Author Topic: OP - skuska  (Read 36657 times)

tommy-sv

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 308
  • kapitalista
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #25 on: 11.01.2011, 01:07:23 »
Prosim vas, ma niekto info o tom v akom jazyku bude skuska? Vidim ze ten screen z min. roka je po slovensky... a nesmejte sa :D
"Čím skôr zomrieš, tým dlhšie budeš mŕtvy."
"Radšej viac vypiť, ako menej zjesť."

Safyia

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1328
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #26 on: 11.01.2011, 03:57:42 »
:D Myslim, ze po slovensky, asi by sa nenamahali menit tu sadu otazok tam a prekladat ;D

majkyy

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #27 on: 11.01.2011, 17:01:15 »
v tej otazke hore ten diagram co by ste dali? podla mna take a,c by asi aj uslo :D

GryfonN

  • Newbie
  • *
  • Posts: 25
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #28 on: 12.01.2011, 00:33:28 »
jn A a C by mi tiez sedelo.....aspon myslim

ricco102831

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 324
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #29 on: 12.01.2011, 06:18:45 »
akoze zajtra rano skuska a poviem Vam.......zadanie som robil sam na 9 bodov....cize tych 10 by malo byt istych......no a tych zvysnych 16 bodov co mi treba na E nejak naklikam hadam ked mam o OOP nejaku sajnu......taze sa uz len pomodlit a mozem ist spat :D

black_stone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 77
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #30 on: 12.01.2011, 16:22:56 »
Ked pojdem na skusku a spravim kod za 10 bodov ale nenaklikam ten test tak na opravnom termine zas budem musiet spravit kod za 10 bodov ? Alebo uz len idem rovno na test ?

chaser

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #31 on: 12.01.2011, 21:49:39 »
ako bolo ? spraviili ste ?
a ako sa programovalo ?

ricco102831

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 324
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #32 on: 12.01.2011, 21:54:56 »
 :ropebanana: C s prehladom......:D  jak som hovoril....ktor robil zadanie sam nema absolutne ziaden problem s kodenim......a ten test mohol byt aj lahsi, ale dalo sa....:D

totaluser

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 621
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #33 on: 12.01.2011, 22:07:31 »
a co sa kodilo?
neze by na tom zavisel moj vysledok, kedze uz mam B, ale zaujima ma to :ropebanana:

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #34 on: 12.01.2011, 22:27:18 »
a co sa kodilo?

:ropebanana: C s prehladom......:D  jak som hovoril....ktor robil zadanie sam nema absolutne ziaden problem s kodenim......a ten test mohol byt aj lahsi, ale dalo sa....:D

nuz v podstate zadanie :) samozrejme nie cele :D
“Any fool can use a computer.  Many do.”

black_stone

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 77
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #35 on: 12.01.2011, 22:30:49 »
Konkretnejsie ? V netbeanse ste robili alebo cez moodle ako napr. ked piseme bleskovky. ?

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #36 on: 12.01.2011, 22:50:26 »
netbeans... a boli miestnosti a itemy - vsetky si mal v pokynoch... fakt to nebolo nic strasne (ked som to uz ja urobila :D).
cas mas 60 minut a v pohode to staci...
k testu: ja osobne som si raz (ale fakt, ze poriadne pozorne) precitala prednasky.. ale to je aj o otazkach.
« Last Edit: 12.01.2011, 22:58:48 by genie »
“Any fool can use a computer.  Many do.”

ricco102831

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 324
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #37 on: 12.01.2011, 22:55:21 »
proste si dostal kostru projectu, ktoru si otvoril v netbeans....a podla pokynovsi si vytvoril miestnosti, predmety, ktore si pouzil a dosiel k SOLVED......pohodicka....k si este mal aj javadoc ku kostre taze keby daco nebolo jasne, vsetko bolo tam.....no proste lahoda :D

Shwollo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 436
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #38 on: 13.01.2011, 05:27:28 »
bolo by fajn keby ste sa trošku viac rozpísali o tom kódení....
dik :)
nepíšte mi SS - radšej mi píšte mail. (tá obálka pod mojim avatarom :)))

Shwollo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 436
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #39 on: 13.01.2011, 06:00:02 »
to vážne? to ste nekódili žiadne príkazy, žiadne main a pod? čo ste mali napísané pri zadaní? čo mali robiť tie predmety?
môžte mi to aj ako SS poslať ak to nechete dávať sem  ;)
« Last Edit: 13.01.2011, 06:03:00 by Shwollo »
nepíšte mi SS - radšej mi píšte mail. (tá obálka pod mojim avatarom :)))

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: OP - skuska
« Reply #40 on: 13.01.2011, 13:23:50 »
zmaz si jeden predmet jeden interface a jednu miestnost z tvojej hry a dopln ich spat. takto to vyzeralo. a naozaj to kodenie nie je ta vec ktorej sa treba bat. netbeans a javu som videl prvykrat na skuske a dalo sa to spravit. treba si viacej pozriet principy OOP a UML

ehm... predpokladam, ze doteraz si videl len vizualne studio a ce mrezu (c#). to len aby nedoslo ku nedorozumieniu, ze toto bola tvoja prva skusenost s programovanim v ramci predmetu :-))))
So say we all!

mirek

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 448
  • darkman ZX 128k
    • View Profile
    • domovská stránka
Re: OP - skuska
« Reply #41 on: 13.01.2011, 19:00:14 »
kolko vlastne bolo ludi, ktori nerobili zadanie v jave? :puf:

no - konecne uz dost malo ;)
So say we all!

v_oid

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 631
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #42 on: 14.01.2011, 03:44:11 »
zmaz si jeden predmet jeden interface a jednu miestnost z tvojej hry a dopln ich spat. takto to vyzeralo. a naozaj to kodenie nie je ta vec ktorej sa treba bat. netbeans a javu som videl prvykrat na skuske a dalo sa to spravit. treba si viacej pozriet principy OOP a UML

ehm... predpokladam, ze doteraz si videl len vizualne studio a ce mrezu (c#). to len aby nedoslo ku nedorozumieniu, ze toto bola tvoja prva skusenost s programovanim v ramci predmetu :-))))

Muf: Lahke to bolo. Ved nakoniec Java kopci syntax z C, takze ked s tym vies robit, nie je problem skuska. Ja som tiez naposledy v Jave robil v 3tom na strednej a nebol to problem.

Ak niekto vie robit v C#, C++, atd. tak fakt nema problem.

filip27

  • Guest
Re: OP - skuska
« Reply #43 on: 15.01.2011, 02:38:24 »
Nemolli by ste napisat nejake typy otazok co boli na test? ...co si pamatate

genie

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 666
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #44 on: 15.01.2011, 04:37:07 »
class diagram kde bolo takych cca 7 tried a medzi nimi nejake vztahy a ze ktore triedy dedia neviemco od triedy dajmetomu A. potom som mala zopar vyrokov o triede Object. jednu otazku o vynimkach, ale to si uz nepamatam o co tam islo... potom boli take kadejake znacky a ze ktore mozu byt pouzite v class diagrame (znacky vztahov tam boli). potom nejaky zdrojak a ze ako mozno vytvarat instancie danej triedy - boli tam zadane rozne volania konstruktora a tusim aj moznost, ze sa z triedy nedaju vytvarat instancie. viac ma nejak nenapada.
edit: este ma napadlo - rozdiel medzi rozhranim a abstraktnou triedou. a nieco s generickymi metodami v zmysle, ze naco su dobre.
“Any fool can use a computer.  Many do.”

majkyy

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #45 on: 15.01.2011, 16:56:00 »
ludia ten test bol smiesny :D este aj ten kvazi dozor travil takmer cely cas na chodbe :D
tam to bolo skor tak, ze kto nakodil, tak uz ziaden problem so skuskou :) a to kodenie, ako tu uz boolo spominane, trebalo len nakodit miestnosti a itemy a vsetky zavislosti medzi nimi a dajte si pozor na slovicko super ;)

filip27

  • Guest
Re: OP - skuska
« Reply #46 on: 15.01.2011, 18:11:16 »
ludia ten test bol smiesny :D este aj ten kvazi dozor travil takmer cely cas na chodbe :D
tam to bolo skor tak, ze kto nakodil, tak uz ziaden problem so skuskou :) a to kodenie, ako tu uz boolo spominane, trebalo len nakodit miestnosti a itemy a vsetky zavislosti medzi nimi a dajte si pozor na slovicko super ;)

co myslis tym ze dajte si pozor na slovicko super ??

majkyy

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #47 on: 15.01.2011, 19:58:27 »
trebalo tam vytvorit triedu, ktora dedi a vytvorit ci inicializovat ci jak sa to spravne povie pomocou konstruktora nadradenej triedy. cize to slovicko super.

Jurosh

  • Newbie
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #48 on: 15.01.2011, 23:00:21 »
bolo niečo aj ztých posledných prednášok.. návrhové vzory a tak?

teda napríklad z 13. prednášky na ktorú sa prednášajúci ani neunúval dojsť a zrazu sa tam objavilo 30 stranové pdfko... fuck  it

... a ešte niesú niekde tie isté prednášky ale SK ? predsa len niektoré slovné spojenia ešte dajú zabrať preložiť a pochopiť :))....
« Last Edit: 15.01.2011, 23:04:15 by Jurosh »

AnvilOfFury

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 220
    • View Profile
Re: OP - skuska
« Reply #49 on: 15.01.2011, 23:57:19 »
bolo niečo aj ztých posledných prednášok.. návrhové vzory a tak?

teda napríklad z 13. prednášky na ktorú sa prednášajúci ani neunúval dojsť a zrazu sa tam objavilo 30 stranové pdfko... fuck  it

... a ešte niesú niekde tie isté prednášky ale SK ? predsa len niektoré slovné spojenia ešte dajú zabrať preložiť a pochopiť :))....
Nechcem trepnúť ale u nikoho som si návrhové vzory na teste nevšimol... očakával som že z toho bude viac.
Keep information to yourself - Knowledge is power. Think job security. Never provide documentation.
Use Real Tools - No "fancy-pancy" IDEs. Real developers only use vi.
Compiled = Ship It - User acceptance testing is an absolute waste of time.