09:12:23 »
som mal synchronne a asynchronne sifrovanie a 3 toolz jeden na sfv, druhi na rainbow tables a jeden mail client

tak ani ten nazov nepomohol. evidujem uz len to, ze si bol zo strakovej varky ludi, co robili bakalarky v ce mrezi. a komusi ta aplikacia po spusteni padala. som si povodne myslel, ze to len u mna pod linuxom, ale ked sme to skusili v majkrosoft oknach ikspe, tak sa to rubalo tiez. hmm... sa tam pridavali nejaki ludia alebo kontakty alebo co. tusim som to napisal aj do posudku. to si dufam nebol ty...
So say we all!

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: Objektove programovanie
« Reply #42 on: 27.02.2009, 14:23:16 »
tak ten e-mail klient mal kontakty taze asi hej :)  samotna app nebola bug free ale padat to urcite nemalo ,uz len preto ne lebo sa odchytavali exceptions a inak ani tie exceptions sa nemali objavovat ked sa app pouzivala podla navodu :D
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: Objektove programovanie
« Reply #43 on: 27.02.2009, 15:35:19 »
tak ten e-mail klient mal kontakty taze asi hej :)  samotna app nebola bug free ale padat to urcite nemalo ,uz len preto ne lebo sa odchytavali exceptions a inak ani tie exceptions sa nemali objavovat ked sa app pouzivala podla navodu :D

no - podla navodu - tusim sme skoncili prave pri tej jednej operacii. to si si ju testoval sam? alebo si mal po ruke ochotnych testerov? u mna vzdy najviac chyb odhalil spolubyvajuci. a to mu ani dlho netrvalo. sa mi zda, ze do minuty :-)))

no a zasa - nepisal si tu ako paradny dodavatel, ze s tvojim zadanim prejdes aj vo vysokych kruhoch? nuz... veru... neviem neviem... pri takychto vysledkoch... by som si naozaj rozmyslel, ci zhanat dodavatela pre zadanie alebo nad nim tych par dni nestravit a nespravit si ho sam... :-P sak v podstate - mozes aj ty prist skusit odovzdat :-)))
So say we all!

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #44 on: 27.02.2009, 15:55:05 »
vidite ostatni, preto treba zadania objednavat umna
brix will be shat

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: Objektove programovanie
« Reply #45 on: 27.02.2009, 18:54:29 »
tak ten e-mail klient mal kontakty taze asi hej :)  samotna app nebola bug free ale padat to urcite nemalo ,uz len preto ne lebo sa odchytavali exceptions a inak ani tie exceptions sa nemali objavovat ked sa app pouzivala podla navodu :D

no - podla navodu - tusim sme skoncili prave pri tej jednej operacii. to si si ju testoval sam? alebo si mal po ruke ochotnych testerov? u mna vzdy najviac chyb odhalil spolubyvajuci. a to mu ani dlho netrvalo. sa mi zda, ze do minuty :-)))

no a zasa - nepisal si tu ako paradny dodavatel, ze s tvojim zadanim prejdes aj vo vysokych kruhoch? nuz... veru... neviem neviem... pri takychto vysledkoch... by som si naozaj rozmyslel, ci zhanat dodavatela pre zadanie alebo nad nim tych par dni nestravit a nespravit si ho sam... :-P sak v podstate - mozes aj ty prist skusit odovzdat :-)))

keby som mal viac casu tak tam tie chyby nejsu, a tie chyby tam boli preto lebo jednoducho pri tolkej funkcionalite chyby su nevylucitelne
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: Objektove programovanie
« Reply #46 on: 27.02.2009, 18:57:47 »
vidite ostatni, preto treba zadania objednavat umna

nj tvoja bakalarka mozno nemala chyby ale dokopi ani nic nerobila :P a tym padom ani chybu mat nemohla, zejooo
read my blog> www.codemazing.com <read my blog

Ing. nemtom

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 7709
  • lofr dyslektik
    • View Profile
Re: Objektove programovanie
« Reply #47 on: 27.02.2009, 19:06:27 »
a tym padom je bezchybna
brix will be shat

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: Objektove programovanie
« Reply #48 on: 27.02.2009, 20:11:44 »
ale podnikatelia - nechajte len pekne tych druhakov na pokoji, nech nad tym zadanim trosku posedia. pre vas to nie je ziadna vyzva - programujte semestralky/bakalarky/diplomovky - tam sa aspon nieco naucite. tu nechajte ludi, nech sa na zaklade toho zadania nieco naucia oni. vam to ide, im este nie. je to sice cesta lahsieho odporu, ale pri odovzdavani zadania sa nebudem pytat, ako sa program ovlada, ale co sa deje na pozadi. takze - pre mnohych to budu len vyhodene peniaze (ako aj vlani). a teda - ak im chcete "pomoct", tak poskytujte konzultacie.
So say we all!

psicho

  • VIP
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3173
  • Markus[pSicho]Fesi
    • View Profile
    • codemazing
Re: Objektove programovanie
« Reply #49 on: 27.02.2009, 20:38:08 »
hmmm a co ked dakto vie programovat len nema cas nato lebo v robote zaraba tazke love? tosamu potom viacej oplati to zadanie kupit ked vie ze tie love nato zadanie zarobi za den,2 a inak by nadtym stravil tyzden,2 ...treba mysliet EKONOMICKY !
read my blog> www.codemazing.com <read my blog